* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
 Temat postu: Stellarium, Astrojawil, itp
PostWysłany: Czw Sty 01, 2015 7:46 pm 

Witam,
Zacząłem się bawić nieco programami Stellarium i Astrojawil. O ile stellarium jest bardzo intuicyjne o tyle brakuje mi w nim takich opisów obiektów takich jak DSy jak w Astrojawil. Czy jest może taka funkcjonalność w Stellarium aby mieć podobne opisy (np. jakiś plugin)?

A może ktoś z astromaniaków korzysta z jakiejś encyklopedii obiektów astronomicznych na pc w wersji offline? Wtedy takie połączenie Stellarium + encyklopedia by w zupełności wystarczyło :)

Pozdrawiam,
tuczap

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Stellarium, Astrojawil, itp
PostWysłany: Czw Sty 01, 2015 10:48 pm 

tuczap napisał(a):
Witam,
Zacząłem się bawić nieco programami Stellarium i Astrojawil. O ile stellarium jest bardzo intuicyjne o tyle brakuje mi w nim takich opisów obiektów takich jak DSy jak w Astrojawil. Czy jest może taka funkcjonalność w Stellarium aby mieć podobne opisy (np. jakiś plugin)?

A może ktoś z astromaniaków korzysta z jakiejś encyklopedii obiektów astronomicznych na pc w wersji offline? Wtedy takie połączenie Stellarium + encyklopedia by w zupełności wystarczyło :)

Pozdrawiam,
tuczap

W Stellarium masz wystarczające dane do DS jesli chodzi o potrzeby obserwacyjne. Jasność, wielkość kątowa, współrzędne. Nic więcej nie trzeba. Wciśnij F2 i potem okno informacje - i zaznacz co trzeba.
Co do opisu DS-ów to Stellarium tego nie oferuje ale to chyba nie problem bo masz wiele innych narzędzi a Wikipedia też świetnie opisuje obiekty DS.
Możesz jeszcze zobaczyć program on-line:
http://dso-browser.com/

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Stellarium, Astrojawil, itp
PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 1:38 pm 

Dzięki za podpowiedzi ale szukam właśnie jakiejś astro encyklopedii offline, żeby w trakcie obserwacji niekoniecznie być podpiętym do netu

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości