Turystyka i wirtualna rzeczywistość nagrywana w kosmosie

Postekolog | 28 Lis 2018, 22:29

Tytułem wstępu.
Aktywne wydmy na Marsie w rejonie krateru Wirtz (NASA Image of the Day).
Kolory zostały nieco przesunięte dla lepszego uwidocznienia zjawisk. Ciekłej wody i takiego niebieskiego koloru tam współcześnie nie ma.
Już za niedługi czas zaczną się loty turystyczne nad Marsem - wspomnicie moje słowa (sic!).

Tylko kolor będzie mniej niebieski ale widok dla turystów dokładnie taki.

Oczywiście najostrożniejsi ludzie będą to oglądać na filmach 7D (a nie 3D)
- Wirtualna Rzeczywistość - bez fatygowania się swoim ciałem z ryzykiem zawału serca przy starcie.
Choć trochę ich fotel wytrzęsie symulując start w rakiecie.
Podczas realnej podróży zostaną nagrane dźwięki, obraz, zapachy, podmuchy powietrza, drgania, podskoki podłogi, wirowania fotela, a może nawet ciepła sztuczna ręka stewardessy położona uspokajająco na szyi.

W najbliższym czasie zaś mamy już:

"Japoński biznesmen Yusaku Maezawa będzie pierwszym turystą, który poleci komercyjnie w kosmos rakietą firmy SpaceX.
Nabywca biletu na wyjątkowy lot został przedstawiony w Stanach Zjednoczonych przez szefa projektu - miliardera Elona Muska.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Yusaku Maezawa ma zostać wystrzelony w kosmos w 2023 r. Ma przelecieć wokół Księżyca i wrócić na Ziemię. Wyprawa będzie trwać niecały tydzień.
Jak zwrócił uwagę Elon Musk, dzięki zakupowi biletu przez japońskiego miliardera będzie można ją zbudować na czas. Koszt wyniesie od 2 do 10 mld dolarów. "

https://www.tvp.info/39054108/japonski- ... i-w-kosmos

Pozdrawiam
Załączniki
Turystyka i wirtualna rzeczywistość nagrywana w kosmosie: wydmmrs.jpg
Turystyka i wirtualna rzeczywistość nagrywana w kosmosie: wydmytur.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 6143
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

AstroChat

Wejdź na chat