* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Temat postu: Poradnik odnośnie radzenia sobie z PHD
PostWysłany: Pią Sie 09, 2013 5:08 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bulowice
Jak w temacie. Poradnik znaleziony przez MateuszaW. Przetłumaczony przez google i z lekka poprawiony przeze mnie ;)

Załączniki:
PHD poradnik.doc
(130 KiB) Ściągnięto 278 razy

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Sob Sie 10, 2013 9:24 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Załacz jeszcze wersję oryginalną !

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Poradnik odnośnie radzenia sobie z PHD
PostWysłany: Sob Sie 10, 2013 2:30 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bulowice
Proszę bardzo

Załączniki:
GuideToGuiding.pdf
(92.96 KiB) Ściągnięto 105 razy

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Gru 29, 2013 2:07 pm 

Zastanawia mnie dla kogo jest to forum. Od blisko 2 lat staram się cokolwiek zrozumieć o czym tutaj piszecie i niestety coraz częściej dochodzę do wniosku, że normalnie rozwinięty człowiek rasy słowiańskiej chyba zabłądził w swej drodze do gwiazd i zawadził o jakąś odległą galaktykę. Dziwi mnie stanowisko Administratora forum że pozwala na takie kaleczenie języka ojczystego. Bo chyba Polak otwierał ten post (np słowa: "Kopernik była kobietą" napisał poprawnie chociaż pieprzy głupoty), natomiast cała reszta to "pitu pitu na patyku" i można się domyślać że chodzi mu np o grę na skrzypcach. Jeden dosłownie astromaniak, - Zombi, aby cokolwiek z tego pitolenia zrozumieć poprosił o tekst oryginalny, ale On pewnie zna doskonale język angielski i już nie ma problemów z PHD. W przeciwieństwie do reszty, która zapewne udaje że wszystko doskonale rozumie i,- czego się Waldek czepiasz ? A no tego żebyśmy traktowani byli nie jak rodzina, nie jak przyjaciele, ale jako koledzy związani jedną wspaniałą pasją Szanujmy się tak jak powinni szanować się ludzie o podobnych zainteresowaniach, jak rodacy którzy nie zawsze mieli możliwości i szansę na poznanie tradycji, historii i języka obcokrajowców z zachodu.
Wielu z nas kaleczy język polski, ale już podpiera się językiem angielskim by podnieść swój status na wyżyny, mimo że najprawdopodobniej korzysta z tłumacza gogle lub innego translatora by wywyższyć się ponad przeciętną. Do tej pory z trudem przełykałem gorycz porażki, ale już mam tego dość i będę jawnie sprzeciwiał się takiemu traktowaniu. Chyba że Administrator mnie zbanuje, za to że nie chcę zapomnieć kim jestem.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 12, 2014 11:14 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice-Janów
Kolego, wytłumacz nam o co Ci konkretnie chodzi :?: , bo szczerze mówiąc nieźle się ubawiłem czytając ten post, To nie jest forum polonistyczne tylko astronomiczne!!!

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 6:44 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Za takie rzeczy jeszcze nie banujemy ale że jest ustawa o ochronie języka polskiego to można ją zacząć egzekwować bo pisanie z błędami ortograficznymi i bez polskich liter też mi się nie podoba bo oznacza brak szacunku dla czytelnika forum i niech takie osoby nie spodziewają się że będę szanowane przez ogół a co najwyżej tolerowane pod warunkiem że będą zachowywały się poprawnie i kulturalnie w astrospołeczności :roll: :?:

Fujinon 10x50, MT-800, Santel 180/1800, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości