* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 156 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
 Temat postu: Re: Rodzynki z OLX:)
PostWysłany: Wto Lip 18, 2017 1:43 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ostrzeszów
https://www.olx.pl/oferta/teleskop-astr ... nuVnS.html Kosmiczna jakość w astronomicznej cenie...;)

ES: 4,7mm, 6,7 mm, 14mm, 24 mm 2"
MEADE UWA: 20 mm 2", ( 82*).
Barlow GSO ED 2x 2"

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lip 18, 2017 2:25 pm 

Miejscowość: Górny śląsk
Co to jest"wypust kanadyjski"?pierwsze słysze.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lip 18, 2017 2:37 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wieś koło Łukowa, Lubelskie
http://www.forumastronomiczne.pl/index. ... wa-dobson/

Tutaj jest ten oferowany sprzęt. Sprzedający chyba nie orientuje się w cenach tych sprzętów, ot cała tajemnica.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lip 19, 2017 7:34 pm 
Awatar użytkownika

https://www.olx.pl/oferta/teleskop-sky- ... nvrIa.html synta 8 naprawdę tanio.

Barlow GSO ED 2x 2"

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lip 19, 2017 7:52 pm 

...ale ta Synta to staruszka i napewno ponad 10 lat gdy robili jeszcze z R&P.

PostWysłany: Sob Lip 22, 2017 7:26 pm 
Awatar użytkownika

Mimo, iż to nie jest ogłoszenie dotyczące astro, to rozczuliła mnie pisownia:

Oddam za darmo trzy oparcia fiat Czinkłaczento

SW150/750 EQ3-2, Tasco 9VR by Vixen, SWA 3.5mm 70°, SW UW 11mm 80°, TS HR 5mm, Vixen NPL 25 mm, SW LE20,SW 9mm UWA, BCO 6mm, GSO 15mm SV, Barlow 2x, PG FireFly mono 0.3MP, NexImage 5
Ofna Pirate 3.5ccm
Traxxas Ford Raptor
T-Rex 100

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lip 25, 2017 6:09 pm 
Awatar użytkownika

Teleskop sky watcher. (synta) dobson 10 rozsuwany
https://www.olx.pl/oferta/teleskop-sky- ... nyQLq.html nic tylko brać cena super!

Barlow GSO ED 2x 2"

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Sie 10, 2017 10:20 am 
Awatar użytkownika

Znalazłem przeglądając OLX teleskop zbudowany przez Janusza w Astrokraku:

https://www.olx.pl/oferta/teleskop-astronomiczny-newton-na-montazu-typu-dobson-CID767-IDnuVnS.html#d64029b97c

SW150/750 EQ3-2, Tasco 9VR by Vixen, SWA 3.5mm 70°, SW UW 11mm 80°, TS HR 5mm, Vixen NPL 25 mm, SW LE20,SW 9mm UWA, BCO 6mm, GSO 15mm SV, Barlow 2x, PG FireFly mono 0.3MP, NexImage 5
Ofna Pirate 3.5ccm
Traxxas Ford Raptor
T-Rex 100

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Sie 10, 2017 11:00 am 

To już zabytek. Pewno bardzo ciężki w porównaniu do SW/GSO 25cm.
Facet zaszalał poważnie z ceną. Wszystko przestarzałe technologicznie. Może lustra coś więcej są warte niż losówka azjatycka. Fabryczne współczesne teleskopy są o wiele estetyczniejsze.
P.S.
A co to takie za śruby parami z tyłu tuby trzymają takie czarne elementy? Do czego to?
Image

Ostatnio edytowany przez Soczi, Czw Sie 10, 2017 5:09 pm, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: Czw Sie 10, 2017 4:20 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Czerwona Woda k. Zgorzelca
Ten teleskop za prawie 4 klocki stoi od dość dawna. I zero zainteresowania.
Miałem już coś napisać gościowi odnośnie ceny, ale w sumie co mnie to obchodzi.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Sie 10, 2017 5:16 pm 

Polskie teleskopy z tamtych czasów dowolnego producenta to zawsze były taką nieco produkcją garażową ATM. Widać to doskonale po okularach, wyciągach, pająkach, mocowaniach szukaczy, a zwłaszcza tych śrubach kolimacji LG. Dobrze że tamte czasy się skończyły.

PostWysłany: Czw Sie 10, 2017 7:01 pm 

Te czarne elementy to przeciw wagi przykręcone do celi

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Sie 10, 2017 9:16 pm 

Miejscowość: Nowe Skalmierzcye
Cześć.
Przedstawiam Wam pierwszą korespondencję na OLX z nieuczciwym sprzedawcą.
Możecie mi tutaj mówić, że wolny rynek itd. itp. , a ja mówię g....prawda.
Facet celowo podnósł cenę o 200pln więcej niż nowy w sklepie i mając tego świadomość liczy że:
- ktoś nieświadomy kupi w takiej cenie.
- negocjacja na którą się powołuje skończy się w granicach ceny nowego (albo najlepiej wyżej), klient będzie baardzo szczęśliwy że dostał taaki rabat a tak naprawdę kupi używkę w cenie nowego i to bez gwarancji i niewiadomym stanie.

loombard

Teleskop SKY-WATCHER 80/400
podgląd ID ogłoszenia: 306744974

Twoja odpowiedź
Dzień bobry.
Czy ogłoszenie dotyczy samej tuby, czy tez kompletu z montażem i statywem?
Pozdrawiam Tomek.

loombard
Witam,
ogłoszenie dotyczy samej tuby.
Pozdrawiam

Twoja odpowiedź
No to życzę powodzenia w szukaniu frajera.
Cena wyższa od nowego w sklepie.
Pozdrowienia dla "polaczka cwaniaczka".

loombard
Cena PODLEGA NEGOCJACJI.
Pozdrowienia zwrotne.
Loombard

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Sie 10, 2017 9:41 pm 

Drugi przypadek, to jawne oszustwo i zastanawiam się czy takich rzeczy nie zgłaszać na Policję - aczkolwiek sprawa byłaby pewnie umożone ze względu na niską wartość przedmiotu czy też szkody.

Jakiś tydzień temu pojawiły się 3 ogłosznenia z Wrześni na dwa bardzo wysokiej klasy teleskopy.
1. CELESTRON CPC 925 GPS
2. CELESTRON 10" bardzo podobny do tego pierwszego tylko wiekszy.
3. Jakiś zabytek rarytas marki Revue, czy jakoś tak.

Napisałem do autorki ogłoszeń zapytanie na CPC 925GPS.
Cena wyjściowa była około 4700pln. a zestaw zawierał:
Kompletny teleskop z montażem - cena nowego na astrokraku 11099pln (ta końcówka jak w markecie :-)).
http://www.astrokrak.pl/azymutalne/2287-teleskop-celestron-cpc-925-xlt.html
W zestawie jeszcze 3 okulary z najwyzszej półki (jakiś DELOS, ETHOS i chyba Pentax) w każdym bądź razie cena każdego to około 1500pln. Dodatkowo niezła kątówka i inne pierdoły.
Podsumowując cena za taki nowy zestaw przekracza 15.000pln.

No i co Panowie, jest okazja - tak się podjarałem wieczorem że dopiero rano jak chciałem zadzwonić z komórki stwierdziłem że nie ma podanego numeru, no to juz z lekkim podejrzeniem postanowiłem napisac wiadomość do sprzedającego:

teleskop CELESTRON CPC 925 GPS wraz z akcesoriami.
podgląd ID ogłoszenia: 351969016

Twoja odpowiedź
Witam.
Proszę o numer telefonu kontaktowego, w sprawie teleskopu.Pozdrawiam Tomek.

Email został usunięty
jestem na urlopie, nie bede odbieral dziesiatek telefonow, zapraszam
jak sie nie sprzeda to odbior osobisty dopiero po urlopie - 15. jak Panu bardzo zalezy, a zeby miec pewnosc,ze Pan sie zjawi, zadatek 20 zl i trzymam go dla Pana, pozdr

Twoja odpowiedź
Witam.
Jak Pan jest na urlopie to i tak się nie sprzeda (bo jak go Pan pokaże?).
W takim badź razie prosze o informację gdzie i kiedy można obejrzeć ten teleskop (jest ktoś aktulanie na miejscu)?.
Mam blisko więc mogę podjachać w każdy dzień.
Pozdrawiam Tomek.

Na drugi dzień, wszystkie ogłoszenia zniknęły. Dopiero teraz przy wklejaniu tekstu zauważyłem że koleś usunął maila przy swojej odpowiedzi. Sprytna akcja - niech z 10-ciu wpłaci po 20pln i ma 200 stówki z jednego ogłoszenia gratis.

