* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1188 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna
 Temat postu: Re: Przedstawiamy się.
PostWysłany: Czw Sty 12, 2017 2:34 pm 

Witajcie!

Mam na imię Renata, a niebo podziwiam z Częstochowy i okolic. Życzę ciemnych nocy i dużej przejrzystości powietrza :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Sty 13, 2017 10:32 pm 

Cześć,

jestem Mariusz i obecnie mieszkam w Świnoujściu, a pochodzę z Warszawy.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Sty 21, 2017 6:50 am 

Miejscowość: Warszawa
Witam wszystkich

Mam na imię Maciej
Jestem nowy na forum i dopiero zaczynam przygodę z astronomią.

Jestem maksymalnym amatorem co wie tylko ktòrą stroną lornetki się patrzy

Kupiłem sobie ostatnio sprzęt na start Nikon EX 10X50 CF . Szukam osòb z Warszawy co pomógłby amatorowi rozpoczęciu przygody z astronomią

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Sty 21, 2017 10:02 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Serdecznie witamy na forum nowe twarze, czujcie się jak u siebie w domu :arrow: :idea:

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lut 23, 2017 9:45 pm 

Miejscowość: Włocławek
Jako, że od zawszę w kręgu moich zainteresowań leżała astronomia i ostatnimi czasy często tu bywam, postanowiłem przestać pojawiać się anonimowo :)
Kibicuję nauce. Jestem pasjonatem nowoczesnych technologii. Na co dzień zajmuję się informatyką i grafiką komputerową.
Mam nadzieję, że mój czas ekspozycji na wiedzę astronomiczną, którą tutaj nabędę będzie wystarczająco długi aby się utrwaliła ;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Mar 14, 2017 2:39 pm 

Witam forumowiczów,

Tu amator z Poznania. Niegdyś aktywny obserwacyjnie.
Teleskop Soligor MT-800 8" f/4
Teraz astronomia "wdziera" się w moją aktywność zawodową - tworzenie aplikacji astronomicznych dla ESA.

Pozdrawiam

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 17, 2017 1:18 am 

Miejscowość: Bydgoszcz
Witam!
Jestem świeżym amatorem astronomii, kosmos od zawsze mnie fascynował i od niedawna ruszyłem w jego poznawanie.
Życzę wszystkim pogodnego, niezaświetlonego nieba :).

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 17, 2017 8:26 am 
Awatar użytkownika

Serdecznie witamy na forum Astromaniaka :arrow: :idea:

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Kwi 19, 2017 7:58 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
Witam was wszystkich astromaniaków, mam na imię Krzysztof i od jakiegoś czasu wpadam tu na forum. Postanowiłem się zarejestrować i brać czynny udział w waszym życiu i w waszej i mojej pasji. Przedstawiam się dopiero teraz bo nie widziałem wcześniej odpowiedniego miejsca na forum ale udało się :) Moja pasja od wielu wielu lat to fotografia oraz obserwacje nieba. Obserwuję na razie oczami obecnie z Poznania ale jestem już w trakcie kompletowania odpowiedniego sprzętu do astrofotografii. Moja wiedza na razie jest znikoma ale staram się to zmienić i mam nadzieję że uzyskam tu odpowiedzi na moje pytania.
Pozdrawiam

Profil E-mail  

Temat postu: Przedstawiamy się.
PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 1:08 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Niegoszowice
Witam serdecznie
Jestem Wojtek. Niedawno spełniło się moje marzenie :) stałem sie szczęśliwym posiadaczem Newtona 150/750 Sky-Watcher.
Marzenia się spełniają. Pozdrawiam wszyskich serdecznie i mam nadzieje ze zobaczymy sie na najbliższych zlotach.
Grzechem było by nie Korzystanie z Waszych doświadczeń :)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 28, 2017 8:38 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Przysietnica: PTMA Warszawa
Krzysztofie Wojtku Witajcie. Witam ja oraz wszyscy Astromaniacy na tym Astronomicznym Forum Astromaniak. Pozdrawiam Was Wszystkich nowych użytkowników. :wink:

Kiedy obserwujesz nocne niebo pełne gwiazd – Widzisz samego siebie. Astronomia to matka nauk i nie tylko- kamery CCD Tayama, Sony Acuter, Atik. lornetka 15x50 USSR.Refraktor paralaktyczny 60/900.Synta 6''OTA Sky-Watcher SK804A, Obrotowy Globus nieba

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 28, 2017 10:51 am 
Awatar użytkownika

Witajcie !

Jestem tutaj nowy, czytuje od jakiegoś czasu forum jak i inne fora i postanowiłem się na dwóch z nich zarejestrować ;). Astronomią a raczej (na tym etapie) niebem interesuje się od wielu lat, Ogólnie jestem biologiem, jeżdze troche też na motocyklach, gram na basówce i lubię łowic ryby na muchę ;) Niedawno, bo po przeprowadzce do mieszkania za miastem z dość atrakcyjnym tarasem na południe powziąłem decyzję i kupiłem pierwszy tele. Jest to Celestron NeXStar EVOLUTION 6 (SCT) na montażu z GoTo (Nexstar), wybrałem taki, ponieważ będzie to w wiekszości "nieinwazyjny przestrzennie i gabarytowo" sprzet na balkon i wyjazdy na wieś do rodziców (a tam jest już naprawdę niezłe niebo i bez większego LP). Nie chciałem tez aby sprzęt ważył tonę i zajmował pół mieszkania (dobsony powyzej 8 odpadają). Ogólnie jestem bardzo zadowolony, pierwsze oberwacjje juz za mną. Na razie uzywam okularów 9 i 25mm na 1.25 - tych najprostszych ale z biegiem czasu coś tam powymieniam i pewnie bede tez prosił w tym temacie o porady. Na dniach przyjdzie mi 8mm TMB planetary II ale chce tez coś jasnego i w miarę porządnego w okolicach 30-40mm do jakichś najjaśniejszych DS i tutaj pewnie będę się radził Was, choć STC jak wiadomo to taki bardziej spotter planetarny no ale nie ma nic wszechstronnego. Może w przyszłosci jak mnie wciągnie bardziej dokupię jakiś refraktor. Na razie oczywiście tylko vizual i raczej nic poza tym ;)

Pozwólcie ze czasem zaspamuje Was jakimś zapytaniem nowicjusza ;)

aha no i mieszkam na obrzeżach Piekar Śl. - praktycznie przy Świerklańcu

pozdrawiam
przemek

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Maj 13, 2017 11:41 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ostrołęka
Witam. Jestem bardzo zadowolony, że tutaj trafiłem. Stoję przed wyborem pierwszego teleskopu.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Maj 13, 2017 1:22 pm 
Awatar użytkownika

Serdecznie witamy, czujcie się jak u siebie w domu :arrow: 8)

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Maj 20, 2017 6:06 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wałbrzych
Witam Wszystkich :)
od zawsze lubiłem podglądać niebo i wreszcie kila miesięcy temu kupiłem swój pierwszy teleskop :) Aktualnie kompletuję sobie dodatki i jak tylko pogoda pozwala siedzę do późna przed domem :D

Pozdrawiam
Łukasz

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Maj 20, 2017 9:14 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bielsko-Biała
Witam serdecznie, jestem amatorem astronomii od lat. Właśnie oczekuję na mój pierwszy teleskop z prawdziwego zdarzenia - Synta 8.

Okulary: Meade QX 26 mm 70°, ES 14 mm 82°, TMB II 6 mm, Baader Ortho Classic 6 mm, Barlow 2x ; 1,5x, filtry - Crystal View Moon, słoneczny, Zhumell UHC 2"

Szukacz: SkySurfer III 

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 24, 2017 8:17 pm 

Witam wszystkich.

Jestem z Olsztyna. I od razu mam do Was pytanie: Wiecie jak odgonić chmurnego pecha.
Teleskop trzymam w małej wiosce gdzie kończy się asfalt i dopiero niedawno postawili jedną latarnię.
Niestety ilekroć tam jadę to zabieram pierzastych przyjaciół. Macie jakieś skuteczne sposoby???

Pozdrawiam
Mateusz

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Cze 05, 2017 8:54 pm 

Witam, jako, że jestem tu nowy, to wypadało by się przywitać.
Na imię mam Piotr. Przygodę z astronomią zacząłem w 2003 roku kupując Optisana 70076, którego potem wykorzystywałem do Rnav Spottingu. Przygoda trwała do 2007 roku. Teraz, po 10 latach postanowiłem znowu powrócić do astro i spottingu, lecz na dużo lepszym sprzęcie :)
Jeszcze raz witam serdecznie.

PostWysłany: Czw Cze 08, 2017 10:00 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kluszkowce k. Nowego Targu
Witam serdecznie wszystkich astromaniaków!
Forum obserwuję już od jakiegoś czasu i pomyślałem, że nadszedł najwyższy czas, aby nie tylko się przyglądać rzetelnym poradom, waszej wiedzy, waszym dyskusjom, ale czasami samemu wziąć w nich udział. Mieszkam na Podhalu w Gorcach i mam dostęp do całkiem ciemnego nieba (jeśli takie gdziekolwiek jeszcze można spotkać, prócz Bieszczad). Zawodowo jestem leśnikiem lubiącym spędzać czas na łonie przyrody (także noce). Od razu zapraszam wszystkich z Podhala i okolic do wspólnych obserwacji i dzielenia się wiedzą.
Jeszcze raz witam i pozdrawiam wszystkich nocnych marków.

Ps. Mam nadzieję kilku z was poznać na wakacyjnych Kudłaczach

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Cze 30, 2017 9:44 am 

Również witam wszystkich astroamatorów :D

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lip 01, 2017 1:20 pm 

Miejscowość: Gdynia
Witam serdecznie wszystkich astromaniaków.
Mam na imię Piotrek i od kwartału obserwuję niebo z Gdyni i okolic.
Uważam, że to forum to prawdziwa kopalnia wiedzy i dlatego staram się od jakiegoś czasu dołożyć swoją cegiełkę.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lip 10, 2017 9:17 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sieradz (Rossoszyca)
Witam nowych kolegów. Zachęcam do czynnego uczestnictwa w forum.

Profil E-mail  

Temat postu: Przedstawiamy się.
PostWysłany: Nie Sie 20, 2017 10:34 pm 

Miejscowość: Bielefeld
Witam serdecznie wszystkich astromaniakow!

Przyszedl czas i na mnie, oraz na spelnienie jednego ze swoich marzen. Perspektywa posiadania wlasnego teleskopu towarzyszyla mi od najmlodszych lat. Ostatnie tygodnie spedzilem na poszukiwaniu sprzetu, jaki moglbym zakupic. Wybor padl na uzywanego Sky Watchera 130/900 EQ-2, ktorego udalo mi sie dostac w dobrym stanie za 120€.

Mam na imie Adrian, pochodze z Bielefeld, i choc mieszkam w centrum miasta, mam z balkonu widok na spory kawalek nieba. Moja znajomosc z Astronomia jest bliska zeru, licze jednak, ze z wasza pomoca w najblizszych miesiacach sie to zmieni.

Astrofotografia ma na mnie niesamowity wplyw, i to jest ten kierunek, w ktory bede chcial z biegiem czasu isc, choc wiem, ze nie jest to latwe hobby. Poki co dokupuje rozne czesci, ktore pozwola na jeszcze lepsza obserwacje, a takze zainteresowalem sie kilkoma ksiazkami, ktore pozwola mi poznac blizej ta dziedzine.

To chyba tyle ode mnie, zycze wszystkim bezchmurnego nieba. ;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 06, 2017 10:50 am 

Witam wszystkich astromaniaków :) Jestem Marek i mam nadzieję, że zawitam na tym forum na dłuższy czas

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Wrz 09, 2017 8:12 am 
Awatar użytkownika

Serdecznie witamy na forum Astromaniaka :arrow: 8)

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1188 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości