Przedstawiamy się.

Wolne tematy niekoniecznie astronomiczne...

PostGregory | 19 Lip 2006, 12:46

Milo powitac Limax. :)

Pozdrawiam,
Gregory
Gregory
 

PostLimax7 | 19 Lip 2006, 12:53

:) :) :)

od razu zapytam o czat ... spotykamy się na czacie ? w jakie dni, jaką porą ? :D
Pozdrawiam, Adam
http://komety.astrowww.pl
Newton Uniwersał 150/900, lorneta 20x80, Nikon D40x + 18-55mm lens
+53°07'09.68" N , +23°08'15.25" E - Białystok
Awatar użytkownika
 
Posty: 42
Rejestracja: 18 Lip 2006, 11:18
Miejscowość: Białystok

PostJanusz_P. | 19 Lip 2006, 13:56

Zwyczajowo są to czwartki o 20h ale czat działa cały czas i można się dowolnie umawiać :lol:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostDominik Woś | 19 Lip 2006, 19:28

Na górze strony forum jest wskaźnik osób obecnych na czacie. Jeśli widzicie, że ktoś jest obecny w naszym pokoju i macie ochotę pogadać to warto rownież zajrzeć. :wink:

Jednak nasze forum cechuje znaczna liczba czynnych obserwatorów więc dzięki nadspodziewanie obfitej liczbie bezchmurnych nocy w ostatnich tygodniach (jak na nasze warunki klimatyczne :wink: ) postanowiliśmy poświęcić się obserwacjom kosztem regularnych czatow czwartkowych. Do regularnych spotkań na czacie w każdy czwartek o godz. 20:00 wracamy zaraz po wakacjach. :D

Jednak jeśli tylko znajdziecie chwilkę zapraszam do odwiedzenia pokoju czatowego Astromaniaka również w inne niż czwartek dni tygodnia. :wink: Czasami warto poczekać na innych, ktorzy widząc obecnych na czacie również dołączą do dyskusji.

Zawsze gdy myślę o czacie przypominają mi się stare czasy z A4U, gdzie przy wieczornych pogawędkach można było czerpać łyżkami :wink: wiedzę od bardziej zaawansowanych kolegów. I taki właśnie jest także cel Czata Astromaniaka. :D

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Postbromba | 22 Lip 2006, 14:02

Cześć,

Też postanowiłem dołączyć do grona astromaniaków. Właśnie aktywowałem konto i chciałbym się przedstawić. Mam na imię Krzysiek i mieszkam w Sopocie, forum czytam od prawie dwuch lat ale dopiero teraz postanowiłem się zapisać. Jestem raczej początkujący w temacie astro ale często oglądam niebo wieczorami przez lornetkę. Man nadzieję nauczyć się od szanownych kolegów czegoś więcej na temat tego co oglądam. Pojawiła się też w tym roku fajna lokalizacja za miastem, ciemne niebo, żadnych świateł więc mam nadzieję się trochę rozkręcić w temacie, także astrofoto. Na dniach mam zamiar kupić w Astrokraku MTO + dodatki i nasuneło mi się w związku z tym pytanie, czy w zestawie jest jakaś złączka do statywu np. manfrotto. Coś co pasowałoby do szybkozłączki manfrotto.

Pozdrawiam
Krzysztof
Pozdrawiam
Krzysztof

Tento 20x60, MTO 11CA, Plossl 9mm i 32mm, na razie na statywie foto.
 
Posty: 12
Rejestracja: 22 Lip 2006, 13:34
Miejscowość: Sopot

PostJanusz_P. | 22 Lip 2006, 17:05

Witamy gorąco na pokładzie Astromaniaka, w MTO są aż dwa gniazda statywowe pasujące do każdej szybkozłączki (stopki statywowej)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postmarcin122 | 28 Lip 2006, 15:04

Witajcie szanowni koledzy.
Swego czasu byłem na astro4u ale gdzieś zapodziałem swój ligin (bo hasło pamiętam) i nie mogę się dostać. A było to ze 3 lata temu.... Poztanowiłem sie zarejestrować tutaj.
Chęć obserwacji astronomicznych jednak nie wygasła i jestem znowu :lol:

pozdrawiam serdecznie Marcin z Poznania..... lat 34 !

