"Perły nocnego nieba" Mgławice Emisyjne i Refleksyjne-Video

PostAstroLife | 21 Sty 2018, 13:51

Hej :) Dziś chcę zaprezentować wam najnowszy odcinek z mojego kanału AstroLife. W najnowszej produkcji poruszyłem temat mgławic emisyjnych i refleksyjnych :) Zapraszam do obejrzenia, komentowania i subskrypcji kanału :)
https://www.youtube.com/watch?v=blY75YIN4I4
 
Posty: 71
Rejestracja: 14 Sty 2017, 23:13

 

Postkarol1985 | 21 Sty 2018, 14:14

Oglądałem wczoraj jak dla mnie bomba! potrafisz nakręcić człowieka ;-)
 
Posty: 10
Rejestracja: 05 Gru 2017, 22:37

 

PostAstroLife | 21 Sty 2018, 17:17

Dzięki Karol :wink:
 
Posty: 71
Rejestracja: 14 Sty 2017, 23:13

 

PostJanusz_P. | 21 Sty 2018, 20:00

Tylko nie nakręcaj się że przez filtry mgławicowe zobaczysz kolory mgławic bo jest w materiale pewne niedomówienie , nadmierne uproszczenie o którym już powiadomiłem autora które trzeba koniecznie poprawić bo może wprowadzać ludzi w błąd :arrow: :roll:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostAstroLife | 21 Sty 2018, 20:57

Janusz_P. napisał(a):Tylko nie nakręcaj się że przez filtry mgławicowe zobaczysz kolory mgławic bo jest w materiale pewne niedomówienie , nadmierne uproszczenie o którym już powiadomiłem autora które trzeba koniecznie poprawić bo może wprowadzać ludzi w błąd :arrow: :roll:


Tak wiem, chodzi raczej o niedomówienie. Napisałem sprostowanie pod filmem w komentarzu choć na stałe włączę je w opis :) Mój błąd :wink: Może w tygodniu nagram specjalne "niepubliczne" video które pojawi się jako zakładka w momencie gdy o tym mówię :)
Załączniki
"Perły nocnego nieba" Mgławice Emisyjne i Refleksyjne-Video: fltr.jpg
 
Posty: 71
Rejestracja: 14 Sty 2017, 23:13

 

PostJanusz_P. | 21 Sty 2018, 21:10

Taki film niesie dużą wartość merytoryczną i ma sporą siłę przekazu czyli warto go poprawić u źródła podmieniając materiał na poprawny :arrow: :idea:
Bo z pisaniem sprostowań to będzie tak jak gazeta Prawda opublikowała wiadomość na pierwszej stronie wielkimi literami:
Wania wygrał Wołgę
za dwa dni na ostatniej stronie było sprostowanie że nie Wołgę tylko rower
A pod spodem w PS że nie wygrał tylko mu ukradli :arrow: :oops: :mrgreen:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostAstroLife | 21 Sty 2018, 21:28

Janusz_P. napisał(a):Taki film niesie dużą wartość merytoryczną i ma sporą siłę przekazu czyli warto go poprawić u źródła podmieniając materiał na poprawny :arrow: :idea:
Bo z pisaniem sprostowań to będzie tak jak gazeta Prawda opublikowała wiadomość na pierwszej stronie wielkimi literami:
Wania wygrał Wołgę
za dwa dni na ostatniej stronie było sprostowanie że nie Wołgę tylko rower
A pod spodem w PS że nie wygrał tylko mu ukradli :arrow: :oops: :mrgreen:


Wiem, tylko szkoda że YouTube nie zezwala na "podmianę" filmu. Trzeba go wrzucić od nowa a w zasadzie rozchodzi się w nim tylko o jedno słowo za dużo -"kolorystykę". Tak wiem jest ono bardzo istotne i otwarcie przyznaję się do błędu :) Nie mniej film przynosi chyba dużo więcej pożytku niż szkody - sprostowanie dam w opis i dla siebie mam nauczkę by ważyć każde zdanie zwłaszcza przy rosnącej widowni odpowiedzialność za podawane informacje rośnie :)
Błędy były, są i będą... wyjścia są 2 :arrow: albo to zaakceptuje albo muszę przestać nagrywać filmy ;) A jak mówi stare mądre porzekadło "Błędów nie robi ten który...".
Pamiętam jak Astronarium przy którymś z odcinków zrobiło konkurs na to kto w odcinku znajdzie błąd. Może to będzie jeszcze lepsze podejście :D
Dziękuję Panie Januszu za wszelkie uwagi :) Są one dla mnie ważniejsze niż pozytywne komentarze ponieważ dzięki konstruktywnej krytyce człowiek rozwija się najbardziej :)
 
