* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
 Temat postu: Dzisiaj obchodzimy Dzień Ziemi
PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 7:05 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ławy
" Szacuje się, że co minutę na świecie wycinany jest las tropikalny o powierzchni boiska piłkarskiego, a tylko w Europie w ostatnich latach populacja owadów zapylających rośliny zmniejszyła się o 70 proc.. Rokowania na przyszłość dla Ziemi są złe - mówi PAP dr Radomir Jaskuła z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego "
więcej w artykule na portalu Interia
http://fakty.interia.pl/swiat/news-zle- ... Id,2572278

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Dzisiaj obchodzimy Dzień Ziemi
PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 9:49 am 

Czyli przez jeden dzień się nad nią zastanowią, a w pozostałe 364 dni będą truć dalej ją i nas. Pusta akcja i puste slogany... pozbierajmy przez jeden dzień bateryjki....
Podobne bzdury jak dzień praw człowieka, kobiet, matki, ojca, walentynki, międzynarodowy dzień przytulania, ochrony środowiska itd - ludzie już tak pozapominali o podstawowych odruchach/wartościach oczywistych rzeczach, które powinny funkcjonować na co dzień, że muszą je sobie przypomnieć raz na rok. Może jeszcze "Dzień Myślenia" - niech chociaż raz do roku sobie uruchomią mózg.

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 9:55 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
To nie tak :shock: , takie przypomnienie nawet raz do roku u wielu wywołuje chęć zbierania baterii do pojemników na to przeznaczonych przez cały rok, tak dzieje się w mojej firmie od lat, tak samo selekcjonujemy inne odpady więc proszę nie negować tak pięknych i dobrych dla Ziemi akcji tylko się do nich przyłączyć lub zamilknąć na wieki :arrow: :roll: :evil:

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 10:03 am 

Miejscowość: Kraków
Ludzie myślący na poziomie posiadający choć trochę inteligencji rozumieją problemy i sprawy ówczesnego Świata , dlatego moim zdaniem im nie potrzeba przypominać takich spraw , które są dla nich zrozumiałe i oczywiste.Aczkolwiek wszelakie nagłaśniane akcje i programy powinny być szeroko propagowane i miejmy nadzieję że w końcu przyniosą globalne zrozumienie i praktyczne podejście do tych tematów i spraw.
Jest masa takich takich spraw i rosną w przytłaczającym tempie.
Sam odnoszę zużyte baterie do miejsc im przeznaczonych , co prawda nie idę tam specjalnie , ale przy okazji wybierając się w te okolice , zabieram ze sobą szkodliwy złom.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:

Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza.

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 10:10 am 

Janusz_P. napisał(a):
takie przypomnienie nawet raz do roku u wielu wywołuje chęć zbierania baterii do pojemników na to przeznaczonych przez cały rok, tak dzieje się w mojej firmie od lat, tak samo selekcjonujemy inne odpady

Rozbawiło mnie to. Czyli u ciebie trzeba wywoływać tą "chęć" raz na rok i mi piszesz o "przyłączeniu się". Rozumiem, sugerujesz mi więc zrezygnowanie z codziennego nawyku i "wywoływaniu chęci" raz na rok, dobre!

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 10:17 am 
Awatar użytkownika

Ta jedna akcja raz na rok to jak iskra dla wielkiego wybuchu trwającego potem latami więc proszę albo ją poprzej albo się nie odzywaj więcej w tym temacie bo działasz na szkodę społeczną :arrow: :roll: :oops:

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 10:23 am 

Miejscowość: znikam
W/g mnie Ziemia ma świadomość i zaczęła aktywnie nas chronić, nas czyli tych otumanionych co nic do szerszego działania przeciw nam, przeciw Ziemi robić nie mogą . Podobało mi się, ze rejony z których wychodziła inicjatywa oziębiania klimatu Ziemi mocno na sobie odczuły to oziębianie i chyba zaprzestali te niebezpieczne zabawy .
Z naszej strony ciężko coś działać , impuls potrzebny . Sam nie wyrzucam do śmietnika baterii, zostają w pudełku i czekają kiedy nie zapomnę ich do sklepu zabrać .
A może by tak trawy w ogródku nie kosić ? Ptaki , owady odżyją ..

http://zbig.fora.pl/

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 10:34 am 

Janusz_P. napisał(a):
Ta jedna akcja raz na rok to jak iskra dla wielkiego wybuchu trwającego potem latami więc proszę albo ją poprzej albo się nie odzywaj więcej w tym temacie bo działasz na szkodę społeczną :arrow: :roll: :oops:

Iskra dla wielkiego wybuchu... Ta iskra już chyba tak wybuchła, że co rok w twojej firmie jak piszesz muszą się jednak napominać " o chęci" segregowania odpadków. No i iskra taka poszła i taki wybuch, że aż Kraków wciąż dymi jak smok wawelski, a jesli się to zmieni/a to nie przez takie dyrdymały. Takie akcje to hucpa, okazja do zaistnienia kilku fundacji/stowarzyszeń/działaczy aby dostali kasę którą później wydadzą na bzdury, trochę baloników, imprezka itd, google sobie zrobi nowy gif na głównej. REALNIE zero zmian.
Ja nie muszę tej bzdury "poprzej" gdyż codziennie ją 'poprzeram' i nie musi mi nikt przypominać np. o segregowaniu.

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 10:39 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ławy
Moja działka jako jedyna na osiedlu posiada drobny ale naturalny drzewostan. Stała się oazą wszelkiego ptactwa, płazów, gadów i owadów. Jest ich niewiele ale moi sąsiedzi przychodzą obejrzeć jak wygląda Jeż bo u mnie zdarza się , że ten "kolczasty " potrafi przespać się pośród drzew. Nawet wróble często się pokazują gdzie pośledzenie ich gdzie indziej obecnie graniczy z cudem, przynajmniej w mieście. Trzeba coś robić aby chronić Ziemię bo jest takie powiedzenie, że najpierw zginą pszczoły a potem My.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 10:40 am 

Miejscowość: Kraków
•Fish3r• napisał(a):
Janusz_P. napisał(a):

Iskra dla wielkiego wybuchu... Ta iskra już chyba tak wybuchła, że co rok w twojej firmie jak piszesz muszą się jednak napominać " o chęci" segregowania odpadków. No i iskra taka poszła i taki wybuch, że aż Kraków wciąż dymi jak smok wawelski, a jesli się to zmieni/a to nie przez takie dyrdymały. Takie akcje to hucpa, okazja do zaistnienia kilku fundacji/stowarzyszeń/działaczy aby dostali kasę którą później wydadzą na bzdury, trochę baloników, imprezka itd, google sobie zrobi nowy gif na głównej. REALNIE zero zmian.
Ja nie muszę tej bzdury "poprzej" gdyż codziennie ją 'poprzeram' i nie musi mi nikt przypominać np. o segregowaniu.

W takim układzie należy uszanować temat skierowany dla tych do których jeszcze nie dotarło. :wink:

Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza.

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 10:51 am 
Awatar użytkownika

Ty jakiś niedzisiejszy jesteś chłopie i Twoje wpisy tutaj to hucpa, odpady segregujemy od wielu lat a dwa lata temu zainwestowałem dzięki takim akcjom w energię słoneczną i mam na dachu 30 paneli fotowoltaicznych dających łącznie 7,5 kW prądu (rocznie 7,5 MWh) a w tym roku inwestuję w pompę ciepła tak że zaprzestanę całkowicie spalać węgiel pomimo że jedyny dym z komina to zobaczyłbyś przez 15 minut przy rozpalaniu pieca z podajnikiem i nadmuchem na początku zimy bo potem to dymu brak i mamy całkowite spalanie bez sadzy i smoły ale nie dawała mi spokoju emisja CO2 z 2 ton spalanego rocznie węgla więc jej całkowicie zaniecham przechodząc na nowoczesny system zasilania i ogrzewania domu prądem ze Słońca a takie coroczne akcje tylko mnie umacniają w tym co robię i z całego serca je popieram po podnoszą świadomość społeczną :arrow: 8)
Ma to też swoje ekonomiczne zalety, 2 tony węgla ekogroszku to jakieś 1500 zł a rocznie zużywam prąd w domu za 6 tys zł a teraz będę miał roczne oszczędności na poziomie 7,5 tys zł które z miłą chęcia zainwestuje w lepszy sprzęt do obserwacji nieba czy potrzebny po 12 latach remont bieżący domu :arrow: :mrgreen:

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 10:55 am 

Krzysztof_P napisał(a):
W takim układzie należy uszanować temat skierowany dla tych do których jeszcze nie dotarło. :wink:

Dla tych co nie dotarło, to już raczej nie dotrze choćby nie wiem jaki "wybuch" miał nastąpić. Dla rokujących nadzieję można przypomnieć film min. Home SOS Ziemia BBC, swojego czasu puszczany w kinach na całym świecie zdaje się. To mógłbym nazwać jakaś "akcją", która realnie mogła zmienić coś u poniektórych na dłużej niż 1 dzień a "wybuchy" i "iskry" mają to do siebie ze trwają chwilę i znikają.
https://www.youtube.com/watch?v=_DAr7A3cDV4

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 11:48 am 

Janusz_P. napisał(a):
słoneczną i mam na dachu 30 paneli fotowoltaicznych dających łącznie 7,5 kW prądu (rocznie 7,5 MWh) a w tym roku inwestuję w pompę ciepła tak że zaprzestanę całkowicie spalać węgiel pomimo że jedyny dym z komina to zobaczyłbyś przez 15 minut przy rozpalaniu pieca z podajnikiem i nadmuchem na początku zimy bo potem to dymu brak i mamy całkowite spalanie bez sadzy i smoły ale nie dawała mi spokoju emisja CO2 z 2 ton spalanego rocznie węgla więc jej całkowicie zaniecham przechodząc na nowoczesny system zasilania i ogrzewania domu prądem ze Słońca a takie coroczne akcje tylko mnie umacniają w tym co robię

A nie jest tak że po prostu wziąłeś kalkulator i wyliczyłeś ze taka energia w dłuższej perspektywie jest/będzie po prostu tańsza niż węgiel i stać cię na zainwestowanie? Żadna pro-ekologia - po prostu kasa i brak spalin z kominka. To ze energia odnawialna ogólnie jest i będzie tanieć nie wynika z jakiegoś dnia ziemi - tylko dlatego ze komuś się to zaczęło opłacać geostrategicznie na poziomie państw, a nie przez jednodniowe imprezy. Indywidualnie gdyby ktos ci zaoferował np. 4x tańszą energię od paneli, ale trułaby środowisko (niekoniecznie ciebie w domu, ale gdzieś z dala od gospodarstwa) to też kupiłbyś panele? Odpowiedz sobie sam i sprawdź czy faktycznie jesteś takim "z całego serca" wojownikiem o tą walkę o czystą planetę czy może tylko wtedy gdy jest to opłacalne. Bo niestety prawda jest taka, że ci co montują panele mają w 99% w d. Ziemię, a robią bo produkcja prądu jest ostatecznie tańsza, a czasem i granty mogą otrzymać lub myslą wręcz o odsprzedaży prądu sąsiadom (w PL jednak dalej chyba niemożliwe) Kasa, tylko kasa i korzyści - nie planeta Ziemia.

Ostatnio edytowany przez •Fish3r•, Nie Kwi 22, 2018 12:45 pm, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 12:38 pm 

Z tymi panelami to kula w plot, bo Janusz ma zainstalowane . Kiedyś pisał o tym, sam mam 2 kW ale falownik zaraz po gwarancji padł .
Fish3r prowokuje, a to skuteczniejsze zwrócenie uwagi daje, niż opisanie że dzisiaj Dzień Ziemi

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 1:02 pm 

Ja nie prowokuję, tylko zwracam uwagę że takie dni jakieś tam w tym Dzień Ziemi to takie nieszkodliwe kretynizmy, które mają posłodzić trochę poczucie Kowalskiego że dba o planetę bo..nie wiem... wrzuci dzisiaj bateryjkę gdzie trzeba, odniesie coś na zbiórkę odpadów w zamian za kwiatek, albo poniesie ekologiczną torbę cytuję np. z 2017 festiwalu dnia ziemi "Jak informuje "Życie Warszawy" dziś urzędy stołecznych dzielnic rozdadzą 5 tys. ekologicznych toreb. Na lnianych siatkach widnieje hasło "Warszawa stolicą czystości" - na takich imprezach się zarabia, wypromuje coś/kogoś o to w tym chodzi, a gawiedź ma się cieszyć i wyjść na spacerek. Problemy są palące, dramatyczne, a oni rozdają torebki z reklamą... miasta. To nie żaden Dzień Ziemi, tylko oszukiwanie.

Jak ktoś nie widzi czym takie imprezy są, to już nie zobaczy. Jedyna korzyść jaką ewentualnie widzę to zabawa dla dzieciaków dostaną balonik, wafelka, może coś usłyszą o środowisku.

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 3:47 pm 

Nic na siłę, samo się rozpędza. Dzisiaj nikt bateryjki do właściwego kubełka w sklepie nie wrzuci, bo zamknięte w tą niedzielę są . Chciało by się napisać, abyś ograniczył to oczekiwanie u innych, ale właśnie z tego powodu że wyzwoliłeś się tak piszesz. Wynika mi, że to świeże, bo dystansu, uległości co z czasem przychodzi nie wypracowałeś .
W/g mnie dobrze, że to Cię rusza, poczekać wystarczy i inni tez , tak na co dzień postępować będą, choć w/g mnie postępują , ale z osobna i o to chodzi jak w 1 poście pisałeś

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości