Przedstawiamy się.

Wolne tematy niekoniecznie astronomiczne...

PostKimkat | 27 Sty 2016, 18:23

Witam wszystkich, forum czytam już jakiś czas, znalazłem tu wiele przydatnych informacji i mam nadzieję, że jeszcze więcej znajdę :)
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 Sty 2016, 18:21
Miejscowość: Gliwice

Postturassio | 30 Sty 2016, 21:27

Cześć, witaj serdecznie na forum! :)
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 Sty 2016, 09:51
Miejscowość: BiałaRawska

PostAstronom1 | 10 Lut 2016, 19:44

Witam wszystkich użytkowników :)
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 Lut 2016, 19:41

 

Postslimakfoto | 18 Lut 2016, 20:09

Witam wszystkich
Jestem ze Szczecina i fotografuje ze statywu, uczę sie jednak z forum więc nic nigdy nie wiadomo.
 
Posty: 20
Rejestracja: 08 Lut 2016, 13:04

 

PostPaweł Baran | 19 Lut 2016, 09:15

Fajnie to napisałeś, wszystko wiemy, to tak ja ja teraz napiszę jestem z Bieszczad, zajmuję się Astronomią, wszystko idzie dobrym kierunku, tylko jakoś mi tu brakuje imienia, chociaż by było lepiej je podać, bo tak wiesz dużo ludzi mieszka w Szczecinie, a Szczecin to nie takie małe miasto. :wink:
Kiedy obserwujesz nocne niebo pełne gwiazd – Widzisz samego siebie. Astronomia to matka nauk i nie tylko- kamery CCD Tayama, Sony Acuter, Atik. lornetka 15x50 USSR.Refraktor paralaktyczny 60/900.Synta 6''OTA Sky-Watcher SK804A, Obrotowy Globus nieba
Awatar użytkownika
 
Posty: 33366
Rejestracja: 09 Paź 2006, 15:59
Miejscowość: Przysietnica: PTMA Warszawa

PostSnejk | 19 Lut 2016, 09:35

Ja w tym momencie trochę się przeraziłem i zawstydziłem jednocześnie, bo choć jestem tu od kilku miesięcy, to właściwie nigdy szerzej się nie przedstawiłem! Mimo to, lepiej późno niż później. Naprawiam swój błąd. :)

Na imię mi Mateusz i niebo obserwuję z Krakowa (stąd Mak 127) oraz z przeróżnych, małych miejscowości w promieniu 50 km od stolicy Małopolski (stąd rozsuwana Synta 8"). Ten zestaw zadowala mnie naprawdę maksymalnie (tym bardziej, że skroiłem go na "studencką kieszeń"), co nie przeszkadza mi marzyć o większych lustrach, lepszych okularach, a najlepiej o własnym obserwatorium w dalekich, ciepłych i ciemnych krajach. :)

A skoro padł już przymiotnik "studencki" - jestem adeptem dziennikarstwa, wobec czego staram się, by o astronomii mówiono i pisano jak najwięcej. W miarę cierpliwości i otwartości znajomych, również prywatnie staram się popularyzować tę niesamowitą dziedzinę wiedzy. :)

Poza tym, moją pasją jest projektowanie stron internetowych, komunikacji wizualnej (logotypów) oraz grafiki użytkowej. Szczególnie pod kątem nowych mediów.

Natomiast jeśli chodzi o "tło historyczne" zainteresowania astronomią: jest to pasja ciągnąca się za mną już od podstawówki. Zawsze uwielbiałem wertować książki i strony internetowe poświęcone tej tematyce. Miałem też niewielki, supermarketowy refraktor z którego pozostała już tylko tuba i barlow. Do astronomii wróciłem na studiach, po przerwie zafundowanej sobie w liceum (której ciągle żałuję). Ten powrót to jednak mój osobisty... astrorenesans. :)

Serdeczne pozdrowienia,
Snejk
MÓJ BLOG METEORYTOWY: http://skarbykosmosu.pl/
Awatar użytkownika
 
Posty: 308
Rejestracja: 13 Paź 2015, 17:12
Miejscowość: 26 km na pd. zach. od Krakowa

Postjustynka | 19 Lut 2016, 22:20

Witajcie heh dostałam reprymende ze się nie przedstwiłam a totalnie zapomniałam;P Strasznie jestem ostatnio zakręcona;P
Mam na imię Justyna i na ten moment wychowuje córkę ae w tym roku chcę zacząć studia ;)
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 Lut 2016, 23:13

PostJanusz_P. | 19 Lut 2016, 23:43

Witamy na forum astronomicznie zakręconych ludzi :arrow: 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postbaranek99 | 20 Lut 2016, 18:04

Hej.Jestem Kamil. Interesuje się planetami oraz gwiazdami.
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 Lut 2016, 17:37

 

PostOrzech | 20 Lut 2016, 21:54

Snejk napisał(a):Ja w tym momencie trochę się przeraziłem i zawstydziłem jednocześnie, bo choć jestem tu od kilku miesięcy, to właściwie nigdy szerzej się nie przedstawiłem! Mimo to, lepiej późno niż później. Naprawiam swój błąd. :)

Na imię mi Mateusz i niebo obserwuję z Krakowa (stąd Mak 127) oraz z przeróżnych, małych miejscowości w promieniu 50 km od stolicy Małopolski (stąd rozsuwana Synta 8"). Ten zestaw zadowala mnie naprawdę maksymalnie (tym bardziej, że skroiłem go na "studencką kieszeń"), co nie przeszkadza mi marzyć o większych lustrach, lepszych okularach, a najlepiej o własnym obserwatorium w dalekich, ciepłych i ciemnych krajach. :)

A skoro padł już przymiotnik "studencki" - jestem adeptem dziennikarstwa, wobec czego staram się, by o astronomii mówiono i pisano jak najwięcej. W miarę cierpliwości i otwartości znajomych, również prywatnie staram się popularyzować tę niesamowitą dziedzinę wiedzy. :)

Poza tym, moją pasją jest projektowanie stron internetowych, komunikacji wizualnej (logotypów) oraz grafiki użytkowej. Szczególnie pod kątem nowych mediów.

Natomiast jeśli chodzi o "tło historyczne" zainteresowania astronomią: jest to pasja ciągnąca się za mną już od podstawówki. Zawsze uwielbiałem wertować książki i strony internetowe poświęcone tej tematyce. Miałem też niewielki, supermarketowy refraktor z którego pozostała już tylko tuba i barlow. Do astronomii wróciłem na studiach, po przerwie zafundowanej sobie w liceum (której ciągle żałuję). Ten powrót to jednak mój osobisty... astrorenesans. :)

Serdeczne pozdrowienia,
Snejk


Witamy i zapraszamy w dość ciemne niebo akurat w okolicy 50 km od Krakowa :) Trochę sprzętu też mamy ;) Tutaj temat
www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=30&t=28736
16" made by Piotrek K
ED100
Xcell 5, 7, APM XWA 13, Lunt 20
ESy 8,8, 30
UHC 2" OIII 2", H-beta 2"
Nikon EX 10x50,
Awatar użytkownika
 
Posty: 2002
Rejestracja: 21 Paź 2013, 17:11
Miejscowość: Olkusz

 

Postslimakfoto | 21 Lut 2016, 00:30

Po upomnieniu słownym - nazywam się Kamil.
Właściwie mieszkam pod Szczecinem - Załom.
Fascynuje się fotografią krajobrazu i od jakiegoś czasu fotografią nieba.
Zarabiam na zdjęciach więc aparat mam w rękach codziennie.
Jednak krajobraz i niebo daje mi chwilę odpoczynku. Staram się więc je zatrzymać na fotce.

Pozdrawiam wszystkich.
 
Posty: 20
Rejestracja: 08 Lut 2016, 13:04

 

PostPolskiKosmos | 21 Lut 2016, 00:54

To jak wszyscy to i ja :)

Witajcie!
Nazywam sie Maciej, mieszkam we Włodawie w wojewodztwie Lubelskim. Kosmos interesowal mnie od zawsze a na powaznie zainteresowal mnie jakos z koncem roku 2014. Ciagle czytam to forum, wiele sie z niego nauczylem i wciaz sie ucze. Obecnie jestem na etapie kompletowania sprzetu i jak narazie obserwuje lornetkami lecz do wakacji mam zamiar zakupic jakis konkretny teleskop. Zauwazylem tez ze w mojej okolicy obserwuje naprawde garsteczka ludzi, wrecz szczypta wiec astronomia staram sie zarazic swoich znajomych. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zycze pogodnych, ciemnych nocy ! :)
 
Posty: 19
Rejestracja: 09 Sty 2016, 17:46

 

Postzakul | 21 Lut 2016, 09:39

Cześć,
Jestem Tomek, mieszkam w Warszawie i od jakiegos czasu śledzę niniejsze forum ucząc się od bardziej doświadczonych astromaniaków.
Pozdrawiam
Pozdrawiam

Tomek
 
Posty: 1
Rejestracja: 17 Sty 2016, 17:17

 

PostLandryn | 21 Lut 2016, 11:57

Witam wszystkich.

Źle zacząłem - bo od giełdy :roll:

Ale już naprawiam swój błąd.

Paweł. Jestem z Olsztyna. Od niedawna posiadam Syntę 8". Po wieeelu latach wróciłem do hobby i mam zamiar trochę tu zostać.

Pozdrawiam
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 Lut 2016, 17:29

 

Postsuper_novy | 21 Lut 2016, 13:48

Landryn napisał(a):... i mam zamiar trochę tu zostać.



No witajcie wszyscy! Kamilu i Maćku też.
Tu jak tu, ale kto w takim razie będzie pilnował Nieba ze swoimi 8"? :lol:
No to przyjemnych wrażeń i ciekawych obserwacji!
12" maleństwo na Dobsonie, Soligor MT-800, Orion 80ED APO, C40D, Nikon 12x50, 3,5-13 LVW i kilka większego kalibru, Barlow x2 2" i GSO x5 1,25", szare i kolorowe szkiełka, trochę różnego złomu i ciągle coś przybywa do kompletu.
Awatar użytkownika
 
Posty: 455
Rejestracja: 04 Mar 2009, 23:21
Miejscowość: Kraków

 

Postm_g | 21 Lut 2016, 21:40

Witam wszystkich!
Od dłuższego czasu przesiaduję tu na forum w postaci zapalonego czytelnika, teraz mając chwilę przedstawię się. Mam na imię Michał, mieszkam i obserwuję na północ od Bydgoszczy. Kosmos od dawna mnie interesował i fascynował, a częstszymi obserwacjami zająłem się jakiś rok temu. Na razie jest to bardzo "budżetowy" sprzęt, ale i tak jestem zachwycony tym co widziałem i pewnie w najbliższym czasie powiększę swoje zaplecze obserwacyjne. Z tego co zauważyłem to raczej w okolicy mało jest astromaniaków, ale gdyby znalazł się ktoś chętny to jak najbardziej zapraszam do kontaktu.
GSO 10", Nikon Action EX 10x50
Pozdrawiam i ciemnego nieba życzę!

Michał
 
Posty: 11
Rejestracja: 18 Paź 2015, 18:35
Miejscowość: ok. Bydgoszczy

 

PostIgorM | 22 Lut 2016, 11:19

Cześć, jestem Igor. Do dziś byłem tylko czytelnikiem, bo od pewnego czasu przeglądam forum i zbieram wiedzę, która pomoże mi w kupnie pierwszego teleskopu, ale od dziś chcę z Wami tworzyć forum astromaniaków, stąd też ten post.
Jestem ze Śląska, aktualnie mieszkam w Katowicach, często przebywam w terenach jury Krakowsko Częstochowskiej.
Przede mną jeszcze dużo nauki, więc na pewno będę tutaj często zaglądał.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
 
Posty: 1
Rejestracja: 22 Lut 2016, 00:44
Miejscowość: Katowice/Poręba

 

Posttomasch | 27 Lut 2016, 13:44

Cześć, jestem Tomek. Od dłuższego czasu przeglądam to forum, na razie fotografuje ze statywu, planuje kupić montaż, w przyszłości jakiś teleskop. Wciągnęła mnie astrofotografia. Wszystkie informacje zbierane na forum są bardzo przydatne. Jestem ze śląska mieszkam w Porębie.
Nikon D40 Nikon D3100 Canon 450D mod , kilka szkiełek i kuzyn z SCT 11"

Pozdrawiam Tomek
 
Posty: 39
Rejestracja: 27 Sty 2016, 11:39
Miejscowość: Zawiercie/Poręba

 

Postczok123 | 29 Lut 2016, 10:38

Cześć wszystkim mam na imię Dawid pochodze z małej miejscowość ok 40 km na południe od Krakowa. Z zawodu jestem elektronikiem astronomią intersuje od roku i mam nadzieję że się bardziej wciągnę w ten temat dzięki mojej świeżo zakupionej syncie 8.
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 Lut 2016, 10:14

 

Post0_o_Leon_o_0 | 29 Lut 2016, 14:17

Witam wszystkich, mowia na mnie Leon.

Doceniam wiedze ludzi nie zmuszonych do nauki a wlasnie takich mozna spotkac na forach. Jesne jest wiec, ze interesujac sie astronomia dosyc szybko trafi sie na astromaniaka,astropolis czy cloudynights. Wiadomo - skarbnica wiedzy jesli chodzi o dobor sprzetu.

Nie zdajecie sobie sprawy ale doradziliscie mi wieloktornie ;)
Jakies 3 lata temu zaczalem od lornetki - 25x100 (w szoku bylem gdy skierowalem lornetke na jasny obiekt, zaraz nad ksiezycem, okazalo sie, ze to Jowisz - szok :). No i niezapomniana kolimacja, najpierw u "specjalisty" ktory doprowadzil do stanu kilkukrotnie gorszego niz pierwotnie a potem sam (w 5 minut skolimowalem lornetke idealnie pod moj rozstaw oczu, u specjalisty lezala jakis miesiac...)

Zaraz potem kupilem synte 8", mycie luster, samoroba kolimator, pierwsze spojrzenie na mglawice w orionie... Widzialem jakies odblaski wiec wyczernilem tube papierem sciernym posperjowanym matowa farba. Zrobilem to przed blokiem (mokotow) czym wzbudzilem zywa konsternacje jednego dziadka z psem (sprejowac czarny papier scierny ? czarna farba ?). Wyszlo idealnie - tuba wielokrotnie ciemniejsza - odblaski zostaly (chyba jakies boczne swiatlo odbijalo sie w okularze ;)

Przyszedl tez czas na CPC 1100 - kawal betoniarki, smieszna historia z zakupem. Z racji tego, ze w Warszawie pracowalem w Amerykanskiej firmie wiec zakupy akcesorii, okularow i filtrow robilem w USA i przywozilem w podrecznym.
Moja obecna lokalizacja (srodkowa Szwecja) jest dosc pechowa, zima niebo jest przykryte chmurami a latem slonce nie zachodzi (zachodzi tak, ze ksiazke spokojnie mozna czytac, cala polnocna sklepienie jest ciemno niebieskie).

Na forum staram sie codziennie czytac Astronomiczne wiadomości z Internetu, przegladam tez gielde (i wlasnie moze uda sie zakupic wiekszego Taurusa :]

Jescze raz witam i pozdrawiam wszystkich uzytkownikow.
CPC 1100 XLT, Lornetki 25X100 i 10x50, Taurus 16", synta 8", komplet okularow (Luminos) i filtrow 2"
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 Maj 2015, 14:22
Miejscowość: 58.27 ; 12.28

 

Postparsifal | 08 Mar 2016, 12:28

Dzień dobry.
Od ponad 20 lat interesuję się astronomią. Obserwacje rozpocząłem 1.5 roku temu. Pasywnym użytkownikiem forum jestem od ponad roku. Zamierzam zostać dłużej (niekoniecznie milcząc), więc najwyższa pora na oficjalne przywitanie!
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 Mar 2015, 16:52

 

Postszchepan | 10 Mar 2016, 06:10

Czesc. Jestem Szczepan z Raszyna pod Warszawą.
Jestem tu od pól roku, kiedy po zaćmieniu księżyca kupiłem synowi (cha, cha) pierwszy teleskop (MAK90). Jego to nie wciagnelo jeszcze, mnie natomiast tak.
Zona, dwoje dzieci (6 lat i 9/12 roku) i praca wiec czasu na hobby malo.

Pozdrawiam
Szczepan z Raszyna
MAK 90/1250, Kitowce 10mm i 25mm, barlow 2x, Live Cam Cinema.
 
Posty: 36
Rejestracja: 05 Lis 2015, 11:23
Miejscowość: Raszyn

 

PostMichalZak | 10 Mar 2016, 21:38

Witam wszystkich pasjonatów skupionych na tym forum.
Jako że powoli wciągam się w tematykę astronomii, miło będzie dołączyć do was.

Michał
ED80, Baader zoom 8-24, AZ4
 
Posty: 4
Rejestracja: 03 Lis 2015, 12:17
Miejscowość: ZłotePiaski

 

PostOrzech | 11 Mar 2016, 13:57

Witamy wszystkich :)
Prosimy czytać, pytać i obserwować :wink:
16" made by Piotrek K
ED100
Xcell 5, 7, APM XWA 13, Lunt 20
ESy 8,8, 30
UHC 2" OIII 2", H-beta 2"
Nikon EX 10x50,
Awatar użytkownika
 
Posty: 2002
Rejestracja: 21 Paź 2013, 17:11
Miejscowość: Olkusz

 

PostMichalZak | 12 Mar 2016, 13:07

Dzięki za powitanie. Pytań i wątpliwości pewnie będzie przybywać. Jak na razie uzupełniam profil - zestaw mam od niedawna - i... czekam na pogodę aby ruszyć w plener.
Właśnie, korzystając z okazji spytam o polecane miejscówki na nocne niebo w rejonie Zagłębia. W profilu mam wpisane 'Złote Piaski' - mieszkańcy Czeladzi pewnie wiedzą o co chodzi ;).
ED80, Baader zoom 8-24, AZ4
 
Posty: 4
Rejestracja: 03 Lis 2015, 12:17
Miejscowość: ZłotePiaski

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 64 gości

AstroChat

Wejdź na chat