Cyfrowe niebo Microsoftu ! World Wide Telescope .

PostAdamM | 23 Cze 2008, 18:38

Witam,
Microsoft udostepnia DARMOWĄ aplikacje - niesamowicie rozbudowaną mapę nieba na stronie www.worldwidetelescope.org . Plik ( 20,2 MB) .
Polecam, sami zobaczcie - ja jestem pod b.dużym wrażeniem .
Acha , program podczas dzialania potrzebuje dostepu do internetu.
Minusem sa duze wymagannia sprzetowe . Mam Viste program ten stworzony jest wlasnie dla niej . Mozliwości programu ( zdjecia robione w różnych zakresach promieniowania ) i jego grafika zadowolą największego estetę .

Pozdrawiam
Adam
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 Kwi 2008, 21:59
Miejscowość: Gogolin Śląski

PostAdamM | 28 Cze 2008, 13:47

Nie ma za co :!: :x
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 Kwi 2008, 21:59
Miejscowość: Gogolin Śląski

PostGregohr | 28 Cze 2008, 21:40

kto ma dziekowac- skoro program jest robiony dla visty, a kazdy kto zainstalował vistę po chwili wraca do xpka...;)
10x50,20x70,SW200/1200DobsGoTo
...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...
...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...
Awatar użytkownika
 
Posty: 733
Rejestracja: 03 Lip 2007, 13:25
Miejscowość: Poznań

Postpepelito | 28 Cze 2008, 21:45

A w XP'eku nie chodzi? :shock: Mi chodzi całkiem spoko. Fajny programik :wink:
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Lip 2007, 12:31

Postszuu | 28 Cze 2008, 21:48

AdamM - nie przejmuj się, nie było reakcji bo wszyscy już słyszeli o tym programie ;)

a ja widziałem głównie czarne niebo i ohydnie narysowane gwiazdozbiory, cośtam się niby wczytywało ale jakoś nie mogło. ogólne wrażenie - dno, metr mułu, google sky, dwa metry mułu i pod nimi worldwide telescope :)
aczkolwiek po entuzjastycznych opisach sądzę że w moim kompie mogło czegoś brakować do działania temu programowi - czyli microsoft powinien popracować nad komunikatami które by to wyjaśniały bo jak na razie to sobie zrobili antyreklame 8)
Awatar użytkownika
 
Posty: 803
Rejestracja: 22 Mar 2008, 17:51

PostUżytkownik Woli | 28 Cze 2008, 22:14

Program bardzo fajny, tak jak jego Ziemski odpowiednik ( i bynajmniej nie chodzi mi o Google Earth :x ). szuu to chyba jeszcze w becie jest. A z tymi metrami mułu to przesadzasz, program nie jest dla profesjonalistów, tylko amatorów w największym tego stopnia znaczeniu, więc sam nie wiem czemu się dziwisz że widziałeś głównie czarne niebo, skoro na początku zwykle tyle się widzi (zakładam że nie masz teleskopu przyszytego do oka). Poza tym program służy jako biblioteka wszystkich obrazów (albo tych które nam NASA pozwala oglądać :D ) nieba, i to nie tylko w świetle widzialnym. Patrzyliście jak się ciekawie robi na mapach promieniowania tła?
Tomku wątpię żeby MS wprowadził za to opłatę bo (tylko moje domysły) za dużo ludzi skojarzy ten program z Nasa WorldWide (też darmówka), i będzie to pakiet :D Ale uwaga bo (nie zbadałem tego dokładniej) ale w przypadku NASA WorldWide obrazki które były pobierane na komputer po dłuższym czasie użytkowania, zamulały mi kompa.
PS. Pesymiści statystycznie żyją krócej :D
 
Posty: 8
Rejestracja: 16 Cze 2008, 16:12

PostTomaszTech | 30 Cze 2008, 12:16

.
Ostatnio edytowany przez TomaszTech, 16 Lip 2011, 20:00, edytowano w sumie 1 raz
 
Posty: 145
Rejestracja: 15 Lut 2008, 23:07

 

Postszuu | 30 Cze 2008, 15:10

niby darmowy, jednak wymagający kupienia windowsów czyli nie jest aż tak darmowy jak na przykład stellarium ;)

ale najważniejsze że dzisiaj przy kolejnej próbie już dobrze działał! (widocznie poprzednio nie wychodziło mu łączenie z serwerem z którego ściąga te wszystkie obrazki) tak więc mogę już teraz ocenić że nie tylko jest o wiele lepszy niż google sky (co akurat nie jest żadnym osiągnięciem bo wszystkie programy są od niego lepsze) ale ogólnie jest całkiem miły :)

(a "czarne niebo" należy rozumieć dosłownie - gwiazd też nie było :P ani komunikatu że nie można czegośtam ściągnąć. tak właśnie zaprezentował mi się ów program za pierwszym razem...)
Awatar użytkownika
 
Posty: 803
Rejestracja: 22 Mar 2008, 17:51

PostJaLe | 30 Cze 2008, 16:59

Mnie nie odpowiada ten WWT.

Raczej bardziej cenię sobie SKY-MAP:
http://server6.sky-map.org/?locale=PL


prosty i skuteczny :)
Awatar użytkownika
 
Posty: 7064
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostCharon X | 01 Lip 2008, 02:10

Przeczytałem "Windows Vista" i "spore wymagania sprzętowe". Już dla mnie wystarczający argument, aby zniechęcić się do instalowania.
Za 2-3 lata pewne też i Vistę wszyscy polubią, jak połowa sterowników do aparatów, komórek, czy programów nie będzie chodzić na niczym innym.
Tak jak dzisiaj te XP. Chociaż ja i tak częściej używam Win 98.
Awatar użytkownika
 
Posty: 1420
Rejestracja: 02 Lip 2006, 18:21

PostAdamPaweł | 05 Sty 2009, 17:36

Charon, to nie tak z tą Vistą, ten program Telescope jest wg mnie najlepszy, jaki mam (mam na razie zainstalowane tylko trzy), oczywiście chodzi mi o symulator nieba, nie program do drukowania map.

Mam Windowsa XP, a nie Vistę - i chodzi mi wszystko jak trzeba (stale łącze netowe 400). Tylko że naprawdę zaczął mi śmigć po kupnie nowego kompa (parę dni temu :mrgreen: ) z całkiem dobrymi grafiką, procesorem itd. Najlepiej to wygląda, jak się włączy funkcję "niebo" - wtedy wyświetla ileś tam milionów gwiazd - monitor jest dosłownie jak mąka. 8)

Najlepsza zbawa jest, jak się wyłączy zarysy gwiazdozbiorów, punkty i linie orientacyjne itd. Za oknem były chmury - więc wziąłem moje ksiązkowe przewodniki i szukałem obiektów jak na prawdziwym niebo - niezła jazda i niełatwa :lol: Coś jak placyk manewrowy :lol: Niestety, program ma braki - nie ma w bazie niektórych w miarę znanych obiektów (spoza pierwszej i drugiej ligi) - to znaczy automat naprowadzi na odpowiednie miejsce, ale zdjęć mniej sławnych galaktyk itd. brakuje czasem. Z drugiej strony są widoczne różne malutkie galaktyczki mgławice - lecz nie zawsze są podpisane. :| Ale polecam!
telep Synta 200/1200 Dob; szkiełka LVW 22 - 13 - 8; filtry polaryzacyjny, słoneczny i UltraBlock;
luneta Celestron Ultima 80 na azymutalnym, z zoomem 20x60;
lornetki Nikon EX WP 10x50, Vortex Spitfire 8.5x32
Awatar użytkownika
 
Posty: 351
Rejestracja: 12 Sty 2008, 02:00
Miejscowość: Górny Śląsk

Postsuper_novy | 20 Sty 2011, 00:56

Niby darmowy program, ale rewelacji nie widzę, jako i moi poprzednicy. Natomiast można jeszcze zainstalować z tej strony Marsa i tutaj już można trochę bardziej oko pocieszyć w pochmurne i zimne dni jakie nam teraz znów nastały, niż przy teleskopie.
12" maleństwo na Dobsonie, Soligor MT-800, Orion 80ED APO, C40D, Nikon 12x50, 3,5-13 LVW i kilka większego kalibru, Barlow x2 2" i GSO x5 1,25", szare i kolorowe szkiełka, trochę różnego złomu i ciągle coś przybywa do kompletu.
Awatar użytkownika
 
Posty: 455
Rejestracja: 04 Mar 2009, 23:21
Miejscowość: Kraków

 

PostMąci | 20 Sty 2011, 02:35

Najlepszym darmowym programem astro-planetarium jest CdC. Jest on bardzo dokładny jak na darmowy program, ma wiele funkcji i ma przejrzysty interface, do tego działa razem z Virtual Moon Atlas. Można załadować spore katalogi obiektów. I dużo by tak wymieniać.

Jak na darmowy program, jest to idealne narzędzie dla astro-amatora. Żadne google-sky czy WWT nie zastapi tego programu. Nawet stellarium nie dorasta do pięt Cartes du Ciel. Na równi z tym programem postawiłbym AstroJaWila - ale to już jest "kombajn".

Jeśli ktoś ma ochotę pooglądać sobie kolorowe fotki DSów to niech wejdzie na APODa albo na astroexpo.pl. Czy inne takie. Po co sobie zaśmiecać miejsce na dysku twardym?
Awatar użytkownika
 
Posty: 110
Rejestracja: 29 Maj 2006, 22:58
Miejscowość: Chlebna

 

Postbtar | 20 Sty 2011, 10:33

CdC jest z pewnością najpopularniejsze, ale osobiście preferuję i polecam XEphem - http://www.clearskyinstitute.com/xephem/

Ponoć można go uruchomić też pod Windowsami, ale nie ręczę za to, nigdy nie próbowałem.
SW Mak 102 + Astro3 + Vixen NPL15 NPL30
Nikon Action EX 10x50
Awatar użytkownika
 
Posty: 73
Rejestracja: 25 Cze 2010, 10:12
Miejscowość: Wrocław/Warszawa

 

Postaltanka | 17 Lut 2012, 02:46

szuu napisał(a):AdamM - nie przejmuj się, nie było reakcji bo wszyscy już słyszeli o tym programie ;)

a ja widziałem głównie czarne niebo i ohydnie narysowane gwiazdozbiory, cośtam się niby wczytywało ale jakoś nie mogło. ogólne wrażenie - dno, metr mułu, google sky, dwa metry mułu i pod nimi worldwide telescope :)
aczkolwiek po entuzjastycznych opisach sądzę że w moim kompie mogło czegoś brakować do działania temu programowi - czyli microsoft powinien popracować nad komunikatami które by to wyjaśniały bo jak na razie to sobie zrobili antyreklame 8)

No to pozdro szuu! Się spotykamy w innym kontekście nie ? Ja akurat porządnie przetestowałem ten soft. Mam u siebie na kompie kilka systemów. To akurat instalowałem pod Win 7. Wymaga to uzupełnienia Win o najnowszy dodatek Microsoftu "Silverlight".
I przy całkiem nienadzwyczajnym kompie chodzi fajnie, tylko że to jest z tych nowomodnych programów. Takich, które instalują na kompie tylko jakby klienta a praktycznie wszystkie dane ciągną na gorąco z netu. Trzeba mieć dobre łącze. A jak się fajnie patrzyło przez anaglifowe okulary np. na panoramę Marsa z powierzchni w 3D !
Tylko że wystarczy lekko zmienić np. przybliżenie widoku i już widać jak komp ciągnie z netu całe tony. Ale poza tym to bardzo dobry soft. Pozdrowienia.
 
Posty: 291
Rejestracja: 28 Lip 2009, 01:10

 

PostAstroMati | 22 Lut 2012, 22:53

Czy wiecie co zrobić, aby program pracował w języku polskim? Czy jest takowa możliwość? Na pewno byłoby wygodniej.
Synta 14" GoTo, Synta 90/900 AZ3 Celestron SM 15x70 + żuraw, Super 10 i 25mm, TMB 6mm, Nagler 13mm, ES 30mm i 18mm, Baader UHC-S 1,25'', Lumicon UHC 2", Planetarne Celestron 1, Polaryzacyjny ORION, Folia ND5, Barlow GSO 2,5x, Laser 50mW
Awatar użytkownika
 
Posty: 1030
Rejestracja: 08 Mar 2010, 16:39
Miejscowość: Kielce

 

PostZdzich K-lin | 23 Lut 2012, 09:49

Gregohr napisał(a):kto ma dziekowac- skoro program jest robiony dla visty, a kazdy kto zainstalował vistę po chwili wraca do xpka...;)

Masz rację ucieka osobiście uciekłem do " 7 ". Pozdrawiam i polecam " 7 ".
- Na montażu AZ-TS: GSO 196/1000M-LRN; SW 102/500/BladerPlanetarium oraz parę szkiełek .
- ZAPRASZAM: - viewtopic.php?p=228104#p228104 -
- Pozdrawiam Zdzich.
Awatar użytkownika
 
Posty: 428
Rejestracja: 23 Maj 2011, 01:18
Miejscowość: Koszalin

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

AstroChat

Wejdź na chat