* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Temat postu: Niezauważony, a niezły film SF - Ex Machina, Na skraju jutra
PostWysłany: Śro Sie 10, 2016 10:27 pm 

Polecam smakoszom kina SF . Akcja co prawda nie dzieje się w kosmosie ale to niczego nie umniejsza.
http://www.filmweb.pl/film/Ex+Machina-2015-686419

Ostatnio edytowany przez •Fish3r•, Pon Lis 14, 2016 10:17 pm, edytowano w sumie 1 raz

Temat postu: Re: Niezauważony, a niezły film SF - Ex Machina
PostWysłany: Czw Sie 11, 2016 7:45 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Okolice Dęblina
Ja może jestem staromodny/konserwatywny ale moim zdaniem "smakosz" kina SF doceni film typu Zakazana planeta (1956r) a nie to coś z 2015r ... (już nie wspominając że Brytyjskie). Chyba, że to jest jakiś rodzynek w nowych filmach.

PostWysłany: Czw Sie 11, 2016 8:26 am 

Miejscowość: Górny śląsk
Podzielam zdanie kolegi w 100%,starsze filmy sf były o niebo lepsze niż to co obecnie produkują.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sie 23, 2016 9:10 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Radom
Mam ten film u siebie ale ostatnio brak czasu aby go włączyć i obejrzeć ale na pewno to zrobię ;). Potem podzielę się wrażeniami.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 21, 2016 9:13 pm 

karol napisał(a):
Ja może jestem staromodny/konserwatywny ale moim zdaniem "smakosz" kina SF doceni film typu Zakazana planeta (1956r) a nie to coś z 2015r ... (już nie wspominając że Brytyjskie). Chyba, że to jest jakiś rodzynek w nowych filmach.

Na początku strasznie staroświecki. Fajny motyw z tym super robotem, którego inteligencje i możliwości załoga z Ziemii wykorzystała do pędzenia bimbru dla załogi. Końcówka fajna.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2016 8:43 am 

Dzień dobry wszystkim.

Dla zainteresowanych tematyką sztucznej inteligencji, technologii, inżynierii na pewno będzie idealny.
Mnie trochę rażą postacie podobne do stwórcy tej Ex Machiny, geniusz, do tego wykorzystujący swój potencjał, ma też inne umiejętności, sztuki walki, taniec. Nie ma w tym nic złego i nie jest to jakaś zawiść. Ale podobnie z Iron Manem, też pomimo iż film mi się podobał to super bohater które zawsze wychodzi obronną ręką z wszystkiego, to momentami irytujące bo nie ważne co by się nie wydarzyło cały czas mamy z tył głowy że i tak wszystko będzie z nim ok i na końcu "wygra".
Wracając do Ex Machiny bardzo polecam, jest tam też "plot twist" który mile zaskoczy fanów sci fi, ale bez spoilerów :D

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2016 1:42 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
A co powiecie o filmie "Europa Report" ?
Dosyć na czasie ...

PostWysłany: Śro Wrz 28, 2016 2:12 pm 

Miejscowość: Wieś koło Łukowa, Lubelskie
Ex Machina nie taki niezauważony:) ciekawy film, jak ktoś chce to z pewnością wyłapię pośród miminków, złych ptaków czy co tam jeszcze robią na tych komputerach właśnie takie rodzynki współczesnego kina.

Nie ma też z drugiej strony co się oszukiwać jeśli chodzi o kino, teraźniejsze produkcje są po prostu słabe.
Kino akcji, weźmy pod lupę Terminatora 2, dla mnie film idealny, czuć adrenalinę i aż chce się żeby bohaterom się powiodło:) Teraz to tylko stek bzdur i efekciarstwa, im więcej nieprawdopodobnych scen ocierających się o Fantasy tym lepiej. Sam jako kinoman padłem ofiarą słabego kina. Poszliśmy z żoną na Star Wars'y, jako fani wypadało pójść. Po seansie byłem tak zły, że obiecałem sobie, że nie pójdę nigdy więcej do kina, to przelało szalę goryczy która we mnie wzbierała z seansu na seans.
Sorry za refleksje:)

Pozdrawiam

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 28, 2016 2:14 pm 
Awatar użytkownika

lolak89 napisał(a):
Nie ma też z drugiej strony co się oszukiwać jeśli chodzi o kino, teraźniejsze produkcje są po prostu słabe.
Kino akcji, weźmy pod lupę Terminatora 2, dla mnie film idealny, czuć adrenalinę i aż chce się żeby bohaterom się powiodło:) Teraz to tylko stek bzdur i efekciarstwa, im więcej nieprawdopodobnych scen ocierających się o Fantasy tym lepiej. Sam jako kinoman padłem ofiarą słabego kina. Poszliśmy z żoną na Star Wars'y, jako fani wypadało pójść. Po seansie byłem tak zły, że obiecałem sobie, że nie pójdę nigdy więcej do kina, to przelało szalę goryczy która we mnie wzbierała z seansu na seans.
Sorry za refleksje:)

Pozdrawiam

Bardzo dobra refleksja 8)

PostWysłany: Śro Wrz 28, 2016 2:31 pm 

Ze swojej strony mogę polecić "Interstellar". Czytałem kilka słabych komentarzy ale wg mnie jest to również dobra produkcja, może do końcówki trzeba trochę przywyknąć ale jeśli "Odyseja Kosmiczna" jest kultowa i nikogo nie razi jej złożoność i prostota przekazu jednocześnie to Interstellar powinien być łatwy i intuicyjny jak budowa czołgu.

Odnośnie starych filmów, nic nie zastąpi starych Bondów i Back to the Future:)

Pozdrawiam

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 28, 2016 5:13 pm 

lolak89 napisał(a):

Trochę prawda... ale trzeba wziąć pod uwagę też to że inaczej pracuje psychika u młodej osoby a inaczej u dorosłego. Po prostu kiedyś w kinie SF wystarczył dobry wątek i wyobraźnia widza - jego świat wewnętrzny. Dzisiaj jak już jesteśmy dorośli, obejrzeliśmy 1000ce filmów i inaczej mamy ukształtowany umysł, to te stare dobre kino SF - wcale już często nie jest aż tak wybitne jak się myślało 10/20 lat temu. Przykładem może być wspomniana zakazana planeta z 1958r, Dzień, w którym zatrzymala się Ziemia (1951), Barbarella, Flash Gordon, Głębia. W zasadzie tylko nieliczne wyjątki wciąż przetrwały próbę czasu np. Odyseja 2001 , Coś (1982) , Obcy (1979) czy Łowca Androidów (1982).

Z drugiej strony dzisiejsze produkcje też nie zawsze są słabe - przykładem może być udany Oblivion, Moon, dość ciekawy wizualnie Avatar, a nawet ciekawy koncepcyjnie Atlas Chmur czy District 9, Elysium. Po drodze mamy też Kontakt, Solaris, Pitch Black, Mgła (2007) czy Pamięc absolutną (1990) Piąty element - które stanowią odmienne - ale wciaż niezłe kino SF.

Jest na co narzekać, ale generalizowanie że kiedyś było super a teraz to posucha - jest wysoce niesprawiedliwe.

Ostatnio edytowany przez •Fish3r• Wto Lis 22, 2016 6:19 pm, edytowano w sumie 3 razy

PostWysłany: Śro Wrz 28, 2016 6:02 pm 

Masz rację ale z kolei zauważ jaką ilością właśnie słabego kina jesteśmy atakowani. Powiedz mi ile produkcji w tym roku możesz uznać za udane:) W tym roku nie natknąłem się na taką która by mi odpowiadała(w sumie to po Star Warsach zgodnie z obietnicą nie byłem w kinie więc nie powinienem się wypowiadać),w 2015 Mad Max mnie ujął. Jeśli chodzi o wyobraźnię to wg mnie bardziej jest to kwestia indywidualna a nie wieku. Jedni ludzie od zawsze byli i będą marzycielami, inni twardo stąpają po ziemi, w kinie jest tak samo, jedni idą po odmóżdżającą rozrywkę, z braku zajęcia a inni chcą ambitnego kina, inteligentnego humoru.
Wymieniłeś kilka filmów które są w porządku jednak znacząca większość to właśnie minimum nastolatki:)

Nie będę się bardzo upierał przy swoim zdaniu, Twoje argumenty są sensowne i na miejscu. Może za bardzo się uniosłem.
Pozdrawiam Cię serdecznie

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Paź 10, 2016 6:17 pm 

Polecam może znany już film - Twierdza (1983) - "The Keep" Fajny SF, może bardziej horror z hitlerowskimi klimatami i muzyką Tangerine Dream.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Niezauważony, a niezły film SF - Ex Machina, Na skraju j
PostWysłany: Pon Lis 14, 2016 10:19 pm 

Kolejny przeze mnie przegapiony a film jest po prostu NIESAMOWITY.

http://www.filmweb.pl/film/Na+skraju+jutra-2014-577622

Nie radzę sie sugerować "obrazkami" (jakieś roboty itd) - arcy ciekawy zaskakujący pomysł na fabułę, niezła realizacja... dobre kino SF a też przeszło jakoś bez echa.
Wydawałoby się że nie można nic wnieść nowego do dziedziny walki z "kosmitami" atakującymi ziemię - ale ten film zmieni tą opinię u każdego.
Jeśli ktoś go nie widział - nie polecam czytać jakichkolwiek zdawkowych nawet recenzji, oglądać zwiastunów - bo to zdradza od razu to o co w tym filmie chodzi.

Załącznik:

PostWysłany: Wto Lis 15, 2016 11:01 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Na skraju jutra jest niezły ale wolę od niego Niepamięć:
https://www.youtube.com/watch?v=vwz7u57Usz0
Ma bardzo dobrą ścieżkę dźwiękową, warto posłuchać na dobrym sprzęcie :arrow: 8)

Fujinon 10x50, MT-800, Santel 180/1800, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-350D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 1 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 15, 2016 11:23 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Oba w/w filmy trzeba obejrzeć i też szczerze polecam "Niepamięć"

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 15, 2016 2:49 pm 
Awatar użytkownika

LesioQ napisał(a):
Dosyć na czasie ...

http://www.filmweb.pl/film/Raport+z+Europy-2013-633417
Obejrzałem i niestety nadal podtrzymuje zdanie o nowych filmach. Ten konkretny to taki, który można obejrzeć w wolnym czasie ale gdy zwróci się uwagę na poszczególnie elementy (fabułę, muzykę, grę aktorską itp.) już taki fajny nie jest.

PostWysłany: Wto Lis 15, 2016 3:07 pm 
Awatar użytkownika

Janusz_P. napisał(a):
Na skraju jutra jest niezły ale wolę od niego Niepamięć:
https://www.youtube.com/watch?v=vwz7u57Usz0
Ma bardzo dobrą ścieżkę dźwiękową, warto posłuchać na dobrym sprzęcie :arrow: 8)

Jestem identycznego zdania co do "Niepamięci", muzyka powala i fabuła ciekawa....
"Na skraju jutra", TVN nam zapoda w piątek...pomiędzy reklamami ;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 15, 2016 10:00 pm 

LesioQ napisał(a):
Dosyć na czasie ...

Obejrzałem... jeśli ktoś przeżyje z nudów pierwsze 30 minut i wybaczy że film cały czas krąży na krawędzi kina klasy B to na końcu w 100% to wynagradza. Końcówka spina całość, jest wybitnie dosłowna naturalna i realna, jest przestrogą i zapada w pamięć. Oby tak nie było....kiedyś.

Reasumując, dziękuje za zapodanie tytułu - warto było obejrzeć. Na końcu zupełnie inaczej patrzy się na ten obrazek:
Załącznik:

PostWysłany: Sob Lis 19, 2016 11:18 am 

"Na skraju jutra" obejrzałem zgodnie z zaleceniami, szczerze to średni:) dużo zapożyczeń, jak choćby główny motyw filmu, mega przewidywalny ale miło się oglądało, gra aktorska i scenariusz typowo "holiłudzki", czyli badass bohaterowie, ostateczne poświęcenie itp.

Se swojej strony w kwestii kosmitów mogę polecić "Dystrykt 9", główny bohater zagrał swoją rolę niesamowicie, bardzo fajne podejście do kosmitów. Z pewnością wart obejrzenia i moim zdaniem o niebo lepszy od "Na skraju jutra", chciałoby się kolejną część "dytryktu".

pozdrawiam
Łukasz

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lis 20, 2016 7:02 pm 

"Oblivion" włączyłem wczoraj i jak się okazało byliśmy na nim z żoną w kinie:) Pomimo oglądania po raz wtóry był to miły seans. Muzyka faktycznie niezła, szkoda że jest jej tak niewiele, oprócz końcowej części filmu.

Jutro czas na "Europa Report".

pozdrawiam
Łukasz

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lis 20, 2016 7:19 pm 

Zamieszcze tu parę filmów, które w wiekszości znacie.
Ale dla młodszych widzów może nie takie oczywiste.

Enemy Mine1985. Klasyka jakich juz nie kręca. Sam na sam z obcym na obcej planecie.
Z archiwum X Pokonać przyszłość - The X Files (1998). Klasyka o obcych na Ziemii.
Automata2014. Z Banderasem. Problem sztucznej inteligencji
Człowiek Przyszłości - Bicentennial Man 1999. Robin Williams - problem świadomości.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lis 20, 2016 10:21 pm 

makower napisał(a):
Enemy Mine1985. Klasyka jakich juz nie kręca. Sam na sam z obcym na obcej planecie.

http://www.filmweb.pl/film/M%C3%B3j+w%C ... -1985-7800

Widziałem. Idea przewodnia zacna... co nie zmienia faktu ze do bólu naiwny i wypiórkowany wręcz sztuczny, nudny. Jak dla mnie nic specjalnego mimo ze jestem fanem kosmicznego retro - ach te "silniki" statku zrobione chyba z farelki... : )

Jeśli ktoś jeszcze zna SF które dzieje sie w kosmosie lub ma jakiś z nim związek niech zapoda tytuł.

Ostatnio edytowany przez •Fish3r•, Wto Lis 22, 2016 5:15 pm, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: Wto Lis 22, 2016 4:37 pm 
Awatar użytkownika

Dla mnie mimo że stary to wciąż jary jest "Kontakt" ze świetną rolą Jodie Foster. Widziałem go więcej razy niż Kevina, a zawsze te same emocje jak za pierwszym razem .;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 22, 2016 9:45 pm 

mpknap napisał(a):
Dla mnie mimo że stary to wciąż jary jest "Kontakt" ze świetną rolą Jodie Foster. Widziałem go więcej razy niż Kevina, a zawsze te same emocje jak za pierwszym razem .;)

Kontakt to chyba najmądrzejszy film z gatunku Sf. Wybiera rozwiązania, na które do dzis nie ma odpowiedzi.
A jednocześnie udziela nam pewnych wyborów. Szkoda tylko , że to film a nie prawda.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Andrzej_G oraz 14 gości