* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
 Temat postu: Pieerwsze spojrzenie przez teleskop
PostWysłany: Wto Lis 07, 2017 6:58 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
No swój pierwszy raz mam w końcu za sobą :P
Jak zauważyliście zajmuje się też można by rzec kosmosem ale na innych falach, bardzo lubiłem spoglądać w niebo i wypatrywać satelitów a przy okazji obserwować co tam się dzieje, niestety mój sprzęt zakupiony na ruskim targu w latach 80-tych to lornetka 12x40, coś tam widać ale głównie w dzień.

Niedawno postanowiłem kupić lornetkę 15x70 i nauczyć się nieba, to co zobaczyłem przeszło moje oczekiwania (pierwszy raz wyniuchałem Galaktykę Andromedy i plejadę ) więc to mnie utwierdziło, sprzęt radiowy mam w sumie chciałem sobie dokupić jeszcze jedną zabawkę (Yaesu 817) ale postanowiłem że przeznaczę to na teleskop i to był trafny wybór.

Zakupiłem Newtona 8'' w zestawie ( to co w stopce) oczywiście z racji ż łysy dobrze widoczny pierwszy rzut oka właśnie na niego i co?
szok, szczena na Ziemi, łomatko co za widok ludziska żebyście to mogli zobaczyć :)
W sumie mam kilka fotek ale ze smartfona i z ręki tak że nie będę się wygłupiał- dla mnie są rewelacyjne
troszkę słaby filtr mam ale dokupimy bo oko razi, mam nadzieję że jak łysemu się znudzi to widoki będą jeszcze lepsze, troszkę się obawiam czy dam radę wyszukać obiekty ale do odważnych Świat należy, szukacz sobie wycentrowałem tak że myślę że nie będzie źle, myślałem o laserowym ale się wstrzymam, zobaczymy jak sobie dam radę.
Bardzo się spodobało mojemu synowi (8lat) tak że będę miał z kim siedzieć po nocach na ogrodzie, problem stanowi dla niego szkoła a dla mnie praca zaczynająca się o 02:00, chociaż można się tu sporo plusów doszukać przy obserwacjach niestety tylko z lornetką w łapach.

Oczywiście duże podziękowania dla Orzecha z forum za pomoc w wyborze i sprawdzeniu zestawu, akurat trafiło się kilka kilometrów od domu więc nie było większych problemów.

Czekamy na bezchmurne niebo.

Ps. Oczywiście do starych forumowiczów i tak będę miał focha i to dużego, ale z czasem pewnie przejdzie :P

Skymaster 15x70

http://gumisiorek.blogspot.com

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Pieerwsze spojrzenie przez teleskop
PostWysłany: Wto Lis 07, 2017 7:49 pm 
Awatar użytkownika

Gratulacje!
Owocnych łowów i sprzyjającej aury!

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 08, 2017 7:33 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wieś koło Łukowa, Lubelskie
Pierwszy look na Łysego robi piorunujące wrażenie... i kolejny też ... i kolejny... i jeszcze jeden:) Łysy się zwyczajnie nie nudzi. A poczekaj jak pojawi się fajniejszy Jowisz;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 08, 2017 10:50 am 
Awatar użytkownika

lolak89 napisał(a):
A poczekaj jak pojawi się fajniejszy Jowisz;)

Nie wiem czy dam radę swoim sprzętem,
wyczekuję na Saturna, a raczej aż chmury dadzą coś zobaczyć, bo jeszcze jest możliwość.

Skymaster 15x70

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 08, 2017 2:40 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa, Mazowieckie
Szkoda tylko że Saturn jest już tak nisko że obserwacje go są bardziej męczące niż dają satysfakcji :( Sam miałem farta że kupiłem pierwszy sprzęt niedawno, a miałem jeszcze okazję obejrzeć uszatego :) Btw. gratulacje pierwszej obserwacji :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 08, 2017 7:50 pm 
Awatar użytkownika

Dobrze, że się dałeś namówić na ten zestaw, bo masz w zasadzie wszystko na start za fajne pieniążki 8)
O Jowisza na razie zapomnij. Może w grudniu ale na porannym niebie ale i tak dość nisko. Saturn to już chyba "po ptokach". Bardzo nisko :?
Zostają Ci DSy i jak tylko łysy zejdzie to zaraz Cię będę ciągnął pod ciemniejsze niebo, bo takie obserwacje z miasta to nie obserwacje :wink:

Nikon EX 10x50,

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 08, 2017 9:00 pm 
Awatar użytkownika

Orzech napisał(a):
Dobrze, że się dałeś namówić na ten zestaw, bo masz w zasadzie wszystko na start za fajne pieniążki 8)
O Jowisza na razie zapomnij. Może w grudniu ale na porannym niebie ale i tak dość nisko. Saturn to już chyba "po ptokach". Bardzo nisko :?
Zostają Ci DSy i jak tylko łysy zejdzie to zaraz Cię będę ciągnął pod ciemniejsze niebo, bo takie obserwacje z miasta to nie obserwacje :wink:

Nie żałuje w ogóle, tak że jeszcze raz wielkie dzięki.

Syn oczu nie odrywa od Stellarium, filmów BBC o kosmosie i doczekać się nie może pierwszego wypadu, pierwsze co chciałby zobaczyć to Drogę Mleczną.
Ech żeby tak jeszcze miał prawko....

Skymaster 15x70

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 22, 2017 3:46 pm 

Gratuluje zakupu. Ja po zakupie czekałem rok na Oriona i mgławice tam się znajdującą dla mnie szok. Wszystko w sumie co widac to dla mnie do dzisiaj szok :mrgreen: :shock:

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 22, 2017 4:45 pm 
Awatar użytkownika

Dziękuje, niestety też muszę czekać aby w ogóle coś zobaczyć, troszkę tylko luknąłem i tyle, to tak jak z myciem auta: tydzień super pogody, umyjesz je i pada.
Mam nadzieję że coś w tym roku jeszcze się zobaczy, już nie myślę o wypadzie poza miasto tylko z podwórka chociaż jeszcze raz Łysego, Marsa wschodzącego, cokolwiek.

Skymaster 15x70

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: szuu, towerfox oraz 17 gości