Coś podobnego do Stellarium i problem ze Stellarium

PostTomaszTech | 06 Lip 2008, 20:39

.
Ostatnio edytowany przez TomaszTech, 16 Lip 2011, 20:32, edytowano w sumie 1 raz
 
Posty: 145
Rejestracja: 15 Lut 2008, 23:07

 

PostHajduczny | 06 Lip 2008, 21:15

Próbowałes grzebać w ustawieniach regionalnych systemu? Bo może to być kwestia strefy czasowej i jednostek (albo domyślnego języka) albo separatorów dziesiętnych. Ze stellarium nie miałem problemów ale niektóre programy wymagają zmian w tych ustawieniach.
Spatřil jsem kometu oblohou letěla
chtěl jsem jí zazpívat ona mi zmizela
Awatar użytkownika
 
Posty: 67
Rejestracja: 02 Lip 2007, 14:03
Miejscowość: Podkrakowska wieś

PostTomaszTech | 06 Lip 2008, 22:51

.
Ostatnio edytowany przez TomaszTech, 16 Lip 2011, 20:32, edytowano w sumie 1 raz
 
Posty: 145
Rejestracja: 15 Lut 2008, 23:07

 

Postszuu | 06 Lip 2008, 22:57

skoro wszystko dobrze działa oprócz tego nieszczęsnego paryża to po prostu zmień lokalizację w pliku ini stellarium :)
Awatar użytkownika
 
Posty: 803
Rejestracja: 22 Mar 2008, 17:51

PostJontek | 07 Lip 2008, 00:09

cartes du ciel, starry night (ale niestety on juz jest platny, choc tez ciekawy). Ja przynajmniej uzywam tych dwoch.
WO Megrez 110, SW 8", EQ6, Atik 314L
Awatar użytkownika
 
Posty: 749
Rejestracja: 11 Gru 2006, 18:27
Miejscowość: Leeds

PostTomaszTech | 10 Lip 2008, 22:50

.
Ostatnio edytowany przez TomaszTech, 16 Lip 2011, 20:32, edytowano w sumie 1 raz
 
Posty: 145
Rejestracja: 15 Lut 2008, 23:07

 

PostUżytkownik Woli | 10 Lip 2008, 23:12

Jako fan AMD muszę też dodać że Intel jest o wiele bardziej prądożerny i się grzeje. Btw. nie ma żadnego "profesjonalnych" i w grach (AMD) i w programach (Intel) potrzebne są ciężkie GHz, więc kłamstwem jest nazwać choćby Assassins Creeda nie profesjonalnym :D
 
Posty: 8
Rejestracja: 16 Cze 2008, 16:12

PostJontek | 11 Lip 2008, 00:55

od kiedy to Intel sie bardziej grzeje? chyba jest na odwrot i takze z jego zasilaniem, a czestotliwosc to sciema w AMD, dodatkowo brak w nim kooprocesora odpowiedzialnego za operacje zmiennoprzecinowe. AMD to zabawka do gier wylaczkie, ale do tego celu lepiej pleja, wii czy X kupic. Ani grafiki nie porobisz na AMD, zwlaszcza 3D bo 3D studio na nim nie rusza, podobnie muzyka, Cubase ten sam problem. Ja omijam te procesory z daleka juz od paru ladnych lat, jak jeszcze byly te ich K5 czyli odpowiednik pentium tego zaraz po 486. Tak wiec jak ktos nie ma kasy to nawet lepiej wziac slabego celerona niz AMD, niestety pozostale firmy juz umarly albo sa za drobie. Kiedys byly powerpc, motorole, cyrixy itd.
WO Megrez 110, SW 8", EQ6, Atik 314L
Awatar użytkownika
 
Posty: 749
Rejestracja: 11 Gru 2006, 18:27
Miejscowość: Leeds

PostTomaszTech | 11 Lip 2008, 09:46

.
Ostatnio edytowany przez TomaszTech, 16 Lip 2011, 20:33, edytowano w sumie 1 raz
 
Posty: 145
Rejestracja: 15 Lut 2008, 23:07

 

PostUżytkownik Woli | 11 Lip 2008, 09:57

Z tymi napięciami to zasłyszałem i sprawdzać mi się nie chce, ale znaczna ilość osób mówi że Intele ciągną prąd i tym samym się grzeją.
Kod: Zaznacz wszystko
AMD to zabawka do gier wylaczkie, ale do tego celu lepiej pleja, wii czy X kupic.

widzę że cię poniosło trochę więc naprowadzę Cię na dobrą drogę. Na ceneo.pl widzę konsole Wii (najtańszą) 838,00zł, Xbox 360 tu cena się waha od 795,00zł. do 1367,38zł., PS3 od 1351,73zł. do 2399,00zł. wiec trochę się zapędziłeś z kupowaniem konsoli bo za tyle to ja sobie kompa złoże i jak będę miał chęć to sobie zagram a jak nie to będę dłubał w AFF na AMD
Ani grafiki nie porobisz na AMD, zwlaszcza 3D bo 3D studio na nim nie rusza, podobnie muzyka

Może mi nie uwierzysz ale mam Athlona i wyobraź sobie że PS mi chodzi ! :shock: tak samo jest z Winampem i WMP, o tworzeniu muzyki mam małe doświadczenie w eJay`ach ale to idzie na kółku dla chomika.

/edit
Ktoś mnie uprzedził :D
 
Posty: 8
Rejestracja: 16 Cze 2008, 16:12

PostJontek | 11 Lip 2008, 10:44

winamp i window media player do niczego nie sluzy poza odtwarzaniem i nic to nie ma wspolnego z profesjonalnymi programami do tworzenia muzyki i nie mowie o programach typu zabawki, tylko tak gdzie tworzysz prawdziwa muze i gdzie ja skladasz, cos jak w astrofoto, wokal do podkladu. Fakt ze celeron jest ulomny ale na nim wszystko ruszy, co prawda 4x wolniej ale dziala.
WO Megrez 110, SW 8", EQ6, Atik 314L
Awatar użytkownika
 
Posty: 749
Rejestracja: 11 Gru 2006, 18:27
Miejscowość: Leeds

Postszuu | 11 Lip 2008, 12:20

dziwne rzeczy opowiadacie bo w dzisiejszych czasach właśnie gry są najtrudniejszym sprawdzianem wydajności komputera, więc mówienie że jakiś sprzęt jest "tylko do gier" to wielki komplement i potwierdzenie jego wyjątkowych możliwości :)

a niedziałanie jakiegoś programu na AMD czy Intelu to raczej brudna polityka i wynik zmowy niż różnica w możliwościach technicznych. intelowi opłaca się nagrodzić jakiegoś producenta żeby postarał się o niedziałanie ich programu na konkurencyjnym procesorze. cóż, w biznesie wszystkie chwyty dozwolone... :P
oczywiście nie dotyczy to stellarium, w przypadku którego może chodzić najwyżej o głupotę kogoś kto przygotowywał program do publikacji i użycie złej opcji kompilatora. ale jest to program open source więc problem nie istnieje bo można sobie w każdej chwili zrobić wersję na dowolny procesor i jeżeli w oficjalnej instalce jest jakiś problem z działaniem na amd to na pewno ktoś to już dawno zrobił.
Awatar użytkownika
 
Posty: 803
Rejestracja: 22 Mar 2008, 17:51

PostJontek | 11 Lip 2008, 22:57

wybacz ale nie wiem co teraz przemawia za kupnem AMD. Kiedys byly o polowe tansze od Intela, teraz sa w tej samej cenie, a wcale nie sa szybsze. Kiedys kupowales AMD 150 MHz za 150 zl, intel za 500 zl tez 150, tylko ten AMD dzialal co najwyzej jak 120 MHz intela, to sie jeszcze oplacalo, ale teraz, brac grata na ktorym nic nie dziala poza grami, a i one chodza bez rewelacji. Co prawda temet byl na temat stellarium :wink: . Mozna polemizowac i podobnie z kartami ATI i NVidia, niektorzy sobie upodobali dany sprzet, choc podchodzac racjonalnie sprzet okazuje sie gniotem.
WO Megrez 110, SW 8", EQ6, Atik 314L
Awatar użytkownika
 
Posty: 749
Rejestracja: 11 Gru 2006, 18:27
Miejscowość: Leeds

Post_RobMarK_ | 12 Lip 2008, 08:41

Niezły off-topic sobie zrobiliście ;)
Wysuwacie kardynalne stwierdzenia zapominając, gdzie problem się zaczął mimo, że świadomie bądź nie dotknęliście czasów Cyrixa i podobnych konstrukcji.

W czasach gdy Intel i Motorola dominowały na rynku procesorów nikt nie pisał bibliotek dla programistów na procesrory niszowe (mówimy o rynku PC) stąd już wtedy zostały ustalone określone standardy i do tych standardów próbowała dostosować się konkurencja emulując dany tryb pracy. Od tamtych czasów mamy niekompatybilność między procesorami i NIEKONIECZNIE wynika ona z "opcji kompilatora". Żaden programista nie pisze dzisiaj na tak niskim poziomie aby nie korzystać z bibliotek zewnętrznych i to właśnie w nich najczęściej zdażają się błędy, których sam programista aplikacji nie poprawi. To one powodują, że w danym środowisku lub z określonym sprzętem oprogramowanie może funkcjonować niepoprawnie. W oprogramowaniu open source często można takie "błędy" poprawiać ale też nie zawsze (błędna implementacja sprzętowa - np. kilka wpadek rocznie producentów kart stąd aktualizacje BIOSÓW kart graficznych).

Świat komputerów nie kończy się na biurku i najtrudniejszym wyzwaniem dla PC absolutnie nie są gry.
Proponuję popatrzeć na takie zadania jak np.:
- szybka rejestracja i analiza danych (akwizycja z prędkościami bliskimi możliwości technicznych współczesnych macierzy RAID 0, rozpoznawanie obrazów itp.) stosowana w telekomunikacji, medycynie i zastosowaniach specjalnych
- generacja i obróbka impulsów o krótkich czasach trwania (często nano i pikosekundowych)
- analizatory widma, oscyloskopy cyfrowe itp. zbudowane na bazie komputerów
- modelowanie dynamiczne zachowań obiektów 3D
- cyfrowe miksery HDTV
i wiele innych.

Każdy użytkuje sprzęt na jaki go stać, jaki lubi i który mu się sprawdza ...
Sprzęt to jedynie platforma do tego dochodzi system operacyjny i oprogramowanie. Każdy z tych trzech elementów musi niezależnie zapewniać określoną wydajność, stabilność, BEZAWARYJNOŚĆ oraz KOMPATYBILNOŚĆ.

Życzę sprawnego sprzętu astronomicznego i komputerowego oraz pogodnych nocy
Lorneta / APO do DS / SCT do US ...
Awatar użytkownika
 
Posty: 1447
Rejestracja: 16 Sty 2008, 00:09

Postklaudiusz | 15 Lip 2008, 00:33

Podlacze sie pod temat.
Mam stellarium 0.9.1 i slonce po wylaczeniu atmosfery jest czarna kula. Kiedy atmosfera jest wlaczona, jest koloru nieba.
Ps. mam amd x2 2GHz (3800+) onergy efficient 35W. Do tego plyta z zintegrowana grafika. Wszystko po to by maksymalnie obnizyc zuzycie pradu. Pod tym katem wybieralem sprzet.
Ponadto dodam iz w tej chwili do zastosowan czysto media center, platforma amd pod wzgledem zuzycia pradu wypada najlepiej (procek+plyta z grafika na pokladzie ktora posiada pelne wsparcie dla hdtv).
Czyli procesor pracuje pod nieznacznym obciazeniem, reszta zajmuje sie grafika.
Ostatnio edytowany przez klaudiusz, 15 Lip 2008, 00:42, edytowano w sumie 1 raz
Newton 203/1000+CG-5
Mak Pro SW 150/1800
Lv4, Nagler9, lvw22, Swan 33, UHC-S, Moon&Skyglow, polaryzacyjny, niemodyfikowany canon 350D.
 
Posty: 113
Rejestracja: 28 Lut 2008, 03:54

PostTomekG | 15 Lip 2008, 00:41

Słońce ma za mało prądu i nie świeci. ;) Znawcą nie jestem, ale zintegrowana grafika potrafi czynić cuda. Tego się nie da, tamtego nie da. Wiem bo mój brat ma laptopa ze zintegrowaną kartą, ale stellarium akurat mu chodzi bezproblemowo. Zawsze można pobawić się sterownikami jeśli są dostępne.
Synta 10" Dob.
Pozdrawiam.
http://www.nforummsts.fora.pl
Awatar użytkownika
 
Posty: 96
Rejestracja: 30 Maj 2008, 21:16
Miejscowość: Zabrze

Postklaudiusz | 15 Lip 2008, 00:44

Prawdopodobnie przyczyna tkwi w niewlasciwym "obrazie" slonca. Moze wystarczy podmienic obrazek z prawidlowo dzialajacego programu? Niestety nie wiem w ktorym miejscu tego szukac. Albo program posiada inny blad (bug w paczce). Dodam iz na innym systemie problem nie wystepowal.
System: Debian Lenny.
Newton 203/1000+CG-5
Mak Pro SW 150/1800
Lv4, Nagler9, lvw22, Swan 33, UHC-S, Moon&Skyglow, polaryzacyjny, niemodyfikowany canon 350D.
 
Posty: 113
Rejestracja: 28 Lut 2008, 03:54

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

AstroChat

Wejdź na chat