Astronomia - Ian Ridpath

Postvmisiu | 01 Lut 2012, 23:56

Ian Ridpath
Astronomia
Kolekcja Wiedzy i Życia
Wydawnictwo Hachette, 2007.

Czytając różne astro-wypociny przeważnie podnosi mi się ciśnienie, ale tym razem zostałem dosłownie oczarowany powyższą książką. Piękny i zrozumiały język polski + mnóstwo informacji w pigułce. Mamy tu i historię astronomii i ogólną wiedzę o bliższym i dalszym kosmosie, opis typów teleskopów + opis gwiazdozbiorów i ciekawszych obiektów na sferze niebieskiej.

To idealna książka dla początkującego i średnio zaawansowanego, ciekawie i dobrze napisana. IMHO to zasługa nie tylko autora ale także chyba też tłumacza - zawodowego astronoma, którego nazwisko znane jest na rynku wydawnictw edukacyjnych (encyklopedie astronomii, etc).

Książka niestety już schodzi z rynku i ciężko ją dostać. Pozostają chyba już tylko księgarnie i-netowe. Niestety nie jest tania (razem z przesyłką kosztowała mnie ok. 65 zł), ale z pewnością będą to dobrze wydane pieniądze. IMHO dobrym pomysłem będzie dokupienie (niesłusznie krytykowanego) Poradnika Miłośnika Astronomii Marka Substyka i ... na początek starczy.

Pozdrawiam,
V jak Nie dla Acta :)
Nikon 12x50, SkyWatcher 102/500 + AZ3, Meade 80/400 + Velbon DF 60, Celestron MAK 127 SLT, trochę szkiełek
Co nieco o krótkich refraktorach: http://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=21&t=19760
Awatar użytkownika
 
Posty: 127
Rejestracja: 19 Maj 2010, 16:25
Miejscowość: Warszawa

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

AstroChat

Wejdź na chat