* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
 Temat postu: Re: Niezauważony, a niezły film SF - Ex Machina, Na skraju j
PostWysłany: Wto Lis 29, 2016 3:39 pm 

Miejscowość: Wieś koło Łukowa, Lubelskie
Produkcje allegro są świetne i nie wiem co się na nich reklamuje, ja nic takiego nie widziałem, Twardovsky bardzo miło się oglądało, Smok wręcz tryska kreatywnością jak chociażby profil Smoka w mediach i komentarze ludzi "Należało się babie", "Taki to pożyje" czy "Chcę na tą imprezę".
Doskonale odzwierciedla ludzką degrengoladę i zobojętnienie, jak się komuś źle dzieje to niech mu się dzieje, z pewnością mu się to należy.

Własnie w Ex Machina końcówka jest najlepsza, może spoiler ale własnie ten brak happy endu jest w dzisiejszych czasach zaskakujący i pokazuje zimne "myślenie" maszyny, udawane uczucia celem dopięcia swego.
I tak właśnie powinno się wyobrażać AI.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 30, 2016 4:19 pm 

"Gra Endera" na podstawie noweli Orsona Scotta Carda 1985 roku.
Film z roku 2013. Ponieważ w filmie wystepują głównie nastoletni aktorzy i dodatkowo jest dubbing w polskiej wersji, film można by zaliczyc do gatunku kina familijnego SF. Choć jest tu i Harrison Ford.
Jednakże problem przedstawiony przez autora jest poważniejszy. Wobec wysokiego zautomatyzowania pola walki i zdalnego kierowania środkami bojowymi wojna upodabnia się do gry komputerowej. A jak wiadomo w grach najlepsi są młodzi ludzie. Dlaczego nie włożyc na ich barki prawdziwego zabijania, zwłaszcza wobec zagrożenia z kosmosu ?
Jak napisałem - kino raczej familijne ale warto czekac końca filmu.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 01, 2016 7:16 am 

Einstein and Eddington mamy już za sobą.
Trochę bibliograficzny, po części dokumentalny, elementy dramatu...... W sumie wyszło ciekawie i podobało mi się, nie bardzo mogę więcej coś napisać bo aż tak nie poruszył mojej wyobraźni, nie zagrał na uczuciach a pewnie by mógł, pozostawił za to spokój z którym normalnie można zasnąć. Polecam

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 12:23 pm 

Kolejny film szykuje się do wzbudzenia w nas emocji a może i strachu :) ... Podróż gdzieś daleko, jakaś awaria i..pytanie o co w tym chodzi. Fabuła jak widać oklepana ale zwiastun prezentuje się poprawnie, choć jakiegoś super zainteresowania u mnie nie wzbudził.

Premiera w grudniu - "Pasażerowie".
http://www.filmweb.pl/film/Pasa%C5%BCerowie-2016-558175

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 7:29 am 

Jestem po "They live".
Bardzo ciekawy film, temat idealnie na czasie i w fajnej interpretacji. Polecam każdemu:)
Karolu pisałeś o przedłużających się scenach, tak na dobrą sprawę to tylko ta scena walki jest troszkę długa i dziwna;), gra aktorska jest na dobrym poziomie, w tym roczniku chyba tak właśnie grano, zresztą obraziłbym się jakby było inaczej. Zakończenie filmu jest ok, tu nic więcej nie można dodać.
Ten film, chce się oglądać a nie sprawdza co chwilę ile go zostało w nadziei, że zaraz się skończy.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 11:34 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Syntów
mam tu coś. nie jakiś tam hit, ale na spokojnie można zobaczyć STREFA Q - Thriller, Sci-Fi - (2011) Lektor PL
https://www.youtube.com/watch?v=g8o-c2kI8JM

QUIS UT DEUS!
Sky Watcher 114/900 EQ1
Sky Watcher 130/900 EQ2
Sky Watcher 200/1200 Dobson

Lornetki: 10x50, 10-30x60, Revue 7x50, SkyMaster 20x80
Okulary: Meade plossl 5000 32mm 2"/ ES Maxvision 20mm/ SPL 10mm/ HR planetary 6mm

PostWysłany: Pon Gru 12, 2016 2:28 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Syntów
Tajemnica Syrjusza horrorek SF ze stopniowo rozwijającą się akcjom, nie jest to jakiś hit kinowy ale można zobaczyć. https://www.youtube.com/watch?v=oaZWvasg1LA

QUIS UT DEUS!
Sky Watcher 114/900 EQ1
Sky Watcher 130/900 EQ2
Sky Watcher 200/1200 Dobson

Lornetki: 10x50, 10-30x60, Revue 7x50, SkyMaster 20x80
Okulary: Meade plossl 5000 32mm 2"/ ES Maxvision 20mm/ SPL 10mm/ HR planetary 6mm

PostWysłany: Pon Gru 12, 2016 3:52 pm 

Bardzo dobrze Joker, podrzucaj nowe tytuły, jak znajdę czas to obejrzę wszystkie z tego wątku, mam nadzieję, że nie umrze śmiercią naturalną.

Pozdrawiam

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 15, 2016 1:23 am 

Idealny do tematu..niezauwazony a godny uwagi.
COHERENCE (dostępny na cda)
http://www.filmweb.pl/film/R%C3%B3wnole ... 013-701517

"W nocy, kiedy Ziemię mija kometa, grupa przyjaciół decyduje się spędzić wspólnie czas i obserwować rozwój wydarzeń. "
Problem w tym że rozwój wydarzeń jest dość... nietypowy. Akcja dzieje sie współcześnie i praktycznie tylko i wyłacznie w jednym domu (no.. choć nie do końca) - tak wiec uprzedzam, zero efektów specjalnych , zero akcji, dużo gadania - ale warto - trzeba przebić się przez pierwsze około 15 minut - tylko z pozoru są bez znaczenia.

Co do tajemnicy syriusza on bodajże miał 2 części.

PostWysłany: Śro Sty 11, 2017 1:12 pm 

Miejscowość: Górny śląsk
Witam,wczoraj dobiłem do 13-tej ostatniej części STAR TREK-a,teraz kolej na serie STAR TREK VOYAGER :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Sty 11, 2017 3:58 pm 

Jacek160 napisał(a):
Witam,wczoraj dobiłem do 13-tej ostatniej części STAR TREK-a,teraz kolej na serie STAR TREK VOYAGER :)

Nigdy fanem ST nie byłem, ostatnio jednak z braku laku skusiłem się jednak na kilka nowych odcinków i.... nie wytrzymałem..to po prostu nie jest dla mnie. Z litości dla siebie i braku checi zaniżania ocen dla ST na filmwebie - resztę odpuściłem : )

Chcialbym zacytować post wimmera który widziałem na AP dzisiaj z którym się "jednoczę" w całości:
Mianowicie że " Moim zdaniem kino s-f mocno wspiera astronomię :) Motyw podróży w kosmos zawsze podtrzymuje zainteresowanie. Oby dalej kręcono filmy o kosmosie."

Dobre kino SF odgrywa więc kluczową rolę w rozbudzaniu zainteresowania kosmosem, a ktore to zainteresowanie rozpoczyna się już w latach dziecięcych. Bywa więc ze i pisma astronomiczne np All About Space systematycznie maczają palce w kinie SF (np. w Space 4 stronicowy artykuł poświęcony filmowi "Grawitacja") czy w Astronomy - przeglądy najlepszych filmów SF.

PostWysłany: Czw Sty 12, 2017 1:37 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gliwice
Jak ktoś chce pooglądać dobry serial w kosmicznych klimatach to polecam Expanse. Adaptacja świetnej space opery - "Przebudzenie Lewiatana" - James S. A. Corey. Duży budżet, dobre sceny w kosmosie i scenografia stacji na Ceres, stosunkowo mało idiotyzmów i niekonsekwencji naukowych, niezła gra aktorska. Skrzyżowanie kryminału z Battlestar'em. Najlepsza rzecz, jaką od czasu 2-go sezonu BSG widziałem. Rzecz dzieje się za jakieś 150-200 lat na etapie kolonizacji US.

AT72ED, APM/TS Tripl APO 80/480, SV110ED, AT Voyager Alt/Az, Canon 12x36 IS III, Bushnell Legend Ultra HD 8x42, Siebert SS3 4.4, Meade82/5.5, ES82/6.7;8.8;11, Lunt XWA 100*9mm, Maxvision82/18 (MeadeUWA), ES68/24, Aspheric31, Meade32SP

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Sty 12, 2017 6:53 am 
Awatar użytkownika

Jak ktoś lubi zakręcone filmy to może "the zero theorem" ???

Dziwadło ale ciekawy. Na CDA chyba jest.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Sty 12, 2017 1:42 pm 

Miejscowość: Górny śląsk
Dlaczego wybrałem Star Trek-a,bo to jest film na którym się wychowałem,poza tym to dzięki niemu zaraziłem się astronomią.Pamiętam jak w latach 80-tych jako nastolatek nie mogłem się doczekać na emisje kolejnego odcinka w telewizji.Dzisiaj doczekaliśmy takich czasów gdy praktycznie wszystko mamy dostępne w sieci,pogoda ostatnio nie rozpieszcza.Zostaje fotel,browar,chipsy i można nadrabiać zaległości :)

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości