literatura bardzo przydatna do obserwacji nieba

Postmars2 | 23 Cze 2009, 19:10

"Gwiazdy,gwiazdozbiory,planety" Klausa M. Schittenhelma.polecam ją :D
Awatar użytkownika
 
Posty: 44
Rejestracja: 23 Cze 2009, 18:57

 

Postdanio115 | 20 Paź 2009, 21:14

Ja polecam "Przewodnik po niebie gwiaździstym" Janusza Pagaczewskiego. Bardzo dobra książka. Wiele mi rozjaśniła :)
Synta 8",Orion UltraBlock 2",Super Plossl 10mm,Super Plossl 25mm, TMB Planetary II 6mm i obrotowa mapka nieba,SPC880NC.Blog astro http://astropoland.blogspot.com/view/timeslide
Awatar użytkownika
 
Posty: 869
Rejestracja: 21 Sie 2009, 14:03
Miejscowość: Niedaleko Wrocławia

Posttomek_0603 | 26 Paź 2009, 00:05

mars2 napisał(a):"Gwiazdy,gwiazdozbiory,planety" Klausa M. Schittenhelma.polecam ją :D

danio115 napisał(a):Ja polecam "Przewodnik po niebie gwiaździstym" Janusza Pagaczewskiego. Bardzo dobra książka. Wiele mi rozjaśniła :)


Panowie, opiszcie co zawiera taka książka, którą polecacie.
Wiele rozjaśniła ? Czyli co ? To że wiem że mało wcześniej wiedziałem ?
Bardzo proszę o opis, bo bez tego o ten post nie ma żadnej wartości merytorycznej.
Obserwacja to podstawa :)
Teleskopy:
Wymiatacz DS-ów LB 16" Dobson,
Wymiatacz Planetarny: SW MAK150P EQ5,
Okulary: Nagler 31, Ethos 13, LVW 8, inne
Lornetki: SkyMaster 15x70
Awatar użytkownika
 
Posty: 465
Rejestracja: 31 Mar 2008, 15:46
Miejscowość: Warszawa

Postmars2 | 29 Paź 2009, 15:32

Jeśli chcesz dowiedzieć się co zawiera moja książeczka to już ci mówię.Bardzo dokładny opis 25 gwiazdozbiorów nieba północnego czyli jak znaleźć przykładowy gwiazdozbiór na sferze niebieskiej,jaka jest najjaśniejsza gwiazda w przykładowym gwiazdozbiorze,mitologia.Moja książka zawiera jeszcze ogólny opis planet solar systemu (w tym jeszcze Plutona bo jest wydana w 2006 roku), opis faz księżyca,też zawiera różne ciekawostki kosmiczne. Jeszcze fotka mojego ulubionego gwiazdozbioru jesiennego.
Załączniki
literatura bardzo przydatna do obserwacji nieba: IMG_0682.JPG
Awatar użytkownika
 
Posty: 44
Rejestracja: 23 Cze 2009, 18:57

 

PostPrzemysław93 | 29 Paź 2009, 17:32

Coś mi się zdaje, że było już podobny temat dotyczący literatury astro :)
Sky-Watcher 10'', 80 ED (SVP) , Vanguard 9x50, kolekcja LVW , UO 5, SWAN 33, UHC Lumicon
Awatar użytkownika
 
Posty: 1931
Rejestracja: 27 Lut 2007, 18:36
Miejscowość: Wrocław / Zielona Góra

 

Postdanio115 | 31 Paź 2009, 00:33

Kupiłem dzisiaj świetną i tanią książkę w "Świecie Książki". Jest mała i łatwa do zrozumienia. Kupiłem ją osobiście.

Jaka to gwiazda

Krótka recenzja autora:

Wędrówka po nocnym niebie
Które gwiazdy możemy dostrzec gołym okiem, a które dopiero przez teleskop? Jakie planety można znaleźć na niebie wiosną , a jakie zimą? Jak wygląda Wenus oglądana przez teleskop? Kiedy najlepiej obserwować Saturna, a kiedy Marsa?
Leksykon – przeznaczony dla początkujących obserwatorów nieba – jest doskonałym wprowadzeniem do astronomii. Przedstawiono w nim wszystkie planety Układu Słonecznego i inne obiekty wszechświata wraz z mapami nieba. Tabele pomagają szybko sprawdzić, której mapy potrzebujemy o danej porze roku, a dokładne wskazówki pozwalają bezbłędnie rozpoznać każdą gwiazdę.


Zawiera dużo mapek i informacji. Mówi jakie mapki są potrzebne, oraz które obiekty zobaczymy gołym okiem itp. Jest mała i ładnie ilustrowana. Przedstawia zdjęcia naświetlane, oraz takie obrazy z dokładnym odwzorowaniem tego co widzimy w okularze. Polecam.
Jutrro też będe miał Atlas Nieba Rudźa. Napisze o nim.
Synta 8",Orion UltraBlock 2",Super Plossl 10mm,Super Plossl 25mm, TMB Planetary II 6mm i obrotowa mapka nieba,SPC880NC.Blog astro http://astropoland.blogspot.com/view/timeslide
Awatar użytkownika
 
Posty: 869
Rejestracja: 21 Sie 2009, 14:03
Miejscowość: Niedaleko Wrocławia

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

AstroChat

Wejdź na chat