CCD Commander - problem z instalacją

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

PostWitek Caban | 03 Sie 2016, 20:42

Witam ! Swego czasu załadowałem do komputera program CCD Commander . Po upływie 45 dniowego triala , zgodnie z instrukcją , wysłałem 99 $ na konto Matta Thomasa, autora programu. Otrzymałem od niego drogą mailową kod dostępu - ciąg liter i cyfr , poprzedzielanych myślnikami. Po skopiowaniu tego kodu , próbowałem wkleić go do wszystkich , dających się otworzyć plików , jak na załączonym zdjęciu, bez efektu.
Napisałem więc do Matta - otrzymałem lakoniczną odpowiedź, że po wypakowaniu programu , w miejsce jego wypakowania należy wprowadzić kod dostępu i program wystartuje. Niestety , nadal nie mogę go uruchomić . Proszę o pomoc ! Pozdrawiam .
Załączniki
CCD Commander - problem z instalacją: CCD Commander.jpg
CCD Commander - problem z instalacją: CCD Commander.jpg
 
Posty: 161
Rejestracja: 31 Mar 2010, 10:41
Miejscowość: Sucha Beskidzka

Post_RobMarK_ | 03 Sie 2016, 20:56

Witku, nie używam ale czy okno programu Help->About->Register nie otwiera przypadkiem później okna do wpisania kodu ?
Lorneta / APO do DS / SCT do US ...
Awatar użytkownika
 
Posty: 1456
Rejestracja: 16 Sty 2008, 00:09

PostWitek Caban | 03 Sie 2016, 21:24

Dzięki Robert za odpowiedź. Niestety , teraz , gdy próbuję otworzyć program - pojawia się komunikat - Your trial period has ended. Please register CCD Commander. I w tym momencie , nie mogę nic już zrobić z programem - " okienka " nie reagują na klikanie. Próbowałem ponownie wgrać na ten komputer program - ale po załadowaniu ukazuje się opcja repair or remove. Po wprowadzeniu opcji repair - ponownie otwiera się program nie aktywny, z komunikatem ,że okres trial minął , zarejestruj program. Spróbuję jutro , na innym komputerze wgrać ten program i spróbować opcję Help - About- Register ( jeśli taka istnieje ). Pozdrawiam - Witek
 
Posty: 161
Rejestracja: 31 Mar 2010, 10:41
Miejscowość: Sucha Beskidzka

PostWitek Caban | 03 Sie 2016, 21:37

PS. dla ścisłości - jedynym " okienkiem ", które reaguje na klikanie - to - Purchase Registration - tutaj automatycznie przekierowuje mnie do opcji kolejnej wpłaty 99$. Coś jest nie tak , nie wiem co , ale autor programu nie reaguje na moje maile. Pozdrawiam.
 
Posty: 161
Rejestracja: 31 Mar 2010, 10:41
Miejscowość: Sucha Beskidzka

Post_RobMarK_ | 03 Sie 2016, 21:46

Nie napisał jak wprowadzić ten numer seryjny, w pierwszym mailu, w który podsyłał po wpłacie ?
Lorneta / APO do DS / SCT do US ...
Awatar użytkownika
 
Posty: 1456
Rejestracja: 16 Sty 2008, 00:09

PostWitek Caban | 03 Sie 2016, 21:53

Nie - jego reakcja na wpłatę - to mail , w którym podziękował za zakup jego programu, potwierdził moje dane adresowe, podał kod dostępu i datę ważności kodu : 2017-07-24.
 
Posty: 161
Rejestracja: 31 Mar 2010, 10:41
Miejscowość: Sucha Beskidzka

Post_RobMarK_ | 03 Sie 2016, 22:11

Napisałbym bardzo prostego maila "proszę o podanie sposobu wprowadzenia klucza lub zwrot wpłaconej kwoty". Płaciłeś przez PayPal ?
Lorneta / APO do DS / SCT do US ...
Awatar użytkownika
 
Posty: 1456
Rejestracja: 16 Sty 2008, 00:09

PostJagho | 03 Sie 2016, 22:31

Cześć Witku,
Pokaż nam treść tego e-mail'a który dostałeś (kopiuj - wklej). Oczywiście sam kod wykasuj.
Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF, 10" SCT Meade, Hyperstar f/1.8, Gemini G-40, ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25; poszukiwanie supernowych
Odkrycia SN = 12; http://www.supernowe.pl
Awatar użytkownika
 
Posty: 25
Rejestracja: 22 Maj 2006, 11:38
Miejscowość: okolice Szczecina

PostWitek Caban | 03 Sie 2016, 23:06

Przelew poszedł przez PayPal. Odpowiedź od Matta :Witold Caban
Ulica Koscielna 24
34-200 Sucha Beskidzka, Poland
wcaban@poczta.onet.pl
2017/07/24
i tutaj kod dostępu:..........................
Po kilku dniach prób wysłałem do niego prośbę o pomoc , włącznie z zrzutem ekranu ,który wcześniej w poście umieściłem na Astromaniaku. Odpowiedział po dłuższym czasie- wypakuj program i w miejscu wypakowania wprowadź kod dostępu.
Aktualnie - program nie reaguje na żadne próby otwarcia ( poza ponowną opłatą 99$ ) , a załadowanie ponowne programu kończy się komunikatem repair ( i ponowną informacją o upływie terminu triala ) lub komunikatem - remove. Obawiam się że , gdy zrobię remove - to ciuciubabka z upływem okresu trial powtórzy się i będę zmuszony do ponownej wpłaty 99$ . Nie podejrzewam Matta o szwindel, być może dla niego te 99$ nie warte są konstruktywnego odpowiadania na maile od osób kupujących jego program.
 
Posty: 161
Rejestracja: 31 Mar 2010, 10:41
Miejscowość: Sucha Beskidzka

Post_RobMarK_ | 03 Sie 2016, 23:15

Dla mnie coś nie jest jasne.
Miejsce wypakowania ? Czy miejsce instalacji ?
CCDCommander w ZIPie jest jako archiwum dwóch plików - paczki instalatora i programu wykonywalnego.
Spotkałem się z kilkoma sposobami aktywacji programów
1. Wpisując kod przez interfejs aplikacji - w jakieś pole edycyjne
2. Podkładając jakiś załączony plik (np. INI) do katalogu ZAINSTALOWANEGO programu
3. Podkładając plik np. maila z kodem do katalogu INSTALACYJNEGO i uruchomienie ponownej instalacji
4. Inne opcje on-line wymagające połączenia z serwerem.
:roll:
Lorneta / APO do DS / SCT do US ...
Awatar użytkownika
 
Posty: 1456
Rejestracja: 16 Sty 2008, 00:09

PostWitek Caban | 03 Sie 2016, 23:18

Hi Matt ! I ,ve got this message from you:Witold Caban
Ulica Koscielna 24
34-200 Sucha Beskidzka, Poland
wcaban@poczta.onet.pl
2017/07/24
kod dostępu...................Where is the place to give or paste this code ( I sent you CCD Commander .jpg ). ( zrzut ekranu )
 
Posty: 161
Rejestracja: 31 Mar 2010, 10:41
Miejscowość: Sucha Beskidzka

Post_RobMarK_ | 03 Sie 2016, 23:22

A on nie załączył obrazka gdzie wkleić kod ?
Lorneta / APO do DS / SCT do US ...
Awatar użytkownika
 
Posty: 1456
Rejestracja: 16 Sty 2008, 00:09

Postkk | 03 Sie 2016, 23:29

Zainstalowałem z ciekawości - faktycznie w samym programie nie ma go gdzie wpisać.
Wklej tutaj może angielski tekst który dostałeś z tymi lakonicznymi instrukcjami.
76mm szukacz i dziurki od klucza
Awatar użytkownika
 
Posty: 1164
Rejestracja: 08 Gru 2014, 21:16

 

PostWitek Caban | 03 Sie 2016, 23:34

Robert - paczka instalatora i program wykonalny - otwarcie obu kończy się tym samym - repair lub remove. Nie potrafię nigdzie wprowadzić kodu . Matt nie wysłał mi żadnej innej wskazówki czy pliku , gdzie miałbym załadować kod . Na moim zrzucie ekranu zaznaczenie Logs nastąpiło przypadkowo , przy próbach otwierania wszystkich opcji.Pozdrawiam.
 
