* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 240 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 Temat postu: Re: Kino Astromaniaka - najlepsze i najciekawsze filmy SF
PostWysłany: Nie Kwi 15, 2018 5:15 pm 

Nowy serial: Serial Zagubieni w kosmosie (2018-) - dostępny na NETFLIX
http://www.filmweb.pl/serial/Zagubieni+ ... 18-783584#

Opinie różne. Jeśli jest warty oglądania dajcie znać - dopisze się do listy polecanych (ale no moje pi razy drzwi to szit)

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2018 7:27 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Tczewskie Imperium Light Pollution
Oglądałem w ramach jednorazowego maratonu ileś odcinków u kumpla co korzysta z Netflixa. Choć przy filmach zawsze jest tak, że ile ludzi tyle opinii, to dla mnie - zbyt dużo absurdów (żadne tam "sy-fy", bardziej familijno-przygodowe fantasy), sztuczna gra, kiepskie dialogi, nierówny skrypt, generalnie mizeria. Tylko weź na mnie poprawkę, że ja wybredny jestem :P

Chciałem nawet rozpocząć nową serię astro-recenzji na blogu po każdym odcinku, żeby pełniej uzasadnić czemu to kiepski serial, ale uznałem, że nie ma to sensu bo byłoby to wręcz jak czepianie się braku realizmu w "Gwiezdnych wojnach" (które nota bene uwielbiam, ale właśnie jako fantastykę) - więc dałem sobie spokój tak z serialem, jak i opisywaniem :D

Bardzo za to czekam na przyszłoroczny "Ad Astra", chyba bardziej z powodu obsady niż zarysu fabuły (Tommy Lee Jones, Donald Sutherland, Brad Pitt plus zdjęcia pana z "Interstellar" - szkoda, że nie Lubezkiego z "Grawitacji"). O astronaucie poszukującym swojego ojca, który przed dwudziestoma laty na jednej planecie odkrył nową formę życia...

chavez1976 napisał(a):
Dzięki Fish3r za podpowiedź, fajne tytuły.
Widziałem Salut 7. Podobał mi się. Faktycznie, dość podobny do Grawitacji ale na faktach.

Faktem były tam głównie awaria Saluta 7 i nazwa statku załogi ratunkowej - reszta ehkm... wyjdzie wkrótce w recenzji :P Ale generalnie dało się obejrzeć.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2018 5:49 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
Podpisuje się pod opinią wyżej . Serial słaby , raczej dla mało wymagających dorosłych . Piętnaście lat temu pewnie bym się cieszył oglądając go , a dzisiaj to męczarnia. Pozdrowienia

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2018 4:58 pm 

Hawkeye napisał(a):
Chciałem nawet rozpocząć nową serię astro-recenzji na blogu po każdym odcinku, żeby pełniej uzasadnić czemu to kiepski serial, ale uznałem, że nie ma to sensu bo byłoby to wręcz jak czepianie się braku realizmu w "Gwiezdnych wojnach" (które nota bene uwielbiam, ale właśnie jako fantastykę) - więc dałem sobie spokój tak z serialem, jak i opisywaniem :D

Czekam z niecierpliwością na wpisy w blogu. Daj linka jak skończysz.

ps. najwyraźniej nie ma co dodawać tego "dzieła" do spisu i zostawię ten film zagubionym. A czy komuś udało się obejrzeć tego ruskiego "marsjanina" ? Ten tu co był:
Marsjanin - rosyjska wersja marsjanina.

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2018 2:08 pm 
Awatar użytkownika

Miał ktoś z Was okazję oglądać serial HBO "Krypton"?
Wg mnie całkiem ciekawie zrobiony serial czerpiący z Marvela, jednak bez przesady.

SW150/750 EQ3-2, Tasco 9VR by Vixen, SWA 3.5mm 70°, SW UW 11mm 80°, TS HR 5mm, Vixen NPL 25 mm, SW LE20,SW 9mm UWA, BCO 6mm, GSO 15mm SV, Barlow 2x, PG FireFly mono 0.3MP, NexImage 5
Ofna Pirate 3.5ccm
Traxxas Ford Raptor
T-Rex 100

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Maj 18, 2018 12:50 pm 

Odnośnie Interstellar. Jak widzę jest nawet ksiażka "Interstellar i nauka" (przeglądam właśnie ofertę promocyjną na PWN). W związku z tym że film należy do SF top wszechczasów to może kogoś to szczególnie zainteresuje.
https://ksiegarnia.pwn.pl/Interstellar- ... 021,p.html

Interstellar i nauka
Z przedmową Christophera Nolana.Wyjątkowe wprowadzenie do zagadnień naukowych leżących u podstaw filmu Christophera Nolana „Interstellar”.W filmie „Interstellar” Christopher Nolan zabiera widzów we wspaniałą podróż do najodleglejszych zakątków Wszechświata… a nawet poza nasz Wszechświat, do piątego wymiaru nazywanego przez fizyków hiperprzestrzenią. Niezwykła intryga filmu i wspaniałe efekty specjalne są oparte na solidnych podstawach naukowych. Kip Thorne, jeden z najwybitniejszych współczesnych fizyków już od samego początku zaangażował się w proces powstawania filmu. Czarne dziury, tunele czasoprzestrzenne, zakrzywienie czasu i przestrzeni, osobliwości, kwantowa grawitacja, anomalie grawitacyjne, piąty wymiar, hipersześcian Christophera Nolana – Kip Thorne wyjaśnia w tej książce te i wiele innych zdumiewających zjawisk pokazanych w filmie, i czyni to z ogromnym zaangażowaniem.

PostWysłany: Sob Cze 09, 2018 3:24 pm 

Biograficzny - Ryan Gosling ma zagrać Armstronga.
Premiera: 11 października 2018 (świat)

Zwiastun: http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1-46575

PostWysłany: Pon Cze 11, 2018 7:49 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wieś koło Łukowa, Lubelskie
Jestem po "Ghost in the Shell". Szczerze? Fajna muzyka ale czemu jej tak mało?:) Może byłem zbyt skupiony na fabule, że ją gdzieś po drodze zgubiłem ale kiedy dawała o sobie znać to była super.
Temat filmu już dość oklepany ale miło było znowu obejrzeć coś ze "świata przyszłości".
Słodki film dla całych rodzin, w porównaniu do niego nowy "Blade Runner" zyskuje dla mnie +10 do fajności a tak go słabo wcześniej oceniałem. Teraz mam ochotę go powtórzyć.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lip 04, 2018 5:24 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Mysłowice
Moim zdaniem 2049 sie obronił

BST 100 st 9mm,16mm, Orion24mm

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lip 04, 2018 5:28 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Mysłowice
Zloty_2000 Superman to bohater DC Comiks a nie Marvela ;)

BST 100 st 9mm,16mm, Orion24mm

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Paź 28, 2018 1:03 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Co prawda zamierzałem to wrzucić do wątku "space-art" ale coś mnie tknęło i z przyjemnością ożywię ten cenny wątek co tu mamy.
Film był mega drogi w produkcji (wtedy najkosztowniejszym wszechczasów) ale zarazem mega atrakcyjny w odbiorze. Kasa nie wyrzucona na marne IMHO. :)
Choć nie wiem czy na mojej wysokiej ocenie nie zaważa, że główna bohaterka była - jak dla mnie - wspaniała/piękna.

Pozdrawiam

Załączniki:

PostWysłany: Czw Lis 01, 2018 11:58 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Co prawda to nie SF, ale niedawno na ekrany wszedł "Pierwszy człowiek" - dziś byłem w kinie i szczerze polecam.
Nie jest to wbrew pozorom film o locie na Księżyc, ale przede wszystkim portret Neila Armstronga jako postaci tragicznej mimo swych osiągnięci i ogólnoświatowej sławy, człowieka nieszczęśliwego z powodu śmierci trzyletniej córki i zamkniętego w sobie - a dopiero na dalszym planie zdobywcy kosmosu, który, mam wrażenie, w przestrzeni kosmicznej właśnie szukał ucieczki od swoich "przyziemnych" problemów.
Po raz kolejny to napiszę, ale warto się wybrać do IMAXa, tym razem ze względu na dźwięk, który w tym filmie jest bardzo istotny i wiele "opowiada", szczególnie w scenach w przestrzeni kosmicznej i na pokładzie statków. Od strony wizualnej natomiast na szczególną uwagę i pochwałę zasługują właśnie klaustrofobiczne i ciasne wnętrza statków kosmicznych, które obraz i praca kamery świetnie wizualizują.
Film jest też dobrze zagrany, najlepiej chyba wypadła Claire Foy w roli Janet Armstrong (żony Neila), ale Gosling niewiele jej ustępuje.
Przyczepić mógłbym się do roztrzęsionych ujęć "z ręki" w scenach na Ziemi, poza tym tłumaczenie w paru miejscach kuleje (nie pamiętam już dokładnie, a i nieszczególnie zwracałem uwagę na napisy, ale zauważyłem, że niektóre specjalistyczne terminy na pewno zostały przetłumaczone błędnie).
Film jest w sumie dość ciężki i smutny, ale naprawdę wart obejrzenia na dużym ekranie.

PostWysłany: Wto Lis 13, 2018 9:21 am 
Awatar użytkownika

12 listopada odbyła się na National Geographic's premiera nowego sezonu serialu "Mars".
Zawierała także wywiady z ekspertami od Marsa.
Odcinek porusza ciekawe zagadnienie destrukcyjnej działalności prywatnych korporacji, które i tam będą nastawione na zysk nawet kosztem niszczenia środowiska.
Pokazali to jako analogię z takimi samymi, fatalnymi skutkami do jakich "kapitalizm" doprowadził w naszej (ziemskiej) Arktyce.

Dodam jednak, że jestem za kapitalizmem (tylko z mocnymi przepisami ochronnymi środowiska i karami za niszczenie atmosfery i reszty środowiska naturalnego)
gdyż inne systemy okazały się z natury swej absolutnie niewykonalne (prowadzą zawsze do patologii zarządzania, spadku wydajności i do jedzenia trawy z głodu przez masy ludzi).

https://www.space.com/42417-nat-geo-mar ... ode-1.html

Pozdrawiam

Załączniki:

PostWysłany: Wto Lis 13, 2018 10:51 am 
Awatar użytkownika

ekolog napisał(a):
Odcinek porusza ciekawe zagadnienie destrukcyjnej działalności prywatnych korporacji, które i tam będą nastawione na zysk nawet kosztem niszczenia środowiska.

ale ciekawe jak, skoro na marsie nie ma niczego, na czym dałoby się zyskać ani środowiska, które możnaby zniszczyć :P

PostWysłany: Sob Lis 17, 2018 11:46 am 
Awatar użytkownika

Nawet można (chyba) zobaczyć i to po polsku ? :)

https://www.youtube.com/watch?v=IVCd0uEa6GQ

Kto da radę (ma aż tyle czasu) może zda relację i rozstrzygnie kwestię podniesioną przez Szuu ;)

Pozdrawiam

Załączniki:

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 240 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości