George Zamka w Centrum Nauki Kopernik Transmisja online!

PostKarol Wójcicki | 17 Mar 2011, 10:04

Image

Odbywający w tym tygodniu wizytę w Polsce amerykański astronauta polskiego pochodzenia, pułkownik George Zamka w piątek, 18 marca spotka się w Centrum Nauki Kopernik z członkami Klubów Młodego Odkrywcy z całego kraju. Dzisiaj astronauta ma zostać odznaczony przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Prezydent wręczy Zamce Order Zasługi RP. Odznaczenie zostało przyznane za zaangażowanie na rzecz edukacji polskiej młodzieży (astronauta podczas swoich dotychczasowych pobytów w Polsce spotkał się z kilkoma tysiącami młodych osób - w szkołach, ośrodkach kultury i innych placówkach) oraz promowanie Polski w świecie.

Podczas piątkowego spotkania z młodzieżą astronauta opowie o swoich kosmicznych przygodach, o życiu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej oraz o swojej wizji przyszłych lotów kosmicznych. Dzięki internetowej transmisji zorganizowanej przez Centrum Nauki Kopernik i portal Interklasa spotkanie będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych - jego przebieg będzie można śledzić na stronach http://www.kopernik.org.pl i http://www.interklasa.pl między godziną 12:00 i 13:40.

(info za portalem Astronomia.pl)

A teraz kilka słów mniej oficjalnie, od organizatora całej imprezy ;)
Spotkanie przewidziane jest dla młodzieży szkolnej, głównie sp i gim więc tak więc to o czym z Zamką porozmawiam dla wielu z Was niespodzianką pewnie nie będzie. Niemniej zachęcam do oglądania transmisji - moje wczorajsze spotkanie z astronautą ku mojemu zaskoczeniu nauczyło mnie czegoś nowego, co jest dobrym powodem do tego aby i Was namawiać na oglądanie transmisji :)

Zapraszam serdecznie,
Karol Wójcicki
Awatar użytkownika
 
Posty: 41
Rejestracja: 19 Gru 2005, 21:47
Miejscowość: Warszawa

 

PostAnka_U | 20 Mar 2011, 01:41

No, szkoda, uciekła mi ta informacja.
Jest gdzieś, Karolu, zapis tego spotkania?
"Nie ma znaczenia, ile zaćmień widziałeś, nigdy nie masz ich dosyć."
Turcja 2006, Syberia 2008, Chiny 2009, Australia 2012, Szkocja 2015, Idaho 2017, przede mną Meksyk 2024
Awatar użytkownika
 
Posty: 3026
Rejestracja: 09 Sie 2006, 00:40

 

PostPaweł Baran | 22 Mar 2011, 10:36

Ja oglądałem super było. :wink:
Kiedy obserwujesz nocne niebo pełne gwiazd – Widzisz samego siebie. Astronomia to matka nauk i nie tylko- kamery CCD Tayama, Sony Acuter, Atik. lornetka 15x50 USSR.Refraktor paralaktyczny 60/900.Synta 6''OTA Sky-Watcher SK804A, Obrotowy Globus nieba
Awatar użytkownika
 
Posty: 33370
Rejestracja: 09 Paź 2006, 15:59
Miejscowość: Przysietnica: PTMA Warszawa

PostAnka_U | 26 Mar 2011, 01:31

"Nie ma znaczenia, ile zaćmień widziałeś, nigdy nie masz ich dosyć."
Turcja 2006, Syberia 2008, Chiny 2009, Australia 2012, Szkocja 2015, Idaho 2017, przede mną Meksyk 2024
Awatar użytkownika
 
Posty: 3026
Rejestracja: 09 Sie 2006, 00:40

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

AstroChat

Wejdź na chat