* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 Temat postu: Polish APOD (czyli polskie astronomiczne zdjęcie dnia)
PostWysłany: Sob Sty 13, 2018 11:13 pm 

Miejscowość: Internet
Pora chyba na podsumowanie tego projektu po ponad roku funkcjonowania. 8) Daleko jestem od "głupiej" krytyki ale wygląda to słabiej niż słabo. :wink: Pewnie Admin wykasuje ten post ale warto poznać, na krótko, Wasze opinie, które są ważne. Sto czterdzieści pięć (145 prac na rok) to raczej za mało na zdjęcia każdego dnia liczącego 365 dni. :roll: Sens jest ale zdjęcia nie dopisują. :lol: Zdjęcie dnia raz w tygodniu? To może raczej zdjęcie tygodnia? :roll:

Załącznik:

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Polish APOD (czyli polskie astronomiczne zdjęcie dnia)
PostWysłany: Nie Sty 14, 2018 3:17 am 

Cóż, po pół roku, max 3 kwartałach, wycofałbym się z takiej działalności. Nie znam sprawy, nie interesuje mnie astrofoto, nie znam autora strony, czyli mogę się wypowiedziec neutralnie. W każdym razie prac musiałby być co najmniej 7-8 razy tyle, żeby to miało sens (jakakolwiek zgodność realiów z nazwą strony). A tak, strona jest pchana nie pod górkę, ale pod stromy szczyt. Pewno sporo w tym naszej polskiej specyfiki w sferze psychicznej, ale widać i inne polskie realia. Cóż, jesteśmy biedni i skrajnie podzieleni...

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Sty 14, 2018 11:26 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Idea jest dobra ale powinno to się nazywać zgodnie z realiami zdjęciem tygodnia :arrow: :idea: :roll:

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Sty 14, 2018 10:09 pm 

Ale gdzie jest ten rzeczywisty problem z Polskim Astronomicznym Zdjęciem Dnia? Brak ostatnio bezchmurnych nocy? Tylko? :roll:

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 15, 2018 2:40 am 

Miejscowość: znikam
w/g mnie choć masę lat minęło nie udało się powrócić do stanu z przed kilkunastu lat, jakaś grupa wodzów na jednym z for skutecznie zadziałała rozbijając astro brać . Do tego na innym forum tajna moderator Ori... cięłą, blokowała użytkowników, wystarczyło że na tym pierwszym z nimi jechano i oona też . jak już zupełnie rozwaliła tamto forum , to przeniosła się do tego co mu służyła . Polish APOD może przyspieszyć scalenie się astro braci bo różne opcje tam określają co opublikować , może wspólnie już . To jednak nie przenosi się niżej . Wiem tyle, ze bliski właścicielowi moderator wyzywał kogoś od szmat , publicznie na forum i nie było reakcji zastraszonych czy coś jak zombie użytkowników świadczy o jakieś nienormalności , samo nie przejdzie . Ludzie niby światli , a ... . Młodzi co nie dostali tym może zdjęcia podeślą, ale tam wtedy zrobił się klub, co nad coś jak teraz sędziowie pokazali był i swym duchem zatruł wszystko . Pewnie nadal jest. To co się dziwić, że zdjęć nie ma ?
Chyba coś za pamiętliwy jestem ... sam w rewanżu też przegiąłem, niepotrzebnie , bo kogoś innego z klubu nad dotyczyło. Sporo lat w niebo nie lukałem tak mnie tamto ruszyło, nawet teraz od razu wspomnienia pojawiają się . brrr
Do dzisiaj nie było próby pojednania czy jak zwać ...

http://zbig.fora.pl/

PostWysłany: Pon Sty 15, 2018 8:41 am 

cos tam focę słońce, ale efektami sie nie dzielę w szczególności na sąsiednich forach. Mam wrażenie że polskie podwórko astro-foto takie trochę dziwne jest i nawet fajne zdjęcia nie są fajne. Jak są czarno-białe to nie są kolorowe a jak są kolorowe to nie tak kolorowe.

Generalnie jest nastawienie na jakość zdjęć a nie na radość z ich robienia. Jedyna słuszna droga do lepszych zdjęć to grube $$ na sprzęt i dużo roboczogodzin przed monitorem.

Trzymam kciuki za wszystkich nowicjuszy łapiących bakcyla i focących tanim sprzętem.
pozdrawiam

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 15, 2018 9:09 am 

Miejscowość: znikam
Kasa tamtych zaślepiła, patrzenie na tym co już nie ma tej nazwy forum na użytkowników jako źródełko tej kasy, do tego powartościowali nas i ci niby lepsi przyjęli to. Nie tylko moderatorzy tak działali, ale tez ci co lepsi niby. Niemniej było tam kilka osób co po ludzku gadali ale pewnie ucichli przez lata. Stąd te animozje miedzy nami. Pora to naprawić . Może jakiś wspólny zlot ? Może z szacunkiem do innych , a jak rozpasani moderatorzy inaczej to kopa im...

http://zbig.fora.pl/

PostWysłany: Pon Sty 15, 2018 10:20 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Myślę że prawdziwi Miłośnicy Astronomii piszący na różnych forach są ponad ich bezsensowne podziały bo Astronomia jest jedna i całe szczęście jeszcze apolityczna, więc serdecznie zapraszam do nadsyłania swoich prac które uważacie na najlepsze i najbardziej udane na polski "APOD"

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sty 16, 2018 12:35 am 

zbyszek napisał(a):
w/g mnie choć masę lat minęło nie udało się powrócić do stanu z przed kilkunastu lat, jakaś grupa wodzów na jednym z for skutecznie zadziałała rozbijając astro brać . Do tego na innym forum tajna moderator Ori... cięłą, blokowała użytkowników, wystarczyło że na tym pierwszym z nimi jechano i oona też . jak już zupełnie rozwaliła tamto forum , to przeniosła się do tego co mu służyła . Polish APOD może przyspieszyć scalenie się astro braci bo różne opcje tam określają co opublikować , może wspólnie już . To jednak nie przenosi się niżej . Wiem tyle, ze bliski właścicielowi moderator wyzywał kogoś od szmat , publicznie na forum i nie było reakcji zastraszonych czy coś jak zombie użytkowników świadczy o jakieś nienormalności , samo nie przejdzie . Ludzie niby światli , a ... . Młodzi co nie dostali tym może zdjęcia podeślą, ale tam wtedy zrobił się klub, co nad coś jak teraz sędziowie pokazali był i swym duchem zatruł wszystko . Pewnie nadal jest. To co się dziwić, że zdjęć nie ma ?
Chyba coś za pamiętliwy jestem ... sam w rewanżu też przegiąłem, niepotrzebnie , bo kogoś innego z klubu nad dotyczyło. Sporo lat w niebo nie lukałem tak mnie tamto ruszyło, nawet teraz od razu wspomnienia pojawiają się . brrr
Do dzisiaj nie było próby pojednania czy jak zwać ...

Trochę się ludzie nauczyli, sama społeczność już w razie czego hamuje ataki na sąsiednie fora. Kiedyś było zaognianie sytuacji, walki w okopach i fale banów. Wtedy powszechny internet dopiero się rozwijał, teraz już jest elementem powszechnym z każdego miejsca. Ludzie już nie tracą rozumu po przejęciu funkcji moderatorskich, a myślą bardziej racjonalnie. Pojednanie nie pojednanie dotyczy garstki osób tak naprawdę, reszta piszę na jednym 2, 3 forach i żadnych podziałów nie odczuwa.

tomeczz napisał(a):
cos tam focę słońce, ale efektami sie nie dzielę w szczególności na sąsiednich forach. Mam wrażenie że polskie podwórko astro-foto takie trochę dziwne jest i nawet fajne zdjęcia nie są fajne. Jak są czarno-białe to nie są kolorowe a jak są kolorowe to nie tak kolorowe.

Generalnie jest nastawienie na jakość zdjęć a nie na radość z ich robienia. Jedyna słuszna droga do lepszych zdjęć to grube $$ na sprzęt i dużo roboczogodzin przed monitorem.

Trzymam kciuki za wszystkich nowicjuszy łapiących bakcyla i focących tanim sprzętem.
pozdrawiam

Różnie z tym jest, jeżeli zdjęcie jest ok to można wstawiać, każdy samemu ocenia czy warto. Ze słabszych zestawów nawet warto, aby ludzie wiedzieli jaki z danym sprzętem mogą osiągnąć efekty. A nawet ze słabszym sprzętem wchodzisz w świat realiów astrofoto, zbierasz doświadczenie i wiedzę. A sprzęt można rozwijać w miarę rozwoju hobby i potem może być lepiej. Zresztą nie każde foto musi być na konkurs czy do albumu, robimy dla siebie, dla własnej przyjemności i satysfakcji.

PostWysłany: Wto Sty 16, 2018 9:36 pm 

Charon X napisał(a):
Trochę się ludzie nauczyli, sama społeczność już w razie czego hamuje ataki na sąsiednie fora. Kiedyś było zaognianie sytuacji, walki w okopach i fale banów. Wtedy powszechny internet dopiero się rozwijał, teraz już jest elementem powszechnym z każdego miejsca. Ludzie już nie tracą rozumu po przejęciu funkcji moderatorskich, a myślą bardziej racjonalnie. Pojednanie nie pojednanie dotyczy garstki osób tak naprawdę, reszta piszę na jednym 2, 3 forach i żadnych podziałów nie odczuwa.

Mi to jednak wygląda na walkę o oglądalność, uwagę forumowiczów. :wink: To się nie zmieni, moim zdaniem. :wink:

Charon X napisał(a):
Różnie z tym jest, jeżeli zdjęcie jest ok to można wstawiać, każdy samemu ocenia czy warto. Ze słabszych zestawów nawet warto, aby ludzie wiedzieli jaki z danym sprzętem mogą osiągnąć efekty. A nawet ze słabszym sprzętem wchodzisz w świat realiów astrofoto, zbierasz doświadczenie i wiedzę. A sprzęt można rozwijać w miarę rozwoju hobby i potem może być lepiej. Zresztą nie każde foto musi być na konkurs czy do albumu, robimy dla siebie, dla własnej przyjemności i satysfakcji.

Właśnie takim "słabszym/tańszym" zestawem astrofoto zrobić dobre zdjęcie, jest największą satysfakcją. :D Z drugiej strony "wypasionym" zestawem zrobić "marną" fotkę to nie jest powód do nadmiernej dumy. :wink:

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: dawid1508, maxio oraz 19 gości