Andromeda feat. Sosna

Postweterest | 10 Mar 2014, 22:27

To ja może zacytuję coś ze wspomnień z obserwacji:

Na czas wyjazdu nie miałem dostępu do aparatu, dlatego postanowiłem coś spontanicznie naszkicować. Od czasu kwietniowej pełni i dwugodzinnego łamania ołówków na mrozie minęło już trochę, czas leczy rany ;) Wypadło na Andromedę, jest to raczej ogólnikowy zarys jej otoczenia dla upamiętnienia obserwacji niż wierne oddanie widoku w okularze, położenia i jasności gwiazd. Po kilkunastu minutach musiałem uciekać z kartką bo zaczęła dopadać ją wilgoć:

To mój pierwszy szkic obiektu głębokiego nieba, wiem, że jego najsłabsza strona to gwiazdy, a w następnej kolejności wielkość samej galaktyki. Poświęciłem na niego tylko kilkanaście minut, ze względu na wilgoć. Kilka minut i byłoby po szkicu. Miałem w ogóle go nie publikować, ale jednak skoro coś tam naskrobałem to niech będzie 8)
Załączniki
Andromeda feat. Sosna: SketchMessier31.PNG
Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców, Księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził: czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, i czym - syn człowieczy, że się nim zajmujesz?
Awatar użytkownika
 
Posty: 210
Rejestracja: 09 Lip 2012, 13:34
Miejscowość: Ostrołęka

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

AstroChat

Wejdź na chat