Kolejna prosba o poradę ;p

Postpatyk | 11 Maj 2006, 19:50

Witam wszyskich !!!
Przymierzam sie do zakupu pierwszej lunety dla syna gdyz wykazuje coraz wieksze zainteresowanie astronomia. ale kompletnie niewiem jak do tego podejść i proszę dlatego o jakieś rady co do typu takiego urządzonka.
Dopiszę, że mogę przeznaczyć nato jakieś 600 zł a obserwcje to z balkonu i od czasu do czasu może w plenerze.
W tych granicach wypatrzyłem ZRT-457 i MEADE/BRESSER 70mm EQ tylko wyczytalem że ta pierwsza ma słabu statyw a to chyba przeszkadza.
A moze coś innego?
 
Posty: 3
Rejestracja: 11 Maj 2006, 09:02

PostJaLe | 11 Maj 2006, 19:53

Proponuje, by moderator stworzył przyklejony temat: TU PYTAMY SIĘ O PIERSZĄ LUNETĘ, TELESKOP ITD.

Każdy kto pierszy raz jest na tym forum i chce kupić swój pierwszy sprzęt będzie mógł tam zadawać pytania, zamiast tworzyc po raz setny nowy wątek o tej samej tematyce 8)
Awatar użytkownika
 
Posty: 7064
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Postpatyk | 13 Maj 2006, 06:28

Nodobrze aleco ma zrobic taki ktos jak ja jeżeli niema jeszcze takiego tematu?
 
Posty: 3
Rejestracja: 11 Maj 2006, 09:02

PostZbig | 13 Maj 2006, 20:02

Przeszukac dokladniej starsze posty tego forum
"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds", Self-Reliance by Ralph Waldo Emerson
Awatar użytkownika
 
Posty: 242
Rejestracja: 18 Kwi 2006, 18:37

PostJanusz_P. | 14 Maj 2006, 09:58

Sam jak wchodzę na jakieś inne forum które mnie interesuje Np przed zakupem sprzętu grającego, kina domowego czy odbiornika GPS to się loguję i co najmniej tydzień go czytam po kilka godzin dziennie chłonąc wiedzę zanim zadam jakieś trywialne pytanie (to z szacunku dla piszących tam ludzi i poszanowania ich czasu) na wciąż powtarzające się prawie te same pytania.
Można by też stworzyć dział początkujący ale im prostsza jest forma forum tym jest ono bardziej czytelne i przyjazne dla wszystkich użytkowników a szczególnie tych początkujących, zapytanie przesłałem do administratora i podyskutujemy o tym powtarzającym się coraz częściej problemie :roll:
Można by też napisać serie artykułów z odpowiedzia na zapytanie w stylu:
Mam 300, 500, 1000zł... itd. i chcę kupić teleskop, polećcie mi jaki będzie najlepszy do tej kwoty?
Na razie po sugestiach forumowiczów doszlifowujemy galerię dla użytkowników forum i to jest teraz dla nas priorytetem 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostRammstein | 14 Maj 2006, 10:19

Jest jedna odpowiedz na twe pytanie i sam sobie udziel odpowiedzi na nie :
www.astrokrak.pl
www.fotoclassic.pl
http://deltaoptical.pl/deltasklep/
i w OSTATECZNOŚCI www.allegro.pl (ale niekupuj tam refraktorów poniżej 70 mm i newtonów poniżej 114mm i za niewielką kase niespodziewaj się czegos dobrego). Oraz radze przeszukac to forum a szczególnie dział "sprzęt astronomiczny" i napewno znajdziesz odpowiedź
 
Posty: 576
Rejestracja: 16 Gru 2005, 22:09
Miejscowość: Wrocław

PostJanusz_P. | 14 Maj 2006, 10:32

To fakt, ZRT ma w komplecie słaby statyw ale ze stopką statywową którą już robimy seryjnie pasuje na dowolny statyw fotograficzny z małą śrubą fotograficzna 1/4" wiec to nie będzie problemem ale za to jej rosyjska optyka jest bardzo dobra, oczywiście jak na 70mm achromat ze światłosiłą F/6,5 przystało 8)
Jest też naprawdę niewielka po spakowaniu do futerału co czyni ją bardzo mobilną nawet na szybkie wypady w teren zarówno do astronomii jak i do przyrodniczych zastosowań bo ma prosty, ziemski obraz :lol:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

AstroChat

Wejdź na chat