Intes m500

Postamator | 04 Wrz 2008, 13:09

Ktoś na forum może się wypowiedzieć na temat tego 5 calowego maskutova ?Jak jest z powtarzalnością optyki teleskopów tej firmy ?W Polsce jest możliwość jego zamówienia ?czy trzeba kierować uwage na astro-sklepy za granicą
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 Wrz 2008, 12:49

 

PostJanusz_P. | 04 Wrz 2008, 13:18

Jeśli pytasz o ten: http://www.astromart.com/articles/artic ... cle_id=433 to miałem go na warsztacie w serwisie i sprawował się po kolimacji bardzo dobrze, jest spory poprzez swoją podwójna obudowę z chłodzeniem (model 127mm wygląda jak modele 150mm) ale dobry optycznie i obsługuje 2" akcesoria czyli to sprzęt godny polecenia 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postsaywiehu | 05 Wrz 2008, 11:30

Kupuj u Ludesa (APM) albo w Telescope-Service, gdzie ściągają go od tegoż Ludesa. Mam Maka-Newtona z optyką Intesa, jakość rewelacyjna. Powtarzalność? Dostajesz całą dokumentację dot. optyki, każda sztuka testowana osobno. Optyka zasadniczo inna od każdego reflektora, który można u nas kupić.
A czemu Mak, a nie Mak-Newton? :) M-N ma dużo mniejsze LW (znacznie mniejsza obstrukcja), brak pająka, świetnie skorygowane pole i niemal zupełny brak aberracji, jaka w dzień wylezie na każdym APO. Można z niego powerować spokojnie do 3xD (więcej nie próbowałem :)), czyli to sprzęt uniwersalny- przy światłosile f/6 to dobry teleskop i do DS, i planetarna maszynka :)
saywiehu
 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

AstroChat

Wejdź na chat