* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 Temat postu: Promocja na elektroniczną wersję Astronomii
PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 1:18 pm 

Skoro startuje elektroniczne wydanie konkurencyjnego pisma, to reguły rynku wymagają aby wydawca miesięcznika Astronomia przygotował jakąś promocję wersji elektronicznej dla użytkowników Astromaniaka, co też niniejszym czynię:

Na hasło "Astromaniak" można do końca marca 2016 r. zakupić lub przedłużyć dowolną (od 3 do 24 miesięcy) prenumeratę elektroniczną miesięcznika Astronomia w cenie o 20% niższej niż cena regularna, czyli:

- kwartalna prenumerata elektroniczna: cena regularna 3x12=36 zł, w promocji: 28,80 zł, co daje 9,60 zł za egzemplarz
- półroczna prenumerata elektroniczna: cena regularna 6x11=66 zł, w promocji: 52,80 zł, co daje 8,80 zł za egzemplarz
- roczna prenumerata elektroniczna: cena regularna 12x10=120 zł, w promocji: 96,00 zł, co daje 8,00 zł za egzemplarz
- dwuletnia prenumerata elektroniczna: cena regularna 24x9=216 zł, w promocji: 172,80 zł, co daje 7,20 zł za egzemplarz

Warto zwrócić uwagę na różnice w sposobie zakupu wersji elektronicznej Astronomii w stosunku do czasopisma konkurencyjnego:
- Kupując nie trzeba podawać danych swojej karty płatniczej, konta bankowego a nawet nazwiska, wystarczy adres mailowy.
- Wersja elektroniczna jest istotnie tańsza od wersji papierowej, a w niniejszej promocji to już w ogóle :)
- Astronomię można kupować z dowolnego miejsca na świecie (nie tylko z UE).
- Nie trzeba kupować każdego numeru oddzielnie - można od razu kupić prenumeratę, a to duże ułatwienie.
- Astronomia w wersji elektronicznej nie ma zabezpieczeń DRM.
- Abstrahując od wersji elektronicznej, Astronomia dostarcza rocznie 1008 stron informacji, czyli blisko 2,5 raza więcej niż jedno, i ponad 12 razy więcej niż drugie z konkurencyjnych pism. Oczywiście ocenę zawartości merytorycznej wszystkich czasopism pozostawiam czytelnikowi.

Zapraszam do skorzystania z promocji.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Promocja na elektroniczną wersję Astronomii
PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 1:27 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
A która konkurencja porwała się na elektroniczną wersję czasopisma jeśli można wiedzieć, bo chyba nie jestem w temacie :)

OK, nie było pytania, już wiem. Jestem zatem spokojny o Wasz sukces :)

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 3:41 pm 
Awatar użytkownika

Oferta konkurencji (e-wydania) jest wg mnie nieatrakcyjna. Sama Urania jako taka jest ok, ale pomysł żeby sprzedawać ją przez Google, jest mało atrakcyjny. Płacić za coś i czytać tylko jak Google pozwoli... tzn. jak się zaloguję to mam dostęp... Prawdopodobnie podatek od sprzedaży trafi do USA, bo tam jest siedziba Google - ale tego nie wiem na 100%. Wolę Uranię papierową.

PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 10:04 pm 

Jak dla mnie różnica w cenie wersji papierowej i elektronicznej jest zbyt niska nawet w promocji. W przypadku wersji cyfrowej koszty dystrybucji są dużo niższe, odpada koszt druku, transportu i papieru. Jak ktoś lubi wersje papierową to i tak nie przejdzie na cyfrową, więc niższa cena wersji elektronicznej nie była by konkurencją dla klasycznej. Gdyby numery archiwalne w postaci cyfrowej kosztowały kilka zł to pewnie bym zakupił.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 10:30 pm 

zorg napisał(a):
Jak dla mnie różnica w cenie wersji papierowej i elektronicznej jest zbyt niska nawet w promocji.

8 zł za egzemplarz w PDF (pr. roczna) to nie jest naprawde wygórowana cena (choć szału nie ma) szczegolnie jeśli pismo nie ma gigantycznej ilości czytelników . Pamietaj, że na gazetę nie składa się jedynie koszt papieru, druku , dystrybucji itd.. ale też koszty autorów, składu, korekty, domeny www, utrzymania firmy itp. - a co by nie mówic jednak trochę tej treści w Astronomia jest.

PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 11:34 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Kol. Piotrze

Mam pytanie, jak obliczyć łączne obniżenie ceny stosując jednocześnie hasła Astromaniak, Astropolis i Forum Astronomiczne?
Opcja pierwsza, suma: 20% + 20% +20% = 60% zniżki czyli płacimy 40% ceny regularnej.
Opcja druga, iloczyn: 0,8x0,8x0,8=0,512 czyli płacimy 51,2% ceny regularnej.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(To tylko żart, wszak śmiech to zdrowie, mam nadzieję, że nie przyprawiłem nikogo o palpitację serca :wink: )

A tak na poważnie w kwestii ceny, Fish3r, Zorg, wiecie jaka część ceny każdego produktu trafia (bez wysiłku i wkładu "wartości dodanej") do kasy naszego zacnego państwa?
To z pozostałości trzeba pokryć to co wymieniliście; materiały, autorów, skład, korektę, dystrybucję, utrzymanie firmy etc.
Bilans po części poprawiają reklamy, dlatego chociaż bardzo ich nie lubię, wiem, że umieszczane są z konieczności i leży to w moim interesie 8) .

Kolego Piotrze, jako prenumerator Astronomii jestem wdzięczny za tą nową, atrakcyjną i pro środowiskową formę sprzedaży. Prenumeratę będę wznawiał z przejściem na wersje wirtualną :) .

Ostatnio edytowany przez Krater Pią Lut 19, 2016 7:25 am, edytowano w sumie 3 razy

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 1:56 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gliwice
Witam. Gratuluję inicjatywy. Mam aktualną e-prenumeratę do września 2016 i z chęcią przedłużę o rok. Pozdrawiam

AT72ED, APM/TS Tripl APO 80/480, SV110ED, AT Voyager Alt/Az, Canon 12x36 IS III, Bushnell Legend Ultra HD 8x42, Siebert SS3 4.4, Meade82/5.5, ES82/6.7;8.8;11, Lunt XWA 100*9mm, Maxvision82/18 (MeadeUWA), ES68/24, Aspheric31, Meade32SP

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 10:23 am 

Miejscowość: Łomianki /k Warszawy
Przydałby się jakiś "klikalny" link do zakupu prenumeraty, jeśli oczywiście jest to zgodne z regulaminem forum.

Przy okazji zgłoszę, że strona Astronomii nie wyświetla się poprawnie na iPad (iOS).

Pozdrawiam,
Dominik

PostWysłany: Czw Lut 25, 2016 4:58 pm 

Jeśli chodzi o MacOS to nie mam pojęcia skąd ten błąd skoro plik jest w uniwersalnym pdf-ie.
Jeśli zaś chodzi o link to nie mam sklepu internetowego, więc ten link nie ma za bardzo zastosowania. Wyszedłem z założenia, że nie ma sensu tworzyć lub korzystać z infrastuktury ograniczającej jak Google Play skoro można dać tylko proste dane do przelewu i każdy inteligentny czytelnik (a wśród naszych czytelników innych nie ma) sobie poradzi.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lut 25, 2016 5:13 pm 

Piotr Brych napisał(a):
Jeśli chodzi o MacOS to nie mam pojęcia skąd ten błąd skoro plik jest w uniwersalnym pdf-ie.

Może i uniwersalny, ale to nie oznacza że nie ma mnóstwa opcji które mogą ograniczyć jego "kompatybilność". Choć nie wiadomo co wyświetla się nie tak.
Wypuszczacie to w Indyku to posprawdzajcie opcje PDF (export pdf ->presets+ reszta)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości