Adobe Photoshop 7.0

Postasteroidafx11 | 05 Lip 2006, 19:32

Witam was! Posiadam program do obróbki zdjęć adobe Photoshop wersja 7.0 i chcialem się dowiedzieć czy ktoś wie jak się robi zdjęcia przezroczyste na warstwy jaka to opcja jak pokolei się to robi! wiadomo opcje po angielsku! Za odpowiedz serdeczne Dzięki! :D :D :D
 
Posty: 10
Rejestracja: 29 Sty 2006, 21:53

PostDominik Woś | 05 Lip 2006, 20:01

asteroidafx11 napisał(a):Witam was! Posiadam program do obróbki zdjęć adobe Photoshop wersja 7.0 i chcialem się dowiedzieć czy ktoś wie jak się robi zdjęcia przezroczyste na warstwy jaka to opcja jak pokolei się to robi! wiadomo opcje po angielsku! Za odpowiedz serdeczne Dzięki! :D :D :D


Witaj na forum. :D

Co do pracy z Photoshopem to oczywiście można ale po co ci to do zdjęć astro ? Możesz oczywiście stosować różne metody łączenia warstw ale to jest dość obszerny temat. Najlepiej napisz co dokładnie chciałbyś zrobić i zobaczymy czy możemy pomóc. :wink:

Znalazłem też forum na temat pracy z PS - www.photoshop.pl

Najbardziej podoba mi się taki oto tutorial: :lol: :lol: :lol: http://photoshop.pl/forum/viewtopic.php?t=7059

Pozdrawiam,
Dominik

PS. W PS można zrobić bardzo dużo różnych rzeczy ale do astrofoto są pewne zasady etyczne gdyż zdjęcie może uwydatniać szczegóły ale nie może ich tworzyć jeśli ich tam nie ma. :wink:

Kiedyś wspólnie z Henrykiem pobawiliśmy się w składankę w PS jego zdjęcia ziemskiego i mojego pozaziemskiego. Wyszło coś takiego jak w poniższym wątku:

http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?t=354
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Postasteroidafx11 | 05 Lip 2006, 20:16

Dzięki :D chodzi mi o to jak zrobić zdjęcie przezroczyste a potem je na siebie nalożyć :) Pozdrawiam!!!!!!1
 
Posty: 10
Rejestracja: 29 Sty 2006, 21:53

Postqbanos | 05 Lip 2006, 20:26

To proste, podstawowe operacje na warstwach.
Nakładasz jedną fotkę na drugą w postaci warstwy, ustawiając jednocześnie blending na lighter albo screen i juz. gdy chcesz polprzezrocze to blending na normal i opacity na np 50%.

Zaloze sie ze po 20 minutach prob sam bys do tego doszedl, Photoshop nie jest zbyt trudny w obsludze a i najlepiej uczyc sie na wlasnych doswiadczeniach.
qbanos
 

Postasteroidafx11 | 05 Lip 2006, 20:36

dzięki :D może sobie poradze! Pozdrowianka~!!!!!
 
Posty: 10
Rejestracja: 29 Sty 2006, 21:53

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

AstroChat

Wejdź na chat