Albireo z 150/750

Postrweiss | 02 Wrz 2010, 17:50

Witam korzystając z dobrej pogody (chociaż wieczorami robi się już zimniej i trochę marzną dłonie :lol: ) naszkicowałem kolejny obiekt.Tym razem padło na urokliwą parkę gwiazd Beta Cygni (β Cyg) zwaną potocznie Albireo. Przyznam że jest to moja ulubiona gwiazda podwójna. Obie gwiazdki pięknie ukazują swoje charakterystyczne kolorki.W tle obok parki można zaobserwować pełno małych gwiazdek co w połączeniu z Albireo tworzy jeden z piękniejszych widoków nocnego nieba. Nie chciałem przesadzać z powerem , w moim zamyśle było ujęcie tej parki bardziej z szerokiego kadru ,żeby pokazać też okolicę (co trochę się nie udało, zabrakło mi czasu na naszkicowanie większej ilości małych gwiazdek :roll: )
Ogólna obróbka szkicu w gimpie.
Pozdrawiam Robert
Załączniki
Albireo z 150/750: Albireo szkic.jpg
EQ5, SW 150/750, Canon EOS 500D
Awatar użytkownika
 
Posty: 69
Rejestracja: 24 Sty 2010, 15:16
Miejscowość: Starogard Gdański

 

Postrobson999 | 02 Wrz 2010, 18:45

Świetne są te Twoje szkice, szkoda tylko, że w tak małym formacie. Aż chciałoby się zajrzeć tam dalej w głąb...
 
Posty: 271
Rejestracja: 01 Lip 2009, 12:23
Miejscowość: Stepnica, Wałcz

 

Postwimmer | 02 Wrz 2010, 21:46

Robsonku, w jakim małym formacie? Ja jak kliknę na ikonkę powiększenia to mam foramata na dwa ekrany. Wręcz ogromny! :)

@rweiss - ten szkic jest zrobiony w programie graficznym, nie?

Piękna parka. Też ją lubię

*edit*
A przepraszam. Już doczytałem. Obróbka w GIMPie.
N 150/750 Omni XLT | Twilight AZ-5 | ES 68° 24mm | WO WA66 20mm | Hyperion 8mm; 3,5mm | Filtry: UHC-S | Moon | CPL | Yellow 495nm | #21 Orange | #80A Blue | #12 Yellow
Awatar użytkownika
 
Posty: 681
Rejestracja: 21 Gru 2007, 19:49
Miejscowość: Warszawa

Postrweiss | 02 Wrz 2010, 22:07

Dzięki za dobre słowo,pochwały zawsze są motywujące :wink:
Tzn. początkowo sam szkic zawsze rysuje ołówkiem na białej kartce podczas obserwacji (czyt.rozmieszczenie poszczególnych gwiazd ,wygląd danego Ds'a itd). Dopiero po zeskanowaniu na komputer zaczyna się właściwe "dopieszczanie szkicu". Czyli poprawianie gwiazdek ,ustawianie koloru tła,podnoszenie kontrastu,ewentualne poprawki typu rozmycie, rozmazanie, wypalenie + nakładanie koloru. Sam nie mam takiego wprawy/może kwestia talentu by rysować idealnie bez poprawek wprowadzonych w gimpie. Muszę przyznać ,że podziwiam ludzi którzy rysują w ten sposób szkice, dzięki temu wydają się one takie bardziej naturalne :wink:.
PS. Ta parka na moim szkicu dużo traci ze swojego uroku, bo tak jak wspomniałem nie ma tu w tle drobnych gwiazdek, które nadają jej takiego piękna
EQ5, SW 150/750, Canon EOS 500D
Awatar użytkownika
 
Posty: 69
Rejestracja: 24 Sty 2010, 15:16
Miejscowość: Starogard Gdański

 

Postrobson999 | 04 Wrz 2010, 09:35

Gapa, nie zauważyłem ikonki powiększenia, teraz to wygląda hmmm...ogromnie, dzięki wimmerku!
 
Posty: 271
Rejestracja: 01 Lip 2009, 12:23
Miejscowość: Stepnica, Wałcz

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

AstroChat

Wejdź na chat