M 57 (pierwszy szkic)

Postcolumbo | 14 Wrz 2012, 14:03

Robiony w mieście, z balkonu.
Ołówek na drukarkowym papierze.

Na razie próbuję. Później kupię blok techniczny i lepsze ołówki żeby móc coś rozmazywać itp.

Może przesadziłem trochę z rozmiarem. Sama mgławica powinna być nieco mniejsza.

Każdą radę przyjmę.
Załączniki
M 57 (pierwszy szkic): m57_14september2012.jpg
 
Posty: 4
Rejestracja: 22 Sie 2012, 23:44

 

Postdaniel | 16 Wrz 2012, 13:17

Powiem Ci tak:
Sama eMka ma u cb fajną jasność i kształt. Ale mam zastrzeżenia co do gwiazd. (Nie chcę się czepiać, ale) po jaką choinkę rysujesz je jako "pętelki" ????? Rysuje się kropy, jaśniejsze- na pierwszy raz możesz narysować jako kropę wielkości do 1mm średnicy. Te ciemne gwiazdy, ledwo widoczne- narysuj jako punkciki.
Ja mam taką technikę, że biorę ołówek 2B i jasne gwiazdy rysuję jako zwykłe punkciki tylko wyraźne, czarne. Słabe gwiazdy rysuję zwykłym ołówkiem jakimś H i dociskam do kartki raz mocniej raz słabiej, w zależności od jej jasności- im słabsza gwiazda tym słabiej dociskam ołówek.

Jeśli już szkicujesz jednym ołówkiem to skup się bardziej i z taką "czułością" szkicuj. Bez pośpiechu. Podłóż sobie coś twardego- np książkę a najlepiej jak między książką a kartką na której rysujesz podłożysz inną kartkę- mi lepiej się szkicuje na podkładce z klamra do której wpinam około 20 kartek z namalowanymi okręgami, dalej już tylko kropię gwiazdy i rysuję obiekty.

Ale jest pozytywnie. Jako pierwszy twój szkic jest on w miarę realistyczny ale z wyjątkiem gwiazd. Szkicuj i ćwicz bo widzę, że może coś z tego być. dojdziesz szybko do wprawy.
LZOS 105/650
LZOS 130/1200

Zeiss Asiola 63/420

Tel 517 738 856

https://m.facebook.com/DanielStasiakPlanetariumPL/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2691
Rejestracja: 02 Lip 2009, 15:08
Miejscowość: okolice Kalisza i Ostrowa Wlkp.

 

PostDamian Kępiński | 25 Wrz 2012, 11:48

ASODa uznaj za kredyt zaufania. Zacznij od przykładania się do gwiazdek, nie musisz robić z nich kółek, wystarczy, że tykniesz tylko ołówkiem. Cieszę się, że zacząłeś rysować, fajnie widzieć kogoś nowego w branży:) Pozdro.
SCT 8", LUNT Ls50Tha, Coronado PST
 
Posty: 189
Rejestracja: 10 Mar 2011, 00:52
Miejscowość: Bełchatów

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

AstroChat

Wejdź na chat