Czy fotony produkowane przez człowieka można kontrolować?

PostOrzelSPC | 20 Sie 2013, 17:20

Troszkę wzorów przepisałem, ale mam fajne spostrzeżenie :). Jeżeli człowiek świeci w podczerwieni 10μm = 9.297  10−6 To czy nie powinien w jakiś sposób posiadać kontroli nad fotonami które wyprodukował? Czy fotony odbijające się od materii powinny nas w jakiś sposób informować? Czy sfera myślowa może się komunikować z materią nie za pomocą odbioru z zewnątrz tylko za pomocą nadawania. Gdzieś przeczytałem, że Chiny potrafią w jakiś sposób przemieszczać foton na niewielkie odległości (chyba 100m) coś na zasadzie teleportacji. Fakt ,że przy doświadczeniu ponad połowa fotonów się rozproszyła. Czy fotony mogą posiadać coś na zasadzie DNA?
lornetka
 
Posty: 14
Rejestracja: 16 Lis 2011, 23:02
Miejscowość: Orzysz

 

Postfr33 | 20 Sie 2013, 18:44

http://pl.wikipedia.org/wiki/Podczerwień

nie pisz jak nie doczytasz bo nawet nie wiadomo jak Ci odpisać, żeby nie obrazić :)

proponuję zaznajomić się z programem fizyki z zakresu szkoły podstawowej
Synta 8, Scopos 30 mm, ES N2 14 mm, WO UWAN 7 mm
Awatar użytkownika
 
Posty: 345
Rejestracja: 30 Paź 2006, 18:56
Miejscowość: Częstochowa

Postmadlung | 20 Sie 2013, 19:18

Może wyjaśnij bardziej szczegółowo co masz na myśli bo trudno się domyślać..
madlung
 

PostOrzelSPC | 20 Sie 2013, 19:21

Może temat nie jest zbyt codzienny, a podstawy są najważniejsze. Nie sztuka jest naczytać się książek i powtarzać to na forum "jaki jestem mądry". Proponuję spojrzenie na wszystko z drugiej strony. Znalazłem coś takiego: cytat "SKUTKI PROMIENIOWANIA OPTYCZNEGO
Promieniowniem podczerwonym (IR) nazywa się promieniowanie optyczne o długości fali l wynoszącej od 780 nm do 1 mm. Promieniowanie to dzieli się na następujące zakresy w zależności od długości fali l: ...
Energia fotonów promieniowania podczerwonego jest stosunkowo mała i zawiera się w przedziale 0,001 ÷ 1,6 eV. Dlatego promieniowanie to wywołuje w tkance biologicznej przede wszystkim reakcje termiczne.
Obecnie panuje pogląd, że skutki ekspozycji na podczerwień zależą głównie od natężenia napromienienia oraz w mniejszym stopniu od czasu ekspozycji i długości fali. Dla czasów ekspozycji większych niż 0,1 s bardzo ważną rolę odgrywa przepływ krwi i odprowadzanie ciepła drogą przewodnictwa. W związku z tym zakłada się, że jeżeli w ciągu krótkiego czasu ekspozycji (od kilku do kilkunastu sekund) nie wystąpiło uszkodzenie termiczne tkanek dobrze chłodzonych, to nie wystąpi ono także dla dłuższych czasów ekspozycji. Nie dotyczy to tkanek słabo chłodzonych, takich jak np. soczewka oka.
Głębokość wnikania promieniowania podczerwonego w skórę jest odwrotnie proporcjonalna do długości fali. Przenikalność promieniowania z pasma IR-C (podczerwień daleka) wynosi kilka mikrometrów. Promieniowanie to jest w większości absorbowane w powierzchniowych warstwach skóry, co przy długotrwałej ekspozycji i dużym natężeniu napromienienia może doprowadzić do jej przegrzania lub oparzenia. Reakcją skóry na nadmierną dawkę podczerwieni może być wystąpienie tzw. rumienia cieplnego charakteryzującego się rozlanym zaczerwienieniem obszaru poddanego działaniu promieniowania. Rumień utrzymuje się zazwyczaj 1-2 godziny po zakończeniu ekspozycji. Największą zdolnością wnikania (na głębokość 1 ÷ 3 cm) charakteryzuje się promieniowanie z zakresu podczerwieni bliskiej IR-A, które dociera do głębiej położonych warstw tkanki skórnej oraz do tkanki podskórnej. Mimo że obszary skóry położone głębiej są dobrze ukrwione i przepływająca krew odprowadza nadmiar energii cieplnej, długotrwałe działanie tego typu może powodować zwiększone obciążenie cieplne organizmu. Ze względu na mniejszą absorpcję w powierzchniowych warstwach skóry promieniowanie z pasma IR-A wywołuje rumień cieplny po dłuższym czasie ekspozycji niż podczerwień daleka (przy tym samym poziomie natężenia napromienienia). Oprócz natężenia napromienienia, składu widmowego promieniowania i czasu ekspozycji, do czynników, które mają wpływ na reakcję skóry na podczerwień, zalicza się także wielkość napromieniowanej powierzchni (małe obszary skóry, zwłaszcza poniżej 1 cm2, wymagają większego natężenia napromienienia do uzyskania takiego samego przyrostu temperatury) oraz cechy osobowe charakteryzujące poszczególnych ludzi, takie jak: stan skóry, jej wilgotność, grubość poszczególnych warstw itp. Głównym mechanizmem obronnym organizmu w razie nadmiernego wzrostu temperatury skóry jest odczuwanie bólu. Według wyników badań nad skutkami ekspozycji skóry na podczerwień odczucie bólu pojawia się, gdy temperatura skóry osiągnie wartości z zakresu 41 ÷ 53 oC, a objawy oparzenia I stopnia występują zazwyczaj po przekroczeniu około 50 oC. Ponieważ receptory ciepła znajdujące się w skórze dostatecznie wcześnie sygnalizują niebezpieczeństwo przekroczenia dozwolonej temperatury, to do poparzeń skóry spowodowanych podczerwienią może dojść głównie w przypadku ekspozycji na promieniowanie laserowe.
Oczy są narażone na szkodliwe działanie podczerwieni w większym stopniu niż skóra. Gałka oczna w zasadzie nie ma mechanizmów (receptorów ciepła) ostrzegających przed tym rodzajem promieniowania. Podczerwień jest najsilniej pochłaniana przez rogówkę: całkowicie w paśmie IR-C i częściowo w paśmie IR-B (powyżej 2500 nm). W rogówce znajdują się receptory wywołujące ból, gdy jej temperatura osiągnie około 47 oC. Natomiast oparzenie rogówki może wystąpić już w temperaturze o kilka stopni niższe. Dlatego ekspozycja oka na promieniowanie o dużym natężeniu może prowadzić do poparzenia rogówki.
Do soczewki oka dociera przede wszystkim promieniowanie z pasma podczerwieni bliskiej IR-A oraz częściowo z pasma IR-B (o długościach fali poniżej 2400 nm). Gdy poziom natężenia promieniowania jest duży, wówczas następuje przegrzanie soczewki ułatwione brakiem w niej naczyń krwionośnych, poprzez które ciepło mogłoby być odprowadzone. Wzrost temperatury soczewki następuje, według jednej z teorii, głównie na skutek bezpośredniej absorpcji promieniowania przez soczewkę, a według innej - przede wszystkim na skutek pośredniego przekazywania ciepła soczewce przez tęczówkę. W wyniku przegrzania może dojść do zmian chemicznych związków białkowych soczewki, co objawia się powstawaniem zmętnienia soczewki (zaćmy). Zaćma jest nieodwracalną i często spotykaną chorobą oczu powstającą na skutek działania podczerwieni. Najczęściej występuje ona u pracowników zatrudnionych w przemyśle hutniczym, którzy są narażeni na intensywne działanie podczerwieni (stąd często używa się określenia "zaćma hutnicza").Długotrwała ekspozycja na promieniowanie podczerwone może również wywoływać stany zapalne tęczówek i spojówek, wysuszanie powiek i rogówek oraz zapalenie brzegów powiek.
Promieniowanie podczerwone z zakresu IR-A (780 ÷ 1400 nm) dociera do siatkówki oka, co przy dużym natężeniu napromienienia może prowadzić do jej uszkodzenia termicznego. Widmowa skuteczność termiczna Rl bliskiej podczerwieni w wypadku siatkówki oka wynosi Rl = 10[(700 - l) / 500] dla długości fali 780 ÷ 1050 nm oraz Rl = 0,2 dla l zawartego w zakresie 1050 ÷ 1400 nm.
terapeutycznych." fragment ze strony http://www.ciop.pl/6510.html. zjadą mnie wszyscy :D
lornetka
 
Posty: 14
Rejestracja: 16 Lis 2011, 23:02
Miejscowość: Orzysz

 

PostOrzelSPC | 20 Sie 2013, 19:24

Chodzi o to, że człowiek reaguje na to co odbierane. A może jest tak, że to co wysyła dostarcza mu informacji o otoczeniu.
lornetka
 
Posty: 14
Rejestracja: 16 Lis 2011, 23:02
Miejscowość: Orzysz

 

Postpiotrekguzik | 20 Sie 2013, 19:40

OrzelSPC napisał(a):Chodzi o to, że człowiek reaguje na to co odbierane. A może jest tak, że to co wysyła dostarcza mu informacji o otoczeniu.


Chyba nie do końca wiesz o czym piszesz... Jeśli dobrze zrozumiałem, pytasz (w tym poście), czy możemy posługiwać się naszym promieniowaniem termicznym tak jak nietoperz ultradźwiękami? Jeśli takie jest Twoje pytanie, to odpowiedź na to pytanie brzmi: "nie".
Taurus 13", Nikon Action 10x50EX
Awatar użytkownika
 
Posty: 843
Rejestracja: 18 Sty 2013, 21:33
Miejscowość: Krosno/Kraków

 

PostOrzelSPC | 20 Sie 2013, 19:45

podobnie tylko sygnał nie wraca po przez odbicie tylko inna drogą. Możliwe że szybszą od tego co widzimy. Proste zjawiska jasnowidzenia czy wyczuwanie zagrożenia, niebezpieczeństwa.
lornetka
 
Posty: 14
Rejestracja: 16 Lis 2011, 23:02
Miejscowość: Orzysz

 

PostOrzelSPC | 20 Sie 2013, 20:01

Ciekawe bo ciepło jest jedną z postaci energi, którą najtrudniej przetworzyć. :) Jak to mówią w filmach dokumentalnych "jesteśmy dziećmi gwiazd" więc świecimy :) i wytwarzamy ciepło. (glośno myślę) :D
lornetka
 
Posty: 14
Rejestracja: 16 Lis 2011, 23:02
Miejscowość: Orzysz

 

Post•Fish3r• | 20 Sie 2013, 20:09

Nie rozumiem czemu założyłeś wątek w astrofizyce i wiedzy astronomicznej..to co piszesz nie ma nic wspólnego.
Może udaj się na forum fizyczne i tam spróbuj sił. Bo jak na razie to piszesz jakąś wymyśloną fantastykę. :mrgreen:
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postpiotrekguzik | 20 Sie 2013, 20:10

Wcześniej pisałeś o fotonach odbijających się od otoczenia - jaką inną drogą miałyby do nas wracać?

A co do tego, że "świecimy", to w tych długościach fali, w których my świecimy, świeci też całe nasze otoczenie - budynki, podłoże, chmury, przedmioty codziennego użytku, rośliny itp., itd.
Taurus 13", Nikon Action 10x50EX
Awatar użytkownika
 
Posty: 843
Rejestracja: 18 Sty 2013, 21:33
Miejscowość: Krosno/Kraków

 

PostOrzelSPC | 20 Sie 2013, 20:20

Fotony mają właściwości cząstek i poruszają się po liniach prostych więc muszą się odbijać. Nie jestem Fizykiem kwantowym, ale co mi szkodzi przedstawić nowy model oddziaływania fotonów na materię. Składa się z promieniowania jakie wytwarza człowiek, ciepła w postaci energii i reakcji chemicznych w samym człowieku.
lornetka
 
Posty: 14
Rejestracja: 16 Lis 2011, 23:02
Miejscowość: Orzysz

 

Postmadlung | 20 Sie 2013, 20:32

Ciekawa teoria, że warta dogłębnego zbadania :wink:
madlung
 

Post•Fish3r• | 20 Sie 2013, 21:13

Szykuje się Nobel.
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postfr33 | 20 Sie 2013, 23:02

Richard Feynman - "Feynmana wykłady z fizyki" - tom 1, część 2
Synta 8, Scopos 30 mm, ES N2 14 mm, WO UWAN 7 mm
Awatar użytkownika
 
Posty: 345
Rejestracja: 30 Paź 2006, 18:56
Miejscowość: Częstochowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Piotr K. oraz 24 gości

AstroChat

Wejdź na chat