Słoneczne szkice 9ciolatki:)

PostDamian Kępiński | 15 Lis 2012, 04:18

Przeprowadziłem dziś w Obserwatorium w Zelowie przemiłą sesję obserwacyjną z 9letnią Wiktorią, poznaną podczas mojej ostatniej wizyty w Obserwatorium. Przedstawiam jej dwa dziełka, fantazja czasem brała górę nad realizmem ale dzięki temu rysunki są piękne i niepowtarzalne. Rysowała całkowicie swobodnie, poprosiłem jedynie aby rysowała to co widzi... a widziała bardzo wiele :D. Do dyspozycji mieliśmy PeSTkę, Mak'a 127, mojego Lunt'a oraz Lunety Celestron'a 100 i 120mm. Spotkanie zakończyliśmy oglądaniem zachodzącego Słońca, przy pomocy Celestrona 120, bez filtrów. Sam byłem zachwycony, nigdy takiej obserwacji nie prowadziłem. Plamy, niesymetryczność i "odklejanie się" górnych fragmentów Słońca były niezwykle efektowne, podziwialiśmy do ostatnich promyków.
Przez około godzinę zrobiła cztery przeurocze rysunki, pozostałe dwa wrzucę niebawem. Jestem ciekaw Waszej opinii.


Teleskop użyty do tego szkicu to PST z dołożonym etalonem od Lunt'a 35mm.

Image


Tutaj szkic z Maczka 127 z założoną folią Baadera.
Legenda:
*Ukośna kreska przechodząca przez całą tarczę to uchwycona linia wysokiego napięcia.
*Wypełnione czarne fragmenty to chmury częściowo przesłaniające Słońce.
*Reszta to abstrakcyjna smykałka Wiktorii :D

Image


Ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii... Genius at work

Image
SCT 8", LUNT Ls50Tha, Coronado PST
 
Posty: 189
Rejestracja: 10 Mar 2011, 00:52
Miejscowość: Bełchatów

 

Postdaniel | 04 Sty 2013, 18:36

Powiem szczerze, że mają w sobie to coś. Widać po tych szkicach, że będzie ona dobrze szkicowała astronomiczne szkice. Znaczy się mi osobo9ście spodobało się to, że zaznaczyła wszystko co widziała, nawet najmniej znaczące elementy takie jak linia wysokiego napięcia. Czyli dla 9 latki to ogromny plus. Bądźmy szczerzy- kto z nas zaznacza najmniej istotne elementy. A jak zaznacza je 9 letnie dziecko to tylko znaczy, że mała jest dokładna. Także gratuluję :wink:
LZOS 105/650
LZOS 130/1200

Zeiss Asiola 63/420

Tel 517 738 856

https://m.facebook.com/DanielStasiakPlanetariumPL/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2691
Rejestracja: 02 Lip 2009, 15:08
Miejscowość: okolice Kalisza i Ostrowa Wlkp.

 

Postmarianowski | 04 Sty 2013, 19:06

:D Sam nigdy nie szkicowałem tego co obserwowałem,ale podobnie jak koledze wyżej mnie również podoba się ta dokładność i rzetelność.Ciekawe ile pań zdecydowałoby się tak dokładnie sprecyzować swój wiek w opisie szkicu :D
Awatar użytkownika
 
Posty: 782
Rejestracja: 17 Sie 2012, 22:21
Miejscowość: Pólnocna Jura

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

AstroChat

Wejdź na chat