* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
 Temat postu: Nowa strona WWW Delta Optical
PostWysłany: Czw Sie 10, 2017 6:34 pm 

Miejscowość: delokalizacja...
Widzieliście? Jak dla mnie tragedia. Na dodatek strzelili sobie w stopę, bo mnóstwo linków z google do/ze starej wersji strony nie działa.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Nowa strona WWW Delta Optical
PostWysłany: Czw Sie 10, 2017 6:42 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Okolice Dęblina
Z jakiegoś, nie wiem jakiego powodu "wszyscy" dążą do nowoczesności (np. DO, Astropolis, FA, interfejs cyfrowego Polsatu).

Dobrze, że mam starego, poczciwego i co najważniejsze prostego i czytelnego astromaniaka :)

Temat postu: Nowa strona WWW Delta Optical
PostWysłany: Czw Sie 10, 2017 6:44 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Osobiście uważam, ze na nowej stronie Delty wszystko jest ZA DUŻE i niezbyt intuicyjnie. Mam problem ze znalezieniem interesujących mnie rzeczy. Dopiero przy powiększeniu 75% robi się jako tako. Zupełnie jakby programiści tworzyli ten szablon na zbyt małym monitorze... :)

Sporadyczny brak polskich znaków. Piszę z Tapatalka.

PostWysłany: Czw Sie 10, 2017 7:36 pm 

Nie no dlaczego? FA całkiem przyzwoicie chodzi i wygląda. Przynajmniej giełda do której często tam wpadam.

Za to giełde Astropolis kompletnie uwalili. Jak to czytać?
To jakaś wersja na smartfony i tablety? Co to za dziwadło?
Powinna być wersja stara/nowa wyświetlana do wyboru. Tragedia.

W DO na moim starym monitorze CRT jest zablokowana ta ramka boczna. Tragedia. Po co to?
Moim zdaniem stara strona DO była bardzo ładna i funkcjonalna. A jedyną wadą były bardzo długie listy produktów.

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 9:30 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Nie powinno w ogóle być belki po prawej stronie. Za bardzo rzuca się w oczy odciągając od reszty strony. Podążanie za scrollem też swoje robi. Trochę tak jakby grafik zaszalał, zrobił projekt desktop (ale tylko duży desktop)/mobile tyle że ktoś nie pomyślał o użyteczności (UX/UI).

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 9:56 am 

Miejscowość: Bielsko-Biala
ASTROMANIAK-tak trzymac,wszystko jasne i czytelne. :D
Astropolis - :( :roll: :mrgreen:
DO - :roll: :mrgreen:

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 12:07 pm 
Awatar użytkownika

No cóż, wszystko idzie niestety w stronę obrazkową, a te obrazki muszą być jak największe, żeby ludzie nienawykli do czytania nie przerazili się jakimkolwiek tekstem :( Po jakimś czasie idzie się do tego przyzwyczaić, ale na początku jest dramat, przynajmniej dla mnie (np. stara, bardzo czytelna wersja strony ING Banku vs nowa, gdzie wszystko jest 2x większe, otoczone pustym miejscem, więc np. listę swoich transakcji trzeba scrollować w nieskończoność, i trudno jest jednym rzutem oka ogarnąć co się robiło w danym miesiącu).

A wiecie, która strona jest wg mnie najlepsza? Ta którą ma Teleskop Service. Błyskawicznie się wczytuje nawet na komórce z netem w trybie EDGE (w porównaniu z nią stara wersja strony DO to był żółw, bo tak była zawalona jakimiś zapchajdziurami), wszystko czytelne i mieści się w zasadzie na jednym ekranie, nie ma żadnej durnej wersji mobilnej, która ogranicza funkcjonalność, i jest taka sama od lat. I wcale nie wygląda jakoś bardzo zabytkowo. Można? Można. Tylko trzeba mieć na uwadze czytelność i funkcjonalność, a nie stertę coraz to nowszych bajerów dla osób, którym "drukowane szkodzi" ;)

Lornetki: Hs 1x7, Nikon 8x40 EX, DO Skyguide 15x70 | żuraw dwulornetkowy

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 12:29 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Mysłowice
Moim zdaniem nowa strona "DO", jest DO dupy

BST 100 st 9mm,16mm, Orion24mm

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 12:32 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wieliczka
Snejk napisał(a):
Osobiście uważam, ze na nowej stronie Delty wszystko jest ZA DUŻE i niezbyt intuicyjnie. Mam problem ze znalezieniem interesujących mnie rzeczy. Dopiero przy powiększeniu 75% robi się jako tako. Zupełnie jakby programiści tworzyli ten szablon na zbyt małym monitorze... :)

Z ust mi to wyjąłeś! Zgadzam się całkowicie - wszystko jest ZA WIELKIE. 75% powiększenia czyni ta stronę jako tako używalną.

No i ten pasek z prawej również uważam za głupi. Prawie się nie będzie go dotykać, a zagraca tylko. Ten slider na tym pasku jest jakoś taki denerwujący. W odróżnieniu od tego, co było dawniej - ten na górze jakoś mi się podobał. Pewnie dlatego, że nie wlókł się za stroną przy scrollowaniu.

Ja po prostu nie pojmuję tej mani wielgachnych przycisków, wielgachnych liter, marnowania mnóstwa miejsca pustymi paskami i odstępami. Drażni mnie to strasznie. Kto to wymyślił i komu się to podoba? Skoro co druga osoba na to narzeka.

Strona nie jest jakaś znowu tragiczna, ale wygląda po prostu gorzej, niż stara. Co do funkcjonalności i przejrzystości, poużywam trochę i wyrobię sobie zdanie.

No a jak stare linki przestały działać, to będzie wielka DOupa. Tysiące wątków z poradami na forum staną się bezużyteczne. A to przecież darmowa reklama dla sklepu.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 12:41 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Okolice Dęblina
Piotr K. napisał(a):
A wiecie, która strona jest wg mnie najlepsza? Ta którą ma Teleskop Service. Błyskawicznie się wczytuje nawet na komórce z netem w trybie EDGE (w porównaniu z nią stara wersja strony DO to był żółw, bo tak była zawalona jakimiś zapchajdziurami), wszystko czytelne i mieści się w zasadzie na jednym ekranie, nie ma żadnej durnej wersji mobilnej, która ogranicza funkcjonalność, i jest taka sama od lat. I wcale nie wygląda jakoś bardzo zabytkowo. Można? Można. Tylko trzeba mieć na uwadze czytelność i funkcjonalność, a nie stertę coraz to nowszych bajerów dla osób, którym "drukowane szkodzi" ;)

A z for zagranicznych, które znam to czytelne, szybkie są https://www.cloudynights.com/index czy http://www.deepskyforum.com/ (choć mogli by zmienić ciut kolorystkę).

Ja się zastanawiam ilu osobom się podobają te nowoczesne wersje for czy stron (i inne) ? Może "specjalnie" się to promuje ?

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 1:11 pm 
Awatar użytkownika

Karol napisał(a):
Ja się zastanawiam ilu osobom się podobają te nowoczesne wersje for czy stron (i inne) ?

Nie wiem. Mam wrażenie, że to chyba jest robione z nastawieniem na osoby młodsze, przyzwyczajone do korzystania z urządzeń mobilnych z niezbyt dużymi ekranami (w porównaniu z ekranem stacjonarnego kompa), na których małe literki byłyby niewyraźne. Ale efekt jest taki, że te nowe strony wyglądają jak "telefon komórkowy dla seniora", mający wielkie klawisze i mały ekran (i analogicznie, na takiej nowej stronie wielkie ikony "przysłaniają" treść).

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 1:36 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Karol napisał(a):
Ja się zastanawiam ilu osobom się podobają te nowoczesne wersje for czy stron (i inne) ? Może "specjalnie" się to promuje ?

Projekt wygląda na robiony mocno pod kątem urządzeń mobilnych - "mobile first" - tylko czy aby warto poświęcać wersję desktopową dla sklepu, który sprzedaje drogie i niszowe produkty? Czy SkyWatchery kupuje się przeglądając internet w metrze? nie sądzę. Wystarczyło chwilę przysiąść nad wersją desktopową i byłoby znacznie lepiej (albo nawet zrobić sesję testową z pracownikami).

Ogólnie nie łatwo znaleźć grafika, który zaprojektuje stronę internetową. Problem pojawia się gdy nikt tego projektu nie sprawdzi pod kątem użyteczności stron internetowych (albo jeszcze "dział marketingu" nawrzuca swoje wymogi odnośnie spamowania pierdołami). Projekt pewnie był w Photoshopie, z przykładowymi danymi wyglądał ładnie - ale nikt tego nie przeklikał, nie scrollował by sprawdzić jak łatwo/przyjemnie się korzysta z takiej strony (tudzież robiły to osoby mocno techniczne / projektanci).

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 2:03 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wieliczka
Piotr K. napisał(a):
Karol napisał(a):
Ja się zastanawiam ilu osobom się podobają te nowoczesne wersje for czy stron (i inne) ?

Nie wiem. Mam wrażenie, że to chyba jest robione z nastawieniem na osoby młodsze, przyzwyczajone do korzystania z urządzeń mobilnych z niezbyt dużymi ekranami (w porównaniu z ekranem stacjonarnego kompa), na których małe literki byłyby niewyraźne. Ale efekt jest taki, że te nowe strony wyglądają jak "telefon komórkowy dla seniora", mający wielkie klawisze i mały ekran (i analogicznie, na takiej nowej stronie wielkie ikony "przysłaniają" treść).

No nie wiem. Znaczy się założenie jest raczej właśnie takie - żeby to się "dobrze" wyświetlało na telefonie. No tylko że to "dobrze" ma moim zdaniem odwrotny skutek - na telefonie również te wszystkie przyciski są za wielkie, marnują masę miejsca, które jest tak cenne. Sama treść zajmuje może 1/4 objętości ekranu. No i co nam zostaje - scrollowanie, scrollowanie i jeszcze raz scrollowanie - a tak tego nie lubimy. No i przy okazji strona jest tak przewalona bajerami, że starszy telefon tego nie ruszy.

Ktoś ma pomysł, jak przełączyć widok produktów na normalny, tzn jeden pod drugim, w takich liniach, jak dawniej? Oraz, żeby były wszystkie produkty na stronie od razu? Teraz są te wstrętne, wielkie "prostokąty", które zajmują pół ekranu i poza ładnym wyglądem nic nie dają. I żeby przeglądnąć wszystkie np filtry, to trzeba klikać "więcej produktów" do usranej smierci, a strona zaczyna mieć kilometr długości...

A ten pasek z prawej to można sobie adblockiem wywalić :) No tylko że jak się coś będzie chciało kupić, to trochę koszyka może brakować...

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 7:13 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Znalazłem chyba furtkę i rozwiązanie, pewnie tymczasowe, stara strona jest nadal dostępna pod:

http://www.deltaoptikal.pl

mi to wystarczy do składania zamówień hurtowych a nowa wersja to jakiś koszmar ponocnik, totalnie bezużyteczna, straty finansowe i wizerunkowe z tego powodu będą znaczne :arrow: :shock:

Fujinon 10x50, MT-800, Santel 180/1800, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-350D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 1 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 7:20 pm 
Awatar użytkownika

Oby DO poszło jak najszybciej po rozum do głowy, bo ta ich nowa strona jest naprawdę koszmarna. Podpisuję się pod wszystkimi uwagami napisanymi wyżej przez kolegów. Obłęd w kratkę, znalezienie czegokolwiek, czy chociaż zwykłe przejrzenie oferty, to obecnie mordęga, kilka wielkich obrazków na stronie, i przewijanie bez końca. Kompletnie nie można się w prosty sposób zorientować co konkretnie jest w ofercie sklepu. Dawniej było wszystko w kolumnie po lewej stronie, a lista produktów na środku miała miniaturki zdjęć, i dało się to ogarnąć scrolując raptem kilka razy. A teraz jest wszystko rozpieprzone po całym ekranie, wielkie filtry po lewej, małe menu z produktami na górze, z pod-menusami pokazującymi się po najechaniu kursorem (omsknie się kursor i pod-menu znika), jeeeezu, jeden wielki chaos. A na telefonie wcale nie jest lepiej, dokładnie tak jak napisał Mateusz. Nie wiem kto to wymyślił, ale wygląda jak strona zrobiona przez kogoś kompletnie bez doświadczenia, wręcz jak jakiś szablon zastosowany na szybko.

Krótko mówiąc - ma-sa-kra :shock:

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Sie 12, 2017 8:05 am 
Awatar użytkownika

Kompletna porażka.
Specyfikacja techniczna okularów zawiera ... tylko ogniskową :D

Niestety dla DO, sprzedaż sierpniowa i nie tylko, drastycznie spadnie. "Brawo" za taką szatę graficzną. :oops:

Okulary: Meade QX 26 mm 70°, ES 14 mm 82°, TMB II 6 mm, Baader Ortho Classic 6 mm, Barlow 2x ; 1,5x, filtry - Crystal View Moon, słoneczny.

Szukacz: SkySurfer III 

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Sie 12, 2017 8:28 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Czerwona Woda k. Zgorzelca
U mnie tak to wygląda.

Załączniki:

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Sie 12, 2017 9:07 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rzeszów
Niestety , tym się kończą eksperymenty . Wstyd .
Proponuję zarządowi Delty zasadzić kopa projektantowi Ich strony .

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości