* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Temat postu: Re: RODO
PostWysłany: Pią Maj 25, 2018 3:47 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Jeśli nie chcesz być z nami na forum to teraz wystarczy jeden mail lub PW i usuwam trwale Twoje dane osobowe, adres i telefon z bazy danych ale bez zbędnego urzędniczo-prawniczego zadęcia bo po co ludziom utrudniać życie na amatorskim forum hobbystycznym jakim jest Astromaniak :arrow: :wink: :mrgreen:

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Maj 25, 2018 4:04 pm 

To było tylko pytanie. Mi tam szczerze to wisi czy jest RODO czy tego nie ma. :D :D :D :D Durnota UE

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Maj 26, 2018 10:23 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Dzięki tej "durnocie" usunąłem swoje dane już ze 149 baz danych i codziennie przychodzi po kilkanaście kolejnych zapytań od banków, konsorcjów handlowych, wydawnictw lub oferentów pożyczek o których nawet nie miałem pojęcia że tam figurują bo żadnej z tych firm nie dawałem tych danych, przynajmniej świadomie :arrow: :mrgreen: :shock:

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Maj 26, 2018 11:01 am 

Zapewne większość tych maili to zwykła ściema (taka darmowa reklama jako niby no-spam) - sam kilka miałem takich. Na moje oko to raczej 140stu spamerom potwierdziłeś swój mail w ich spam-bazie.
I tak swoją drogą jak otrzymałeś np. od banków.... to sądzisz, że ktoś tam później siedzi i czyta te dziesiątki tysięcy maili i ręcznie wykreśla dane personalne z bazy bo tak sobie ktoś zażyczył? Prawd. twój mail wylądował do kosza/spamu. Otrzymałeś jakies potwierdzenie usunięcia, a jak to sprawdzisz ?

PostWysłany: Sob Maj 26, 2018 11:47 am 

A nie może się usunąć automatycznie ? Przecież nikt ręcznie nie usunie setek czasem tysięcy danych w sensowym czasie.

PostWysłany: Sob Maj 26, 2018 12:02 pm 

Karol napisał(a):
A nie może się usunąć automatycznie ? Przecież nikt ręcznie nie usunie setek czasem tysięcy danych w sensowym czasie.

A widziałeś gdziekolwiek, automatyczne usunięcie? przykłady które otrzymałem:

"W razie jakichkolwiek pytań proszę odwiedzić Centrum Pomocy Morele.net: Kontakt"
"Z kim kontaktować się celu realizacji swoich praw? Naszym Inspektorem Ochrony Danych jest Leszek Jochlik, adres e-mail iodvabank@gmail.com" (nie znam żadnego iodvabanku)
"Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych przez Sii jako Administratora tych danych znajdziesz w naszej nowej Polityce prywatności (link do dokumentu)."
"Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i wątpliwości. Zadzwoń na mLinię lub odwiedź jedną z naszych placówek. "

itd. itp itd
Nie widziałem na razie prawie nigdzie abym łatwo mógł usunać swoje dane - zazwyczaj trzeba by się do kogoś dzwonić lub się dopraszać - czyli ręcznie na prośbę by usunęli.

PostWysłany: Sob Maj 26, 2018 4:33 pm 

No.... a ile mogę dostać mld od AM ?
https://businessinsider.com.pl/technolo ... wy/ee4s83c

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Izonix oraz 38 gości