co wybrać

Postmichał | 09 Cze 2006, 12:23

witam, tak się składa że już od kilku ładnychmiesięcy zbieram się na zakup jakiegoś sprzętu , no i wypadało by to w końcu sfinalizować, więc prosiłbym o jakieś rady na ten temat. co można by zakupić za fundusze w granicach 1500-2000. myślałem o którymś modelu oriona. może ktoś ma doświadzcenia z tymi sprzętami, jeśli tak to proszę o radę (szczególnie chodzi mi o Teleskop "Orion" AstroView 100mm EQ?), a może model innego producenta za zbliżoną cenę. a tak na marginesie to które modele są praktyczniejsze : z reflektorem newtona czy z refraktorem i jakie mają zalety z punktu użytkownika ? to dzięki z góry?
michał
 
Posty: 3
Rejestracja: 11 Paź 2005, 14:30
Miejscowość: lublin

PostDrakos | 09 Cze 2006, 13:14

Heh, o mały włos go w zeszłym roku nie kupiłem jak byłem w identycznej sytuacji przed zakupem i to tylko z powodu jego braku na sklepie bo to był mój zdecydowany faworyt.
Oglądałem go później po zakupie mojego Soligora i wiem że to jest solidny sprzęt z 2 calowym wyciągiem i z dobrą optyką w regulowalnej celi.
Kronos 10x50 i dobre chęci.
Soligor MT-750 i dwa dobre okularki LV2,5 oraz LVW-8mm to jest To !
 
Posty: 121
Rejestracja: 26 Wrz 2005, 21:56

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

AstroChat

Wejdź na chat