* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
 Temat postu: Astro oszust i złodziej.
PostWysłany: Wto Kwi 03, 2018 6:32 pm 

Miejscowość: Nowe Skalmierzcye
Cześć.
Namierzyłem oszusta na OLX, właściwie wiedziałem że oszukuje już od dwóch lat gdy chciałem coś od niego kupić.
Teraz zauważyłem kolejne jego ogłoszenie i się odezwałem z zapytaniem.
Nigdy nie podaje telefonu kontaktowego w ogłoszeniu, wystawia astro sprzęty co kilka miesięcy w bardzo okazyjnych cenach, zresztą samo ogłoszenie świadczy, że zna się na astronomi bo posługuje się znanym Nam wszystkim słownictwem i dobrze opisuje co chce sprzedaĆ. Zdjęcia są też "jakby" z jego domu.
Scenariusz jest taki sam, prośba z moje strony o telefon kontaktowy i zawsze jakaś wymówka - teraz bo ma noworodka, 2 lata temu że wyjechał i jest na wakacjach, jakaś zaliczka itd...
Tutaj macie jego aktualne ogłoszenie:
https://www.olx.pl/oferta/astro-revelation-sct-crayford-focuser-dual-speed-wyciag-2-teleskop-CID767-IDtdOsj.html

Zastanawiam się, czy nie zgłosić tego odpowiednim organom...

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Astro oszust i złodziej.
PostWysłany: Wto Kwi 03, 2018 6:37 pm 

Wampum, przede wszystkim na jakiej podstawie twierdzisz ze to "oszust" - bo nie podaje telefonu? - tak wynika z twojego postu. I co chcesz zgłosić "organom" - że go nie chce podać bo ma noworodka? - mają jechać sprawdzić? Masz coś na niego czy nie - typu "zapłaciłem i brak towaru" ? Jeśli nie, to twój post może co najwyżej posłużyć zwiększeniu ostrożności gdyby akurat ktos od nas chciał coś kupić, ale takie oskarżenia są bezpodstawne jak na razie, wyssane z palca, a OLX ciebie zleje od razu przy probie zgłoszenia.

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2018 7:04 pm 

•Fish3r• napisał(a):
Wampum, przede wszystkim na jakiej podstawie twierdzisz ze to "oszust" - bo nie podaje telefonu? - tak wynika z twojego postu. I co chcesz zgłosić "organom" - że go nie chce podać bo ma noworodka? - mają jechać sprawdzić? Masz coś na niego czy nie - typu "zapłaciłem i brak towaru" ? Jeśli nie, to twój post może co najwyżej posłużyć zwiększeniu ostrożności gdyby akurat ktos od nas chciał coś kupić, ale takie oskarżenia są bezpodstawne jak na razie, wyssane z palca, a OLX ciebie zleje od razu przy probie zgłoszenia.

No napisz do niego, jakbyś był zainteresowany, zobaczymy co się wydaży.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2018 7:26 pm 

Ja Ci mogę podać inny ciekawy link i co z tego. Olx to świetne miejsce dla wszelakiej maści oszustów, a administrator umywa ręce. Olx to tylko odbiór osobisty, ewentualnie za pobraniem choć to też żaden gwarant uczciwych zakup. Także w grę wchodzi inny znany i droższy portal aukcyjny, ale ze względu na POK dający nam gwarancje bezpieczeństwa o czym sam się ostatnio przekonałem.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2018 8:10 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
maxio napisał(a):
a administrator umywa ręce. .

Nie tak do końca, uczciwie informuje co i jak wystarczy poczytać, poza tym właściciel tylko udostępnia jak na tutejszym forum możliwość zamieszczania ogłoszeń, co najwyżej może wprowadzić pewne zabiegi aby utrudnić oszustwa ale kasę przelewamy na własną odpowiedzialność a nie poprzez portal.
Niedawno kupowałem na olx oscyloskop, znalazłem: cena bardzo atrakcyjna, zdjęcia z internetu, kontakt ze sprzedającym telefoniczny utrudniony (jak twierdził taka praca), oczywiście drugi koniec Polski tak że odbiór osobisty niemożliwy.
I co się okazało? transakcja bezproblemowa, poprosiłem o zdjęcia (zrzuty ekranu wybranych przebiegów, zdjęcia oscyloskopu ale tego co sprzedaje a nie z neta, dostałem bez problemu, zapytałem o możliwość kupna za pobraniem, też nie było problemu.
Tak że nie oceniajmy książki po okładce bo możemy komuś niechcący popsuć opinię, zachowajmy zdrowy rozsądek i logiczne myślenie.

Skymaster 15x70

http://gumisiorek.blogspot.com

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2018 9:54 pm 

Miejscowość: znikam
Nie sądzę by w tej cenie na forum nabywce znalazł. Ta oferta nie budzi moich zastrzeżeń, jakbym nie miał 2 podobnych to ..

http://zbig.fora.pl/

PostWysłany: Śro Kwi 04, 2018 8:23 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Z czystej ciekawości wszedłem na to ogłoszenie z linku i też nie widzę tu oszustwa jakby cena była podejrzanie niska to węszył bym podstęp a tu cena normalna i sprzęt prawie nowy więc nie bardzo wiem o co to całe zamieszanie :arrow: :roll: :?:

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2018 4:52 pm 

Tak qwoli informacji.
Sprzedawca zaproponował mi Meade SCT 10" płatne w ratach, odbiór przy zapłaceniu ostaniej raty.
Czy ktoś prywatnie czy przez OLX - miał taką sytuację?, wydaje się to mało bezpieczne.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2018 5:27 pm 

wampum napisał(a):
Tak qwoli informacji.
Sprzedawca zaproponował mi Meade SCT 10" płatne w ratach, odbiór przy zapłaceniu ostaniej raty.
Czy ktoś prywatnie czy przez OLX - miał taką sytuację?, wydaje się to mało bezpieczne.

Musisz spisać umowę w tym przypadku, podpis przy każdej wpłacie ze gość ja otrzymał (no chyba że przelew) itp. Kontakt tylko osobisty.

Temat postu: Re:
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2018 6:10 pm 

.

Ostatnio edytowany przez Soczi Pią Cze 22, 2018 11:17 am, edytowano w sumie 2 razy

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2018 9:22 pm 

Powiem krótko, nie wszystkim życie układa się tak jak uczą w szkole, tata/mama/babcia/ itd.
Niektórzy nie mają rodziny, i do wszystkiego dochodzą w życiu od "0".
No chyba, że moje maluchy mi pożyczą - tylko skąd.
Chyba nawet jest odwrotnie - słyszałem dzisiaj w radiu że 4-5 latek jest już dłużnikiem ZUSu, po zmarłym tacie - takie czasy mamy.

A wracając do Pana, którego nazwałem oszustem - może zbyt pochopnie, sam nie wiem.
Ale mam z nim przykre doświadczenia - kiedyś też coś chciałem kupić. Niby był na wczasach, nie chciał podać telefonu.
Umówiłem się z nim, że podjadę zobaczę bo nie mam daleko (chyba to był montaż ze statywem), już jechałem ale okazało się, że nikogo nie ma, facet nie odpisywał, nie odbierał - chciał jakąś zaliczkę żeby przytrzymać dla mnie i tak się skończyło.
Widzę co jakiś czas jego ogłoszenia na OLX, sprzęt raczej zawsze z wyższej półki, albo on albo jego żona wystawia. Nigdy nie podaje telefonu - może niektórych z Was to nie dziwi - mnie jednak tak. Jak chcę coś sprzedać -tym bardziej wartościowego to wręcz potrzebuję kontaktu z kupującym, nie ukrywam się, nie kombinuję. BO PO CO?.
Sami sobie odpiwiedzcie....po co niektórzy tak utrudniają życie sobie i innym.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2018 9:34 pm 

Miejscowość: Kraków
Było jakieś takie dość słynne małżeństwo wałkarzy na astro-forach , może to oni zmienili tylko miejsce swoich oszustw?
Drogie sprzęty to najlepiej kupować z odbiorem osobistym , lepiej podjechać osobiście a nie płacić w ciemno nie wiadomo komu i za co , jak już wydajemy ciężko odkładane pieniądze to tę parę złotych za drogę po odbiór na pewno było by wskazane. :wink:

Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza.

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2018 10:32 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Oświęcim
Panowie , przecież jest opcja kupna, płatne przy odbiorze ze sprawdzeniem zawartości przy kurierze w Poczcie Polskiej.
Tak kupiłem mojego Celestrona 25x100 na OLX, kurier przyjechał z lornetką , paczkę otworzyłem przy kurierze, lornetkę dokładnie obejrzałem jaki jest jej stan techniczny, oraz oczywiście luknołem przez nią jaki daje obraz, potem wypłaciłem kasę kurierowi .

Jeżeli sprzedawca nie zgadza się na taką formę sprzedaży, lecz żąda przedpłaty, to lepiej zrezygnować z zakupu na OLX, oczywiście pomijam tu odbiór osobisty.
To najlepszy sposób, żeby nie zostać oszukany na OLX , oszust na bank nie pójdzie na taką formę sprzedaży, oraz sprzedawca nie wyśle w tej formie uszkodzonego sprzętu lub cegły. Brak kontaktu telefonicznego z góry przekreśla jakiekolwiek zakupy na OLX , bo to źródło dodatkowego info o sprzedającym.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2018 10:34 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wieś koło Łukowa, Lubelskie
Co to jest za historia z ratami i odbiorem sprzętu przy ostatniej racie to ja już sam nie wiem, zgłupiałem zwyczajnie.
To jak wezmę kredyt na dom to się wprowadzę jak spłacę kredyt? Jakiś szwindel do kwadratu.

| Bresser 10x50 |

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości