Teleskop w cenie do 600-700 zł...

PostPow3R | 13 Kwi 2009, 17:52

Witam! Widziałem tutaj podobne, nawet dosyć aktualne tematy z prośbami o poradę w zakupie teleskopu w takich ramach cenowych, ja jednak założyłem nowy...

A więc teoretycznie to nie będzie mój pierwszy teleskop, mam opticona 76f900 i lekko powiedziawszy nie zadowala mnie ten sprzęt... :? Parametry parametrami, ale takie rzeczy jak właściwie niemożliwe ustawienie prawidłowo lunety celowniczej czy wiele wad w montażu naprawdę potrafią dobić...

Mimo, że teleskop posiadam może z rok, półtora to jestem CAŁKOWICIE zielony w te klocki, nie znam w ogóle terminologii, którą się tu posługujecie niczym mową potoczną :) . Moje dokonania jak na razie ograniczają się do kilkukrotnego oglądania Saturna (obiektyw 12,5mm z Barlowem x2) i już trochę częstszego Księżyca, no jeszcze kilka szpilek obejrzałem :P . Jak przedtem po teleskop sięgałem może raz na miesiąc, to jednak pod wpływem tego, że te niebo jednak coraz bardziej wciąga wychodzę pooglądać je chociaż tym 'złomem', który mam. Zbliża się lato, coraz częściej można się cieszyć bezchmurnym niebem, a ja chciałbym w końcu zamienić owy złom w coś, czym będzie już można pooglądać te słynne głębokie niebo :D

A więc... szukam czegoś w okolicach 600 zł, jeśli jednak znajdę coś znacznie ciekawszego przekraczającego ten próg powiedzmy o 150 zł, to też się nad takim zastanowię. Prosiłbym w miarę możliwości o posługiwanie się jak najprostszym językiem zrozumiałym dla niewtajemniczonych ( ;) ) i o podawanie linków do Waszych propozycji dla mnie. No właśnie, czego szukam? A więc zacznę od tego, że mieszkam w Białymstoku, standardowo moje pole widzenia ogranicza się do balkonu, jednak planuję co jakiś czas wyjeżdżać z teleskopem za miasto, gdzie za wiele lamp nie dociera ;). Chcę oglądać przede wszystkim to, czego wcześniej nie mogłem, czyli obiekty głębokiego nieba - DSy :) Czy macie mi coś ciekawego do zaproponowania? Jeśli tak, to czy mieliście styczność z tym sprzetem? Jakie są jego wady i zalety?


Liczę na Waszą pomoc ;)


Pozdrawiam :)
 
Posty: 11
Rejestracja: 13 Kwi 2009, 16:46

 

PostMarioo162 | 13 Kwi 2009, 18:48

Parę konkretnych propozycji w ekonomicznej cenie:
http://www.astrokrak.pl/product_info.ph ... cts_id=406
polecany, niedrogi, odrobinę chwiejny montaż ale OK

http://www.astrokrak.pl/product_info.ph ... cts_id=462
nieco drożej, bardzie stabilny montaż, do głębokiego nieba już się nada, mobilny - to dobra propozycja dla Ciebie

http://www.astrokrak.pl/product_info.ph ... cts_id=482
najbardziej polecany ale przekraczający nieco Twój budżet, duży, dość ciężki (zalecany ogród, lub duży balkon), mało mobilny - nie pasuje do Twoich kryteriów

To przykłady reflektorów, które mają korzystny stosunek ceny do możliwości, zalecane w miejsca o mniejszym zanieczyszczeniu świetlnym. Co jakiś czas wymagają kolimacji.
Refraktory dają bardziej kontrastowe obrazy (zalecane np. w mieście, gdzie sporo świateł), nie wymagają zachodu z kolimacją ale dają mniejsze możliwości. Przykłady:
http://deltaoptical.pl/teleskopy/telesk ... ,d701.html
http://deltaoptical.pl/teleskopy/telesk ... ,d815.html
Ten odstani lepiej się sprawdzi do planet. Niestety refraktory są droższe.

Parę zasad wyboru:
czym większa średnica tym lepiej
im dłuższy tym ciemniejszy ale da większe powiększenie
montaż azymutalny dla początkujących jest wygodniejszy od paralaktycznego
wybór musi uwzględniać warunki obserwacyjne (miasto/wieś...) - trochę było powyżej.
Awatar użytkownika
 
Posty: 636
Rejestracja: 14 Sty 2009, 16:42
Miejscowość: Rydułtowy

 

PostPow3R | 13 Kwi 2009, 19:24

Dzięki za pierwsze linki ;)

Parę konkretnych propozycji w ekonomicznej cenie:
http://www.astrokrak.pl/product_info.ph ... cts_id=406
polecany, niedrogi, odrobinę chwiejny montaż ale OK


Ten jest dosyć fajny, trzeba przyznać :) Mam jednak jedno pytanie - ten za 600 zł ma ogniskową 900, a średnicę 130, ten za 800 zł taką samą średnicę, ale ogniskową mniejszą... skąd więc ta różnica cen? Montaż?

A co sądzicie o tym?
http://sklep.teleskopy.net/product_info ... ts_id/3132

Z tym że tu sprzedawana jest tylko tuba... ile kosztuje takie coś z montażem ze statywem?
 
Posty: 11
Rejestracja: 13 Kwi 2009, 16:46

 

Postslawekk95 | 13 Kwi 2009, 20:42

Pow3R napisał(a):Dzięki za pierwsze linki ;)

Parę konkretnych propozycji w ekonomicznej cenie:
http://www.astrokrak.pl/product_info.ph ... cts_id=406
polecany, niedrogi, odrobinę chwiejny montaż ale OK


Ten jest dosyć fajny, trzeba przyznać :) Mam jednak jedno pytanie - ten za 600 zł ma ogniskową 900, a średnicę 130, ten za 800 zł taką samą średnicę, ale ogniskową mniejszą... skąd więc ta różnica cen? Montaż?

A co sądzicie o tym?
http://sklep.teleskopy.net/product_info ... ts_id/3132

Z tym że tu sprzedawana jest tylko tuba... ile kosztuje takie coś z montażem ze statywem?


Z montażem , statywem , okularami kosztuje 1149 zł. Napisałeś , że chciałbyś oglądać m.in DS-y a ta synta 150/750 właśnie głównie do tego się nadaje. 130/650 też.
Ostatnio edytowany przez slawekk95 13 Kwi 2009, 20:46, edytowano w sumie 2 razy
 
Posty: 224
Rejestracja: 10 Sie 2008, 19:00
Miejscowość: Kowalewo Pomorskie

 

PostSeyv | 13 Kwi 2009, 20:43

Różnica jest w lustrze. Jedno jest sferyczne (ten z ogniskową 900) drugi paraboliczny i jest trudniejszy a więc droższy w wykonaniu. Jeśli nie interesuje cię astrofoto to brałbym ten z ogniskową 900 - da większe powiększenia co jest ważne przy obserwacji planet i księżyca. Można też pomyśleć o używanym za 600 zł kupisz synte 6".
ATM newton 8" F8.5
Synta 8"
SW 130/900EQ2
Tasco 20x60 + statyw, Bresser 10x50
Awatar użytkownika
 
Posty: 460
Rejestracja: 19 Lut 2009, 22:00
Miejscowość: Okolice Lublina

 

PostMarioo162 | 13 Kwi 2009, 20:51

Ten drugi jest bardziej polecany do DS-ów, ze względu na mniejszą masę jest bardziej stabilny na montażu (takim samym jak w tym tańszym), jest także bardziej mobilny.
Tuba SK15075 jest bardzo dobrą ofertą - takie "przebicie o jedną klasę" SK1306 (799 zł) ale potrzebuje dobrego montażu, co najmniej klasy EQ3-2 ze względu na większy ciężar. W zestawie z montażem jest tańszy niż w częściach. Najtańszy montaż do tego:
http://deltaoptical.pl/montaz-azymutaln ... ,d577.html
ale nie jestem pewien czy komfortowo utrzyma tubę.
EQ3-2:
http://deltaoptical.pl/montaz-skywatche ... d1370.html
Wybór tego zestawu sądzę, że byłby bardzo dobry (z założeniem mobilności).
Awatar użytkownika
 
Posty: 636
Rejestracja: 14 Sty 2009, 16:42
Miejscowość: Rydułtowy

 

PostPow3R | 13 Kwi 2009, 22:05

Seyv napisał(a):Różnica jest w lustrze. Jedno jest sferyczne (ten z ogniskową 900) drugi paraboliczny i jest trudniejszy a więc droższy w wykonaniu. Jeśli nie interesuje cię astrofoto to brałbym ten z ogniskową 900 - da większe powiększenia co jest ważne przy obserwacji planet i księżyca. Można też pomyśleć o używanym za 600 zł kupisz synte 6".


Właśnie, dzięki za poruszenie sprawy używanych teleskopów, bo takie też mnie interesują. Jestem ciekawy jednak jakie są głównie wady tego, że kupujemy używany teleskop? Jak (przez co) można także takie kupić? Wiem, że zadaję pewnie głupie pytania, ale jak mówiłem - totalnie zielony jestem :? Synta 6", o której wspomniałaś jest jak na moje warunki imponująca i opcja naprawdę warta przemyślenia :)Tylko jak z mobilnością? ...


Ten drugi jest bardziej polecany do DS-ów, ze względu na mniejszą masę jest bardziej stabilny na montażu (takim samym jak w tym tańszym), jest także bardziej mobilny.
Tuba SK15075 jest bardzo dobrą ofertą - takie "przebicie o jedną klasę" SK1306 (799 zł) ale potrzebuje dobrego montażu, co najmniej klasy EQ3-2 ze względu na większy ciężar. W zestawie z montażem jest tańszy niż w częściach. Najtańszy montaż do tego:
http://deltaoptical.pl/montaz-azymutaln ... ,d577.html
ale nie jestem pewien czy komfortowo utrzyma tubę.
EQ3-2:
http://deltaoptical.pl/montaz-skywatche ... d1370.html
Wybór tego zestawu sądzę, że byłby bardzo dobry (z założeniem mobilności).


Zmiana nieporównywalna, ale właśnie, cena... już tysiaka trzeba byłoby wyłożyć, tylko wypadałoby się zastanowić, czy warto? A może właśnie kupić używany teleskop z sk15075? Jakiej ceny mógłbym się spodziewać?
 
Posty: 11
Rejestracja: 13 Kwi 2009, 16:46

 

PostMarioo162 | 13 Kwi 2009, 22:50

Aby dowiedzieć się o cenę za używany możesz wyrazić chęć zakupu na naszej giełdzie.
Jeśli znajdzie się sprzedający poznasz jego warunki, ponegocjujesz i zdecydujesz.

Mobilność Synty 6" jest niewielka: pokój-balkon, salon-ogródek, itp. Oczywiście można autem pod ciemne niebo, ale nie będzie to wygodne (sprawdź gabaryty i wagę).

SK1306EQ to całkiem dobry i mobilny sprzęt na początek - pozwala na co najmniej 2 lata odkrywania nieba (rzecz oczywiście indywidualna - dla jednego 2 dla innego 5) a i potem cieszy.
Awatar użytkownika
 
Posty: 636
Rejestracja: 14 Sty 2009, 16:42
Miejscowość: Rydułtowy

 

PostSeyv | 14 Kwi 2009, 19:41

Ostatnio na Allegro widziałem używaną Syntę 6" za 620zł. Kupując używany teleskop trzeba zwracać uwagę na to co kupując inne rzeczy - a najbardziej na sprzedającego :D Jeśli ktoś dba o sprzęt będzie on ok. Nieraz ktoś kupuje teleskop a później okazuje się, że "to" go nie pociąga i sprzedaje. Ja swój kupiłem od kogoś kto go miał 4 miesiące - więc mam jeszcze 20 miesięcy gwarancji :D Inni sprzedają bo przesiedli się na większy. W teleskopie większość wad widać. Ważne jest by lustro nie było zabrudzone i nie posiadał wad "mechanicznych". Należy też unikać wiekowych konstrukcji. Ale jak wspomniałem najważniejszy jest sprzedający.
ATM newton 8" F8.5
Synta 8"
SW 130/900EQ2
Tasco 20x60 + statyw, Bresser 10x50
Awatar użytkownika
 
Posty: 460
Rejestracja: 19 Lut 2009, 22:00
Miejscowość: Okolice Lublina

 

PostPow3R | 14 Kwi 2009, 19:57

Tą Syntę 6" też widziałem i się poważnie nad nią zastanawiam... Ba, możliwe, że mój budżet się nieco zwiększy i teraz myślę nawet o Syncie 8", w końcu podobno to 150-200 zł więcej, prawda? Warto? Z tego co czytałem, to chyba tak ;)

Wraca znów jednak problem mobilności... czy tuba zmieści się na tylnych siedzeniach? Nie pytam o wygodę czy trudność - dla chcącego nic trudnego, tylko o możliwość :D Mógłby ktoś jeśli to możliwe podać dokładne gabaryty Synty 6" i 8"? Albo ślepy jestem, albo źle z googli korzystam, bo szukam i szukam, a doszukać się nie mogę ^^ Tak czy inaczej mam nadzieję, że na tyle mi się to jakoś zmieści :P
 
Posty: 11
Rejestracja: 13 Kwi 2009, 16:46

 

Postsaywiehu | 14 Kwi 2009, 20:15

Pow3R napisał(a):Tak czy inaczej mam nadzieję, że na tyle mi się to jakoś zmieści :P

Jakie masz auto? Zwykle wozi się Dobsa na kanapie, a tubę na półce za nią. Ale nie każda bryka ma odpowiednią półkę...

W kazdym razie Synta 8" jest pierwszym "w pełni dorosłym teleskopem", który umożliwia obejrzenie mnóstwa DSków pod ciemnym niebem. Dlatego warto się na nią pokusić. Kupienie czegokolwiek mniejszego może z czasem spowodować uczucie niedosytu!
saywiehu
 

PostPow3R | 14 Kwi 2009, 20:30

Mam Peugeota 206, więc nie jest za dobrze... ale jakby się nie mieściło to Dobsa powiedzmy dałbym na przednie siedzenie (a do bagażnika nie wejdzie?), a rurę na tył, jak mówiłem. :P Najlepiej sprawdzić wszystko jak sprawię sobie wymiary sprzętu, wtedy będzie wszystko jasne :) Dobrze myślę?
 
Posty: 11
Rejestracja: 13 Kwi 2009, 16:46

 

Postsaywiehu | 14 Kwi 2009, 20:36

Pow3R napisał(a):Dobsa powiedzmy dałbym na przednie siedzenie, a rurę na tył, jak mówiłem. :P

Chyba tylko tak ci wlezie. Średnica podstawy Dobsona ma ciut ponad 60 cm średnicy, mniej więcej taką samą wysokość. Tuba to rura 120 cm dł i średnicy ok. 25 cm, plus "przeszkadzajki" w rodzaju wyciągu i szukacza (można go zdjąć na czas transportu. Niestety, nie mam Synciary pod ręką, dlatego wymiary są podane z pamięci. Jakby co, ktoś może poprawić, ale mniej więcej to będzie zgodne z rzeczywistością.
Na dłuższe wyjazdy można Dobsa "spłaszczyć", tzn. zdemontować elementy pionowe, redukując je do pojedynczych deseczek.
saywiehu
 

PostPow3R | 14 Kwi 2009, 20:54

saywiehu napisał(a):
Pow3R napisał(a):Dobsa powiedzmy dałbym na przednie siedzenie, a rurę na tył, jak mówiłem. :P

Chyba tylko tak ci wlezie. Średnica podstawy Dobsona ma ciut ponad 60 cm średnicy, mniej więcej taką samą wysokość. Tuba to rura 120 cm dł i średnicy ok. 25 cm, plus "przeszkadzajki" w rodzaju wyciągu i szukacza (można go zdjąć na czas transportu. Niestety, nie mam Synciary pod ręką, dlatego wymiary są podane z pamięci. Jakby co, ktoś może poprawić, ale mniej więcej to będzie zgodne z rzeczywistością.
Na dłuższe wyjazdy można Dobsa "spłaszczyć", tzn. zdemontować elementy pionowe, redukując je do pojedynczych deseczek.


W sumie i takich wymiarów się spodziewałem...co do "przeszkadzajek" w tubie to zdjęcie ich nie wymaga chyba za wiele czasu, więc to nie problem. Nie wiem jak jest z Dobsonem, ile zajmuje jego rozmontowanie?

Synta 8" jest pierwszym "w pełni dorosłym teleskopem", który umożliwia obejrzenie mnóstwa DSków pod ciemnym niebem. Dlatego warto się na nią pokusić. Kupienie czegokolwiek mniejszego może z czasem spowodować uczucie niedosytu!


Te słowa zdecydowanie mnie przekonują do dołożenia tych 200 zł... :) Na takim sprzęcie chyba już można kilka nocy pod rząd spędzać :D
 
Posty: 11
Rejestracja: 13 Kwi 2009, 16:46

 

Postsaywiehu | 14 Kwi 2009, 21:04

Dobsona rozkłada się i składa w kilka-kilkanaście minut. Ale są takie niuanse:
- trzeba używać klucza narzędziowego i kluczyka imbusowego
- nie można zgubić paru drobiazgów
więc raczej takie montaże / demontaże nie są możliwe w nocy, w pospiechu. Na domiar to płyta wiórowa, więc zbyt częste wykręcanie wkrętów raczej nie jest wskazane.
Kiedyś chciałem rozrysować sposób przeróbki Dobsa tak, żeby był łatwo demontowalny. Hmmm... wtedy nie było zapotrzebowania, ale moooże kiedyś znajdę czas ;)

Dla dodatkowego podjarania :D :dla dorosłego faceta mniejszy teleskop niż 8" to rzecz przeze mnie absolutnie niewskazana :D
saywiehu
 

Postexec | 14 Kwi 2009, 22:11

Wystarczy ze odkrecisz teleskop od dobsona (10 sekund). Ja w golfie4 (w 206stce bedzie podobnie) wozilem synte tak: tuba w bagazniku i przechodzila na jedno tylne siedzenie a dobson w bagazniku stal obok tuby. Nawet nie probowalem, ale pewnie by tuba weszla na tylne siedzenie w poprzek a dobson w bagazniku, albo na przednie siedzenie, ale wolalem w bagazniku wozic, bo latwiej wyjac.

BTW: teraz identycznie woze synte 12'' :mrgreen:
Synta 12'' na platformie, Mak 102 EQ2, SCT 150 AZ4
Konig 32; Plossl 32; Hyperion 21; Speers Waler 14; W70 8.6; TMB Planetary 7mm
Soligor x2 2''; Lumicon UHC
Awatar użytkownika
 
Posty: 1138
Rejestracja: 20 Paź 2007, 21:28
Miejscowość: Wrocław / Wilczyce

PostJanusz_P. | 15 Kwi 2009, 10:20

Synty 6, 8 i 10" mają tubus długi na 112cm plus centymetr na dekiel (+-2cm w zależności od partii i dostawy towaru) a różnią się tylko jego średnicą więc sprawdź czy pomiędzy klamkami wewnętrznymi masz na tylnej kanapie te 112cm to będziesz wiedział czy wejdzie czy też nie do 206-tki ?
Całe pudło na tubę z wręgami styropianowymi (tak się powinno tubę wozić dla jej bezpieczeństwa) ma 125cm długości :!:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postmariuszz | 15 Kwi 2009, 18:50

Do Uno wchodzi tuba 8" i 5 osób, dobson do bagażnika, gabarytowo auta podobne ;)
Sky-Watcher Mak 127, 10x50 Bresser by Lidl ;)
-----
Awatar użytkownika
 
Posty: 110
Rejestracja: 06 Paź 2007, 13:50
Miejscowość: Zamość

 

PostPow3R | 06 Maj 2009, 17:27

Trochę zapomniałem o tym temacie, ale ostatnio jakoś to czasu brak, to dostępu do kompa i tak jakoś wyszło :P No, ale ogółem sporo się zmieniło:

Budżecik poszerzyłem (a jakby inaczej) do ok. 1500 zł i... miała być 6", później namówiliście mnie do ósemki, a teraz... znalazłem dosyć ciekawą ofertę synty 10" i to chyba będzie właśnie mój wybór :)

mariuszz napisał(a):Do Uno wchodzi tuba 8" i 5 osób, dobson do bagażnika, gabarytowo auta podobne ;)


Peugeot nieco większy 8) Mierzyłem już mniej więcej i z transportem nie powinno być problemów :wink: A z wagą poradzę sobie jakoś 8)
Czytałem, że różnice między obrazem 8 i 10 nie są ogromne, ale to zawsze 5 cm średnicy więcej (i co za tym idzie 60% więcej zebranego światła jak pamiętam, dobrze mówię? ;> ), więc zawsze lepiej chyba nieco dołożyć...

W dodatku ostatnio zrobiłem mały zwiad okolicy i znalazłem 2 fantastyczne miejsca do obserwacji, co bardziej skłania mnie do kupienia lepszej Synty :) Jak teraz czytam tytuł mojego tematu, to można pomyśleć, że zaszalałem nieco, ale w sumie oszczędności urosły trochę bardziej niż się spodziewałem. W dalszej przyszłości chciałbym jeszcze dokupić z 2 okularki (podobno Plossle w Syncie daleko odbiegają od ideału...), co powiecie o tych?

(Coś w okolicy 5-6 mm), czyli:
http://sklep.teleskopy.net/product_info ... cts_id/740

(ok. 15-20mm):
http://sklep.teleskopy.net/product_info ... cts_id/752

Ale w sumie mam jeszcze na to kuuupę czasu :lol:
 
Posty: 11
Rejestracja: 13 Kwi 2009, 16:46

 

PostDark Raven | 10 Maj 2009, 12:39

Tak przeglądam sobie forum i wpadlem na twoj temat. Nie weim gdzie znalazles synte 10" za 1500zl. min cena to ok 1900zl. Ja polecam "rurke" 8" mam ja w posiadaniu juz od jakiegos czasu. Okularki oczywiscie trzeba dokupic bo tymi z zestawu to sobie mozna w miare dobrej jakosci poogladac ksiezyc i saturna. Wczoraj wkoncu udalo mi sie dobrac odpowiednie okularki do tejze synty. Ortho 6mm do planetek i lantanka do dalszych obiektow, a w planach jest jeszcze swan. Kiedy kupowalem swoja synte tez zastanawialem sie nad 10" ale doszedlem do wniosku ze narazie wystarczy 8" a reszte kasy wyda sie na lepsze okulary, bo co z tego ze ma sie cos duzego jezeli nie mozna tego dobrze uzywac ;)
Synta 8" 200/1200, SPL 10mm, 25mm, Hyperion 21mm 13mm, UO ortho 6mm, LV4mm, lornetka 10x50
Awatar użytkownika
 
Posty: 33
Rejestracja: 10 Kwi 2009, 21:29
Miejscowość: Opole

 

PostPow3R | 10 Maj 2009, 16:44

http://polowanie.bazarek.pl/opis/206935 ... pyrex.html

Też mnie zastanawia taka zniżka w porównaniu do innych, jest w tym jakiś haczyk? Ja się nie doszukałem, ale jak wiadomo doświadczenia w tym nie mam :P
 
Posty: 11
Rejestracja: 13 Kwi 2009, 16:46

 

Postobcy_astronom | 10 Maj 2009, 17:25

Pow3R napisał(a):http://polowanie.bazarek.pl/opis/206935/teleskop-sky-watcher-synta-skdob-10-pyrex.html

Też mnie zastanawia taka zniżka w porównaniu do innych, jest w tym jakiś haczyk? Ja się nie doszukałem, ale jak wiadomo doświadczenia w tym nie mam :P

Ach, polowanie.bazarek.pl . Tak, haczyk jest taki, że ten serwis nie aktualizuje cen. Chciałam tam kupić niejedną rzecz po niewiarygodnie niskich cenach, oczywiście po konsultacji mailowej/gg okazywało się, że są to ceny stare, w dodatku pan z obsługi nie był w stanie podać mi dokładnej aktualnej ceny. Dziwną rzeczą jest, że od tylu miesięcy tych cen nie zdejmują. Ktoś inny też już tutaj pisał, jaką miał przygodę z tym sklepem. Radzę najpierw zadzwonić lub napisać maila, nie wierzę, że taka jest obecna cena tej Synty.
I'm waiting for the night to fall. I know that it will save us all.
Synta 200/1200 dob + WO Swan 33, SP 25, WO Swan 15, SP 10, Hyperion 8, Baader Ortho 6, UB 2''
BPC Kronos 20x60
Awatar użytkownika
 
Posty: 184
Rejestracja: 31 Sty 2009, 21:45
Miejscowość: Kraków / Radziszów

 

PostPow3R | 10 Maj 2009, 17:34

obcy_astronom napisał(a):
Pow3R napisał(a):http://polowanie.bazarek.pl/opis/206935/teleskop-sky-watcher-synta-skdob-10-pyrex.html

Też mnie zastanawia taka zniżka w porównaniu do innych, jest w tym jakiś haczyk? Ja się nie doszukałem, ale jak wiadomo doświadczenia w tym nie mam :P

Ach, polowanie.bazarek.pl . Tak, haczyk jest taki, że ten serwis nie aktualizuje cen. Chciałam tam kupić niejedną rzecz po niewiarygodnie niskich cenach, oczywiście po konsultacji mailowej/gg okazywało się, że są to ceny stare, w dodatku pan z obsługi nie był w stanie podać mi dokładnej aktualnej ceny. Dziwną rzeczą jest, że od tylu miesięcy tych cen nie zdejmują. Ktoś inny też już tutaj pisał, jaką miał przygodę z tym sklepem. Radzę najpierw zadzwonić lub napisać maila, nie wierzę, że taka jest obecna cena tej Synty.


Wyśmienicie :? Napiszę później do nich, chociaż jeśli sprawy tak się mają to nie liczę na zbyt wiele. Czyli chyba wracam do ósemki :) Ech, zbłaźniłem się trochę :lol:

Ale dzięki za pomoc, koleżanko ;)
 
Posty: 11
Rejestracja: 13 Kwi 2009, 16:46

 

Postacubenes | 10 Maj 2009, 18:19

Pow3R .na giełdzie astro-forum jest synta 10" praktycznie nowa jak opisuje sprzedjący .Jeśli masz ciemne wiejskie niebo to bierz i nie oglądaj się za 8"
Dark Raven napisał(a): Kiedy kupowalem swoja synte tez zastanawialem sie nad 10" ale doszedlem do wniosku ze narazie wystarczy 8" a reszte kasy wyda sie na lepsze okulary, bo co z tego ze ma sie cos duzego jezeli nie mozna tego dobrze uzywac ;)

Nieprawda.
W komplecie z teleskopem dostajemy 2 okulary przez , które da się patrzeć a z biegiem czasu sukcesywnie uzupełniamy akcesoria tworząc w ten sposób zestaw dający pełną satysfakcje.
GSO 16".CELESTRON 10".5".refr.127/1200.120/600.EQ-5.
Brandon8.ultima7,5.12,5.18.30.U.O.4.5.6.7.9.12,5.LVW5.8.13.17.22.42.AXIOM 34.SW-UWA 7.9.13.pl 9.20.25.gso 30.ultima 2x.
Lumicon 2" H-BETA.OIII.UHC
świadczę usługi wykończenia wnętrz.
Awatar użytkownika
 
Posty: 2956
Rejestracja: 17 Gru 2006, 18:59
Miejscowość: Kochanowice

 

PostPow3R | 22 Maj 2009, 19:18

acubenes napisał(a):Pow3R .na giełdzie astro-forum jest synta 10" praktycznie nowa jak opisuje sprzedjący .Jeśli masz ciemne wiejskie niebo to bierz i nie oglądaj się za 8"


Jak powiedziałeś, tak i zrobiłem :D Właśnie dziś dotarła do mnie moja Synta 10" :)

Decyzję podjąłem już jakiś tydzień temu, ale wolałem się wstrzymywać od pisania tutaj aż do odbioru i poskładania sprzętu. Stan jak nówka, idealnie opakowane, wszystkie akcesoria są, brak jakichkolwiek śladów użycia, krótko mówiąc jestem 3-4 stówki do przodu w porównaniu do zakupu nówki w DO. Teraz pora na test armaty 8) Raczej nie dzisiaj, chmury mi chyba nie pozwolą, chociaż kto wie! :wink:

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim osobom, które wypowiedziały się i pomogły mi w tym temacie :)
 
Posty: 11
Rejestracja: 13 Kwi 2009, 16:46

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

AstroChat

Wejdź na chat