M-ki z Kasjopeji (szkice)

PostAres | 30 Wrz 2007, 17:45

Witam :wink:

Niestety mimo 3 tygodni urlopu udało mi się wyrwać raptem 3 noce z jako taką pogodą - początek września to był dramat :( - i nie wykonałem planu jeśli chodzi o rysowanie. Moje 2 szkice gromad otwartych w Kasjopeji (obróbka jak zwykle w Paint Shop Pro):

Image

Ta mgiełka to gwiazdy widziane zerkaniem, których nie mogłem rozdzielić.

...i M103 (czyli jak niektórzy piszą "Christmas tree") - trochę za duże powiększenie, ale nie miałem czasu szkicować szerszego pola, bo wszystko i tak spływało już wodą...

Image


Precyzja rozmieszczenia gwiazd w porównaniu ze zdjęciem pozostawia jeszcze niestety wiele do życzenia.

Pozdrawiam. :D
"Once you turn to the Dark Sky, forever will it dominate your destiny" - Yoda, Jedi Master (modified)

MT-800/SVP, Alkor 65/500
Awatar użytkownika
 
Posty: 120
Rejestracja: 27 Lis 2006, 22:41
Miejscowość: Kraków

PostPrzemysław93 | 30 Wrz 2007, 19:51

No Ares czytając temat tego postu i jego autora można nastawiać się na piękne szkice :D
I tak samo jest tym raz bardzo ładne realistyczne szkice ,
są to trudne obiekty do naszkicowania - Wilkie Brawo !! :D
Sky-Watcher 10'', 80 ED (SVP) , Vanguard 9x50, kolekcja LVW , UO 5, SWAN 33, UHC Lumicon
Awatar użytkownika
 
Posty: 1931
Rejestracja: 27 Lut 2007, 18:36
Miejscowość: Wrocław / Zielona Góra

 

PostPaweł Baran | 30 Wrz 2007, 20:16

No coraz więcej ludzi rysuje szkice to super gratuluję i oby jak najwięcej takich rysunków GRATULUJE :wink:
Kiedy obserwujesz nocne niebo pełne gwiazd – Widzisz samego siebie. Astronomia to matka nauk i nie tylko- kamery CCD Tayama, Sony Acuter, Atik. lornetka 15x50 USSR.Refraktor paralaktyczny 60/900.Synta 6''OTA Sky-Watcher SK804A, Obrotowy Globus nieba
Awatar użytkownika
 
Posty: 33366
Rejestracja: 09 Paź 2006, 15:59
Miejscowość: Przysietnica: PTMA Warszawa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

AstroChat

Wejdź na chat