Wspomienie lata, Palec Boży czyli NGC 6960

PostIgnisdei | 13 Lis 2008, 12:37

Zwaliła mnie choroba, więc z nudów obrabiam moje późno letnie szkice. Tern akurat pochodzi z końca września a przedstawia mój ulubiony, wielokrotnie uwieczniany w szkicu rysunek Palca Bożego
Synta 305/1500, UB", SWAN 2" 40mm
Załączniki
Wspomienie lata, Palec Boży czyli NGC 6960: veil szkic prezent1.jpg
veil szkic prezent1.jpg (71.75 KiB) Obejrzany 2040 razy
Ignisdei
 

PostAdrian D | 13 Lis 2008, 20:10

Kurczę to aż tyle widać przez UB z 12" :?: :shock: .U mnie w 8" to jednak wygląda skromniej... :lol: A szkic piękny i dokładny :wink: .
MT800, lustro, lidletka i kawałek ciemnego nieba

vimeo.com/andg
instagram.com/andgphotos
Awatar użytkownika
 
Posty: 685
Rejestracja: 26 Gru 2007, 16:27
Miejscowość: Kraków

 

PostEl Mecánico | 13 Lis 2008, 20:27

Igni, ładuj to na ASOD'a, będzie Polskie Oblężenie:D
Soligor MT-800 na HEQ5, Orion SkyGlow 2", vixen LV 18mm, Plossle 4, 10 i 25mm, filtr księżycowy, obecnie w Obserwatorium w Sopotni Wielkiej.
http://www.polaris.org.pl
Awatar użytkownika
 
Posty: 401
Rejestracja: 09 Wrz 2008, 17:25
Miejscowość: Chrzanów

 

PostIgnisdei | 14 Lis 2008, 00:07

Adrian D napisał(a):Kurczę to aż tyle widać przez UB z 12" :?: :shock: .U mnie w 8" to jednak wygląda skromniej... :lol: A szkic piękny i dokładny :wink: .

Widać widać, ale nie od razu, nie spodziewaj się, że zapodasz taką aperturę, filtr i zobaczysz obraz ze szkicu. Szkicujesz centymetr po centymetrze, gwiazdka po gwiazdce, dajesz najjaśniejszy okular, u mnie 40mm z polem 70 stopni. Zakładasz ultrablocka by Ci włókna pokazał i gwiazd nie wygasił. I patrzysz czy dane włókno tu jest czy to tylko iluzja.
Wracasz do tego samego obszaru po kilka razy. Porównywałem ze zdjęciem, kilkanaście szczegółów dodałem od siebie, myśląc że to element mgławicy a mógł to być odblask lub jakieś zakłócenie atmosfery, bo ich na zdjęciu po prostu nie było. :lol:
edit: Albo spytaj się Roberta Bodzonia jakiego palca widzieliśmy w Mołodyczu w 12-tce :!:
Tam jest niebo niemal bez zakłóceń:
Normalnie wyłaził mu kolor czerwony, a włókna aż świeciły...Szkoda że nie miałem wtedy szkicownika :!:
A to niebo z Mołodycza, wtedy - Veila nie robiłem bo miałem tylko kita (malutki amp-glow )
Załączniki
Wspomienie lata, Palec Boży czyli NGC 6960: molodycz prezent.jpg
molodycz prezent.jpg (464.44 KiB) Obejrzany 1892 razy
Ignisdei
 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

AstroChat

Wejdź na chat