* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Temat postu: Przesyłki via Poczta Polska
PostWysłany: Wto Paź 31, 2017 3:27 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ostrołęka
Cześć. Ostatnimi dniami robiłem jakieś wysyłki po sprzedaży kilku akcesoriów astronomicznych i nie tylko. Otóż wysyłka została zlecona Poczcie Polskiej jako zwykła paczka. I cóż się okazało , miłe zaskoczenie. Czas doręczenia przesyłek mieścił się praktycznie w ciągu 24 godzin od momentu wysyłki. Byłem zdziwiony, że zwykła paczka bez żadnych priorytetów docierała w tak krótkim czasie, praktycznie jak express w firmie przewozowej za który trzeba słono zapłacić. Nie chcę tu reklamować naszego " narodowego doręczyciela " ale słowa pochwały się należą.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Przesyłki via Poczta Polska
PostWysłany: Wto Paź 31, 2017 6:16 pm 

Też okazjonalnie zamawiając różne rzeczy w różnych częściach kraju miałem takie pozytywne przygody.
...ale nie często się to zdarza. Prawdopodobnie tylko z określonych lokalizacji. Biorą poprostu w jeden transport z priorytetami, bo mają luki na pace.

Przy okazji znalazłem wesoły przykład na zagospodarowanie wolnej przestrzeni bagażowej ciężarówki http://expresskaszubski.pl/express-na-s ... zcze-jeden
Taka oto samochodowa matrioszka :lol:

PostWysłany: Wto Paź 31, 2017 10:31 pm 
Awatar użytkownika

Poczta Polska ma chyba jako jedyna firma zwrot pobrania do 2 dni roboczych. DHL na przykład aż do 5.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Paź 31, 2017 11:23 pm 

Miejscowość: Kraków
Witam.

"Niech Żyje Polska Poczta", korzystam od lat i jestem zadowolony. :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:

Pozdrawiam Krzysztof P z Krakowa.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Paź 31, 2017 11:45 pm 

i jeszcze te ich konkurencyjne nowe usługi "Odbiór w punkcie" obniżające cene. Do 0,5kg taka paczka jest za tylko 8,50 :!: Taniej niż polecony. BRAWO

Paczkomaty InPostu to niestety tylko zamawiane przez system allegro są w podobnej cenie.

PostWysłany: Czw Lis 02, 2017 12:44 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wieliczka
Jak mają takie możliwości, tzn małe obłożenie, to dochodzi w jeden dzień bez priorytetu. A jak mają zły okres, to idzie długo. Dlatego to zawsze będzie loteria, ale dobrze, że np nie opóźniają sztucznie czasu dostarczenia, czy coś.

Przy okazji mam inne pytanie. Czy ktoś bawił się w reklamację przesyłki Paczka+ z opcją 24h? Już dwa razy zdarzyło mi się, że nie doszła w tym czasie (raz do mnie i raz ode mnie). Niby gwarantują, więc powinni jakoś rekompensować niewywiązanie się z umowy. Ale ktoś wie, jak wygląda w praktyce i czy warto zawracać sobie głowę?

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lis 02, 2017 4:24 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Przeczytaj regulamin usługi a wszystko zrozumiesz :arrow: :wink:
Poczta ma obowiązek dostarczyć w 24 h 75% targetu wysyłek priorytetowych więc zawsze Ci powiedzą że się znalazłeś z tych statystycznych 25% dostarczonych za dwa dni i reklamacja rozpatrzona i zarazem odrzucona :arrow: :wink: :mrgreen:

Fujinon 10x50, MT-800, Santel 180/1800, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lis 02, 2017 7:05 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Nieprawda, Poczta ma obowiązek dostarczyć 100% przesyłek w gwarantowanym terminie, niedoręczenie (przy czym należy przez to rozumieć podjęcie próby doręczenia, jeśli listonosz zostawi awizo we właściwym terminie, to wszystko jest w porządku) w takim terminie oznacza nienależyte wykonanie usługi i obowiązek wypłaty odszkodowania. Pozostaje oczywiście pytanie jakie jest ten gwarantowany termin, ale taką informację można znaleźć w regulaminie danej usługi.
Dla Paczki+ Ekspres ten termin to jeden dzień roboczy, więc jeśli próba doręczenia była później, to należy się odszkodowanie. Z tym, że trzeba mieć na uwadze dwie rzeczy: przesyłki nadane po godz. 15 są traktowane jak nadane w następnym dniu roboczym (czyli przesyłka nadana np. w poniedziałek o 16 liczy się jak nadana we wtorek rano, więc termin doręczenia w tym wypadku to środa), a poza tym termin jednego dnia obowiązuje tylko w przypadku przesyłek wysłanych do miejscowości wymienionych "Wykazie obszarów objętych usługą dodatkową Ekspres" (czyli jak wysyłasz na wioskę, to na doręczenie są dwa dni robocze).
https://www.poczta-polska.pl/hermes/upl ... kspres.pdf

PostWysłany: Czw Lis 02, 2017 9:26 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wieliczka
Krzysztof z Bagien napisał(a):
Nieprawda, Poczta ma obowiązek dostarczyć 100% przesyłek w gwarantowanym terminie, niedoręczenie (przy czym należy przez to rozumieć podjęcie próby doręczenia, jeśli listonosz zostawi awizo we właściwym terminie, to wszystko jest w porządku) w takim terminie oznacza nienależyte wykonanie usługi i obowiązek wypłaty odszkodowania. Pozostaje oczywiście pytanie jakie jest ten gwarantowany termin, ale taką informację można znaleźć w regulaminie danej usługi.
Dla Paczki+ Ekspres ten termin to jeden dzień roboczy, więc jeśli próba doręczenia była później, to należy się odszkodowanie. Z tym, że trzeba mieć na uwadze dwie rzeczy: przesyłki nadane po godz. 15 są traktowane jak nadane w następnym dniu roboczym (czyli przesyłka nadana np. w poniedziałek o 16 liczy się jak nadana we wtorek rano, więc termin doręczenia w tym wypadku to środa), a poza tym termin jednego dnia obowiązuje tylko w przypadku przesyłek wysłanych do miejscowości wymienionych "Wykazie obszarów objętych usługą dodatkową Ekspres" (czyli jak wysyłasz na wioskę, to na doręczenie są dwa dni robocze).
https://www.poczta-polska.pl/hermes/upl ... kspres.pdf

Tak, tak, to wszystko jest mi znane. Przestrzegam godziny 15 i zwracam uwagę na ten wykaz obszarów. W tych dwóch przypadkach poczta ewidentnie nie wywiązała się z regulaminu. Pytanie tylko, jakiego odszkodowania można żądać i na jakiej podstawie? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, czego oczekiwać. Gdybym np kupował jakąś część do maszyny na linii produkcyjnej i z powodu opóźnienia maszyna stała jeden dzień, co spowodowałoby niewyprodukowanie 100000 przedmiotów o wartości 1000 zł każdy, to wiedziałbym, jakiego odszkodowania żądać :) Ale ja jestem prostym człowiekiem i jak mi dojdzie teleskop dzień później, to nie generuje to mierzalnych strat finansowych, tylko straty psychiczne związane z tym, że bardzo się napaliłem na zamówiony sprzęt i każdy dzień zwłoki był dla mnie torturą :) No, może mierzalną stratą finansową była dopłata 2,50 zł za opcję Ekspresu, która nic nie dała...

Czyli ile można żądać, na jakiej podstawie można (jest sens) i czy ktoś coś wywalczył?

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lis 02, 2017 9:51 pm 

Powiem tak. Kiedyś brałem priorytety i niestety w wielu przypadkach nie dochodziły następnego dnia. Oczywiście przed 15:00 nadawane. Dałem sobie z tym spokój. Teraz biorę zawsze bez priorytetu i do zostawienia na Poczcie (usługa "odbiór w punkcie"). Po tym jak zdrożały paczki PP nie warto przepłacać za wątpliwą usługę priorytetu.

PostWysłany: Czw Lis 02, 2017 9:58 pm 

Miejscowość: Kraków
Witajcie.

U mnie na Poczcie jak paczka zostaje wysłana przed godziną 12.00 w południe to wychodzi z Poczty w ten sam dzień a wysłana po tej godzinie opuszcza Pocztę następnego dnia, tak bowiem odbierane są przesyłki z mojego Urzędu Pocztowego przez kurierów Poczty.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:

Pozdrawiam Krzysztof P z Krakowa.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lis 04, 2017 12:21 am 
Awatar użytkownika

MateuszW napisał(a):
Czyli ile można żądać, na jakiej podstawie można (jest sens) i czy ktoś coś wywalczył?

Żądać możesz ile chcesz, jak przesadzisz z kwotą, to i tak wypłacą odszkodowanie w maksymalnej wysokości - standardowo jest to dwukrotność opłaty za usługę (dla usług niebędących usługami powszechnymi w rozumieniu ustawy; generalnie to są te, do których Poczta dolicza VAT, po tym łatwo to poznać); a w przypadku niewykonania usługi dodatkowej zwracają opłatę za tę dodatkową usługę. W twoim przypadku byłoby to więc chyba raczej to pierwsze, ale należałoby doczytać w regulaminie.
A na jakiej podstawie? Na podstawie regulaminu usługi. Zresztą w reklamacji nie musisz podawać podstawy prawnej ani żadnej innej, wystarczy opisać faktyczną sytuację i swoje żądania.

PRO TIP: nieudzielenie przez Pocztę odpowiedzi w ciągu 30 dni (nie roboczych, kalendarzowych) oznacza uznanie reklamacji, a więc i obowiązek wypłaty odszkodowania właściwie w żądanej wysokości. A żądać, jak pisałem, można ile się chce.
PRO TIP 2: zastrzeżenie maksymalnej wysokości odszkodowania nie obowiązuje w przypadku m. in. celowego działania przewoźnika (czego się nie da właściwie udowodnić, ale tak jest napisane w ustawie) oraz tzw. "rażącego niedbalstwa" (cokolwiek by to miało znaczyć, nigdzie nie jest to zdefiniowane - jak dla mnie niedoręczenie przesyłki w gwarantowanym terminie wyczerpuje wszelkie znamiona rażącego niedbalstwa, ale to dla mnie).

Czy ktoś wywalczył? Jak już wspominałem gdzie indziej - zawodowo zajmuję się sprzedażą przez internet (więc też i wysyłaniem przesyłek) i raz na jakiś czas sprawdzam sobie, czy wszystkie moje przesyłki są doręczane terminowo. I zawsze wyłapuję kilkanaście-kilkadziesiąt (od razu zaznaczam, że jest to jakiś niewielki odsetek wszystkich wysyłanych przeze mnie w danym okresie przesyłek, żeby nie było), które nie są. Ostatnio dostałem w sumie ponad 900zł. Oczywiście, jako przedsiębiorca, muszę zapłacić od tego podatek (Od odszkodowania za nienależycie wykonane usługi, za które przecież zapłaciłem m.in. po to, żeby były wykonane należycie. Czy w ogóle jakiegokolwiek innego odszkodowania! Powaga!), osób fizycznych na szczęście to nie dotyczy.

Ostatnio edytowany przez Krzysztof z Bagien, Czw Lis 09, 2017 8:27 pm, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: Wto Lis 07, 2017 11:27 am 

Dzień dobry wszystkim.

Pocztą Polską wysyłam paczki od kilkunastu lat, sporo ich też otrzymuję i choć na początku z terminową dostawą mieli tam spore problemy, to w ostatnich latach przesyłki dochodzą często po jednym dniu, wyjątkowo po dwóch, także polecam.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 07, 2017 2:20 pm 

Głownie pocztą wysyłam i plusem jest to że w moim przypadku nigdy niczego nie zgubili ani nie zniszczyli, co firmom kurierskim się zdarzało. Zwykła paczka idzie najczęściej tylko dzień dłużej niż prorytet albo tyle samo. I na koniec ciekawostka - listy ze znaczkiem wysłane ode mnie do sąsiedniej miejscowosci, odległej poniżej 10km, regularnie idą 2 do 3 tygodni, natomiast im dalej tym szybciej, taki paradoks :lol:

