Polska szkico-domena

PostIgnisdei | 18 Gru 2009, 13:20

polaris napisał(a):Jak się tak rozdrobnimy to wszystko w łeb weźmie.
Ja już przestałem kogokolwiek namawiać do wrzucania szkiców na AN. A przecież strona jest znana, nie ma ciśnienia że zniknie, ma niezły layout, ma możliwość komentarzy...

I d**a. Nie wiem dlaczego. Tzn. domyślam się...


Marcin jedna strona, żadnego rozdrabniania. (A Astronoce to przecież portal wieloprzedmiotowy o dużej renomie utrzyma się sam!)
Tak jak pisałem jestem za zamknięciem Astroszkica.pl w marcu 2010. Robert wystąpił z wspaniałą inicjatywą strony szkico-fotograficznej. Jestem bardziej niż za. Fajnie jakby wystartował z nowym projektem od przyszłego roku :!: Jako nowy użytkownik np. hostingu AZ może założyć półroczny abonament za 50% ceny. Potem aktualizacje kosztują. Dobrze by wziął wtedy całe "odium" na siebie.. ja wspomogę finansowo-cegiełkowo i gorąco poprę szkico-foto stronę :!:
Wtedy szkice i foty szły by na nowy portal!
To naprawdę świetny pomysł!
Ignisdei
 

Postpolaris | 18 Gru 2009, 13:26

robson999 napisał(a):No ale astronoce to nie żadna galeria! To profesjonalne forum z testami, nowinkami technicznymi, prezentacjami nieba itp...


Ale jest też galeria :) Tym bardziej atrakcyjny jest tak wszechstronny portal.
No ale to tyle z mojej strony. Tak czy inaczej wspieram duchowo Ignisa w jego projekcie.
polaris
 

Postpolaris | 22 Gru 2009, 13:18

Sprawa techniczna: jak jestem w Bazie Artystów i klikam jakiś konkretny szkic to przekierowanie jest na początek strony Archiwum Szkiców, a nie do tego konkretnego szkicu.
polaris
 

PostGregohr | 22 Gru 2009, 15:51

Marcin, moje "kokoszki w kurniku" chciałeś zobaczyć? ;) jest tutaj:
http://www.astroszkic.pl/5601.html?entr ... 503e9dee75
10x50,20x70,SW200/1200DobsGoTo
...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...
...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...
Awatar użytkownika
 
Posty: 733
Rejestracja: 03 Lip 2007, 13:25
Miejscowość: Poznań

Postwimmer | 22 Gru 2009, 18:30

Gregohr napisał(a):Marcin, moje "kokoszki w kurniku" chciałeś zobaczyć? ;) jest tutaj:
http://www.astroszkic.pl/5601.html?entr ... 503e9dee75


To jest już absolutna ikona i klasyk polskiego astroszkicu. :lol:
N 150/750 Omni XLT | Twilight AZ-5 | ES 68° 24mm | WO WA66 20mm | Hyperion 8mm; 3,5mm | Filtry: UHC-S | Moon | CPL | Yellow 495nm | #21 Orange | #80A Blue | #12 Yellow
Awatar użytkownika
 
Posty: 683
Rejestracja: 21 Gru 2007, 19:49
Miejscowość: Warszawa

PostIgnisdei | 09 Lut 2010, 11:36

Witajcie!
Za miesiąc (2010-03-10T14:06:17) wygasa nasz abonament na domenę Astroszkic.pl, Jak sami wiecie domenę rejestrujemy zwykle za śmieszne kwoty promocyjne a dalszy ciąg na kolejny rok jest za dużo grubszą kasę. Zgodnie z waszymi sugestiami i zbiorową inicjatywą pociągnęliśmy jeszcze jakiś czas serwis i opłaciliśmy konto hostingowe - do września.
Tak że mamy:
- domena (marzec 2010)
- hosting (wrzesień 2010)
Z baraku czasu postanowiłem jednak nie przedłużać dalej abonamentu.
Pewnie zauważyliście, że prócz bieżących aktualizacji wszystko inne pokutuje. Ani Robson ani ja nie mamy czasu na odbudowanie serwisu tak by wszystko w nim chodziło jak w zegarku. Po wygaśnięciu strony wszystkie dane zostaną skanowane z serwera AZ więc Wasze dane osobowe oraz wartości intelektualne zostaną też usunięte, by nikt nie wykorzystał ich bez Waszej zgody. Oczywiście do dnia wygaśnięcia abonamentu będziemy aktualizować.
Proszę nie namawiajcie mnie na dalszą działalność bo decyzję już podjąłem!
Przepraszam i dziękuje wszystkim, którzy nadsyłali swoje szkice.
Ignisdei
ps. Jeśli ktoś czuje się oczywiście na siłach i chce przejąć domenę. Odstąpię prawa do niej bezpłatnie (bo astro się nie handluje) dokonamy cesji i on zostanie właścicielem. Musi jednak przedłużyć domenę. Ale to też nie może być byle kto, tylko ktoś związany z naszym środowiskiem AM oraz osoba odpowiedzialna, znana i zaufana.
ps2. Jeśli ktoś z darczyńców ostatnich cegiełek czuje się oszukany,że serwisu nie pociągniemy do września , to oddam mu jego pieniądze. Ewentualne petycje zgłaszamy tylko i wyłącznie oficjalnie na forum i w tym temacie.
Ignisdei
 

PostKrzysztof_K | 09 Lut 2010, 11:59

Wielka szkoda.... sam nie szkicuję, ale lubię tam czasem zaglądać. :(
Awatar użytkownika
 
Posty: 326
Rejestracja: 29 Lip 2005, 13:36
Miejscowość: Elbląg

Postzwierzak_grubas | 09 Lut 2010, 12:20

A co z pomyslem zeby stworzyc domene wspolną dla astrofoto i szkicow,wiem ze byly takie dyskusje.
DYSORTOGRAFIK
152/760 + szklana zastawa
Awatar użytkownika
 
Posty: 1069
Rejestracja: 25 Gru 2008, 01:46
Miejscowość: Mysłowice

 

PostIgnisdei | 09 Lut 2010, 13:58

Jeśli ktoś chce wziąć tą domenę to zgłaszajcie się...Koszt przedłużenia na następny rok to ok 120zł . Hosting jest opłacony do września.
Ignisdei
 

Postzwierzak_grubas | 09 Lut 2010, 15:45

Co wy na to zeby znalesc jakiegos sponsora i utworzyc na bazie szkicodomeny w miare profesjonalną domene ze szkicami, astrofoto.i moze cos jeszcze.
Mysle ze móglbym sie tym zając ale po akceptacji tutejszego grona.
pozdrawiam piotr
Ostatnio edytowany przez zwierzak_grubas 11 Lut 2010, 16:35, edytowano w sumie 3 razy
DYSORTOGRAFIK
152/760 + szklana zastawa
Awatar użytkownika
 
Posty: 1069
Rejestracja: 25 Gru 2008, 01:46
Miejscowość: Mysłowice

 

Postdanio115 | 09 Lut 2010, 15:54

Szkoda że nie będzie :( Często tam zaglądałem :cry:
Synta 8",Orion UltraBlock 2",Super Plossl 10mm,Super Plossl 25mm, TMB Planetary II 6mm i obrotowa mapka nieba,SPC880NC.Blog astro http://astropoland.blogspot.com/view/timeslide
Awatar użytkownika
 
Posty: 869
Rejestracja: 21 Sie 2009, 14:03
Miejscowość: Niedaleko Wrocławia

Postzwierzak_grubas | 09 Lut 2010, 15:56

danio115 napisał(a):Szkoda że nie będzie :( Często tam zaglądałem :cry:

A przeczytałes post powyzej twojego ? napisałem ze moge sie tym zająć chociaz w troche zmienionej koncepcji
Ostatnio edytowany przez zwierzak_grubas, 09 Lut 2010, 16:02, edytowano w sumie 1 raz
DYSORTOGRAFIK
152/760 + szklana zastawa
Awatar użytkownika
 
Posty: 1069
Rejestracja: 25 Gru 2008, 01:46
Miejscowość: Mysłowice

 

Postdanio115 | 09 Lut 2010, 16:02

Sorki, nie przeczytałem :) To zajmuj się tym :D Ja jestem jak najbardziej ZA :mrgreen:
Synta 8",Orion UltraBlock 2",Super Plossl 10mm,Super Plossl 25mm, TMB Planetary II 6mm i obrotowa mapka nieba,SPC880NC.Blog astro http://astropoland.blogspot.com/view/timeslide
Awatar użytkownika
 
Posty: 869
Rejestracja: 21 Sie 2009, 14:03
Miejscowość: Niedaleko Wrocławia

Postpolaris | 09 Lut 2010, 16:37

Ja też jestem ZA, ale obawiam się, że to nie wystarczy :)
polaris
 

PostScaiter | 09 Lut 2010, 16:56

I Ja jestem ZA :)
Moj sprzęt Vixen NP-80L-Prawdziwy Planetarny wymiatacz.
Vixen SD115S -Nowy planetarny wymiatacz
Vixen Ultima 8x56 ZCF
Delta Optical Extreme 15x70
Delta Optical Forest II 8x42
Awatar użytkownika
 
Posty: 837
Rejestracja: 20 Sty 2009, 19:23
Miejscowość: Łódź

 

PostIgnisdei | 09 Lut 2010, 19:32

zwierzak_grubas napisał(a):Co wy na to zeby znalesc jakiegos sponsora i utworzyc na bazie szkicodomeny w miare profesjonalną domene ze szkicami, astrofoto.i moze cos jeszcze.
Mysle ze móglbym sie tym zając ale po akceptacji tutejszego grona.
pozdrawiam piotr


Piotrek masz moje pełne poparcie!
Ignisdei
 

Postrobson999 | 09 Lut 2010, 20:03

Sam już nie wiem, jak to miałoby wyglądać...To nie jest takie proste. Jedna osoba nie może się tym zajmować. Trzeba się zastanowić, czy ten nowy projekt będzie własnością jednej osoby, czy dużej części jakiejs astrospołeczności. Na Astroszkicu wszystko jest wywalone, linki nie działają, praktycznie nic nie działa, ale to wina konstrukcji i silnika strony. To i tak zresztą nie ważne, bo codzienny nowy szkic wszystko rekompensuje :)
 
Posty: 271
Rejestracja: 01 Lip 2009, 12:23
Miejscowość: Stepnica, Wałcz

 

PostIgnisdei | 09 Lut 2010, 20:23

robson999 napisał(a): Na Astroszkicu wszystko jest wywalone, linki nie działają, praktycznie nic nie działa, ale to wina konstrukcji i silnika strony. To i tak zresztą nie ważne, bo codzienny nowy szkic wszystko rekompensuje :)


To błąd generatora, który od początku próbowałem nagiąć do współpracy z serwisem.
Póki nie wprowadzili duractw i udoskonaleń wszystko chodziło bez zarzutu. Dlatego jedynym wyjściem jest zrobienie wszystkiego od początku przez fachowca z wykorzystaniem posiadanego materiału, który już mamy oraz oddanie całości pod opiekę profesjonalistów.
Ignisdei
 

Postmagick | 10 Lut 2010, 10:07

Bardzo fajna stronka szkoda żeby jej zabrakło :(
Synta 8" Nikon 10 X 50
i wiele chęci
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 Lut 2010, 09:53

 

Postadam_m | 10 Lut 2010, 15:47

zwierzak_grubas napisał(a):Co wy na to zeby znalesc jakiegos sponsora i utworzyc na bazie szkicodomeny w miare profesjonalną domene ze szkicami, astrofoto.i moze cos jeszcze.
Mysle ze móglbym sie tym zając ale po akceptacji tutejszego grona.
pozdrawiam piotr


a po co nowa domena do astrofoto? malo jest tego w astroexpo i astroforum? czy to sie opaca by 5 osób raz na miesiac wrzucilo fotki?
 
Posty: 70
Rejestracja: 19 Sie 2009, 20:53

 

PostIgnisdei | 10 Lut 2010, 15:57

adam_m napisał(a):
zwierzak_grubas napisał(a):Co wy na to zeby znalesc jakiegos sponsora i utworzyc na bazie szkicodomeny w miare profesjonalną domene ze szkicami, astrofoto.i moze cos jeszcze.
Mysle ze móglbym sie tym zając ale po akceptacji tutejszego grona.
pozdrawiam piotr


a po co nowa domena do astrofoto? malo jest tego w astroexpo i astroforum? czy to sie opaca by 5 osób raz na miesiac wrzucilo fotki?

A ile osób lubi szkice a ile fotki? Szkice mają istnieć tu razem z fotami i pewnie z częścią komercyjną bo sponsor nie robi niczego za darmo. Jeśli ktoś by zrobił z tego sensowny portal to jeszcze temu przyklasnę. Lepiej niech się zmarnuje strona, ważne by nikt się na tym nie wypromował. Ja nie zamierzam przedłużać abonamentu w obecnej formie jak nikt tego nie weźmie na własny rachunek domena wygaśnie. Zwierzak chce pomóc (był przecież jednym z darczyńców hostingowych), też uważam że należy poszukać sponsora. Zegar tika a my jeszcze niczego nie ustaliliśmy!Umówmy się, że jeśli nikt do jutra wieczór nie przedstawi sensownej opcji - Piotr bierze sprawy w swoje ręce. :!:
Ignisdei
 

Postpolaris | 10 Lut 2010, 16:34

Wyedytowałem. Szkoda się powtarzać :)
polaris
 

PostAlien7101 | 11 Lut 2010, 09:45

zwierzak_grubas napisał(a):Co wy na to zeby znalesc jakiegos sponsora i utworzyc na bazie szkicodomeny w miare profesjonalną domene ze szkicami, astrofoto.i moze cos jeszcze.
Mysle ze móglbym sie tym zając ale po akceptacji tutejszego grona.
pozdrawiam piotr


Jestem za :)
Awatar użytkownika
 
Posty: 1595
Rejestracja: 13 Lip 2008, 21:07
Miejscowość: PSR B1620-26 c Methuselah

PostIgnisdei | 11 Lut 2010, 11:28

Ok, chciałbym (w miarę możliwości) poznać stanowiska jeszcze 3 osób Sławka, Apollo oraz Felci...
Na razie mamy stan (który wywnioskowałem z tonu wypowiedzi):
Rosbon (tak)
Ignis (tak)
Zwierzak (tak)
Alien (tak)

Zdecydujemy zatem demokratycznie, czyli większościowo... 8)
Ostatnio edytowany przez Ignisdei, 11 Lut 2010, 15:57, edytowano w sumie 1 raz
Ignisdei
 

Postapollo11 | 11 Lut 2010, 12:48

Jestem absolutnie za, trzeba ratować domene. Na astroszkic zaglądam codziennie i lubię oglądać prace innych. Fakt, jest to dość niszowa działalność w naszym kraju, ale warto o to walczyć bo mamy świetnych astroszkicowników.
Awatar użytkownika
 
Posty: 45
Rejestracja: 18 Lip 2009, 17:33
Miejscowość: Tarnowskie Góry i Katowice

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości

AstroChat

Wejdź na chat