Na koniec dodam tylko że trzeba uważać i potraktujcie to jako przestrogę. Ogłoszenie napisane było fachowym językiem, człowiek umiał przedstawić wartość teleskopu okularów (wiedział co to Plossl a lantanowy itd.). Do tej pory zastanawiam się skąd posiadał całkiem niezłą wiedzę merytoryczną, która płynęła z każdego z ogłoszeń - mi zajęło rok aby w miarę się poruszać po nomenklaturze astro sprzętu i obserwacji. To budowało wiarygodność, ale brak kontaktu, to że ogłaszała się kobieta a odpowiadał facet i super niska cena = zawsze żarówa w głowie że coś jest nie tak.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 8:18 am 

Nie widzę nic co by mogło mnie zszokować w takich ogłoszeniach. Przesadzasz nieco, pewno przez urażoną dumę że nie udało ci się faktycznie złapać tej okazji, o ile była prawdziwa. Ludzie patrzą po sklepach internetowych przed zakupem jakie są ceny. Ja także nie lubię rozmów telefonicznych jak coś sprzedaję i co? Ma to o mnie źle świadczyć?
Oczywiście są naciągacze na zaliczki. Był przecież jakiś czas temu na naszych astroforach taki co darmowy kredyt brał za fikcyjny sprzęt. Jednak ja bym raczej brał wsiadał w auto jak blisko i jechał nawet w nocy żeby być pierwszy po taką okazję jak z olx. Zaliczka 20zł to moim zdaniem jest śmieszna. Jak rezerwowałem rok temu na forum Taurusa 16" pod Warszawą to chciałem dać nawet 1 tyś zaliczki na konto. Jednak byłem drugi w rezerwacji, więc nie wpłacałem. Jakoś niedawno na olx był tez inny duży SCT którego gotów byłem kupić na odbiór osobisty ale także na następny dzień zniknął. Nie wiadomo dlaczego. Może oszust a może już sprzedał szybko. W każdym razie nic bym nie stracił, bo drogie rzeczy biore tylko na odbiór osobisty.

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 9:03 am 

Soczi napisał(a):
Nie widzę nic co by mogło mnie zszokować w takich ogłoszeniach. Przesadzasz nieco, pewno przez urażoną dumę że nie udało ci się faktycznie złapać tej okazji, o ile była prawdziwa. Ludzie patrzą po sklepach internetowych przed zakupem jakie są ceny. Ja także nie lubię rozmów telefonicznych jak coś sprzedaję i co? Ma to o mnie źle świadczyć?.

Ej no chłopie nie bądź naiwny.
- Dwa najwyższej półki teleskopy z bardzo dobrym wyposażeniem za około 30-35% ceny nowego.
- Wystawione w ten sam dzień i zakończone po 2-3 dniach w tym samym momencie.
- Sprzedający nie podaje telefonu kontaktowego, znika mail w trakcie korespondencji i odmawia jakiegokolwiek kontaktu poza wiadomościami na portalu aukcyjnym.
- trzeci teleskop wystawiony był przez kogoś innego z tej samej miejscowości - niby to kolegi, ale schemat opisu dokładnie taki sam.
- sprzedający proponuje w ciemno zaliczkę gwarantującą pierwszeństwo (nie ważne jaka kwota), już przy pierwszej odpowiedzi, mimo że nie wspomniałem o tym ani razu (jego inicjatywa). Czyli wpłata w ciemno bez możliwości obejrzenia sprzętu.
- po propozycji podjechania i obejrzenia teleskopu wszystkie trzy ogłoszenia znikają.
- ogłoszenie wystawia inna osoba niż w korespondencji (tak naprawdę są dwie osoby wystawiające 3 ogłoszenia).

No i nic nie widzisz?.
Przecież to jawny przekręt.

Mi bardziej chodziło o to że w większości przypadków treść dotycząca sprzetu astro jest pisana bardzo amatorsko i nieudolnie (opisy niefachowe) albo na zasadzie "kopiuj/wklej" ze stron dystrybutorów. Tutaj natomiast było to pisane fachowo ze zrozumieniem tematu i wartości wystawionego sprzętu - normalnie tak jak na tutejszej giełdzie czy w recenzjach, nawet przez chwilę zastanawiałem się czy wśród Nas mógłby się ktoś taki znaleźć i nabierać potencjalnych kupujących na OLX. I to jest niebezpieczne, bo takie ogłoszenie dla kogoś kto choć trochę się zna jest interesujące.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 9:22 am 

Olewać takie oferty i tyle. Jak nie chce kontaktu i nie daje możliwości obejrzenia to odpuszczamy kompletnie i zapominamy że coś takiego w ogóle istniało.

PostWysłany: Wto Wrz 05, 2017 9:17 pm 
Awatar użytkownika

https://www.olx.pl/oferta/teleskop-opti ... fb5a287c14

Jak na tak duże lustro cena całkiem niezła, pominąwszy: wyciąg, szukacz itd, montaż to klon EQ3 Soligora, więc całkiem solidna konstrukcja. Wiem bo miałem.

Barlow GSO ED 2x 2"

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Wrz 05, 2017 10:17 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Mysłowice
Werni74 napisał(a):
https://www.olx.pl/oferta/teleskop-opticon-srednica-23-cm-CID767-IDowOve.html#fb5a287c14

Jak na tak duże lustro cena całkiem niezła, pominąwszy: wyciąg, szukacz itd, montaż to klon EQ3 Soligora, więc całkiem solidna konstrukcja. Wiem bo miałem.

No i najważniejsze wymienić pająka bo przy F4 tego teleskopu widać go w każdym okularze.

BST 100 st 9mm,16mm, Orion24mm

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Wrz 22, 2017 1:30 pm 
Awatar użytkownika

https://www.olx.pl/oferta/luneta-telesk ... e7e8badbe6

jak ktoś szuka dużego lustra:)

Barlow GSO ED 2x 2"

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Wrz 22, 2017 1:54 pm 

Dla mnie to lusterko jest za małe. Wolałbym 15-16cali za 5000
Dziwne, ale dlaczego ten sprzedawca nie daje ogłoszenia na oficjalnych forach astro?
Za 2500 może bym wziął te 13-tke. Kurde drogie te składaki jak cholera.

PostWysłany: Pią Wrz 22, 2017 2:52 pm 
Awatar użytkownika

Bo jak to ze składankami bywa, po złożeniu zawsze coś zostaje:)))

Barlow GSO ED 2x 2"

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Wrz 22, 2017 3:43 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Soczi napisał(a):
To już zabytek. Pewno bardzo ciężki w porównaniu do SW/GSO 25cm.
Facet zaszalał poważnie z ceną. Wszystko przestarzałe technologicznie. Może lustra coś więcej są warte niż losówka azjatycka. Fabryczne współczesne teleskopy są o wiele estetyczniejsze.
P.S.
A co to takie za śruby parami z tyłu tuby trzymają takie czarne elementy? Do czego to?
Image

Te srebrne szpile to zwory gniazda mocy po 4 kA każde bo druga funkcja tej haubicy to działo elektromagnetyczne do niszczenia wrogich satelitów :arrow: :lol: :mrgreen:
A tak na poważnie to sztyfty M8 do zakładania tych czarnych ciężarków które służyły do wyważania szukacza i wyciągu z ciężkimi okularami aby teleskop nie opadał w żadnej z roboczych pozycji bo są umieszczone w osi naprzeciw szukacza i wyciągu bo to był sprzęt wyważany w 3D, ten Arktur obecnie tak rynkowo wart jest jakieś 1500-2000 zł jako używka w idealnym stanie... :wink:

PS. Ktoś mnie tu kiedyś pytał o takie ciężarki do naszych teleskopów, przy świątecznych porządkach znalazłem jeszcze kilka sztuk wymalowanych proszkowo na czarno wiec jak przeczyta to niech się odezwie... :idea:

Fujinon 10x50, MT-800, Santel 180/1800, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Paź 06, 2017 10:35 am 
Awatar użytkownika

Seria EII Nikona bardzo ceniona, tutaj protoplasta:

https://www.olx.pl/oferta/lornetka-niko ... b614a8ae08

Nie wiem na ile to okazja ale w stosunku do serii EII cena wydaje się być atrakcyjna.

Filtry: Polaryzacyjny BST 2" _ Orion UB 2"

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Paź 06, 2017 11:26 am 

Kilka ogłoszeń tego użytkownika już widziałem. Zawsze kiedy ma coś ciekawego to nie ma numeru telefonu żeby się do niego dodzwonić a na wiadomości nie odpisuje.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 156 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości