* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Temat postu: Gry o kosmosie, co polecacie?
PostWysłany: Nie Maj 27, 2018 6:54 pm 

Cześć Wszystkim!

Nie jestem wielkim fanem gier, (chyba lekko z nich wyrosłem) ale chciałbym porywalizować z kimś w kosmicznej scenerii. Kiedyś za małolata wiele osób grało w OGAME, pytanie czy dziś warto założyć tam konto, czy może gra 'wymiera' i lepiej znaleźć coś lepszego, pytanie co? I też żeby nie siedzieć tam nie wiadomo ile, bardziej coś na 10-20 minut dziennie, żeby bardziej czuć klimat budowania czegoś, niż tracić czas na granie...

Ewentualnie coś na singla - Stellaris, Endless Space 2 itd, warto?

Pozdrawiam Wszystkich,

Hermes :)

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Gry o kosmosie, co polecacie?
PostWysłany: Nie Maj 27, 2018 8:55 pm 

https://www.eveonline.com/
Ponoć ma wiele milionów graczy, istnieje od eonów, jest b. skomplikowana, no i to głownie ekonomika, handel, sojusze z klanami itd.
Nie grałem - szkoda mi na to czasu, ale wiem że eve to kolos w grach online.

Z singla to czarujący MASS EFFECT 1 - klasyka (dwójka i trójka to już gimbaza), możesz też spróbować jak masz mocnego kompa mass effect andromeda (ale mi się nie podobała za bardzo), koopa w multi też ma, podobnie jak ME3.

ps. niedawno wyszła strategia ma marsie "surviving mars" - https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=34317

PostWysłany: Nie Maj 27, 2018 10:34 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
A ja polecam Kerbal Space Program - jak ktoś lubi symulatory, to to jest symulator programu kosmicznego. Budujemy rakiety (i samoloty) z dostępnych części i latamy sobie nimi. Brzmi prosto, ale w sumie wcale tak nie jest - całość jest dość realistyczna (oczywiście są pewne uproszczenia, ale to w końcu gra), a do tego jest mnóstwo modyfikacji, które realizm jeszcze zwiększają (np. zmieniają całą aerodynamikę czy wprowadzają "nasz" układ słoneczny).

PostWysłany: Śro Maj 30, 2018 10:34 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wieś koło Łukowa, Lubelskie
Ile ja się kiedyś zagrywałem w Hegemonię:)
https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=2322

Fajna strategia z animacjami wybuchających, rozrywających się w piękny sposób pancernikami itp. Na tamte czasy to majstersztyk grafiki a i dziś wygląda super. Fajna strategia nastawiona na podbijanie, kolonizowanie planet i ogólne ciukanie.

Albo pamiętam jeszcze Echelon https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=88
Kosmiczne bronie, kosmiczne statki, fajne wspomnienia.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 30, 2018 10:39 am 

Miejscowość: Kraków
Ja polecam trylogię Mass Effect. Bezsensowne jest polecanie tylko pierwszej części kiedy następne dwie są kontynuacjami poprzednich, to tak jakby przerwać oglądanie filmu po 30 minutach. Swoją drogą dwójka to majstersztyk, nie zlicze już chyba ile razy przeszedłem całą trylogię ;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 30, 2018 11:30 am 

mcmaker napisał(a):
Bezsensowne jest polecanie tylko pierwszej części kiedy następne dwie są kontynuacjami poprzednich, to tak jakby przerwać oglądanie filmu po 30 minutach. Swoją drogą dwójka to majstersztyk, nie zlicze już chyba ile razy przeszedłem całą trylogię ;)

A jakim prawem dalsza część czegokolwiek musi być tak dobra jak początek, tylko dlatego, że to kontynuacja? A już w szczególności gdy nad kolejnymi częściami przejmuje pałeczkę najgorsze zło - czyli EA wyczuwając kasę i chcąc sprzedać więcej i więcej decyduje się na target którym ma być gimbaza, profanując i spłycając fabułę, mechanikę i całą rozgrywkę i logikę do absurdu (chociażby słynna walka z wielkim "pokemonem" na końcu dwójki, "odnowienie" Sheparda po tym jak wpadł z orbity w atmosferę planety (really? really??) czy tragikomedia z zakończenia całej trylogii). Dwójka i trójka to już rozrywka dla dzieci przy konsoli, przy której nie wymagajacy dorośli też mogą się dobrze bawić. Wszystko w niej jest gówniane - nawet skanowanie planet. Oczywiście moje stanowisko jest równoznaczne z cżęscią opinii fanów całej serii ME. Ta druga pozostała połowa nudzi się przy jedynce, a dopiero chwalą pieśniami dwójkę czy tam trójkę. Tutaj zgody już nie będzie. W mojej opinii, ME kończy się na jedynce, a reszta jest tylko profanacją tej historii.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: picasso, Poszukiwacz15 oraz 13 gości