Hipotetyczne cywilizacje pozaziemskie

Postmiro71 | 19 Sty 2013, 21:31

Czy uważacie że gdzieś we wszechświecie istnieją inteligentne cywilizacje pozaziemskie? Jeżeli tak, to czemu się jeszcze z nami nie skontaktowali? A może już to zrobili, tylko my o tym nie wiemy? Jeżeli nie, to jakie jest przeznaczenie rasy ludzkiej, jedynej inteligentnej cywilizacji osamotnionej w ogromnym basenie wszechświata?

Bardzo proszę nie mylić z UFO (niezidentyfikowany obiekt latający), które póki co, z obcymi cywilizacjami nie ma nic wspólnego. Chciałbym aby ten temat stał się miejscem do rzeczowej i konkretnej dyskusji
Poszukiwania życia poza Ziemią
http://astronomiaufo.blogspot.com/
Awatar użytkownika
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 Sty 2013, 21:27
Miejscowość: Wro

Postmariogti | 20 Sty 2013, 07:39

http://www.youtube.com/watch?v=JwpXOCZOr_o Nasza galaktyka ma rozmiar 1000 lat świetlnych, do njblizszej gwiazdy poza Słoncem mamy 3 lata swietlne ,przestrzeń miedzy galaktyczna itd. odległości sa niewyobrażalnie ogromne. jakies formy zycia sa we wszechświecie. Ale mówienie iż kosmici nas odwiedzają to bzdura wymyslona przez fantastów. Cywilizacja pozaziemska ma ten sam problem co my odległość. Odnalezienie Ziemi która krąży na skraju galaktyki jest prawie nie możliwe. Kosmici musieli by mieć technikę na ogromnym poziomie aby nas znaleźć , dolecieć pokonać bariere światła i być długowiecznymi by przeżyć lot do nas.
Bresser 203/900 montaż Bresser exos2 EQ5 CCD philips spc 880/900nc
 
Posty: 21
Rejestracja: 26 Gru 2012, 03:03
Miejscowość: Stay Sącz

 

Postsuper_novy | 20 Sty 2013, 10:22

miro71 napisał(a):Czy uważacie że gdzieś we wszechświecie istnieją inteligentne cywilizacje pozaziemskie? Jeżeli tak, to czemu się jeszcze z nami nie skontaktowali? A może już to zrobili, tylko my o tym nie wiemy? Jeżeli nie, to jakie jest przeznaczenie rasy ludzkiej, jedynej inteligentnej cywilizacji osamotnionej w ogromnym basenie wszechświata?


Jeżeli nawet istnieją takie cywilizacje, to na pewno omijają nasz Układ Słoneczny z daleka. Być może doszli do wniosku, po wnikliwych obserwacjach, że nasza ludzka rasa nie jest znów aż tak wybitnie inteligentna, żeby nawiązywać z nami kontakt. Czym to grozi? No to przecież widać jak na dłoni.
12" maleństwo na Dobsonie, Soligor MT-800, Orion 80ED APO, C40D, Nikon 12x50, 3,5-13 LVW i kilka większego kalibru, Barlow x2 2" i GSO x5 1,25", szare i kolorowe szkiełka, trochę różnego złomu i ciągle coś przybywa do kompletu.
Awatar użytkownika
 
Posty: 455
Rejestracja: 04 Mar 2009, 23:21
Miejscowość: Kraków

 

Postlynx79 | 20 Sty 2013, 10:40

Biorąc pod uwagę hipotetyczną prędkość poruszających się "spodków", to gdyby do nas przylecieli, to ITD i straż miejska nieźle by się na fotoradarach obłowiła. Tylko czym by płacili? Pewnie "zielonymi" ;)
Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF
Awatar użytkownika
 
Posty: 114
Rejestracja: 08 Paź 2010, 21:09

 

PostPulsar | 20 Sty 2013, 10:53

Ja myślę że się z nami jakoś skontaktowali lecz wie o tym nie wiele osób :) . A co myślicie o Strefie 51? :]
Orion ED 80
AZ-ATM
Awatar użytkownika
 
Posty: 91
Rejestracja: 05 Wrz 2012, 18:28
Miejscowość: Graboszyce

 

Postendriu624 | 20 Sty 2013, 10:55

Takie cywilizacje już bardzo dawno się skontaktowały z ludzkością,śmiem nawet twierdzić że jesteśmy efektem ich manipulacji genetycznej.
Oczywiście to tylko teoria,należy jednak wziąć pod uwagę, skąd się wziął tak gwałtowny rozwój akurat tylko gatunku ludzkiego,
Dowodów jest dużo lecz, jednak najbardziej wiarygodne wydają się być przekazy ludzi z minionych wieków.
Było to też inspiracją do powstania cyklu filmów Starożytni Kosmici.
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

Postlion100 | 20 Sty 2013, 11:05

ja tam wiem tylko tyle ze sa i ladnie w zbozu dziergaja no i ze ponoc nasze krowy sa najlepsze w galaktyce i czasami przylatuja po zapas
 
Posty: 906
Rejestracja: 28 Gru 2009, 22:38
Miejscowość: Knurów

 

Postendriu624 | 20 Sty 2013, 11:20

A np.to nagranie Księżyca wykonane teleskopem + Canon EOS 300D

https://www.youtube.com/watch?v=CtyFQRkhW9g

Lub te obiekty nagrane teleskopem słonecznym SOCHO,
Czyżby wykorzystywane było nasze Słońce jako portal.

https://www.youtube.com/watch?v=ztCSdoWGY68

https://www.youtube.com/watch?v=ztjaAkgRVM0

https://www.youtube.com/watch?v=VwKy8POXUnw

mariogti napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=JwpXOCZOr_o Nasza galaktyka ma rozmiar 1000 lat świetlnych, do njblizszej gwiazdy poza Słoncem mamy 3 lata swietlne ,przestrzeń miedzy galaktyczna itd. odległości sa niewyobrażalnie ogromne. jakies formy zycia sa we wszechświecie. Ale mówienie iż kosmici nas odwiedzają to bzdura wymyslona przez fantastów. Cywilizacja pozaziemska ma ten sam problem co my odległość. Odnalezienie Ziemi która krąży na skraju galaktyki jest prawie nie możliwe. Kosmici musieli by mieć technikę na ogromnym poziomie aby nas znaleźć , dolecieć pokonać bariere światła i być długowiecznymi by przeżyć lot do nas.

No nie. Nasza galaktyka ma średnicę 1000 lat świetlnych :shock:
Pewnie chochlik zjadł ci brakujące zera.

My żyjemy zbyt krótko, a jednak nasz rozwój jest obecnie bardzo szybki.
Więc nie ma co osądzać innych cywilizacji i ich możliwości, jeżeli są od nas starsze np. o 200 mil.lat.
Wystarczy tylko porównać naszą epokę np. z 14 wieku aż do do teraźniejszej, jaka wtedy była wiedza i technika z obecną, i wyciągnąć z tego wnioski.

A na jakim my jesteśmy etapie rozwoju, do znacznie starszej cywilizacji o kilkadziesiąt mil.lat., a nasza dopiero się narodziła i jest w wieku niemowlęcym.
Więc nigdy bym nie twierdził że to dla nich niemożliwe,bo to tylko nasz punkt widzenia, a nie tamtych znacznie starszych cywilizacji.
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

Postsuper_novy | 20 Sty 2013, 12:13

endriu624 napisał(a):... śmiem nawet twierdzić że jesteśmy efektem ich manipulacji genetycznej.


Prawdę mówiąc, to bardziej wygląda na efekt uboczny takiej manipulacji, czyli niewypał dla nas. Często porównujemy siebie, do istot bardzo rozumnych, nawet wymyśliliśmy poziom IQ, żeby mieć porównanie pomiędzy poszczególnymi osobnikami, a tak w rzeczywistości, to giniemy jak dinozaury, skazując samych siebie na zagładę. Ciekawe, jak będzie wyglądał ostatni z rodzaju ludzkiego, któremu dane będzie oglądać zagładę ludzkości. Bo to wszystko do tego zmierza.
12" maleństwo na Dobsonie, Soligor MT-800, Orion 80ED APO, C40D, Nikon 12x50, 3,5-13 LVW i kilka większego kalibru, Barlow x2 2" i GSO x5 1,25", szare i kolorowe szkiełka, trochę różnego złomu i ciągle coś przybywa do kompletu.
Awatar użytkownika
 
Posty: 455
Rejestracja: 04 Mar 2009, 23:21
Miejscowość: Kraków

 

Postendriu624 | 20 Sty 2013, 12:32

To tak jakby porównać np. Krzysztofa Kolumba prowadzącego rozprawę naukową nad najnowszym modelem iPhone, który mu przypadkiem wpadł w łapki ,oraz naszą reakcję na jego wywody i wnioski naukowe.
Podobnie będzie ze znacznie starszymi cywilizacjami pozaziemskimi ,nad którymi mi chcemy prowadzić takie naukowe wywody i jakie wnioski wyciągamy o ich możliwościach technicznych.
Dopóki my nie wytłumaczymy K.Kolumbowi jak działa iPhone i do czego on służy , bo on nigdy sam do tego nie dojdzie o co biega.
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

Postlion100 | 20 Sty 2013, 12:58

za duzo filmow panowie mnie to wyglada na jaranie sie swiezo po obejrzeniu prometeusza
 
Posty: 906
Rejestracja: 28 Gru 2009, 22:38
Miejscowość: Knurów

 

Postweterest | 20 Sty 2013, 13:03

Jestem miło zaskoczony...
Sądziłem, że jak na wielu forach tego typu wątek spotka się z krytyką ludzi 'oświeconych i kierujących się tylko rozumem'. Jednak w rzeczywistości ktoś kto z góry odrzuca jakąś teorię ma bardzo wąskie horyzonty i ponadto bardzo duże ego, bo bez zastanawiania liczył na swój malutki rozumek i jego punkt widzenia będący w centrum wszechświata (egocentryzm). Trzeba zachować dystans zarówno do siebie jak i danej idei. Ja sam lubię się kierować zasadą "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie!” (1Tes 5:21 BT)

Matematyka zdecydowanie podpowiada mi, że istnieje życie w kosmosie (No ba! i to nie jedno), ale wiem, że decydują też o tym inne czynniki (Jako człowiek wierzący wstawiam tu: Wola Stwórcy). Z drugiej strony pewne 'dowody' podpowiadają mi, że całkiem możliwe jest, że rzeczywiście kontakt mógł być, ale jest to ukrywane przed szarą masą do, której nie dopuszcza się takich informacji (ktoś ma w tym swój cel).

To moja opinia.
Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców, Księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził: czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, i czym - syn człowieczy, że się nim zajmujesz?
Awatar użytkownika
 
Posty: 210
Rejestracja: 09 Lip 2012, 13:34
Miejscowość: Ostrołęka

 

PostJanusz_P. | 20 Sty 2013, 13:06

Jeśli nawet są w tej części galaktyki zaawansowane technicznie cywilizacje dysponujące aparaturą nasłuchową w neutrinach i gamma to trzymaja się od nas z daleka:
https://www.youtube.com/watch?v=X_qHl9QjP9c
bo jak widać na powyższej animacji dla nich nasza cywilizacja jest w stanie permanentnej wojny nuklearnej o czym świadczy ponad 2 tysiące eksplozji nuklearnych więc na ich mapach Galaktyki jesteśmy jako strefa zakazana gdzie od 68 lat toczy się permanentna wojna jądrowa :arrow: :oops:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postendriu624 | 20 Sty 2013, 13:06

lion100 napisał(a):za duzo filmow panowie mnie to wyglada na jaranie sie swiezo po obejrzeniu prometeusza

Pewnie masz rację, nie ma innych cywilizacji, poza naszą .
Bo ewolucja stworzyła z bakterii iPhone
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

Postchondryt | 20 Sty 2013, 13:09

weterest napisał(a):Jestem miło zaskoczony...
Sądziłem, że jak na wielu forach tego typu wątek spotka się z krytyką ludzi 'oświeconych i kierujących się tylko rozumem'. Jednak w rzeczywistości ktoś kto z góry odrzuca jakąś teorię ma bardzo wąskie horyzonty i ponadto bardzo duże ego, bo bez zastanawiania liczył na swój malutki rozumek i jego punkt widzenia będący w centrum wszechświata (egocentryzm). Trzeba zachować dystans zarówno do siebie jak i danej idei. Ja sam lubię się kierować zasadą "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie!” (1Tes 5:21 BT)

Matematyka zdecydowanie podpowiada mi, że istnieje życie w kosmosie (No ba! i to nie jedno), ale wiem, że decydują też o tym inne czynniki (Jako człowiek wierzący wstawiam tu: Wola Stwórcy). Z drugiej strony pewne 'dowody' podpowiadają mi, że całkiem możliwe jest, że rzeczywiście kontakt mógł być, ale jest to ukrywane przed szarą masą do, której nie dopuszcza się takich informacji (ktoś ma w tym swój cel).

To moja opinia.


Witam. Zgadzam się z Tobą w zupełności, trzeba mieć otwarty umysł i nie uważać że wie się już wszystko i najlepiej.

Pozdro...
AZ-ATM ; R-Svbony 90/F5,5 ; kątówka Takahashi 1,25 " ; barlow 2x
Okulary: 9/60*
Awatar użytkownika
 
Posty: 1286
Rejestracja: 22 Wrz 2009, 19:17
Miejscowość: Kartuzy [Kaszuby]

 

PostPulsar | 20 Sty 2013, 13:30

Najprostszym wytłumaczeniem tego że obce cywilizacje istnieją jest podanie ilości gwiazd w
Np. Andromedzie około 1 biliona ile z nich ma planety? Dajmy 7/10 a teraz ile już odkryliśmy większych i mniejszych galaktyk, skupisk gwiazd, słyszałem że około 16 mlrd. Ile ich jeszcze pozostaje do odkrycia?
To na pewno wiele daje do myślenia, przynajmniej w moim przypadku.

#Edit pewnie większość z was słyszało np. O sygnale WOW albo innych historiach
Czy właśnie to co pozostawili nam starożytni budowlę np. Równe cięcia lub ogromne głazy po kilka tys. Ton ręcznie przeniesione teraz do kilku ton potrzeba nie lada sprzętu. Lub ich zapiski Pozdrawiam
Orion ED 80
AZ-ATM
Awatar użytkownika
 
Posty: 91
Rejestracja: 05 Wrz 2012, 18:28
Miejscowość: Graboszyce

 

Postlynx79 | 20 Sty 2013, 14:05

Jak powiedział Arthur C. Clark. "Są dwie możliwości - albo jesteśmy sami we wszechświecie, albo nie jesteśmy sami. Obie możliwości są równie przerażające."
Biorąc pod uwagę historię rozwoju ziemskiej cywilizacji, to mam obawy, że spotykając bardziej rozwiniętą od nas cywilizację (bo taka ma szansę do nas przylecieć), zostaniemy przez nich w najlepszym przypadku podbici (jak zrobili europejczycy z rdzennymi amerykanami), a w najgorszym wypadku wybici (co próbowali zrobić europejczycy z Indianami z ameryki środkowej i południowej - wyginęło 90% ludności rdzennej).
Zastanawia mnie czemu zatem patrząc na naszą historię tak pragniemy tego kontaktu. Jak na razie to jesteśmy kosmicznymi dzikusami, nie potrafimy "odpłynąć" nawet poza zasięg własnej planety. Czy tak obca cywilizacja skuszona materiałami (np złoto - jest próbka na Voyager'e z mapą gdzie to znaleźć), będzie się starała grzecznie to złoto nam zabrać?
Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF
Awatar użytkownika
 
Posty: 114
Rejestracja: 08 Paź 2010, 21:09

 

PostAnka_U | 20 Sty 2013, 14:33

Pulsar napisał(a): A co myślicie o Strefie 51? :]
A co mamy myśleć. To baza wojskowa i każde państwo ma prawo taką mieć. Nie muszą tam zapraszać turystów na zwiedzanie.
"Nie ma znaczenia, ile zaćmień widziałeś, nigdy nie masz ich dosyć."
Turcja 2006, Syberia 2008, Chiny 2009, Australia 2012, Szkocja 2015, Idaho 2017, przede mną Meksyk 2024
Awatar użytkownika
 
Posty: 3026
Rejestracja: 09 Sie 2006, 00:40

 

Postsenkju | 20 Sty 2013, 14:34

Pulsar napisał(a):Czy właśnie to co pozostawili nam starożytni budowlę np. Równe cięcia lub ogromne głazy po kilka tys. Ton ręcznie przeniesione teraz do kilku ton potrzeba nie lada sprzętu. Lub ich zapiski Pozdrawiam

Proponuję się zastanowić dlaczego mieliby nam zostawiać głazy, a nie sprezentować od razy technologię przez duże t, jakieś komputerowe centrum rozwoju naszego świata czy cuś. Kwestia transportu wielkich ciężarów budzi obecnie palpitacje tylko na "specjalistycznych" forach i w ogłupiającej literaturze. Nie, że jest to bezproblemowe, ale absolutnie dostępne dla społeczeństw starożytnych. Ale w dobie internetu łapie się wszystko i brak umiejętności odróżniania informacji debilnych od wartościowych. Kiedyś były książki, np. "Aku Aku" Thora Heyerdahla, gdzie dokładnie jest odtworzona "tajemnica" budowy wielkich posągów Wyspy Wielkanocnej. O Stonehenge czy francuskich menhirach napisano tony książek, ale "opinia publiczna" zamiast nich wierzy debilom. Łatwiej uwierzyć w pół stronki A4 debilnych hasełek niż przeczytać książkę...
SW 14", SW ED 100/EQ5, lidletka, SM 15x70
 
Posty: 366
Rejestracja: 26 Kwi 2012, 15:51

 

Postlynx79 | 20 Sty 2013, 14:56

Anka_U napisał(a):
Pulsar napisał(a): A co myślicie o Strefie 51? :]
A co mamy myśleć. To baza wojskowa i każde państwo ma prawo taką mieć. Nie muszą tam zapraszać turystów na zwiedzanie.

Tym bardziej, że były tam testowane tajne prototypy samolotów stealth. Poniekąd miłośnicy ufo dali Rosjanom więcej informacji o tej bazie niż niejeden szpieg czy satelita.
Inna sprawą jest sytuacja, ze zjawisko "ufo" jest świetną przykrywką dla testowania nowych technologii lotniczych czy broni rakietowej itp. Jest to samonapędzające się zjawisko. Każde doniesienie o ufo powoduje wzrost zainteresowania zdarzeniem, więcej ludzi rzuca się do obserwacji i znajduje więcej różnych ciekawostek i zaśmieca youtube filmikami lampionów czy świateł na odległej górze itd.
Co ciekawe większość "przypadkowych" obserwatorów ufo nie ma zielonego pojęcia o obsłudze kamery w telefonie komórkowym (biorąc pod uwagę jakość nagrań) i cierpi na chorobę Parkinsona i to w dobie aparatów ze stabilizacją obrazu i kilku megowymi matrycami w aparatach :)
Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF
Awatar użytkownika
 
Posty: 114
Rejestracja: 08 Paź 2010, 21:09

 

Postlion100 | 20 Sty 2013, 15:06

endriu624 napisał(a):
lion100 napisał(a):za duzo filmow panowie mnie to wyglada na jaranie sie swiezo po obejrzeniu prometeusza

Pewnie masz rację, nie ma innych cywilizacji, poza naszą .
Bo ewolucja stworzyła z bakterii iPhone

emaile
nie, kosmici projekt przyslali oni podobno juz tego od setek lat uzywaja
 
Posty: 906
Rejestracja: 28 Gru 2009, 22:38
Miejscowość: Knurów

 

Postkrzychuwr1 | 20 Sty 2013, 15:43

mariogti napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=JwpXOCZOr_o Nasza galaktyka ma rozmiar 1000 lat świetlnych, do njblizszej gwiazdy poza Słoncem mamy 3 lata swietlne ,przestrzeń miedzy galaktyczna itd. odległości sa niewyobrażalnie ogromne. jakies formy zycia sa we wszechświecie. Ale mówienie iż kosmici nas odwiedzają to bzdura wymyslona przez fantastów. Cywilizacja pozaziemska ma ten sam problem co my odległość. Odnalezienie Ziemi która krąży na skraju galaktyki jest prawie nie możliwe. Kosmici musieli by mieć technikę na ogromnym poziomie aby nas znaleźć , dolecieć pokonać bariere światła i być długowiecznymi by przeżyć lot do nas.


Chciałem sprostować nasza galaktyka ma średnicę ok. 100 000 lat świetlnych, może pomyliłeś z grubością/wysokością nie wiem jak to nazwać :x A do najbliższej gwiazdy (poza słońcem) proksimy centauri mamy jak dobrze pamiętam 4,3 roku świetlnego.

Wracając do tematu, sądzę że we wszechświecie istnieje całe mnóstwo zaawansowanych cywilizacji, nawet gdy pomyśli się o tym ile warunków musi być spełnionych aby w ogóle zaistniało życie, to gdy spojrzymy na ogrom wszechświata i prawdopodobną liczbę planet to bardzo mało prawdopodobnym zdaje się że jesteśmy sami we wszechświecie.
Sądzę jednak że w naszej galaktyce nie ma cywilizacji o poziomie zaawansowania dużo wyższym od nas. Dlaczego? Szacuje się że dla cywilizacji typu III skolonizowanie całej galaktyki zajęłoby nie więcej niż 5milionów lat. Może się ty wydawać długim okresem, jednak w skali czasu istnienia naszej galaktyki jest to śmiesznie krótko. Oczywiście nie można wykluczyć tego że zaawansowana cywilizacja skolonizowała już całą galaktykę ale ukrywa się przed nami, jest teraz w trakcie kolonizowania galaktyki, czy może prowadzi wojnę z inną zaawansowaną cywilizacją i nie może skolonizować całej galaktyki. Moim zdaniem bardzo prawdopodobnym jest że istniało w naszej galaktyce wiele cywilizacji typu I czy może nawet II, ale doprowadziły one do samozagłady, gdyż my pomimo tego że jesteśmy cywilizacją dopiero poziomu 0.7, tysiąc razy słabszą od I (cywilizacja planetarna), to szacuje się że osiągniemy typ III w zaledwie 100 000 lat (pomijając skolonizowanie galaktyki które zajmie 50 razy więcej)
 
Posty: 33
Rejestracja: 25 Lis 2012, 13:39
Miejscowość: Kielce

 

Postsenkju | 20 Sty 2013, 15:53

krzychuwr1 napisał(a):Sądzę jednak że w naszej galaktyce nie ma cywilizacji o poziomie zaawansowania dużo wyższym od nas.

Ależ postęp dokonuje się lawinowo. 100 lat temu a dziś to jednak nie to samo. A do czego ludzkość dojdzie za 500 lat? 10 000? A to właśnie przecież tylko "pikuś" w skali wieku galaktyk.
Powodów tego, że nie mamy oficjalnego kontaktu mogą być setki, tysiące. Ale trudno przypuścić, że w skali nawet naszej galaktyki jesteśmy sami.
SW 14", SW ED 100/EQ5, lidletka, SM 15x70
 
Posty: 366
Rejestracja: 26 Kwi 2012, 15:51

 

Postkrzychuwr1 | 20 Sty 2013, 15:59

senkju przeczytałeś cały mój post? Uwzględniłem te opcje, nie mówię że jesteśmy sami, mówię o cywilizacjach typu III, czyli taka która wykorzystuje energię 10^23 razy większą niż nasza i wykorzystuje miliardy układów gwiezdnych, jest szansa że istnieje taka cywilizacja i w tej chwili kolonizuje ona galaktykę lub specjalnie nie daje o sobie znaku życia, jednak jest ona, moim zdaniem, względnie mała, bo kolonizacja zajmuje "zaledwie" 5 milionów lat.

edit: jakby ktoś nie kojarzył http://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_Kardaszewa
 
Posty: 33
Rejestracja: 25 Lis 2012, 13:39
Miejscowość: Kielce

 

Postendriu624 | 20 Sty 2013, 16:11

Może nasz obecny wszechświat który my widzimy , to tylko izba porodowa dla cywilizacji,a gdy osiągną one pewien stopień zaawansowania [dojrzałości] to wyprowadzają się do innego wymiaru.
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

AstroChat

Wejdź na chat