* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 238 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
 Temat postu: Re: Co dalej z forum?
PostWysłany: Czw Mar 14, 2019 8:06 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wołomin
https://astropolis.pl/topic/66332-jak-z ... tromaniak/

PostWysłany: Czw Mar 14, 2019 8:36 pm 
Awatar użytkownika

Nie wiem, o co chodzi. Widzę, że ludzie się rejestrują - dzisiaj, wczoraj i wcześniej.

memberlist.php?start=10650

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Mar 14, 2019 9:30 pm 

Miejscowość: Kraków
Cześć.

Zrobiłem od siebie wpis że rejestracja na "ASTROMANIAK" jest cały czas.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:

Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza.

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Mar 14, 2019 10:02 pm 
Awatar użytkownika

Aktywowałam mu konto. Przynajmniej tak mi się wydaje. :mrgreen:

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 15, 2019 12:55 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ławy
Anka, rób co trzeba jak ci kobieca intuicja nakazuje. Wy dziewczyny macie dar wynajdywania i ogarniania różnych rzeczy. Sprawdzone. Pozdrawiam.

Krzysiek z Kosmosu

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 12:12 pm 

Miejscowość: Łomianki /k Warszawy
Witam,

Pewnie już zauważyliście, strona główna forum uległa pewnym zmianom. Odświeżone zostało logo Astromaniaka z dopiskiem "pamięci Janusza Płeszki" oraz dodane 6 bannerów promujących lokalnych partnerów Astromaniaka. Dla jasności, bannery zostały umieszczone bezpłatnie i docelowo powinny być w jednym rzędzie, pokazywane 3 (losowo z tych 6-ciu).

Dzięki uprzejmości Ani (Anka_U) dostałem uprawnienia administratora/moderatora forum, aby odciążyć Anię. Bieżącym administrowaniem forum będziemy się zajmować wspólnie, przy udziale również Bogdana_J, który razem ze mną będzie nadzorował i administrował sprawami Astromaniaka.

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie (proponuję PW) dotyczące rozwoju i dalszego funkcjonowania forum, gdyż wszystkim nam zależy aby Astromaniak nadal był jednym z najczęściej odwiedzanych forów, na którym czujemy się jak w domu.

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 12:41 pm 
Awatar użytkownika

Przenoszę posta tutaj ;)

Cześć, czy ktokolwiek konsultował z użytkownikami forum wygląd nowego logo? Bez urazy, ale wygląda paskudnie. Czy nie lepiej byłoby zrobić konkurs na nowe logo forum z glosowaniem?
Teraz sprawa wygląda w ten sposób, że nowe logo psuje format forum na urządzeniach mobilnych, nie wspominając już o reklamach. Rozumiem, że reklamy mogą być remedium na dalsze finansowanie forum i przedłużenie jego istnienia, ale na litość, niech będą one jakoś lepiej sformatowane.
Mam nadzieję, że to tylko przejściowa sytuacja :)

Załączniki:

PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 12:51 pm 

Niestety skonsultowanie projektu odświeżonego logo forum z kilkoma tysiącami użytkowników jest niemożliwe do wykonania. :wink:

Nowe logo zostało zaprojektowane przez profesjonalistę i na przykład mi się podoba. Zdajesz sobie sprawę, że wszystkich nie da się zadowolić?

Jeśli chodzi o bannery to sprawa będzie uporządkowana wkrótce. U mnie na iPadzie bannery nie są tak rozstrzelone jak w powyższym załączniku. :wink:

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 1:10 pm 
Awatar użytkownika

Dominik Woś napisał(a):
Nowe logo zostało zaprojektowane przez profesjonalistę i na przykład mi się podoba. Zdajesz sobie sprawę, że wszystkich nie da się zadowolić?

Lepiej byłoby dla tego "profesjonalisty" jakby jego praca nigdy nie ujrzała światła dziennego :mrgreen:
Ja wiem, że nie da się zadowolić każdego, ale wypadałoby spełnić przynajmniej podstawowe krytera estetyki nie wspominając już o jakichkolwiek zasadach projektowania logo ;)
Wracając do zadowalania każdego, to moim zdaniem najlepiej byłoby ogłosić konkurs na nowe logo astromaniaka i na pewno znalazłoby się parę osób które przedstawiałyby swoją propozycję, a następnie wyłonić najlepsze metodą ankiety :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 1:13 pm 
Awatar użytkownika

Moderatorem działu Obserwacje jest Daniel, "wychowany" na Astromaniaku. Troszkę potrzebuje czasu, by się wdrożyć.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 1:20 pm 

Fajnie, że forum przetrwa. Tutaj zaczynałem i mam do Maniaka pewien sentyment. ;) Powodzenia!

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 1:22 pm 

mcmaker napisał(a):
Dominik Woś napisał(a):

Lepiej byłoby dla tego "profesjonalisty" jakby jego praca nigdy nie ujrzała światła dziennego :mrgreen:
Ja wiem, że nie da się zadowolić każdego, ale wypadałoby spełnić przynajmniej podstawowe krytera estetyki nie wspominając już o jakichkolwiek zasadach projektowania logo ;)

Jak możesz zaproponować "lepsze" logo to podsyłaj, ale raczej nie obrażaj osób w tym wątku.

mcmaker napisał(a):
Wracając do zadowalania każdego, to moim zdaniem najlepiej byłoby ogłosić konkurs na nowe logo astromaniaka i na pewno znalazłoby się parę osób które przedstawiałyby swoją propozycję, a następnie wyłonić najlepsze metodą ankiety :)

Tak, po 3 miesiącach pewnie wyłonilibyśmy w ankiecie zwycięski projekt. Przy okazji byłaby "akcja" typu "głosuj na mój projekt", jak ma to zazwyczaj miejsce w tego typu inicjatywach. :wink:

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 1:33 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Okolice Dęblina
A mi się logo podoba :P

Tylko nie wiem czy winny jest mój monitor (ustawiona niska jasność, dość stary) czy samego loga ale "Forum astronomii" trochę za mało kontrastuje z tłem i "słabo" je widać.

PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 1:40 pm 
Awatar użytkownika

Według mnie nowe logo pasuje do Astromaniaka. Jest trochę oldschoolowe, ale właśnie to w nim jest fajne, pasuje do całego forum, które jest właśnie takie nieco staroświeckie i to jest jedna z jego najfajniejszych cech. Forum jest skromne w formie, ale przejrzyste i czytelne. Bez zbędnych grafik i upiększeń.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 1:43 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Książenice koło Rybnika; PTMA Gliwice.
Jak dla mnie super, nic nie trzeba zmieniać. :D

lornetka: Bresser 10x50;

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 1:52 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...
Stare logo wymiatało ( nie piszę o przedostatnim). Idealnie pasuje do niego opis forum zamieszczony wyżej przez anatol1:
anatol1 napisał(a):
… jest skromne w formie, ale przejrzyste i czytelne. Bez zbędnych grafik i upiększeń.
Załącznik:
Astromaniak.PNG
Astromaniak.PNG (67.18 KiB) Obejrzany 215 razy

Nowe nawiązuje do ostatniego oraz loga Astrokraka. Szkoda że in memoriam wygląda na dopisane w ostatniej chwili i na kolanie.

P.S Najważniejsze że forum nadal działa :)

Ostatnio edytowany przez Lukacz, Pon Mar 18, 2019 2:21 pm, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 2:07 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Małopolska
Maja subiektywna opinia na temat wprowadzonych zmian:

1. Nie podoba mi się nowe logo. Bardzo mi się nie podoba. Chciałbym się dowiedzieć, dlaczego w ogóle logo zostało zmienione? Moim zdaniem nowe logo jest doskonałym przykładem powiedzenia, że lepsze jest wrogiem dobrego.

2. Zaskoczony jestem usunięciem z loga określenia forum "amatorskiej".

3. Wydaje mi się, że forum powinno być "im. Janusza Płeszki", a nie "pamięci Janusza Płeszki". Gdyby to było forum, na którym wyłącznie wspominalibyśmy śp. Janusza, Jego życie, dokonania - to tak, wtedy powinno być "pamięci". Ale forum Astromaniak ma mieć (jak rozumiem) taki charakter, jaki miało do tej pory. Czyli powinno być "im. Janusza Płeszki".

Reasumując: uważam, że poprzednie logo z dodaną inskrypcją "im. Janusza Płeszki" to najlepsze wyjście z sytuacji.

Reklamy - zdecydowanie trzeba ujednolicić ich formę (wielkość, ułożenie).

Nikon Action EX 10x50 CF, ROW10x40
TAL 100R + statyw geo + montaż z prowadzeniem
PRONTO 66/392,60 mm na statywie z paralaktykiem od TALa

PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 2:11 pm 
Awatar użytkownika

Ja też jestem zdania, że stare logo było bliskie ideału. Wystarczyło w odpowiednim miejscu dopisać formułkę o p.Januszu i to nie w formie "pamięci" a "imienia" bo nie piszemy tutaj tylko trenów.
"Lepsze wrogiem dobrego" w tym wypadku idealnie podsumowuje to co widzimy na górze strony.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 2:35 pm 
Awatar użytkownika

Również uważam, że stare logo było bardzo dobre, i że wystarczy dopisać "im. Janusza Płeszki".

