* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
 Temat postu: Re: Moje sugestie odnośnie działów : Kupię, Sprzedam , Zamie
PostWysłany: Nie Lut 25, 2018 5:13 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Żaden regulamin nie zastąpi zdrowego rozsądku a chytrzy i tak stracą dwa razy, głupoty ludzkiej nie zastąpisz najlepszym nawet regulaminem ze złotych liter bo jest bezgraniczna i wręcz nieograniczona :shock: a jak ktoś chce być pierwszy i skupuje gorący, lipny towar poniżej połowy ceny to sam sobie frajer winien i nawet nie żałuję takich ludzi, niech odbierają takie cegły czy pustaki zamiast drogiej lornetki czy teleskopu, może przydadzą im się na garaż pod swoje BMW serii 3 na gaz bo to taki tok myślenia jest kupić za pół ceny, wyklepać, drogo sprzedać i rżnąc frajerów ale czasem i tu trafia kosa na kamień i trafia swój cwaniaczek na jeszcze większego cwaniaczka :arrow: :wink: :mrgreen:

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Maj 08, 2018 1:56 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ławy
Cześć. Ja z kolei dodam, że to forum astronomiczne i ludzie , którzy uczestniczą w jego astronomicznym życiu są bardzo solidną firmą. Do wszystkich Nowych, którzy boją się zakupów używanego sprzętu mogę tylko powiedzieć, że z reguły to są to słowni i prawdomówni Astromaniacy. Cały swój sprzęt z małymi wyjątkami kupiłem ( i sprzedałem ) na giełdzie i ... Polecam. Społeczność Astromaniaka to porządna i solidna firma.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Cze 09, 2018 9:53 am 
Awatar użytkownika

To bys sie Krzysiek zdziwił ...... niektórzy kieruja sie swoimi ''zasadami'' , wczoraj zarezerwowałem u jednego z uzytkowników , kilka astro-rzeczy i jak sie okazało wszytkie sprzedał komu innemu . Jego wola jego wybór .lecz niesmak pozostaje.

fioletowe szkielka tento tasco
LVW8-24, ES 5.5 62* ,le 11 45*

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Cze 09, 2018 11:49 am 

Miejscowość: Nowe Skalmierzcye
A ja po ostatnich "przygodach" i pretensjach kupujacych podjąłem decyzję, że:
Do każdego ogłoszenia "najsamprzód" idzie moje OWS (Ogólne warunki sprzedaży).
Co mi to daje?, odsiew niepotrzebnie niezdecydowanych i sprzedaż tym, którzy akceptują moje zasady - jak nie to nie ma sprawy - po prostu do transakcji nie dojdzie i tyle.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Cze 09, 2018 3:16 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sieradz (Rossoszyca)
W przypadku nieznanych sprzedających, często proszę o przesyłkę za zaliczeniem z możliwością sprawdzenia zawartości. Coś się nie zgadza i paczka wraca do nadawcy. Doskonała forma oferowana przez PP.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Cze 09, 2018 3:17 pm 

Ja dodam od siebie, że jako osoba oszukana na allegro skorzystałem z programu ochrony kupujących i odzyskałem wszystkie wpłacone środki włącznie z wysyłką. Oczywiście należy zgłosić sprawę na policję i po uzyskaniu zaświadczenie o wszczęciu postępowania całą dokumentację wysłać mailem na allegro. Zwrot środków następuje bardzo szybko. POK obejmuje transakcje przez payu jak i przelewy na konto, dlatego nie wiem czemu wiele osób wypisuje kompletne bzdury, że allegro nic nie daje. Daje i to dużo tylko trzeba trochę poczytać w regulaminie do czego zachęcam :mrgreen: .
https://allegro.pl/pomoc/faq/warunki-sk ... M9Y6lR0lUy
https://allegro.pl/pomoc/faq/co-zrobic- ... 12l88gOwhA

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Cze 10, 2018 8:46 am 
Awatar użytkownika

Widzę że temat bezpiecznych zakupów na giełdzie wraca po raz kolejny jak bumerang i mam wrażenie że mogę Wam w tym wyjść na przeciw, przeczytałem te linki Maksia o regulaminie bezpiecznych zakupów Allegro i możemy tutaj wprowadzić identyczny regulamin :arrow: :roll:
Zrobiłem też szybką symulację kalkulatorem Allegro i wstawiłem używaną lornetkę lub teleskop za 1000 zł bez drogich ramek, pogrubień czy podświetleń z 3 zdjęciami w standardzie wyszło mi 60 zł prowizji czyli 6% :arrow: :|
To drogo i niedrogo zarazem ale skoro ma dawać bezpieczeństwo zakupów to czemu nie, mogę tu na forum zrobić taki sam bezpieczny mechanizm giełdowy i zrobić bezpieczne zakupy z identycznym regulaminem za 5% dla forumowiczów tylko proszę najpierw dokładnie przeczytajcie ten regulamin bezpiecznych zakupów bo nie wszystkie jego punty spodobają się części forumowiczów :wink: :mrgreen:
Teraz proszę o przemyślenie i rozważne wypowiedzi w tej kwestii a kolegę Maksia poproszę o podanie terminu zwrotu kasy z POK która upłynęła od tej feralnej transakcji i jakiego rzędu kwoty dotyczył celem przybliżenia realiów przykładowej sprawy :?: ...

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Cze 10, 2018 9:10 am 

Janusz_P. napisał(a):
Widzę że temat bezpiecznych zakupów na giełdzie wraca po raz kolejny jak bumerang i mam wrażenie że mogę Wam w tym wyjść na przeciw, przeczytałem te linki Maksia o regulaminie bezpiecznych zakupów Allegro i możemy tutaj wprowadzić identyczny regulamin :arrow: :roll:
Zrobiłem też szybką symulację kalkulatorem Allegro i wstawiłem używaną lornetkę lub teleskop za 1000 zł bez drogich ramek, pogrubień czy podświetleń z 3 zdjęciami w standardzie wyszło mi 60 zł prowizji czyli 6% :arrow: :|
To drogo i niedrogo zarazem ale skoro ma dawać bezpieczeństwo zakupów to czemu nie, mogę tu na forum zrobić taki sam bezpieczny mechanizm giełdowy i zrobić bezpieczne zakupy z identycznym regulaminem za 5% dla forumowiczów tylko proszę najpierw dokładnie przeczytajcie ten regulamin bezpiecznych zakupów bo nie wszystkie jego punty spodobają się części forumowiczów :wink: :mrgreen:
Teraz proszę o przemyślenie i rozważne wypowiedzi w tej kwestii a kolegę Maksia poproszę o podanie terminu zwrotu kasy z POK która upłynęła od tej feralnej transakcji i jakiego rzędu kwoty dotyczył celem przybliżenia realiów przykładowej sprawy :?: ...

Tak Janusz prowizja allegro za teleskop to 6%, chętnych odsyłam do załącznika nr 4 w regulaminie allegro. Odnośnie zwrotu środków od czasu zakupu to trwało to ok. 2 miesiący, najwięcej czasu zajmuje wyjaśnianie sprawy przez policję, sam zwrot kasy nastąpił w ciągu kilku dni. Kwota oszustwa wyniosła ok. 2 500 zł.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Cze 10, 2018 9:11 am 
Awatar użytkownika

Wszystko jest dużo prostsze jak się obraca towarem nowym lub nabyty towar jest inny niż ten deklarowany. W przypadku sprzętów używanych sprawa jest trudniejsza, no bo jaka jest definicja stanu sprzętu używanego ? - na ile jest on zużyty, czy akurat ten stan odzwierciedla taką cenę, sprawy rezerwacji itp. Wszystko to chyba polega na wzajemnym zaufaniu i rzetelności forumowiczów. Z własnego doświadczenia powiem, że nie lubię sprzedawać akcesoriów pedantom, którzy potrafią się czepiać takich pierdół, że wolę uniknąć z nimi kontaktu handlowego.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Cze 10, 2018 10:56 am 
Awatar użytkownika

A rozważaliście aby, zamiast "programów ochrony świadków" zastosować na giełdzie mechanizm oceny sprzedający - kupujący, tak aby obie strony były oceniane. Można by to zrobić np. na zasadzie, że w ciągu 3 dni od dostarczenia obydwie strony wystawiają sobie oceny, ale publikowane są one równocześnie tak, aby uniknąć "kontruderzenia" w przypadku gdy jedna ze stron nie jest zadowolona. Inna sprawa, to że sporo z nas spotykało się/spotyka się na obserwacjach, zna się nie tylko z forum ale i z realnego świata, więc można zaryzykować stwierdzenie, że część z nas będzie mogła zarekomendować inną część z nas :-).

Co do opcji 5% programu ochrony - przy 100PLN to 5 złotych, ale przy 1000PLN to już 50 złociszy (a nie rzadko takie ceny widujemy) co znacząco podnosi koszty zakupów. Inna sprawa - od jakiej kwoty będzie liczyć się 5%? Od kwoty wystawienia, ostatniej zawartej w poście czy będziemy fair i podamy cenę jaką ustaliło się na PW?

I jeszcze jedno - jak wygląda prawnie taki mechanizm zwrotu 5% przez stronę trzecią? Czy nie jest to obwarowane jakimiś przepisami? De facto jest to rodzaj ubezpieczenia, które (akceptując regulamin) zwieramy w tym wypadu z Tobą Januszu, więc może ktoś się wypowie jak to wygląda od strony prawnej tak by przez przypadek nie oddać Januszowi niedźwiedziej przysługi.

SW150/750 EQ3-2, Tasco 9VR by Vixen, SWA 3.5mm 70°, SW UW 11mm 80°, TS HR 5mm, Vixen NPL 25 mm, SW LE20,SW 9mm UWA, BCO 6mm, GSO 15mm SV, Barlow 2x, PG FireFly mono 0.3MP, NexImage 5
Ofna Pirate 3.5ccm
Traxxas Ford Raptor
T-Rex 100

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Cze 10, 2018 12:10 pm 

Janusz_P. napisał(a):

Janusz, ty sobie z RODO na forum poradzić nie możesz, a chcesz się brać za aukcje z prawdziwego zdarzenia? Secundo, w jaki sposób ma przebiec implementacja takich mechanizmów? To będzie boleć - bo albo trzeba wszystko przerobić, albo zrobić na nowym silniku do tego dostosowanym no i wybulić.
Primo, jak już to by było to zdechnie, bo to jest teraz takie właśnie dlatego że jest luz i tego całego cyrku brak. I jak rozumiem chcesz brać 5% prowizji? - powodzenia.

Wdł mnie najlepiej od razu skasować giełdę na AM i wrzucajcie po prostu na Allegro - w czym problem - w różnicy 1% ?

PostWysłany: Nie Cze 10, 2018 1:01 pm 
Awatar użytkownika

[quote="zloty_2000"]A rozważaliście aby, zamiast "programów ochrony świadków" zastosować na giełdzie mechanizm oceny sprzedający - kupujący, tak aby obie strony były oceniane. Można by to zrobić np. na zasadzie, że w ciągu 3 dni od dostarczenia obydwie strony wystawiają sobie oceny, ale publikowane są one równocześnie tak, aby uniknąć "kontruderzenia" w przypadku gdy jedna ze stron nie jest zadowolona. Inna sprawa, to że sporo z nas spotykało się/spotyka się na obserwacjach, zna się nie tylko z forum ale i z realnego świata, więc można zaryzykować stwierdzenie, że część z nas będzie mogła zarekomendować inną część z nas :-).

Popieram " złotego 2000 ". Też jestem za ocenianiem stron transakcji. Dodam, że dalej podtrzymuję to co wcześniej napisałem. Sprzedałem i kupiłem kilkadziesiąt jak nie kilkaset rzeczy od forumowiczów i nie nie było generalnie żadnych problemów. Solidne towarzystwo. :D

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Cze 10, 2018 1:16 pm 

To wszystko wydaje mi się bezcelowe.
Tak naprawdę trzeba zadać sobie pytanie: ile razy mieliście jakieś symptomy oszustwa, niezgodny towar i jakieś "śliskie sytuacje".
Wydaje mi się, że to jakiś margines wszystkich aukcji - robimy sobie sztuczny problem. Jak na razie od kiedy jestem na forum (tak koło 2 lat) nie widziałem żeby co chwilę był problem ze kupnem/sprzedażą, żeby ktoś zgłaszał niezgodność towaru itd. Były to sytuacje jednostkowe, do policzenia na placach dwóch rąk.

Myślę, że brakuje tutaj na początku działu sprzedaży tematu stałęgo (administratora) z OWU.
Dobrym pomysłem używanym na forach o innej tematyce jest szablon, który zawsze trzeba wypełnić aby ogłoszenie się pojawiło.
Podstawowe informacje na temat produktu uszeregowane w ten sam sposób znacznie ułatwiają przejrzystość ogłoszenia.
1. Tutuł ogłoszenia:
- musi zawierać nazwę produktu (fabryczną oryginalną) - wyjątek zestawy (wtedy zestaw z (informacją czego dotyczy okulary, akcesoria optyczne, fotograficzne/ astrofoto/ zestaw teleskop-montaż). Można to po prostu w prosty sposób pogrupować. W takim przyapdku jeśli ktoś sprzedaje np. filtry, okulary, złączki kątówki. M,usi wystawić dwa/trzy tematyczne ogłoszenia.
2. Szablon w punktach.
ad1. Nazwa szczegółowa produktu, lub lista zestawowa.
ad2. Stan techniczny (tutaj też można zestopniować np. "nowe", "używane - jak nowe", "używane z widocznymi śladami użytkowania", "używane z defektem nie wpływającym na funkcjonowanie" "używane z defektem widocznym podczas użytkowania", "używane zniszczone- jako częśc zamienna". ITP,
ad.3 Sposób płatności "przelew", " płatność przy odbiorze", "płatność po sprawdzeniu przez kupującego". itp.
ad.4 Cena + koszty wysyłki (muszą być określone).
ad.5 Sposób doręczenia "odbiór osobisty" "paczka PP" "przesyłka polecona list", " dostarczenie przez sprzdającego w zasięgu X km"
ad.6 Informacje dodatkowe i opcjonalnie opis produktów - czyli Twórczość własna.
ad.7 ? Wasze propozycje. Nie wiem - gwarancja rozruchowa, możliowść reklamacji itd.

Wiem, że taki szablon bardzo dobrze działa i ma wiele zalet. Unifikacja i czytelność ogłoszeń. Wszystkie dane są podane szczegółowo i przejżyście. Ogłoszenie nie pokaże się póki sprzedający nie wypełni rzetelnie takiego szablonu.

Drugą sprawą fajnie działającą to ranking wirygodności (ktoś wszczniej już to zapopponował.
Sprzedającemu wystawia się ocenę punktową (gwiazdkową?) po zakupie tutaj też można to zestopniować (bardziej sprawiedliwe) " za produkt zgodny z ogłoszeniem i bezporoblemową transakcję" dajemy 3 punkty.
Za jakiś "mały zgrzyt" np. na produkcje jest jakiś defekt wynikający z normalnego użytkowania ale kupujący go akceptuje a sprzedający go nie zauważył" 1 punkt.
Za naciągnięcie i oszutwo - o punktów i np. po trze takch aukcjach ban na sprzedaż na Xczasu.

Ranking kupującego - wszystko ok. kasa wpłynęła 3pkt. Kasa się nie zgadza (np za przesyłkę), kupujący się wycofał w ostanim momencie po rezerwacji itp - 1pkt.
Mamy naciągacza - o pkt. i ban po 3 takich akcjach.

To tylko propozycja, i to właściwie nie autorska tylko zlepek z innych forów tematycznych, gdzie takie systemy nie wymagające rewolucji w oprogramowaniu strony bardzo dobrze i skutecznie działają.

Co Wy na to?
Sory za błędy,nie chce mi się już tego sprawdzać...jest Niedziela.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Cze 10, 2018 1:21 pm 

wampum napisał(a):
żeby ktoś zgłaszał niezgodność towaru itd.

Racja, to bezcelowe. Podejrzewam ze nie wiesz ile rzeczy zostaje na pw i ile tam się "załatwia". To co wypływa to już extremum, gdy nie da się rozwiązać polubownie i komuś puściły nerwy.
Ponawiam pytanie, skoro mają byc jakieś szablony, oceny, cuda na kiju - dlaczego nie allegro? Bo co własciwie? Kolor nie ten?
Januszowi się nie dziwię bo chciałby łykać 5% (biznes to biznes)- dziwne że dopiero teraz.

PostWysłany: Nie Cze 10, 2018 2:56 pm 
Awatar użytkownika

Fish3r, przez giełdę przechodzi w ciągu roku towar o równowartości jakieś 500% moich firmowych, rocznych obrotów i nie mam nic przeciwko jej opodatkowaniu z racji bytności na moim serwerze i wprowadzeniu mechanizmów bezpieczeństwa jak na Allegro i nie jest to jak wiesz nowy pomysł bo już jakiś rok temu było to dyskutowane ale z negatywnym skutkiem ze strony rekomendacji forumowiczów, zobaczymy w jaką stronę to się teraz potoczy tym razem... :wink: :roll:

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Cze 10, 2018 3:00 pm 

Ja tam wolę zawsze na PW załatwiać, bo przynajmniej jest minimalna szansa że nie będąc w kolejce pierwszym :wink: można się dogadać i kupić bo np. szybko sie wpłaci, odbierze osobiście itd. A kupić coś na allegro prawie zawsze nie mam szans (w licytacji lub okazyjnym KupTeraz).
Giełda jaka aktualnie jest mi odpowiada. Jak będą diametralne zmiany to sie wyniosę gdzie indziej gdzie będzie swoboda. Nie lubię twardych zasad handlu, choć przyznam że czasem mam trochę żalu że mimo rezerwacji sprzedano komu innemu. ...ale jak nie ta okazja to sie znajdzie inna za jakiś czas. :wink: Nasza giełda to zwykłe ogłoszenia i niech tak zostanie.

PostWysłany: Nie Cze 10, 2018 3:25 pm 

Janusz_P. napisał(a):
Fish3r, przez giełdę przechodzi w ciągu roku towar o równowartości jakieś 500% moich firmowych, rocznych obrotów i nie mam nic przeciwko jej opodatkowaniu z racji bytności na moim serwerze i wprowadzeniu mechanizmów bezpieczeństwa jak na Allegro i nie jest to jak wiesz nowy pomysł bo już jakiś rok temu było to dyskutowane ale z negatywnym skutkiem ze strony rekomendacji forumowiczów, zobaczymy w jaką stronę to się teraz potoczy tym razem... :wink: :roll:

Ja pamiętam, jak najbardziej rozumiem że chcesz zmonetyzować swoje zasoby, bo taka jest kolej rzeczy. Wtedy jednak się wycofałeś z niezrozumiałego dla mnie powodu, a dziś uważam, że ten pomysł nie ma sensu z punktu widzenia użytkownika - jest za późno, czasy się zmieniły i trochę mentalność. Może się mylę, ale zajedziesz giełdę i zostanie z niej tylko wspomnienie, a powrót może nie być możliwy do dzisiejszego status quo. Kwestia też jeszcze JAK to zrobić, bo zrobić to każdy umie, ale niekoniecznie dobrze. Rzadko zaglądam na AP , ale z tego co widziałem to chyba nowe bajery giełdowe na AP nie przypadły wielu osobom do gustu.
Jak na moje oko coś cię przypyliło finansowo stąd te odważne kroki, a przypylenie nigdy nie jest dobrym doradcą.

PostWysłany: Nie Cze 10, 2018 8:46 pm 

•Fish3r• napisał(a):
wampum napisał(a):
żeby ktoś zgłaszał niezgodność towaru itd.

Racja, to bezcelowe. Podejrzewam ze nie wiesz ile rzeczy zostaje na pw i ile tam się "załatwia". To co wypływa to już extremum, gdy nie da się rozwiązać polubownie i komuś puściły nerwy.
Ponawiam pytanie, skoro mają byc jakieś szablony, oceny, cuda na kiju - dlaczego nie allegro? Bo co własciwie? Kolor nie ten?
Januszowi się nie dziwię bo chciałby łykać 5% (biznes to biznes)- dziwne że dopiero teraz.

Kolego.
W ogólne nie zrozumiałeś co napisałem, prawdopodobnie przecyztałeś pierwsze moje zdanie, które zresztą prztoczyłeś a później w ogóle nie dotarło do Ciebie o co mi chodzi.

Popieram wypowiedź "Socziego", myslę tak samo, giełda działa i to całkiem dobrze i jaiekś drastyzne zmiany (ja przenoszenie na Allegro) jest bezcelowe.
Ja podałem tylko porpozycję ulepszenia (modyfikacji) aby ograniczyć pomyłki i nieprzyjemnie historie wziązane ze sprzedażą.
Ot tyle.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Cze 12, 2018 9:29 am 
Awatar użytkownika

Cześć. O dzisiaj absolutnie przestaję wcinać się się ze swoimi uwagami w cudzą sprzedaż. Nie jestem zainteresowany, nie komentuję. Chyba, że wiem, iż sprzęt był kradziony albo inny niż deklarowany w ogłoszeniu. Zbyt wiele niepotrzebnych słów robi zbyt wiele zamętu i szkód ogłoszeniodawcom.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Cze 12, 2018 2:40 pm 
Awatar użytkownika

Panowie-koledzy. To najlepsza giełda astronomiczna w naszym kraju. Zostawcie ją w spokoju. Niech dalej nam służy jak dawniej.
Zawsze kiedy macie wątpliwości poproście o wysyłkę za zaliczeniem z możliwością sprawdzenia zawartości lub udajcie się po przedmiot osobiście jeśli to możliwe.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Cze 12, 2018 3:46 pm 
Awatar użytkownika

kurp napisał(a):
Cześć. O dzisiaj absolutnie przestaję wcinać się się ze swoimi uwagami w cudzą sprzedaż. Nie jestem zainteresowany, nie komentuję. Chyba, że wiem, iż sprzęt był kradziony albo inny niż deklarowany w ogłoszeniu. Zbyt wiele niepotrzebnych słów robi zbyt wiele zamętu i szkód ogłoszeniodawcom.

Jeśli w danym przypadku masz uzasadnione podejrzenie że ktoś jest paserem, złodziejem lub oszustem to oczywiście ostrzegaj nas o tym i zgłaszaj ten fakt do odpowiednich organów bo bez innych komercyjnych zabezpieczeń działa to jak patrol obywatelski i jest bardzo skuteczne :arrow: :idea:

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Cze 12, 2018 5:14 pm 

Obecna giełda sama się reguluje, może lepiej lub gorzej i nie potrzeba żadnych nakazów, zakazów i regulacji. I niechnyak zostanie. Najgorsze jest wprowadzenie odgórnych regulacji. Dokładnie tak funkcjonuje państwo z milionem przepisów które i tak nie są "odporne" na nieprzewidziane sytuacje. I co wtedy?

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Cze 12, 2018 6:10 pm 
Awatar użytkownika

Janusz pamiętaj że lepsze jest wrogiem dobrego :wink:

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Cze 12, 2018 8:21 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kartuzy [Kaszuby]
dark napisał(a):
Panowie-koledzy. To najlepsza giełda astronomiczna w naszym kraju. Zostawcie ją w spokoju. Niech dalej nam służy jak dawniej.
Zawsze kiedy macie wątpliwości poproście o wysyłkę za zaliczeniem z możliwością sprawdzenia zawartości lub udajcie się po przedmiot osobiście jeśli to możliwe.

Witam.
Absolutnie się z Tobą zgadzam, niech zostanie jak jest.

Pozdro... .

1,25" : Soligor PE-25, BCO 10,18, RKE-Edmund 12,15

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Cze 12, 2018 9:41 pm 

chondryt napisał(a):
Absolutnie się z Tobą zgadzam, niech zostanie jak jest.
Pozdro... .

Nie no, nie trzeba przesadzać w drugą stronę. Każdy widzi ze przydałoby się przynajmniej kilka drobnych zmian. Co prawda z giełdy już od dawna nie korzystam i szczerze mam w pompie to i czy na ile się tam coś zmieni, ale np możliwość dania zamykania ogłoszenia przez wystawiającego byłaby chyba powszechnie mile widziana. Teraz zdaje się musi to robić mod/admin ręcznie. Chodzi o zasadę: jesli ogłoszenie nie jest zamknięte = aktualne. A te zamknięte, najlepiej aby od razu lądowały wtedy w osobnym podkatalogu z automatu.

Podobnie można dopisać zdanie w regulaminie, że o kolejności ofert kupna decyduje sprzedający wdł własnego uznania. Kosmetyka, ale to przecież najczęściej zdaje się występująca pretensja do sprzedających. A tak w regulaminie - proszę jest.. "że tak mogę".

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Martita oraz 37 gości