DANUBIA DELTA 20 panie januszu pomocy!!! :)

Postxeju | 19 Wrz 2008, 02:22

Dzien dobry wszystkim kolezankom i kolegom astromaniakom. ja jako nowy uczestnik forum z gory "sorki" jesli cos popsuje :wink: ja nie wiem czy to tak od razu mozna ,ale pare pytanek mam i problemikow wszelakich :) mianowicie "niepko"' ogladac uwielbiam jak wszyscy a ze w goracej wodzie jestem kąpany to nie wytrzymalem i polecialem kupic reflektor i tu zaczyna sie klopot. poniewaz jestem kompletnym laikiem w tym temacie. z czarnej listy dowiedzialem sie juz po fakcie ze danubia sprzetem dobrym nie jest.no ale nic to stalo sie i juz ja mam.no wiec poradzcie mi drodzy forumowicze co teraz z tym zrobic :) posiadam danubie delta 20 eq1
lens-0 114 mm
focal lenght 1000mm
focal ratio 1:8,8
eyepieces magnicication f6/166x & h20/50x
finderscope 5x24
barlow lens 2x
no to jak bedzie cos z tego czy lepiej juz plakac :) i jak to w razie cus mozna ulepszyc i czy np aparat da sie podlaczyc obecnie posiadam fuji s 5600.ja wiem ze tak od razu prosic nie wypada ,ale ja lubie duzo wiedziec :) z gory dziekuje za pomoc wszelakom i niech moc bedzie z wami :)

aha i jeszcze niebo gwiazdziste nad wami

bez turbulencji i zanieczyszczen :)

pozdrawiam goraco
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 Wrz 2008, 01:49

 

PostIgnisdei | 19 Wrz 2008, 07:16

Choć nie Janusz to odpowiem....
Katadioptryk, czyli barlow w wyciągu, lustro sfera , okular H znaczy huygensa, bardzo niska sprawność optyczna, montaż eq1 syf do wymiany.

Generalnie możesz się trochę nieba nauczyć ale po co? Ten teleskop już teraz jest wart 60% tego co za niego dałeś.....moim zdaniem szybko z nim na Allezło.
A wystarczyło tylko napisać na Amaniaku.
Kup używanego SW 150/750, lub 130/650.
Ignisdei
 

PostJanusz_P. | 19 Wrz 2008, 10:13

Dokładnie tak jak Igni pisze, pozbądź się tego symulatora teleskopu tak szybko jak go nieprzemyślanie kupiłeś i proszę nie myśl na przyszłość wyłącznie kieszenią a najpierw głową a wtedy i kieszeń nie będzie boleć rozdzierana rozpaczą straty przy szybkiej odsprzedaży na hurra zakupionego bubla 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postxeju | 19 Wrz 2008, 13:15

Dzien doberek,znow ja.

dziekuje za odpowiedzi zreszta bardzo szybkie "muczios gracjas amigos" ;) musze przyznac ze szybko sprowadziliscie mnie z nieba na ziemie :) niestety kolejne pytanko :) drogi kolego Ignisdei czy SW oznacza jeden z modeli "skaj łoczerow" czy jest to inna marka? niestety jak na razie trzeba mnie tlumaczyc wszystko jak pierwszo klasiscie ,ale mam nadzieje ze z wasza pomoca otrzymam promocje do klasy nastepnej :)
z gory dziekuje
i badzcie zdrow bracia i siostry :)

no i oczywiscie nieba gwiezdzistego zycze !!!

bez zanieczyszczen i turbulencji :)
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 Wrz 2008, 01:49

 

PostSebastian_wawa | 19 Wrz 2008, 13:25

Nie jestem Igni ale Ci odpowiem - tak, SW to SkyWatcher :)
Mak127, SW AZ-GOTO
NA SPRZEDAŻ: Modyfikowany LB12" + NGC SkyVector & JMI TNT + 12" szklany filtr Słoneczny ORION - info na PW
http://www.novoslim.net
Awatar użytkownika
 
Posty: 1058
Rejestracja: 30 Wrz 2006, 13:46
Miejscowość: Warszawa

PostIgnisdei | 19 Wrz 2008, 13:43

xeju napisał(a):Dzien doberek,znow ja.

dziekuje za odpowiedzi zreszta bardzo szybkie "muczios gracjas amigos" ;) musze przyznac ze szybko sprowadziliscie mnie z nieba na ziemie :) niestety kolejne pytanko :) drogi kolego Ignisdei czy SW oznacza jeden z modeli "skaj łoczerow" czy jest to inna marka? niestety jak na razie trzeba mnie tlumaczyc wszystko jak pierwszo klasiscie ,ale mam nadzieje ze z wasza pomoca otrzymam promocje do klasy nastepnej :)
z gory dziekuje
i badzcie zdrow bracia i siostry :)

no i oczywiscie nieba gwiezdzistego zycze !!!

bez zanieczyszczen i turbulencji :)


Kolego zanim cokolwiek kupisz?
Jaką masz kwotę do wydania?
Co chcesz robić z zakupionym telpem: obserwy czy może zabawa w foto?
Może Ci to nieco przybliżymy, że montaże paralaktyczne to często 2/3 centy tuby a gdybyś np. kupił na dobsonie. Paralaktyk tylko przeszkadza w obserwacji.
http://www.astrokrak.pl/sklep/product_i ... cts_id=482

15cm lustro to nie w kij dmuchał...
Ignisdei
 

Postxeju | 19 Wrz 2008, 23:56

No to ja po raz kolejny. oczywiscie dziekuje za odpowiedzi "spasiba wam towarisze" :)

kolego igni do wydania to mam tak okolo 1200 kochanych pelenów no i raczej to sie nastawiam na obserwacje,przynajmniej na poczatek :)
wiec coz proponujecie drodzy bracia?? jak teleskop powinienem zakupic ??

najlepiej to bym chcial taki zebym mogl ufoludki podgladac :);)

aaaaaaaaa moze ktos chce kupic moj zlom :) bardzo tanio sprzedam !!! raz wyciagniety z pudla.

dziekuje wszystkim i nieba gwiezdzistego zycze!!


na zdrowie bracia ;)
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 Wrz 2008, 01:49

 

PostIgnisdei | 20 Wrz 2008, 08:00

Xeju pytałem na co się nastawiasz gdyż: tuba z montażem paralaktycznym jest droższa i i zazwyczaj ma mniejszy/słabszy teleskop na pokładzie.
Tuba na dobsonie jest cięższa, większa i daje znacznie lepsze obrazy ale do foto się praktycznie nie nadaje.

Spójż na to:
http://www.astrokrak.pl/sklep/product_i ... cts_id=351

Ma ją prawie połowa polskich astro-amatorów, waży z 20kg, chodzi "bardzo nisko" więc do obserwacji naziemnych się nie nadaje. Ale obrazy nieba daje piękne.
ps. A złom na: allegro.pl i nie wariuj z ceną.
Ignisdei
 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

AstroChat

Wejdź na chat