ps. podoba mi się ten błękit wieczornego nieba na forum.
Awatar użytkownika
 
Posty: 20
Rejestracja: 28 Lip 2006, 10:45
Miejscowość: Poznań

PostdRvECtoR | 30 Lip 2006, 21:01

Witam wszystkich
Czesc osob juz znam z astro-forum i astro4u, to forum znalazlem zupelnie przypadkowo i od razu sie zarejestrowalem, jest super bo tworzy je super ekipa.
Pozdrawiam wszystkich.
Piotrek.
 
Posty: 7
Rejestracja: 30 Lip 2006, 12:23
Miejscowość: Kudowa Zdrój

PostAnka_U | 09 Sie 2006, 01:13

Witam serdecznie,
miałam przyjemność być w lipcu w Roztokach Górnych. Widzę tu paru znajomych.
Podczytuję Was od pewnego czasu.
Mam nadzieję, że zaczerpnę od Was trochę wiedzy.
Awatar użytkownika
 
Posty: 3026
Rejestracja: 09 Sie 2006, 00:40

 

PostJanusz_P. | 09 Sie 2006, 10:14

Witamy serdecznie na pokładzie Astromaniaka, fajnie znów być w gronie starych, dobrych znajomych 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postaurynka | 09 Sie 2006, 12:12

Cześć wszystkim asrtoamatorom i oczywiście także tym bardziej zaawansowanym! :D Zaczynam powoli wdrażać się w dziedzinę astronomii i bardzo lubię zadawać pytania ( często dziwne -własnie dla tych co są zaawansowani) :wink: Mam nadzieję , iż dowiem się tu dużo ciekawych rzeczy i poznam przyjazne duszyczki(niektóre już troszkę znam). :) Narazie do moich obserwacji używałam lornetek Bresser i sporadycznie użyczonych teleskopów. Niebawem przybędzie do mnie pierwsze ,własne "oko" i zobaczymy jak sobie poradzę. :wink: :D Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
 
Posty: 493
Rejestracja: 09 Sie 2006, 10:55
Miejscowość: Rzeszów/Den-Haag

PostMisiak | 19 Sie 2006, 19:43

Hey :D jestem Sylwia ze Szczecina :P to znaczy w sumie z Dobrej szczecińskiej ale to prawie jak dzielnica szczecina tylko ze niebo lepsze i spokojniej :P W sumie o astronomii wiem niewiele bo dopiero raczkuje w tym temacie, ale wszystko przychodzi z czasem :P Własciwie to interesuje się raczej takimi zagadnieniami jak czas, historia wszechświata i teoria względności, a także fizyka kwantowa...no i jak widać na pierwszy rzut oka jest to astrofizyka :D teraz rozpoczynam obserwacje nieba i jestem na etapie wybierania lornetki :P Na forum wpadłam poprzez szukanie informacjii na temat odpowiedniego modelu i...tu zostane :D CiaO :*
poleżałam, teraz raczkuję, aż zacznę chodzić ścieżkami astronomii...
 
Posty: 15
Rejestracja: 19 Sie 2006, 16:50
Miejscowość: Szczecin

PostDominik Woś | 19 Sie 2006, 20:53

Misiak napisał(a):Hey :D jestem Sylwia ze Szczecina :P to znaczy w sumie z Dobrej szczecińskiej ale to prawie jak dzielnica szczecina tylko ze niebo lepsze i spokojniej :P W sumie o astronomii wiem niewiele bo dopiero raczkuje w tym temacie, ale wszystko przychodzi z czasem :P Własciwie to interesuje się raczej takimi zagadnieniami jak czas, historia wszechświata i teoria względności, a także fizyka kwantowa...no i jak widać na pierwszy rzut oka jest to astrofizyka :D teraz rozpoczynam obserwacje nieba i jestem na etapie wybierania lornetki :P Na forum wpadłam poprzez szukanie informacjii na temat odpowiedniego modelu i...tu zostane :D CiaO :*