Posty: 71
Rejestracja: 14 Sty 2017, 23:13

 

PostJanusz_P. | 21 Sty 2018, 21:40

Czegoś tu nie rozumiem, oświeć mnie proszę , nie wrzucałem dotąd filmów na YT ale co za problem go usunąć i ponownie wrzucić z poprawionymi błędami bo nie bardzo rozumiem tych oporów przed tą prozaicznie prostą operacją :arrow: :?: :roll: :?:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostOrzech | 24 Sty 2018, 00:59

Straci wszystkie wyświetlenia itp. Poza tym ktoś kto obejrzał już może nie obejrzeć i to nie ma sensu dla jednego błędu. Bez sensu. "Tubka" rządzi się swoimi prawami 8)
16" made by Piotrek K
ED100
Xcell 5, 7, APM XWA 13, Lunt 20
ESy 8,8, 30
UHC 2" OIII 2", H-beta 2"
Nikon EX 10x50,
Awatar użytkownika
 
Posty: 2002
Rejestracja: 21 Paź 2013, 17:11
Miejscowość: Olkusz

 

PostJanusz_P. | 24 Sty 2018, 09:50

To ja jednak zacofany i naiwny jestem bo myślałem że najważniejsza jest wartość merytoryczna przekazu a nie jakieś tam ilość wyświetlenia czy debilne lajki, :oops:
Tak z czystej ciekawości to ile płacą tam za milion wyświetleń z reklam, bo chyba o to w tym wszystkim chodzi skoro treść przekazu schodzi na drugi plan a liczy się tylko oglądalność i płynące z niej pieniądze :arrow: :roll: :shock: :oops:

Już znalazłem cenniki, to jest jakieś 1500 zł za milion wyświetleń :idea: czyli otworzyliście mi oczy na komercję YT :arrow: :shock:

A teraz realnie, Kolega we wszystkich filmikach ma jakieś 100 tys wyświetleń więc te 150 zł minus podatki zapewne nawet nie pokryją mu kosztów ich produkcji no to już wiem, więcej, jestem bardziej świadomy i siedzę Cicho i nie rozrabiam więcej oraz dalej popieram jego astronomiczne publikacje bo widzę że to jednak ciężki kawałek chleba :arrow: :idea:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postkk | 24 Sty 2018, 14:19

Nie ma lekko...
Dzięki za kolejny ciekawy odcinek.
76mm szukacz i dziurki od klucza
Awatar użytkownika
 
Posty: 1159
Rejestracja: 08 Gru 2014, 21:16

 

PostAstroLife | 25 Sty 2018, 00:35

Panie Januszu :)
Oczywiście te pieniążki spływają do twórców jeśli uruchomią sobie partnerstwo YouTube i włączą reklamy na swoim kanale. Ja tego nie zrobiłem więc nie zarabiam absolutnie nic. Bardziej cieszy mnie to że moim widzom nic nie przerywa "seansów" które przygotowałem czy też nic im nie wyskakuje w trakcie na ekranie :)
Do tego co napisał kolega kk powyżej dołożę jeszcze że prowadzenie kanału YT to nie tylko wrzucenie filmu ale to też interakcja i kontakt z widzami. Pod filmem są ich pytania, komentarze i dyskusje. Są także oceny które wpływają na pozycjonowanie filmu i kanału. Musiałem przekalkulować i wybrać najlepszą opcję taką która zadowoli zarówno nowych widzów (mają wyjaśnienie w opisie filmu) jak i nie spowoduje dla mnie żadnych większych strat (film pozostanie na kanale). Na stronie fanpage na facebooku również wrzucam filmy osobno. Tam pojawiła się już wersja poprawiona :) Zapraszam :) http://bit.ly/2DAvSbf
 
Posty: 71
Rejestracja: 14 Sty 2017, 23:13

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

AstroChat

Wejdź na chat