Wg mnie nowe logo jest przekombinowane i nieczytelne. Głównie rzuca się w oczy gradient i "trójwymiarowa" ramka (tzn. z cieniowaniem imitującym 3D), które nic nie wnoszą. Napis "Astromaniak" jest wg mnie za mały w stosunku do całego loga, a dopisek "Forum astronomii" jest nieczytelny na tle "mapy".

A tu pierwsza z brzegu strona z podstawowymi zasadami tworzenia dobrych logotypów:

http://www.logofirmowe.pl/reguly-i-zasa ... ania-logo/

Jak widać, obecne logo AM ma z profesjonalizmem niewiele wspólnego ;)

Lornetki: Fujinon 10x50, Fujinon 16x70 | żuraw dwulornetkowy

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 2:49 pm 

Logo za mało czytelne. Poza tym jeszcze podpis "pamięci Janusza Płeszki" to niezbyt dobry pomysł. Tak to bardziej kojarzy się ze swego rodzaju pamiątką po zmarłym, a nie żywym forum dyskusyjnym. Zamiast tego napisu lepiej byłoby dorobić osobny baner np "Janusz Płeszka - założyciel forum Astromaniaka", po kliknięciu na baner byłaby jakaś notka biograficzna.

PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 2:56 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ławy
" Ja tam wybredny nie jestem, zjem wszystko ", logo może być. Ważne aby forum było dalej tak proste w formie a jednocześnie niezwykle przyjazne i czytelne. " Pamięci Janusza Płeszki " jak najbardziej pasuje,- po spojrzeniu powraca jego głos, który zawsze będę słyszał i pamiętał. Po prostu pamiętajmy o nim jako o " astromaniaku na sterydach " tak jak i My wszyscy - i chyba o to w tym wszystkim chodzi.

Krzysiek z Kosmosu

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 3:04 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Benedykt napisał(a):
Maja subiektywna opinia na temat wprowadzonych zmian:

1. Nie podoba mi się nowe logo. Bardzo mi się nie podoba. Chciałbym się dowiedzieć, dlaczego w ogóle logo zostało zmienione? Moim zdaniem nowe logo jest doskonałym przykładem powiedzenia, że lepsze jest wrogiem dobrego.

2. Zaskoczony jestem usunięciem z loga określenia forum "amatorskiej".

3. Wydaje mi się, że forum powinno być "im. Janusza Płeszki", a nie "pamięci Janusza Płeszki". Gdyby to było forum, na którym wyłącznie wspominalibyśmy śp. Janusza, Jego życie, dokonania - to tak, wtedy powinno być "pamięci". Ale forum Astromaniak ma mieć (jak rozumiem) taki charakter, jaki miało do tej pory. Czyli powinno być "im. Janusza Płeszki".

Reasumując: uważam, że poprzednie logo z dodaną inskrypcją "im. Janusza Płeszki" to najlepsze wyjście z sytuacji.

Reklamy - zdecydowanie trzeba ujednolicić ich formę (wielkość, ułożenie).

Dopisać tylko amen. To jest nijakie a żeby pobić stare musiało by być wybitne.

P.s Nie oceniam pracy kogoś, bo wiem, że się napracował.

ES 30
UHC 2" OIII 2", H-beta 2"
Nikon EX 10x50,

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 3:09 pm 

Miejscowość: Stanowice koło Rybnika,Soblówka
Kolejny raz w życiu się przekonuję,że ludziom szczególnie Polakom ciężko dogodzić.Forum mogło umrzeć z końcem czerwca a jednak przetrwa.Ja bardzo się cieszę,że w ogóle przetrwa bo jestem z nim już od 11lat.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 3:19 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Andrychów
Moim zdaniem logo jest ok choć wiadomo każdy był przyzwyczajony do starego jednak trzeba zaakceptować zmiany, do wszystkiego można z czasem przywyknąć.
Najważniejsze że Dominik i Bogdan poczynili odpowiednie kroki aby forum przetrwało i za to im trzeba podziękować.

ATM Columbus 20'', ATM AstroScope 14'', ATM Saturn 6'', Meade SCT 10'' modyfikowany, Intes MN 5", Orion SkyScanner 4",TS 25x100,SkyMaster Pro 20x80,TS 15x70, Zeiss, Nikon 10x50,Steiner 8x30,Canon 350 D i trochę dobrych szkiełek

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 3:20 pm 

Stare logo poproszę spowrotem :!:
....zrobić tylko mały dopisek, ale korzystając ze starego wzorca graficznego

Ostatnio edytowany przez Soczi, Pon Mar 18, 2019 3:24 pm, edytowano w sumie 1 raz

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 238 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: jawor oraz 35 gości