A może by tak dotknąć i zobaczyć meteoryt

PostPaweł Baran | 15 Mar 2013, 18:30

Tektyt 45g
Załączniki
A może by tak dotknąć i zobaczyć meteoryt: NWa869 2.jpg
A może by tak dotknąć i zobaczyć meteoryt: Tektyt Tajlandyt 45 gram.jpg
Kiedy obserwujesz nocne niebo pełne gwiazd – Widzisz samego siebie. Astronomia to matka nauk i nie tylko- kamery CCD Tayama, Sony Acuter, Atik. lornetka 15x50 USSR.Refraktor paralaktyczny 60/900.Synta 6''OTA Sky-Watcher SK804A, Obrotowy Globus nieba
Awatar użytkownika
 
Posty: 33366
Rejestracja: 09 Paź 2006, 15:59
Miejscowość: Przysietnica: PTMA Warszawa

PostPaweł Baran | 22 Mar 2013, 17:15

Do mojej kolekcji dołączyły kolejne okazy meteorytów kamiennych. :wink:
1) DHOFAR 1665 gram 1,7
2) DYHOFAR 1665 gram 3,5
3) DYHOFAR 1700 gram 2,9
Załączniki
A może by tak dotknąć i zobaczyć meteoryt: 2.jpg
A może by tak dotknąć i zobaczyć meteoryt: 3.jpg
Kiedy obserwujesz nocne niebo pełne gwiazd – Widzisz samego siebie. Astronomia to matka nauk i nie tylko- kamery CCD Tayama, Sony Acuter, Atik. lornetka 15x50 USSR.Refraktor paralaktyczny 60/900.Synta 6''OTA Sky-Watcher SK804A, Obrotowy Globus nieba
Awatar użytkownika
 
Posty: 33366
Rejestracja: 09 Paź 2006, 15:59
Miejscowość: Przysietnica: PTMA Warszawa

PostPaweł Baran | 13 Maj 2013, 10:52

Zeszytowy spis meteorytów z mojej kolekcji

Kiedy w czasie pokazów meteorytów, nie brałem, że sobą opisów, bo opis był wraz z zdjęciami na kartkach A4, zabierałem jedynie same meteoryty, miałem czas, więc zrobiłem sobie taki zeszyt, raz, że zajmuje mało miejsca, a drugi są w nim wszystkie moje okazy meteorytów, będę jeszcze dodawał nowe okazy wraz z opisami.
Na pewno będzie przydatny ten zeszyt, ponieważ, jak na razie odpukać nie zginął żaden okaz meteorytu z mojej kolekcji, więc warto się zabezpieczyć.
Każdy meteoryt będzie miał jeszcze swój numer, zostanie spisany na dodatkowej stronie, zaś, kto będzie chciał widzieć meteoryty nie tylko z mojej kolekcji, ale też na zdjęciach zobaczy, zdjęcia są czarno białe, bo mam tylko drukarkę laserową czarną białą, mnie to wystarcza, mam nadzieję, że pomysł spodoba się Wam.

Strona pierwsza zeszytu tytuł.

Wydruk zdjęć i opis meteorytów. :wink:
Załączniki
A może by tak dotknąć i zobaczyć meteoryt: Obraz 076.jpg
A może by tak dotknąć i zobaczyć meteoryt: Obraz 077.jpg
A może by tak dotknąć i zobaczyć meteoryt: Obraz 078.jpg
Kiedy obserwujesz nocne niebo pełne gwiazd – Widzisz samego siebie. Astronomia to matka nauk i nie tylko- kamery CCD Tayama, Sony Acuter, Atik. lornetka 15x50 USSR.Refraktor paralaktyczny 60/900.Synta 6''OTA Sky-Watcher SK804A, Obrotowy Globus nieba
Awatar użytkownika
 
Posty: 33366
Rejestracja: 09 Paź 2006, 15:59
Miejscowość: Przysietnica: PTMA Warszawa

Postendriu624 | 23 Lip 2013, 17:50

Stalo się, dziś przybył nowy nabytek, Rutus Argo v3,Cena magiczna bo aż zapłaciłem 1850 zł.za nowy wykrywacz.
Pierwsze testy wskazują że będzie to b. dobry sprzęt na meteoryty.również kamienne. :D
Jego zaletą jest praca w 3 trybach Dynamiczna ,Statyczna ,oraz jednoczesna, ma też regulację na kamienie magnetyczne,Jestem zaskoczony trybem statycznym, bo ma ten tryb też dyskryminację oraz identyfikację cyfrową, tak jak w trybie dynamicznym.Jego największą zaletą jest to ,że można pracować w dwóch trybach jednocześnie.Postanowiłem jednak kupić nowy wykrywacz w sklepie.
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

Postmcmaker | 23 Lip 2013, 18:02

Uważaj na niewybuchy, bo będziesz dupę podcierał łokciem :mrgreen:
ATM: 254/1200 Ultralight, 150/750 Ultralight, 130/650 Ultralight, BinoNewton 150/750; FH102/1350, Vortex 8x42 ED
 
Posty: 1384
Rejestracja: 03 Paź 2010, 22:59
Miejscowość: Opole

 

PostPaweł Baran | 03 Paź 2013, 20:08

Kiedyś ktoś zaśpiewał mi piosenkę pt., Co ja mam, co ja mam księżycowy kamień, bawiłem się kosmicznym kamieniem, co był owinięty w złotko folię kuchenną, myśląc czy naprawdę istnieje księżycowy kamień, no czasy się zmieniły, ja się zmieniłem, kiedy patrzę na swoją kolekcję meteorytów nie mam wątpliwości, że nie tylko kamienie z Księżyca można mieć, ale z Wszechświata, do mojej kolekcji dołącza coraz więcej nowych meteorytów jeden z nich chcę Wam pokazać. :wink:
Meteoryt Dronino
Jest to meteoryt żelazny anomalny sklasyfikowany jako ataksyt (niskoniklowy)
Data odnalezienia pierwszego okazu: 2000r
W lipcu 2000 roku mieszkaniec Moskwy, Oleg Guśkow, wracając z grzybobrania koło wsi Dronino, znalazł 40 kg bryłę żelaza. Na początku 2003 trafiła ona do Instytutu Wiernadzkiego i tam rozpoznano, że to meteoryt. Latem 2003 r. poszukiwacze wykopali, z głębokości od 0,2 do 2 m, ponad 600 okazów (największy 250 kg); w sumie ok. 3 ton. Znaleziono je na obszarze ok. 0,5 x 1,5 km. Rozmieszczenie okazów sugeruje, że meteoryt utworzył krater o średnicy 30 m, obecnie zasypany. Meteoryt jest ataksytem niskoniklowym składającym się z kamacytu z niewielką ilością taenitu w postaci mikroskopijnych igiełek.
Kupiony w Sklepie Meteorytowym meteoryt dotarł do mnie 2013-09-30. :wink:
http://www.meteoryty.sklepna5.pl/towar/ ... o-20g.html
Załączniki
A może by tak dotknąć i zobaczyć meteoryt: Dronino.jpg
Kiedy obserwujesz nocne niebo pełne gwiazd – Widzisz samego siebie. Astronomia to matka nauk i nie tylko- kamery CCD Tayama, Sony Acuter, Atik. lornetka 15x50 USSR.Refraktor paralaktyczny 60/900.Synta 6''OTA Sky-Watcher SK804A, Obrotowy Globus nieba
Awatar użytkownika
 
Posty: 33366
Rejestracja: 09 Paź 2006, 15:59
Miejscowość: Przysietnica: PTMA Warszawa

PostPaweł Baran | 07 Paź 2013, 19:40

Słynny Meteoryt Czelabińsk można zobaczyć w mojej kolekcji meteorytów.
Do mojej kolekcji doszedł meteoryt Czelabińsk waga 3,8 gram z certyfikatem. Okaz w kolekcji został znaleziony przez uczestników polskiej wyprawy poszukiwawczej w kwietniu 2013 roku. Typ meteorytu: LL5,WO,S4. Dostałem ten meteoryt jako prezent.
Czy nie można być szczęśliwym można sami widzicie, już myślałem, że nie będę miał swojej kolekcji tego okazu, a teraz można go zobaczyć na żywo u mnie, zapraszam miejscowych do zobaczenia meteorytu Czelabińsk, o którym było tak głośno w mediach. :wink:
Załączniki
A może by tak dotknąć i zobaczyć meteoryt: Obraz 327.jpg
A może by tak dotknąć i zobaczyć meteoryt: Obraz 326.jpg
Kiedy obserwujesz nocne niebo pełne gwiazd – Widzisz samego siebie. Astronomia to matka nauk i nie tylko- kamery CCD Tayama, Sony Acuter, Atik. lornetka 15x50 USSR.Refraktor paralaktyczny 60/900.Synta 6''OTA Sky-Watcher SK804A, Obrotowy Globus nieba
Awatar użytkownika
 
Posty: 33366
Rejestracja: 09 Paź 2006, 15:59
Miejscowość: Przysietnica: PTMA Warszawa

Postekolog | 27 Sty 2024, 12:54

Tak, można, nawet jako pierwsza osoba, dotknąć meteoryt jeśli wybierzemy się w odpowiednim miejscu i czasie na jego poszukiwania.
Niektórzy polecają jeszcze jakiś sprzęt (podobny do wykrywacza min czy innych metalowych "skarbów").
Kilka dni temu spory bolid pikował w dół w okolicach Berlina
Siema
Wszystkie wszechświaty są wieczne.
Załączniki
A może by tak dotknąć i zobaczyć meteoryt: vesta_Berlin.png
Awatar użytkownika
 
Posty: 6168
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

AstroChat

Wejdź na chat