Posty: 161
Rejestracja: 31 Mar 2010, 10:41
Miejscowość: Sucha Beskidzka

PostJagho | 03 Sie 2016, 23:42

kk napisał(a):Zainstalowałem z ciekawości - faktycznie w samym programie nie ma go gdzie wpisać.
Wklej tutaj może angielski tekst który dostałeś z tymi lakonicznymi instrukcjami.


Też to zrobiłem. Faktycznie, nie ma żadnej kontrolki ani funkcji do wprowadzenia kodu, więc nie masz co instalować tego Witku na nowym komputerze, bo to nic nie da.
Niektórzy producenci oprogramowania wysyłają kody licencyjne w załącznikach *.txt, które programy pocztowe wyświetlają sobie jako treść. Taki załącznik trzeba po prostu zapisać do folderu programu, obok EXE'ka, zachowując nazwę tego załącznika. Może tu jest tak samo.
Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF, 10" SCT Meade, Hyperstar f/1.8, Gemini G-40, ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25; poszukiwanie supernowych
Odkrycia SN = 12; http://www.supernowe.pl
Awatar użytkownika
 
Posty: 25
Rejestracja: 22 Maj 2006, 11:38
Miejscowość: okolice Szczecina

PostWitek Caban | 03 Sie 2016, 23:51

Jarku - jeśli pozwolisz - wyślę Ci tego maila z pełnym kodem dostępu - może Ty rozwikłasz ten problem ? Pozdrawiam. Witek
 
Posty: 161
Rejestracja: 31 Mar 2010, 10:41
Miejscowość: Sucha Beskidzka

PostJagho | 03 Sie 2016, 23:55

Witek Caban napisał(a):Jarku - jeśli pozwolisz - wyślę Ci tego maila z pełnym kodem dostępu - może Ty rozwikłasz ten problem ? Pozdrawiam. Witek


Mam jeszcze lepszy pomysł - wysłałem Ci na PW.
Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF, 10" SCT Meade, Hyperstar f/1.8, Gemini G-40, ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25; poszukiwanie supernowych
Odkrycia SN = 12; http://www.supernowe.pl
Awatar użytkownika
 
Posty: 25
Rejestracja: 22 Maj 2006, 11:38
Miejscowość: okolice Szczecina

PostJagho | 04 Sie 2016, 01:04

Problem rozwiązany. Informacja dla przyszłych użytkowników programu CCD Commander:
Treść przesłana przez autora programu (łącznie z danymi użytkownika) powinna być umieszczona w pliku REG.TXT a plik ten umieszczony w głównym folderze programu.
Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF, 10" SCT Meade, Hyperstar f/1.8, Gemini G-40, ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25; poszukiwanie supernowych
Odkrycia SN = 12; http://www.supernowe.pl
Awatar użytkownika
 
Posty: 25
Rejestracja: 22 Maj 2006, 11:38
Miejscowość: okolice Szczecina

PostWitek Caban | 04 Sie 2016, 08:59

Jarku - dziękuję za pomoc - Jesteś genialny !
Swoją drogą Matt Thomas nie jest w porządku. Kilka dni temu wysłałem mu maila z prośbą o pomoc . Zapytałem go , czy ten cyfrowo-literowy kod jest kodem dostępu i gdzie go wprowadzić ( załączyłem zrzut ekranu ). Odpowiedział, że ten kod należy załadować w miejsce programu CCC Commander. Teraz okazuje się , dzięki pomocy Jarka, że kodem dostępu jest cała treść maila ( włącznie z moimi danymi adresowymi ) w pliku reg. Dziękuję wszystkim za pomoc.
A Matt nadal milczy........
 
Posty: 161
Rejestracja: 31 Mar 2010, 10:41
Miejscowość: Sucha Beskidzka

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

AstroChat

Wejdź na chat