Czy można kupić dobry telekop za 600 zł?

Postfelcia97 | 05 Mar 2009, 15:07

dark napisał(a):
maropr napisał(a):... faktycznie patrząc przez mocowanie okularu obraz był przesunięty w jedną stronę na lustrze głównym.

Proszę Panie Januszu. Niechże pogrozi Pan palcem wszystkim forumowiczom którzy biorą udział w tej dziwnej dyspucie. TAK APROPO. MOŻE TO NEWTON i PRZESUNIĘCIE BYŁO PRAWIDŁOWE????

Tak to Newton, a nawet powiem więcej to teleskop lustrzany. Tylko czy to refraktor? Pozdrawiam cdn
Nie to reflektor a ten typ sprzętu astro ma to do siebie, ze od czasu do czasu należy go kolimować. Oczywiście istnieją egzemplarze, które po 3 latach użytkowania są bez zarzutu ale ja każdy "nowy", który kupowałem natychmiast sam kolimowałem. Tak na wszelki wypadek, bo kolego Dark, nie ma nic bardziej wkurzającego niż przekonać się o rozkolimowaniu telepa w nocy, w terenie podczas obserwacji.pozdrawiam cdn
Awatar użytkownika
 
Posty: 159
Rejestracja: 06 Gru 2006, 09:10
Miejscowość: BYDGOSZCZ

 

Postmaropr | 05 Mar 2009, 18:01

Przepraszam za zamieszanie jakie wprowadziłem w tym wątku z tą kolimacją :oops:

Wczoraj przeprowadziłem jeszcze raz kolimację metodą "Hamala", niestety na zweryfikowanie przyjdzie trochę poczekać bo jak na razie pogoda nasz nie rozpieszcza.

Pozdrawiam Marek.
okolice  Płońska
Meade LB 12”
Scopos 30, Meade UWA 18, Nagler 13T6, ES 11, Pentax XL 5.2 i XF 8.5, LVW 22 i 8, Orto 9,7,6,5
filtry Ultrablock, polaryzacyjny, OIII, H-beta i CLS
Cheshire, kolimator laserowy, Unihedron SQM-L
Nikon 12x50
 
Posty: 108
Rejestracja: 27 Paź 2008, 20:37
Miejscowość: koło Płońska

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

AstroChat

Wejdź na chat