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lis 09, 2017 8:10 pm 

Wczoraj Kurier DPD konkurent Poczty olał moją ulicę i sobie pojechał do domu bo godziny pracy mu sie skończyły o 15:00. A Poczta Polska to by przynajmniej w oddziale miejscowym zostawiła i przy odrobinie znajomości dałoby się paczke wyjąć z magazynu PP co nieraz robiłem.
Dziś kurier DPD przyjechał znowu i dopiero około 14:00 przyniósł paczke. Dobrze że wogóle przyszedł. Kiedyś tak 3 czy 4 dni obiecał telefonicznie że w końcu przyjdzie.
Także Poczte Polską albo paczkomaty chyba wolę.

PostWysłany: Pią Lis 10, 2017 11:22 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ostrołęka
Cześć. Mam jeszce taką uwagę i prośbę aby po wysłaniu przesyłki lub jej odbiorze wysłać na P.W wiadomość zainteresowanej osobie, że przesyłkę wysłałem lub że ją odebrałem i wszystko jest w porządku. Mamy wtedy całkowitą pewność, że przesyłka dotarła do adresata i nie trzeba przechowywać dokumentów nadania bo nie wiadomo czy wsystko jest O.K.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lis 11, 2017 10:21 am 

Miejscowość: Sieradz (Rossoszyca)
I5 napisał(a):
Wczoraj Kurier DPD konkurent Poczty olał moją ulicę i sobie pojechał do domu bo godziny pracy mu sie skończyły o 15:00. A Poczta Polska to by przynajmniej w oddziale miejscowym zostawiła i przy odrobinie znajomości dałoby się paczke wyjąć z magazynu PP co nieraz robiłem.
Dziś kurier DPD przyjechał znowu i dopiero około 14:00 przyniósł paczke. Dobrze że wogóle przyszedł. Kiedyś tak 3 czy 4 dni obiecał telefonicznie że w końcu przyjdzie.
Także Poczte Polską albo paczkomaty chyba wolę.

DPD to tragedia. Ostatnio trzykrotnie podjeżdżał do mnie nigdy nie zadzwonił, nie zostawił avizo i zwrócił paczkę do nadawcy. Tłumaczył się że nie ma numeru potem że zostawił avizo a kiedy go przycisnąłem to powiedział że nie ma gdzie zostawić info choć skrzynkę na listy mam na furtce. Takie traktowanie to tragedia a kolega który to wysłał zapłacił za zwrot jeszcze 15zł. Poczta Polska jest coraz lepsza i usługi są na dobrym poziomie.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lis 11, 2017 1:14 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Suwałki
A ja za 15 zeta zamawiam kuriera,zabiera mi paczkę z domu i następnego dnia jest u adresata.Z pocztą różnie bywa.Ostatnio odsyłałem ładowarkę do wkrętarki-super,przyspieszonym expresem za 20 ponad zloty i doszła po 48 godzinach-na dwoje babka wróżyła.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lis 11, 2017 10:12 pm 
Awatar użytkownika

Wysłanie aparatu z opcją dostawy do 2 dni roboczych z ,,opcją ostrożnie'', która nie jest wcale ubezpieczeniem paczki, ale zapewnieniem jej miejsca specjalnego transportu dla wrażliwych paczek oraz informacją dla kuriera, że nie wolno tym rzucać. Zwrot pobrania do 2 dni. I cena 65 zł :!: za wysyłkę 2kg paczki z pobraniem 900 zł.
Natomiast za pomocą serwisu furgonetka.pl wysłanie paczki dużo cięższej i większej gabarytowo, przez DPD kosztowało 35 zł. I jeszcze kurier to zabrał z domu. Co do samego DPD nie mam zastrzeżeń, montaż AZ4 przyszedł za 2 dni bez problemu, jeszcze kurier zadzwonił i dopasował się do mojej obecności w domu. Jedyne nieprzyjemne wspomnienia mam z firmą FedEx, gdzie kurier nie przyjechał po paczkę przez tydzień i dopiero pośrednik - furgonetka.pl załatwił sprawę. Tej firmy nie polecam.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lis 13, 2017 10:14 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Poczta za opcje ostrożnie szkło, priorytet i pobrania narzuca jak widać powyżej niezłe haracze 65 zł to zdzierstwo w biały dzień :shock: , taka sama paczka w DPD mnie kosztuje 19 zł brutto i nadaje ich co dzień kilka a przed świętami nawet kilkadziesiąt a kurier wszystkie odbiera w hurcie z firmy bez szemrania i z uśmiechem na twarzy bo jego poprzednik co rzucał paczkami i kopał je, był ślad, dziura bo jego bucie z odciskiem podeszwy, po mojej interwencji został na drugi dzień zwolniony z firmy i obciążony kosztami reklamacji w wysokości połowy jego ostatniej wypłaty bo za takie bydło należał się kop w dupę i wylot z roboty której jak widać nie szanował :arrow: :idea:

Fujinon 10x50, MT-800, Santel 180/1800, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 14, 2017 8:10 pm 
Awatar użytkownika

Nie dość, że 65 zł zabrane to jeszcze wcale nie dotarło w opłaconym terminie. Na razie była próba doręczenia. W każdym razie mam nauczkę by z tego dziadostwa nie korzystać. 65 zł w błoto poszło to się nazywa promocja polskiej jakości.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 14, 2017 11:34 pm 
Awatar użytkownika

Janusz_P. napisał(a):
Poczta za opcje ostrożnie szkło, priorytet i pobrania narzuca jak widać powyżej niezłe haracze 65 zł to zdzierstwo w biały dzień :shock: , taka sama paczka w DPD mnie kosztuje 19 zł brutto i nadaje ich co dzień kilka a przed świętami nawet kilkadziesiąt a kurier wszystkie odbiera w hurcie z firmy bez szemrania i z uśmiechem na twarzy bo jego poprzednik co rzucał paczkami i kopał je, był ślad, dziura bo jego bucie z odciskiem podeszwy, po mojej interwencji został na drugi dzień zwolniony z firmy i obciążony kosztami reklamacji w wysokości połowy jego ostatniej wypłaty bo za takie bydło należał się kop w dupę i wylot z roboty której jak widać nie szanował :arrow: :idea:

Ale masz świadomość, że płacisz tyle dlatego, że masz umowę z DPD (albo z brokerem)? Ja mam umowę z Pocztexem (czyli kurierem Poczty Polskiej) i wcale za przesyłki nie płacę po 60zł, tylko też mniej-więcej tyle co Ty (a pewnie nawet nieco mniej, bo więcej wysyłam). A klienci indywidualni to inna bajka i oczywiście inne stawki.
Akurat DPD ma dla indywidualnych ceny niższe niż Pocztex - ale (bo zawsze musi być jakieś "ale" ;)) - Pocztex gwarantuje doręczenie w następnym dniu roboczym (pod warunkiem nadania do godz. 15 i tak dalej i jak nie doręczą, to patrz mój post wyżej - reklamacja i odszkodowanie, czyli przesyłka za darmo, a nawet Ci za nią zapłacą ;)) a DPD... uwaga, cytuję regulamin usługi: gwarantuje, że podejmie pierwszą próbę doręczenia Odbiorcy nie później niż w piątym dniu roboczym po Dniu nadania. Czyli zwykła paczka priorytetowa ma lepsze terminy realizacji.

Zresztą w ogóle nie widzę sensu w nadawaniu przez klientów indywidualnych przesyłek kurierskich bezpośrednio u operatorów. Jak ktoś ma potrzebę raz na ruski rok wysłać coś kurierem, to może skorzystać z usług jednego z wielu brokerów, też wtedy za taką przesyłkę (z pobraniem, ostrożnie itp.) wyjdzie kilkanaście złotych.

PostWysłany: Czw Lis 16, 2017 5:12 pm 

Z brokerów najlepiej nam się sprawdza Apaczka. Sparzyłem się na GlobKurier, nawet założyli mi sprawę sądową, którą wygrałem, poszło o doliczane z kapelusza bezpodstawne dopłaty do paczek. Do 5 paczek za bodaj 17 zł doliczyli sobie (BO TAK) po 115 zł dopłat i myśleli, że zapłacę.
Jakość DPD jest od ok. 2 lat kiepściuchna, ale do wyczynów K-EXa, (byłej) Siódemki i Inpostu dużo na szczęście im brakuje. DPD: gubi paczki, gubi... zawartość paczek, doręczenia bywają jak wyżej opisano, a sami kurierzy... Mając umowę z DPD i ścisły termin (14.30) wydania wysyłek, np. dowiaduję się przez tel, że mam mieć gotowe paki na 13tą, bo później kurier sobie kończy pracę. Albo nie przyjeżdża w ogóle, bo są 3-4 paczki akurat tego dnia (mają płacone od odebranej sztuki). Jak jest 50 - wydzwania od ósmej, co pół godziny, że oj NA PEWNO itd. I wtedy robimy psikusa: "wie pan, nie zdążyliśmy na 14.30, sami zawieziemy paczki do oddziału"...

Na tym tle Pocztex jest najsolidniejszą tanią firmą kurierską w PL i tyle. Jeśli ktoś świruje, że przesyłka "nie doręczona", ale że była próba doręczenia, niech se wbije w łeb, że to oznacza, że kurier był i nikogo nie zastał. Pewno miał teleportować adresata na miejsce, albo go szukać po całym mieście, co? Ludzie, skąd wy się bierzecie...

Do dłużyc (paczka pow. 2,5 m dł.) proponuję Patrona, ale tylko przez brokera.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lis 16, 2017 5:21 pm 
Awatar użytkownika

wiechu napisał(a):
I wtedy robimy psikusa: "wie pan, nie zdążyliśmy na 14.30, sami zawieziemy paczki do oddziału"...

... i dlatego jak masz trzy paczki, to się gościowi nie chce przyjechać :D

A tak poważnie - moim zdaniem większej różnicy między firmami kurierskimi nie ma. I tak największe znaczenie ma ten jeden gość, co do Ciebie przyjeżdża, a w której firmie pracuje, to już mało ważne. Oczywiście mówimy o poważnych firmach - InPosty, KEXy i inne atrapy się do tego grona nie zaliczają :D

PostWysłany: Czw Lis 16, 2017 7:07 pm 

Krzysztof z Bagien napisał(a):
wiechu napisał(a):
I wtedy robimy psikusa: "wie pan, nie zdążyliśmy na 14.30, sami zawieziemy paczki do oddziału"...

... i dlatego jak masz trzy paczki, to się gościowi nie chce przyjechać :D

On zaczął, nie przyjeżdżając jak mu się "nie opłacało", a kto wiatr sieje ten zbiera burzę :D
Cytuj:
A tak poważnie - moim zdaniem większej różnicy między firmami kurierskimi nie ma. I tak największe znaczenie ma ten jeden gość, co do Ciebie przyjeżdża, a w której firmie pracuje, to już mało ważne. Oczywiście mówimy o poważnych firmach - InPosty, KEXy i inne atrapy się do tego grona nie zaliczają :D

Nooo Inpost uważa siebie za firmę najpoważniejszą akurat :D Ale tak do końca poważnych firm na rynku NIE MA. Np. DPD: wszędzie brakuje kierowców, w tym kurierów. No to zatrudnili Ukraińców. Nie mam nic przeciwko nacji, w sensie zdecydowanej większości ludzi. Ale jak kurierem ma być ktoś, kto: nie zna miasta, nie zna języka (w tym nie poszuka ulicy na planie), nie umie obsługiwać nawigacji, to choćby był najlepszym człowiekiem, to kurierem będzie jednak żadnym. Piszę o tym, co mi donoszą moi klienci, z różnych części Polski!

A przypadki, które zdarzają się każdej innej firmie powinienem opisać na Piekielnych.pl, ale wyszłaby mała encyklopedia... Mała próbka: godz. 22.20, babka w swoim mieszkaniu bierze sobie prysznic. Pukanie do drzwi...kabiny (PRYSZNICOWEJ)... to ja kurier Inpostu :lol:

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: jerzyy oraz 16 gości