Okulary BCO

PostKrzysztof_P | 09 Kwi 2021, 09:09

To nie tak do końca , w lepszej jakości szkiełku wyciągniesz nawet w chińskim Maku z dobrą optyką więcej detalu.A im lepszy sprzęt tym więcej wyłuskasz z niego w lepszym okularze.Im lepszym dysponujemy sprzętem to widać bardziej oczywiście różnice w jakości okularów.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostSmorff84 | 09 Kwi 2021, 10:25

Krzysztof_P ma rację. Po tym jak w pryma aprylis mój Pl 11 mm od TV sam się zareklamował w paczkomacie i wrócił z powrotem do sklepu. Po moim meilu wysłali ponownie i już go mam. Narazie tylko porównałem go z silwer Pl 10 od SW w achro 102/500 i jest to dla mnie przepaść jakościowa na rzecz 11 mm od TV. Lepsza ostrość oraz kontrast oraz szybciej łapał ostrość. Od dłuższego czasu mam też TV Pl 8 mm długo dojrzewał w szufladzie i ostatnio na księżycu pokazał co potrafi względem tmb ll 7,5 mm w mak 127. Zatem można trochę lepszymi akcesoriami podrasować słabszy sprzęt.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
SW N10 GoTo, SW 120/600, Mak150 ,Nex star 5i, AZ- 5, EX 8x40
 
Posty: 517
Rejestracja: 12 Gru 2019, 17:24
Miejscowość: Sosnowiec

 

PostDmitr | 11 Kwi 2021, 03:15

Każdy sprzęt, nie tylko optyczny, pracuje tak, jak jego najsłabsze ogniwo. Chińskie teleskopy od Sky Watchera, czy Celestrona są na tyle dobre optycznie, że zdecydowanie opłaca się inwestować w lepsze okulary, tym bardziej że te dawane w komplecie są jakościowo gorsze od teleskopu do którego są dorzucane.
TMB 130SS
Pentax XW 30, XW 10, XW 5
Powermate 2,5x
Awatar użytkownika
 
Posty: 354
Rejestracja: 12 Lip 2010, 18:43
Miejscowość: Gdynia

 

PostDariusz.p | 11 Kwi 2021, 21:12

Jak już napisałem wcześniej jak przetestuję w miarę TV Plossla 11 to napisze recenzję i myślę, że zrobię to porównawczo właśnie do BCO 10 ale to raczej dopiero jak będę mógł przynajmniej przetestować na Księżycu, wtedy zacznę a skończę jak będą planety . Niemniej dzisiaj wstępnie zerknąłem na Słońce i tu akurat miałbym troszkę wątpliwości :mrgreen: (może jak jeszcze mi się dzisiaj uda to zerknę na jakieś gwiazdy i obiekty DS). Bo aczkolwiek może mikroskopijnie obraz w Tv Ploossl był jakby pozbawiony wad, w BCO jakieś mrowienia przy krawędziach bardziej się można było dopatrzeć t granulacja jakby bardziej mi się uwidaczniała w BCO choć w tym aspekcie różnica też mikroskopijna na granicy zdolności percepcyjnych :)
Refraktory: SW 120/600 i SW 80ED, MAK Celestron C90, AZ GTi, AZ5, AZ3, kilka kątówek, trochę okularów, Baader Q-barlow 2,25x, ASI 120 MC, Canon EOS M100, SM 15x70+statyw
Awatar użytkownika
 
Posty: 1267
Rejestracja: 19 Maj 2013, 16:42
Miejscowość: okolice Świdwina

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

AstroChat

Wejdź na chat