Cześć Sylwio. Na drugie imię rodzice dali mi Sylwester. :wink: Świetnie mieć kolejnego miłośnika a w zasadzie co jest mniej spotykane - miłośniczkę astrofizyki na forum :wink: Zaczynam się właśnie tym interesować. :wink: ale po ostatnich wykładach podczas pobytu na dorocznym spotkaniu krakowskiego PTMA (sam bynajmniej mieszkam pod Warszawą) w Roztokach Górnych (Bieszczady) doszedłem do wniosku, że nawet wytrawni astrofizycy muszą stwierdzić "wiem jak jeszcze mało wiem" :wink: Mam nadzieję, że twoja obecność na forum pozwoli nam trochę przynajmniej wgłębić się w astrofizyczne tajemnice. :wink:

Wybór odpowiedniej lornetki to niezwykle trudna jednak sprawa. :roll:

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostAnka_U | 19 Sie 2006, 22:44

Cześć, Sylwio, miło, że jesteś. Ja też interesuję się tym, co Ty, zdecydowanie bardziej niż astrofotografią. Czytam kilkanaście/dziesiąt książek w tym temacie jednocześnie i ciągle dochodzę do wniosku, że wiem coraz mniej. Mam nadzieję, że będzie okazja się spotkać i pogadać :D :D
Awatar użytkownika
 
Posty: 3026
Rejestracja: 09 Sie 2006, 00:40

 

PostMisiak | 20 Sie 2006, 16:02

co do czytania ksiązek w tych tematach to jest to straszne bo zawsze wgłebiam sie tak w ksiazke ze swiata rzeczywistego nie widze :P a jak ktos mi przerwie to ma szczescie ze noza nie mam pod ręka :D Wczesniej zajmowałam sie biologia i tak samo jak w tym przypadku im wiecej czytałam tym mniej wiedziałam, chyba nauka to do siebie ma :P Jeszcze rok temu bym nie pomyslała ze moge polubić astrofizyke, ale przełom nastapił bo pewna pani od chemii zadała nam referat o chemii (fizyce :D) kwantowej i zaczełam szukac takze tematów pokrewnych po czym...straciłam dla nich głowe :D A no wybór lornetki naprawde coraz bardziej zawiły mi sie wydaje...jak dobrze pójdzie za rok cos znajde <lol> :P

Dzieki za miłe powitanie :)
poleżałam, teraz raczkuję, aż zacznę chodzić ścieżkami astronomii...
 
Posty: 15
Rejestracja: 19 Sie 2006, 16:50
Miejscowość: Szczecin

PostS_Adam | 28 Sie 2006, 15:56

Hej :-).
Witam wszystkich.

Adam.
Teleskop: Synta 8".
Okulary: SP 10mm, SP 25mm, SW UWA 15mm, SW UWA 9mm.
Lornetka: Kronos 20x60.
Kolimator laserowy
www.poa.home.pl
Znany jeszcze jako: adam_schutterly i adam_astro
Awatar użytkownika
 
Posty: 24
Rejestracja: 26 Sie 2006, 23:20
Miejscowość: 49°52'34,9'' N | 20°51'10,5'' E

Postsaywiehu | 29 Sie 2006, 15:17

Mieszkam w Trzciance koło Piły. Mam firemkę reklamową, wypożyczalnię sprzętu wodnego, właśnie organizuję przystań jachtową na Noteci w Czarnkowie. Astro mnie interesuje od ... zawsze :)
W tym roku organizowałem mały zlot u siebie. Mam znakomicie ciemne niebo, są też dobre warunki socjalne. Trzcianka na mapie LP plasuje się w pobliżu czarnej plamy w pn-zach Polsce. Wraz z kilkoma znajomymi organizujemy małą grupkę lokalną, na comiesięczne spotkania. Każdego chętnego zapraszam :) Poza dojazdem- nie ma kosztów. Wiedza i sprzęt się nie liczą. Liczy się PASJA!!!
Jestem na etapie doposażania mojej Synty. Okularki, filterki, platforma. Są też inne plany, ale na razie ciii... żeby nie zapeszyć :D
Pozdrawiam wszystkich!
saywiehu
 

PostMZBUJ | 20 Wrz 2006, 00:36

Hej! wszystkim nocnym Wyjadaczom. Wreszcie udało mi się zalogować, co przez moje roztargnienie chwilę trwało a dzięki pomocy admina wreszcie jestem (dzięki Admin). To może parę słów o sobie. Mam już trochę wspólnych z Uranią wiosen :wink: ale jakoś nigdy nie mogłem natrafić na ludzi, którzy by równie mocno jak ja oddawali się swojej pasji jaką jest astronomia. To dziwne ale zawsze czułem się dość samotny w tym co pociąga mnie najbardziej, budzi największą ciekawość i rozwija wyobraźnię. Próbowałem zarazić choćby trochę znajomych, ale kończyło się różnie... Największy efekt, jaki udało mi się osiągnąć to namówić kumpla do kupienia teleskopu. Chyba sam wystawił go ze dwa razy a ja mogłem mu tylko pozazdrościć. Czasami wpadałem na AstroForum, ale jakoś tam pusto a często i nie na temat. Aż tu proszę www.astromaniak.pl - cóż wygląda ciekawie... Czasami trochę pstrykam jak żona i pogoda pozwolą jednak najbardziej uwielbiam patrzeć w rozgwieżdżone niebo i snuć rozmaite teorie może trochę z pogranicza filozofii ale staram się aby były logiczne (przynajmniej tak wydaje się mojej logice :roll: ). No i... te fotony spadające na nasze źrenice po wędrówce nierzadko przez miliony lat. Ha... ale się rozmarzyłem...
Pozdrawiam Wszystkich Astromaniaków!!!
Spośród licznych sztuk i nauk,budzących w nas zamiłowanie i będących dla umysłów ludzkich pokarmem,tym poświęcać się należy i te z największym uprawiać zapałem,które obracają się w kręgu rzeczy najpiękniejszych i najbardziej godnych poznania.
Awatar użytkownika
 
Posty: 32
Rejestracja: 18 Wrz 2006, 19:45
Miejscowość: Chotomów k Warszawy

PostAnka_U | 25 Wrz 2006, 20:39

Co to za freeonline.... się zarejestrował? Czy to nie jakiś kawał? Profilaktycznie nie zaglądnęłam na jego stronę www.
Awatar użytkownika
 
Posty: 3026
Rejestracja: 09 Sie 2006, 00:40

 

PostDominik Woś | 25 Wrz 2006, 20:58

Anka_U napisał(a):Co to za freeonline.... się zarejestrował? Czy to nie jakiś kawał? Profilaktycznie nie zaglądnęłam na jego stronę www.


Aniu,

Takie przypadki :wink: wynikają z bardzo prostej procedury rejestracji na forum. Niestety spamiarze wymyślili sobie nowy sposób marketingu i "roboty" rejestrują się na forach (zawsze z podaniem strony www ze spamem) a czasami nawet taki robocik potrafi wygenerować posta (zazwyczaj bełkot po angielsku). Radzę nie klikać w żadnym wypadku na podejrzane strony www :!: :!: :!:

Roboto-Spamiarze są sukcesywnie usuwani z grona użytkowników Astromaniaka.

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostAnka_U | 25 Wrz 2006, 21:06

Coś jak z tą chętną kobitką.
Awatar użytkownika
 
Posty: 3026
Rejestracja: 09 Sie 2006, 00:40

 

PostMZBUJ | 25 Wrz 2006, 22:00

Trochę to tak wygląda jakbyście o mnie pisali :wink: , rozumiem że delikwent został już usunięty :D

Pozdrówka
Spośród licznych sztuk i nauk,budzących w nas zamiłowanie i będących dla umysłów ludzkich pokarmem,tym poświęcać się należy i te z największym uprawiać zapałem,które obracają się w kręgu rzeczy najpiękniejszych i najbardziej godnych poznania.
Awatar użytkownika
 
Posty: 32
Rejestracja: 18 Wrz 2006, 19:45
Miejscowość: Chotomów k Warszawy

PostAnka_U | 25 Wrz 2006, 22:06

MZBUJ napisał(a):Trochę to tak wygląda jakbyście o mnie pisali :wink: , rozumiem że delikwent został już usunięty :D

Co Ty! Teraz zarejestrowal sie killer. Ale super nick!
Awatar użytkownika
 
Posty: 3026
Rejestracja: 09 Sie 2006, 00:40

 

Postokon | 28 Wrz 2006, 01:58

Po przejrzeniu kilkuset postów, zarejestrowaniu się, i zapoznaniu się z forum, myślę, że przyszła pora aby się przywitać :)
Mam na imię Piotrek, jestem z Olsztyna, zawodowo zajmuję się informatyką.
Ale mam kilka innych pasji - jedną z najważniejszych jest właśnie astronomia. Już w ostatnich klasach podstawówki prowadziłem pierwsze "obserwacje" nieba z początku nieuzbrojonym okiem, później za pomocą lunetki złożonej z obiektywu z Zenita + okular z gwintem do tegoż obiektywu kupiony gdzieś na bazarku od naszych przyjaciół ze wschodu ;) Zresztą mam to ciekawe urządenie do dziś.
Pasja do astronomii zawsze gdzieś we mnie drzemała, ostatnio bardziej interesowałem się astrofizyką, czytałem wiele na temat teorii powstaniania wszechświata, oraz oczywiście o czarnych dziurach - to mnie najbardziej intryguje :)
Teraz, po kilkunastu latach od moich pierwszych obserwacji chęć kolejnych doznań wizualnych wróciła. Od jakiegoś czasu prowadzę obserwacje poprzez lornetkę (niestety tanią ale na szczęście pożyczoną) 10-30x60. Lornetka słaba, ale M31, czy M42 widać całkiem znośnie. Ogólnie poznaję niebo i próbuję wyłapywać co jaśniejsze M-ki.
Oczywiście jak się domyślacie planuję zakup czegoś większego :roll: :lol: ale o tym porozmawiamy pewnie później - bo prawdę mówiąc im więcej czytam postów o sprzęcie tym mam większą pustkę w głowie :?
Niestety mieszkam obżeżach prawie 200-tyś miasta - także miejsce do obserwacji kiepskie... No ale pewnie trza będzie pakować sprzęt na pakę i wyjeżdzać gdzieś w plener - bo inaczej nic ciekawego nie zobaczę.
Ale się rozpisałem... Na koniec chciałbym nieśmiało zapytać czy może w Olsztynie są jacyś astromaniacy? Bardzo chętnie bym "pomacał" jakikolwiek normalny sprzęt przed podjęciem ostatecznej decyzji o kupnie.
Pozdrawiam wszystkich astromaniaków! :D
William Optics ZenithStar 80 II ED
Meade LB 8" Deluxe, Meade 26mm QX, LVW 13, SWAII 7.2, LV 6, Orion Ultra Block 2", Bresser 10x50
Moja stronka: http://piotr.okonscy.com
Więcej o moim sprzęcie astro: http://piotr.okonscy.com/index.php?sprzet
Awatar użytkownika
 
Posty: 62
Rejestracja: 21 Wrz 2006, 22:34
Miejscowość: Olsztyn

PostMikex29 | 04 Lis 2006, 21:43

Witam wszystkich astromaniaków

Astronomia interesuje się juz dobrych klika latek, ale dopiero teraz myślę poważnie o zakupie jakiegoś telepa. Mam nadzieje że znajdę na tym forum odpowiedzi na nurtujace mnie pytania.


Pozdrawiam,
Maciek

------------------------------------------
From: Rzeszów/Podkarpackie
 
Posty: 5
Rejestracja: 04 Lis 2006, 21:19
Miejscowość: Rzeszów/Podkarpacie

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 66 gości

AstroChat

Wejdź na chat