* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
 Temat postu: Re: Moje sugestie odnośnie działów : Kupię, Sprzedam , Zamie
PostWysłany: Śro Cze 13, 2018 4:20 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sieradz (Rossoszyca)
•Fish3r• napisał(a):
A tak w regulaminie - proszę jest.. "że tak mogę".

A jest w regulaminie że tak nie możesz?
Czasami to wydaje mi się, że część userów pragnie zobaczyć maniaka w szacie i na zasadach astropolis czy forumastronomicznego.
Tutaj jest wszystko poukładane tak, że dostęp jest łatwy a forum bardzo czytelne.
I nawet maleńkie zmiany raz jedne potem drugie i trzecie zmienią je w trudny do ogarnięcia śmieć.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Cze 13, 2018 9:11 am 

dark napisał(a):
A jest w regulaminie że tak nie możesz?

No to tu nie możesz. Tak samo jak linkować, czy robić aukcji. No i ?... bo nie rozumiem pytania?
dark napisał(a):
Czasami to wydaje mi się, że część userów pragnie zobaczyć maniaka w szacie i na zasadach astropolis czy forumastronomicznego.
Tutaj jest wszystko poukładane tak, że dostęp jest łatwy a forum bardzo czytelne.
I nawet maleńkie zmiany raz jedne potem drugie i trzecie zmienią je w trudny do ogarnięcia śmieć.

Nie wiem co ci się wydaje dark, ale przyznam, nie zdawałem sobie do teraz pojęcia z skali z strachu. To jest aż takie przerażenie w oczach, które nie dość że przesłania nawet najmniejsze zmiany ułatwiające życie, to jeszcze wyolbrzymia potencjalne skutki do absurdu. To samo tyczy się AM jako AM nie tylko działu giełda.
W którym miejscu możliwość zamykania własnych ogłoszeń czy wpis w regulamin, że to sprzedający decyduje komu i jak sprzeda wdł uznania powoduje u ciebie nieczytelność i utrudnienia?

PostWysłany: Śro Cze 13, 2018 1:07 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Silesia Superior
wampum napisał(a):
Drugą sprawą fajnie działającą to ranking wirygodności (ktoś wszczniej już to zapopponował.
Sprzedającemu wystawia się ocenę punktową (gwiazdkową?) po zakupie tutaj też można to zestopniować (bardziej sprawiedliwe) " za produkt zgodny z ogłoszeniem i bezporoblemową transakcję" dajemy 3 punkty.
Za jakiś "mały zgrzyt" np. na produkcje jest jakiś defekt wynikający z normalnego użytkowania ale kupujący go akceptuje a sprzedający go nie zauważył" 1 punkt.
Za naciągnięcie i oszutwo - o punktów i np. po trze takch aukcjach ban na sprzedaż na Xczasu.

Ranking kupującego - wszystko ok. kasa wpłynęła 3pkt. Kasa się nie zgadza (np za przesyłkę), kupujący się wycofał w ostanim momencie po rezerwacji itp - 1pkt.
Mamy naciągacza - o pkt. i ban po 3 takich akcjach.

To tylko propozycja, i to właściwie nie autorska tylko zlepek z innych forów tematycznych, gdzie takie systemy nie wymagające rewolucji w oprogramowaniu strony bardzo dobrze i skutecznie działają.

Na innych forach często działa i sprawdza się też prostszy system. Za dzialami Sprzedam, Kupię, Zamienię jest dział Komentarze (z przypiętym tematem "Spory"), gdzie każdy zainteresowany (wiarygodnością, historią giełdową, itp.) użytkownik zakłada temat o sobie :) Np. tematy "Forem" i "John Doe", w których jako wpisy widnieją komentarze na temat transakcji. Czasami trudno jest przełożyć sytuację na punkty. Forem dodaje wpis do tematu "John Doe" (kupiłem od Jaśka cośtam cośtam, wszystko ok), a user John Doe dodaje wpis do tematu "Forem" (forem kupił ode mnie cośtam cośtam, wszystko ok). Kolejna osoba po kolejnej transakcji dodaje kolejny wpis. W podklejonym temacie "Spory" są rozstrzygane, oceniane rozbieżności odnośnie transakcji. "Spory" czasami występują jako oddzielny dział z tematami np. "Forem - John Doe".

PostWysłany: Śro Cze 13, 2018 2:15 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Zmodyfikowałem punkt 7 i 8 regulaminu giełdy, proszę się z nimi zapoznać...

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Cze 16, 2018 4:13 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ostrołęka
Mam jeszcze jedną prośbę aby wstawiać zdjęcia w tych działach o wymiarach ( X ) x ( 600 pikseli -mniejszy bok ). Szybciej się to wszystko otwiera bo waga takiej fotografii to około 100 - 150 kB a nie 4,5 -5 MB bo i takie się zdarzają.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Fotosnajper 12 oraz 13 gości