* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Temat postu: Dlaczego pasjonujemy się astronomią?
PostWysłany: Pią Paź 05, 2018 9:23 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Zauważyłem duże podobieństwo obiektów pasjonackich grzybiarzy i astronomów.
Na pytanie czemu pasja astronomiczna mnie przekonuje odpowiadam na obrazku, a Was czemu?
Pozdrawiam

Załączniki:

Temat postu: Re: Dlaczego pasjonujemy się astronomią?
PostWysłany: Pon Paź 08, 2018 9:07 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Przysietnica: PTMA Warszawa
Dlaczego mnie Astronomia pasjonuje? No cóż wymieniłbym wiele, ale zacznę od tego Wszechświat, jaki jest każdy widzi i wyobraża sobie inaczej, jedni żyją nadzieją, że nie jesteśmy sami we Wszechświecie, ktoś inny, że tam nic nie ma, zaś ja widzę we Wszechświecie piękno, spokój, ciszę a nawet jak ktoś nie wie to jedno najwspanialszych hobby na całym świecie a może nawet we Wszechświecie, nie każdemu dane jest patrzeć i podziwiać niebo usłane gwiazdeczkami, bo chociaż nie wiem jak byśmy się starali to i tak znajdą się osoby o różnych poglądach, że Ziemia jest płaska lub, co innego. Astronomia wciąż nas zaskakuje zawsze coś ciekawego się dzieje nad naszymi głowami, i tu jest haczyk słowo ciekawość to w tym słowie i w pięknu Wszechświata wciąż we mnie tkwi na pierwszym miejscu Astronomia, może są inne hobby, ale już 30 lat interesowania się Astronomią sprawia, że zamiast zamienić, na co innego nie da rady u mnie. A więc podsumuję. Piękno Nocnego Nieba. Ciekawość. Obserwacja Nieba Uspokaja człowieka. Chyba tyle z mojej strony. :wink:

Kiedy obserwujesz nocne niebo pełne gwiazd – Widzisz samego siebie. Astronomia to matka nauk i nie tylko- kamery CCD Tayama, Sony Acuter, Atik. lornetka 15x50 USSR.Refraktor paralaktyczny 60/900.Synta 6''OTA Sky-Watcher SK804A, Obrotowy Globus nieba

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Paź 08, 2018 11:27 am 

Miejscowość: Poznań
Chyba każdy myślący człowiek zadaje sobie pytania typu kim jesteśmy? skąd się wzięliśmy? dokąd zmierzamy? czym jest to wszystko co nas otacza? Mi namiastkę odpowiedzi na te pytania daje właśnie Astronomia. Poza tym czarne, rozgwieżdżone niebo to samo piękno, a obserwacje traktuję jak relaks, taka chwila tylko dla mnie ;) Czuję się wtedy jakbym była sama na świecie, ba! we Wrzechświecie :D

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Paź 08, 2018 3:38 pm 

To mój pierwszy post, witam więc wszystkich. Pasja pasją ale astronomia ma także zastosowanie praktyczne np. dzięki niej wiemy kiedy orać i siać, która jest godzina, lub określić możemy strony świata Choć przy tym ostatnim to czuję się niepotrzebny.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Paź 08, 2018 5:24 pm 

Miejscowość: Nowa Słupia 50.51.50/E 21.05.30
Chęć zrozumienia, tego co nad głowami.
Miliardy świecących gwiazd poukładanych przez ludzką wyobraźnię w gwiazdozbiory.
To dlaczego Ja zadzieram wzrok do góry to Ciekawość. Podziw tych wszystkich świecących punkcików i mgiełek.
A przy tym właśnie spokój i relaks.
Tylko Ty i Wszechświat.

Manfrotto 055 XPROB / 701HDV

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości