* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Temat postu: Re: Mam tego dość Panie Januszu !!!
PostWysłany: Wto Wrz 11, 2018 11:42 am 

sądziłem że astronomia skupia ludzi w miarę kulturalnych i obytych, a tu masz.

Każda norma prawna składa się z:
1) adresata
2) nakazu lub zakazu
i czasem 3) sankcji.

Jesli mamy do czynienia z osobnikami nieobytymi to sankcje czasem potęgują ich przekorność i zachowania negatywne.
Dlatego uważam że w naszej syt zamkniecie chata lub jakieś bany itp nic nie dadzą, a nawet pogorszą sytuację.

Wierzę, że zaangażowane osoby wyciągną wnioski ze swych błędów i pomyślą o poprawie ;)

Zostawmy Forum jakim jest pod względem "technicznym". Tu sie po prostu w tych uwarunkowaniach miło przebywa. Popatrzcie co porobili z innymi astroforami.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2018 7:26 pm 
Awatar użytkownika

tomeczz napisał(a):

Zostawmy Forum jakim jest pod względem "technicznym". Tu sie po prostu w tych uwarunkowaniach miło przebywa. Popatrzcie co porobili z innymi astroforami.

I co oni takiego z tymi forami porobili? może dokończysz? i napisz jeszcze koniecznie z jakimi astroforami? He?

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2018 8:39 pm 

acardia napisał(a):
tomeczz napisał(a):

I co oni takiego z tymi forami porobili? może dokończysz? i napisz jeszcze koniecznie z jakimi astroforami? He?

FA- chyba minimum 75 postów by coś na giełdzie zamieścić. Niestety, nie koniecznie mądrych 75 postów. Byle co, aby było 75.

Ap- lista ksiąg zakazanych (poszukaj sobie u wujka co to jest), lista tematów zakazanych (w tym przypadku żaden wujek i regulamin tam nie obowiązuje; kto wcześciej na forum ten rządzi - oczywiście chodzi o modków), zryta giełda, ślimaczący się i niedokończony downgrade (bo upgrade to raczej nie jest)

Inne fora na wymarciu, płatne konta i inne p*****.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2018 5:56 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sieradz (Rossoszyca)
Fotosnajper 12 napisał(a):
acardia napisał(a):
tomeczz napisał(a):

FA- chyba minimum 75 postów by coś na giełdzie zamieścić. Niestety, nie koniecznie mądrych 75 postów. Byle co, aby było 75.

Ap- lista ksiąg zakazanych (poszukaj sobie u wujka co to jest), lista tematów zakazanych (w tym przypadku żaden wujek i regulamin tam nie obowiązuje; kto wcześciej na forum ten rządzi - oczywiście chodzi o modków), zryta giełda, ślimaczący się i niedokończony downgrade (bo upgrade to raczej nie jest)

Inne fora na wymarciu, płatne konta i inne p*****.

I ten bałagan z nowymi postami zanim dotrę do wykazu tematów. Brak możliwości dodawania zdjęć na FA w giełdzie.
Ogólnie na FA jakoś się poruszam, ale na AP zupełnie się gubię. Łapki w górę łapki w dół. No i oczywiście jakiś wilkołak daje ostrzeżenia nawet nie sprawdzając za co :roll:
Tutaj mamy czytelne i jasno zorganizowane forum. Szanujcie je bo to ostatnie takie w astro-polskim-świecie.

I kilka innych filtrów.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2018 7:09 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: USTKA
No bzdury piszesz kolego Fotosnajper 12 jak stąd do granic Wszechświata - sumując powinieneś się zacytować ,,Niestety, nie koniecznie mądrych 75 postów. Byle co, aby było 75."
Właśnie taki tu napisałeś :(
Tuż po zarejestrowaniu można na FA wystawiać towar.
P.S. A kolega Dark też się myli.
Ludziska kochane, zanim coś naskrobiemy - sprawdźmy. Mało Wam zalewania nas głupotami i kłamstwami w mediach????

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2018 7:47 am 
Awatar użytkownika

Zastanawiam się czy tak musi być zawsze.

Zaczęło się od osób, które jak dzieci w piaskownicy nie są w stanie dogadać się a kończy się, na tę chwilę, na opisywaniu jakie to inne fora są "be" bo są inne.

Proszę ogarnijcie się - chyba nie tu leży istota sprawy.

A jeśli nadal pojawiają się takie problemu wśród nas to może potrzeba nam jakiegoś śmietnika, gdzie każdy wchodzi na własne ryzyko a osoby mające chęć będą mogły wylewać kubły pomyj i obrzucać śmieciami cel jaki w danej chwili wpadnie temu komuś do głowy.

Teraz wydaje mi się, iż Janusz powinien zamknąć temat ale pozostawić go dla potomnych.

SW150/750 EQ3-2, Tasco 9VR by Vixen, SWA 3.5mm 70°, SW UW 11mm 80°, TS HR 5mm, Vixen NPL 25 mm, SW LE20,SW 9mm UWA, BCO 6mm, GSO 15mm SV, Barlow 2x, PG FireFly mono 0.3MP, NexImage 5
Ofna Pirate 3.5ccm
Traxxas Ford Raptor
T-Rex 100

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2018 7:52 am 

acardia napisał(a):
tomeczz napisał(a):

tu jest prosto, ładnie i schludnie jeśli idzie o funkcjonowanie i wygląd. Tylko o to mi chodziło. Na innych forach jest "cukierkowo" i dla osób wpadających codziennie na chwile - niezrozumiale i nie do ogarnięcia. Może to kwestia mojego niemłodego wieku, choć wdrażam programy ERP i z komputerem jestem dość obyty.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2018 8:01 am 

zloty_2000 napisał(a):

Zaczęło się od osób, które jak dzieci w piaskownicy nie są w stanie dogadać się a kończy się, na tę chwilę, na opisywaniu jakie to inne fora są "be" bo są inne.

Proszę ogarnijcie się - chyba nie tu leży istota sprawy.

Były dyskuzje żeby zmienić funkcjonowanie forum pod wzgledem technicznym więc się wypowiedziałem. Ingerencja w funkcjonowanie forum w celu wyeliminowania (moim zdaniem wątpliwego w efekcie) niewłaściwych zachowań jest złym kierunkiem.

To na przekór koledze jeszcze napisze, że słabym punktem innych for jest może niezamierzona ale prawie całkowita chęć zniechęcenia nowych astrofotografujących do rozwijania swej pasji. Każda publikacja zdjęcia przez nowego amatora spotyka się z reakcją jakie to zdjęcie ma niedociągnięcia i jak daleko mu jest. Nastepny etap watku to dopytywanie co i jak mozna zrobic lepiej a potem jest już rezygnacja nowego amatora. No bo wniosek taki ze trzeba zainwestowac $$$ by cieszyc sie astrofoto. Mam tu gównie na myślo FA i AP.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2018 12:41 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Czerwona Woda k. Zgorzelca
Też to zauważyłem. Ktoś wrzuca tam swoje pierwsze zdjęcie i od razu krytyka.
Odbiera to chęci do dalszych prób.
I ludzie rezygnują.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2018 1:50 pm 

A jeszcze niedawno tutaj pisano, że na forach "fejsbukowych" są tylko lajki i zero konstruktywnej krytyki, nie to co na AM. Chyba dobrze tez jak są uwagi co można poprawić.

Skończcie już pisać bzdury i wzniecać kolejne konflikty.

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2018 2:35 pm 
Awatar użytkownika

To niech ktoś z Was piszących o krytyce zdjęć napisze jak inaczej komuś przekazać, że łagodnie mówiąc, schrzanił sprawę i ni jak nie ma się nad czym zachwycać? Akurat moje astro to zabawa, ale siedzę w normalnej fotografii i przenosząc na jej grunt - czy mam się zachwycać portretem, który ostrość ma ustawioną na ucho model-a/ki, przesłona jest taka, że widać 20km za osobą fotografowaną a przepalenia biją po oczach? Jak byście opisali coś takiego? Że zarąbiście ucho wyszło a w tle za modelem jest wspaniały mistrz 2-go planu?

Niestety, zauważam ze smutkiem, że większość naszego narodu nie jest w stanie przyjąć konstruktywnej krytyki bo uważa ją za personalny atak i zniechęcanie.
Łatwiej jest pokazać na początku co w danej rzeczy, jaką próbujemy/zaczynamy robić, jest złe a rolą osoby, która poddaje się ocenie jest drążenie tematu tak, by po kolei eliminować niedokładności.

SW150/750 EQ3-2, Tasco 9VR by Vixen, SWA 3.5mm 70°, SW UW 11mm 80°, TS HR 5mm, Vixen NPL 25 mm, SW LE20,SW 9mm UWA, BCO 6mm, GSO 15mm SV, Barlow 2x, PG FireFly mono 0.3MP, NexImage 5
Ofna Pirate 3.5ccm
Traxxas Ford Raptor
T-Rex 100

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2018 5:46 pm 

JacekE napisał(a):
No bzdury piszesz kolego Fotosnajper 12 jak stąd do granic Wszechświata - sumując powinieneś się zacytować ,,Niestety, nie koniecznie mądrych 75 postów. Byle co, aby było 75."
Ludziska kochane, zanim coś naskrobiemy - sprawdźmy. Mało Wam zalewania nas głupotami i kłamstwami w mediach????

Bzdura! Nie wiem kim jesteś, ale chyba płatnym trollem. Poczytaj sobie regulamin tamtejszej giełdy, wróć i napisz prąwdę. Bo ja się pomyliłem, ale nie wiem czy tak nie było jak się rejestrowałem. Ty zaś poprawiając niby moje bzdury wyszedłeś na totalnego idio... i niech tak zostanie. Miło mi. :)

Nie sprawdziłeś a naskrobałeś. Jak się czujesz? Napisz nam jak się widzisz w świetle tego co sam napisałeś? Skrytykuj się sam, tak jakbyś krytykował innego usera. Czekam.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2018 5:54 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Silesia Superior
Chłopaki, wszystko w porządku? Słoneczko nie zaszkodziło? ;) Bo co to ma wspólnego z tematem? :roll: Idźcie zobaczyć jaki są warunki, bo u mnie samoloty na 11 km ostre jak brzytwa. Zapowiada się dobra noc 8)

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2018 6:23 pm 

Fotosnajper 12 napisał(a):
JacekE napisał(a):

Bzdura! Nie wiem kim jesteś, ale chyba płatnym trollem. Poczytaj sobie regulamin tamtejszej giełdy, wróć i napisz prąwdę. Bo ja się pomyliłem, ale nie wiem czy tak nie było jak się rejestrowałem. Ty zaś poprawiając niby moje bzdury wyszedłeś na totalnego idio... i niech tak zostanie. Miło mi. :)

Nie sprawdziłeś a naskrobałeś. Jak się czujesz? Napisz nam jak się widzisz w świetle tego co sam napisałeś? Skrytykuj się sam, tak jakbyś krytykował innego usera. Czekam.

Czytać nie umiemy, a do wyzywania pierwsi :roll:

https://www.forumastronomiczne.pl/index ... min-forum/

Cytuj:
3. Astro-giełda

1) Astro-giełda Forumastronomiczne.pl ma charakter niekomercyjny i ma służyć wyłącznie migracji sprzętu w obrębie naszej astro-społeczności, nie handlowi zarobkowemu astro-towarem.
Mając to na uwadze wprowadza się ograniczenie:

w ilości wystawianego towaru przez jednego forumowicza do maksymalnie jednego zestawu przedmiotów nie częściej niż raz na 2 tygodnie. Kolejne wystawienie przedmiotu może nastąpić po zamknięciu poprzedniej oferty
Minimalna liczba postów pozwalająca na pisanie to 5
Umieszczając ofertę w dziale giełda - należy bezwzględnie podać cenę, opis przedmiotu i zamieścić jego fotografie.!
2. Zabrania się umieszczania reklam komercyjnych oraz linkowania ofert handlowych w celu reklamy produktów komercyjnych.
- Można umieszczać linki do sklepów w celach niekomercyjnych jeśli owa czynność ma pomóc użytkownikowi w wyborze sprzętu, poinformować o nowościach na rynku względnie wyjaśnić wątpliwości co do miejsca zakupu (rzetelności sprzedawcy), wad sprzętu i innych cech indywidualnych produktu pozostających pod znakiem zapytania!
- Nie jest wskazane umieszczanie linków do portali aukcyjnych np. Allegro - z wyjątkowo sytuacji kiedy aukcja zawiera istotne dla kupującego (czytaj szczegółowe) informacje dot. określonego przedmiotu, które nie są zawarte w ofercie dziale Astro-giełdy. W tym wyjątkowym przypadku, bezwzględnie liczyć się będzie cena podana w ofercie w dziale Astro-giełda.
3. Administracja zastrzega sobie:
możliwość kasowania wpisu w dziale giełda po 90 dniach od daty wystawienia!
- Nieaktualne ogłoszenia muszą być "zamykane" przez użytkownika. Nie mogą one zostać skasowane. Zostaną przeniesione do działu archiwum w celu uniknięcia późniejszych, ewentualnych sporów o zgodność treści ogłoszenia z stanem rzeczywistym!
- Administracja zastrzega sobie jednak możliwość kasowania wpisu z archiwum po 30 dniach od daty przeniesienia!

Oferty niezgodne z wyżej wymienionym regulaminem zostaną niezwłocznie kasowane.

I teraz widać co jest problemem tego forum. Czy to na czacie, czy to na forum - administracja nic nie robi z użytkownikami co robią chlew tu czy tam, a potem czat winny - trzeba zamknąć, idąc tą logiką od razu zamknąć forum.

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2018 6:25 pm 

zloty_2000 napisał(a):
To niech ktoś z Was piszących o krytyce zdjęć napisze jak inaczej komuś przekazać, że łagodnie mówiąc, schrzanił sprawę i ni jak nie ma się nad czym zachwycać? Akurat moje astro to zabawa, ale siedzę w normalnej fotografii i przenosząc na jej grunt - czy mam się zachwycać portretem, który ostrość ma ustawioną na ucho model-a/ki, przesłona jest taka, że widać 20km za osobą fotografowaną a przepalenia biją po oczach? Jak byście opisali coś takiego? Że zarąbiście ucho wyszło a w tle za modelem jest wspaniały mistrz 2-go planu?

Niestety, zauważam ze smutkiem, że większość naszego narodu nie jest w stanie przyjąć konstruktywnej krytyki bo uważa ją za personalny atak i zniechęcanie.
Łatwiej jest pokazać na początku co w danej rzeczy, jaką próbujemy/zaczynamy robić, jest złe a rolą osoby, która poddaje się ocenie jest drążenie tematu tak, by po kolei eliminować niedokładności.

A pomyślałeś, czy akurat ktoś kto wstawia zdjęcie oczekuje Twojej krytyki? Czy zadałeś sobie choć trochę truddu by pomyśleć, że zdjecie to najpierw musi się podobać samemu autorowi i nic to nie zmieni, jeżeli autor tego nie będzie chciał? Czy myślisz, że każde zdjęcie udostępnione oczekuje Twojej odpowiedzi co jest z nim nie teges? Na fejsbuku też konstruktywnie jedziesz po wszystkich zdjęciach swoich znajomych? To albo nie masz tego śmietnika, albo nie masz dużo znajomych, albo nie masz nic innego do roboty, bo ilość zdjęć wklejanych można liczyć na setki. Masz na to wszystko czas? Podziwiam i czapka z głowy.

Niestety, zauważam ze smutkiem chociaż coraz mniejszym, a większym śmiechem, że większość narodu nie jest w stanie przyjąć innego toku myślenia. Tylko ich jest najwłaściwsze, najważniejsze i jedyne, a reszta to nieuki, tumany, i tepede.

Najgorsi są ci którzy okrzyknęli się "ekspertam". Tych to nawet bomba atomowa nie zmieni.

Więcej luzu i no stress.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2018 6:47 pm 

Najlepiej samemu wywołać zadymę, a potem prosić o więcej luzu i mniej stresu :lol:

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2018 7:34 pm 

Charon X napisał(a):
Najlepiej samemu wywołać zadymę, a potem prosić o więcej luzu i mniej stresu :lol:

A czym że to? Że mam swoje zdanie? Mam przyjąć Twoje za jedyne i słuszne? Może jeszcze na kolana? Daj spokój.
Napisałem co myślę w tym temacie i o innych portalach. To, że ktoś każe mi czytać coś czego sam nie przeczytał i feruje wyroki totalnie bzdurne, to raczej brzmi nawet nie śmiesznie a żałośnie. Ktoś zawsze się może pomylić. Ale "poprawiacz" jeżeli się myli to kim jest? Poprawiaczem?

Proszę Cię, napisz mi jak takiego traktować?
"Tuż po zarejestrowaniu można wystawiać towar". Prawda to jest? Przypominam, to napisał "poprawiacz" bzdur. :D

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2018 8:35 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin
Pax między Astronomy. Ludzie nie nakręcajcie się już tak.
Teleskopy i lornety w garść, odpalać setupy i astronomić a nie się kłucić. A jutro zamiast w tym wątku pisać to piękne relacje z obserwacji i foty na najlepsze w Kraju Forum Astromaniaków wklejać. :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2018 9:54 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: USTKA
,,Proszę Cię, napisz mi jak takiego traktować?
"Tuż po zarejestrowaniu można wystawiać towar". Prawda to jest? Przypominam, to napisał "poprawiacz" bzdur. :D[/quote]"

Fotosnajperku - nie zniżę się do twojego poziomu, dalej brniesz i jako argumentów używasz obraźliwych słów w stosunku do forumowiczów.
Tu masz przykładowy link do giełdy, gdzie towar wystawił na FA forumowicz po zarejestrowaniu. Z zerowym dorobkiem postów: https://www.forumastronomiczne.pl/index ... rion-8-mm/
A tu kolejny https://www.forumastronomiczne.pl/index ... ent-195854
I jeszcze jeden https://www.forumastronomiczne.pl/index ... ent-195277
Szkoda czasu na więcej. Prawdopodobnie to i tak psu na budę :(

Nie ośmieszaj się i nic więcej do mnie nie pisz, nie potrafisz mnie obrazić z takim poziomem a tylko tracisz u kulturalnych forumowiczów.
Jak napisał Kolega wyżej - weź sprzęcicho i wyjdź popatrzeć w niebo - może ochłoniesz i zaczniesz pisać merytoryczne posty w obserwacjach jak na usera astronomii przystało.
Pogodnej nocy - idiota, poprawiacz bzdur i płatny troll ;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2018 12:22 pm 

zloty_2000 napisał(a):
To niech ktoś z Was piszących o krytyce zdjęć napisze jak inaczej komuś przekazać, że łagodnie mówiąc, schrzanił sprawę i ni jak nie ma się nad czym zachwycać?

No tak, ale astrofoto nie polega na tym by robic piekne zdjecia pretendujace do APOD albo innych zacnych miejsc. To po prostu ma byc miło spędzony czas nie tylko przy sprzęcie, ale i przy komentarzach zdjęc innych uzytkownikow.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2018 12:50 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Akurat do komentowania zdjeęć astronomkcznych trzeba mieć sporą wiedzę w temacie bo temat jest dosć trudny i bardzo specyficzny, najlepiej bazować tu na własnych doświaczeniach bo inaczej nadmierną krytyką można komuś zrobić krzywdę medialną i zniechęcić do dlaszej pracy zamiast mu pomóc w doskonaleniu warsztatu...

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2018 1:51 pm 

Po prostu należy zachować zdrowy rozsądek przy komentowaniu, mając na uwadze doświadczenie i sprzęt autora zdjęć.

Co do wątku proponuję go w końcu zamknąć, bo staje się tylko źródłem kolejnych niepotrzebnych konfliktów.

Czat rozumiem zostaje ? W ostatnim czasie jest spokój, jak coś się zaogni to lepiej dać jakiegoś moderatora, który porozdaje urlopy 24h na uspokojenie i będzie wszystko ok.

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2018 3:17 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ławy
Cześć. Wydaje mi się, że ten wątek już się wyczerpał, kto miał krzyczeć to już się wykrzyczał a do wszystkiego radzę zachować zdroworozsądkowe podejście. I jeszcze taka rada, - zanim w stanie nerwowego wzburzenia masz coś napisać to weź 10 głębokich wdechów i szybko to przemyśl a potem dopiero napisz. Pozdrawiam wszystkich.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości