Pan Janusz Płeszka odszedł do gwiazd

Wolne tematy niekoniecznie astronomiczne...

Postwiechu | 02 Lut 2019, 16:11

Mało siedzę ostatnio na forum, od 3 tygodni mam żonę w ciężkim stanie w szpitalu, na ten temat trafiłem przypadkowo. SZOK. Janusz, niech Ci będzie dany wieczny spokój.
 
Posty: 601
Rejestracja: 27 Wrz 2015, 23:22

 

Postzbyszek | 02 Lut 2019, 17:21

Z tego co mam wgląd, to wynika że odradzamy się, dusze ludzkie jak w ciało wejdzie można eksploatować , w cierpienia wprowadzać , tak energię milą tym co zawiadowali nami , "produkowaliśmy" . Janusz na pewno się odrodzi w szerzej pojętej rodzinie . To tyle z podstaw .
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

PostPasiu | 02 Lut 2019, 19:06

A ja niedawno zamówiłem mocowanie głowicy do statywu, Janusz miał się do mnie odezwać w przyszłym tygodniu....Bardzo mi smutno, jakoś nie mogę uwierzyć, że to prawda.

Mam tylko nadzieję, że forum będzie nadal działać, Janusz na pewno by tego chciał.

Astropozdrówko.
bresser 152/760, synta 120/600, 4,5kg okularów itp, skymaster 15x70
Awatar użytkownika
 
Posty: 31
Rejestracja: 22 Mar 2008, 15:19
Miejscowość: konin

PostSoprano | 02 Lut 2019, 20:54

Spoczywaj w pokoju..
|Mak 127| EQ3-2 , SW 28mm,WO Swan 15mm,SW WA 66 9mm,SW SWA 7mm
Awatar użytkownika
 
Posty: 236
Rejestracja: 24 Kwi 2011, 21:13

Postccmny | 02 Lut 2019, 21:45

Dawno na to forum nie zaglądałem i z astronomią mam ostatnio raczej mało wspólnego, ale bardzo miło wspominam Pana Janusza i strasznie mnie zasmuciła ta informacja. Niech mu ziemia lekką będzie.
"Hydrogen, in sufficient quantity and given enough time, will end up thinking about itself."
Awatar użytkownika
 
Posty: 30
Rejestracja: 02 Lut 2010, 18:40
Miejscowość: Kraków

 

Postozi25 | 02 Lut 2019, 22:09

Odszedł do gwiazd :(
SW N 254/1200; SCT 6"
Plossl 25,20,10,9 SW LET 5, GSO SV 15,30, MEADE UWA 18mm, Hyperion 8mm, ZOOM 8-24 mm ClickStop MARK III,Q-Barlow 2,25
Awatar użytkownika
 
Posty: 664
Rejestracja: 03 Wrz 2014, 20:48
Miejscowość: Piekary Śląskie / Pierwoszów

 

Postzp53 | 02 Lut 2019, 22:47

Przekroczyłeś już, Januszu, granice czasu. My za malutką chwilkę dołączymy do Ciebie na niebieskich Kudłaczach, gdzie Perseidy spadają wiecznie...
R.I.P.
Zbyszek i Gośka - Przyjaciele
Pan Janusz Płeszka odszedł do gwiazd: Kudłacze 2016(1).jpg

Pan Janusz Płeszka odszedł do gwiazd: Kudłacze 2016(2).jpg

Pan Janusz Płeszka odszedł do gwiazd: Kudłacze 2016(3).jpg

Pan Janusz Płeszka odszedł do gwiazd: Kudłacze 2016(4).jpg
Sorki, za dużo sprzętu by pisać... Obserwatorium roll-off w Luborzycy k. Krakowa. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
 
Posty: 384
Rejestracja: 17 Mar 2011, 21:22
Miejscowość: Kraków

 

Postbolid25 | 02 Lut 2019, 22:50

Zbychu aż serce ściska jak patrzę na pierwszą fotografię, siedzieliśmy sobie tam razem jak by to było wczoraj :(
ATM Columbus 20'', ATM AstroScope 14'', ATM AstroScope 9'', ATM Saturn 6'', Meade SCT 10'' mod, Intes Alter MN 56, Intes Alter M500, SW 100ED, Orion SkyScanner 4", Celestron C90,TS 25x100,SkyMaster Pro 20x80,TS 15x70, Zeiss, Nikon 10x50,Steiner 8x30
Awatar użytkownika
 
Posty: 2880
Rejestracja: 20 Paź 2006, 19:45
Miejscowość: Andrychów

 

PostTUR | 03 Lut 2019, 00:00

poznałem Janusza u optyką na Wislnej w Krakowie w 1989r. Zupełnie przypadkiem się tam spotkaliśmy. P. Nowak przyjmował amatorów Astronomii po 17:00 i chyba tylko w poniedziałki. Ja miałem 17 lat a Janusz 22. Odbierałem soczewki do okularu. Pogadaliśmy trochę i dostałem wtedy od Janusza zaproszenie do PTMA w Krakowie. Potem dowiedziałem się przez Uranię i oddział PTMA jak aktywnym obserwatorem i działaczem jest Janusz. To on nauczył mnie obserwować komety i zaraził mnię tą pasją. Pierwsza kometę pokazał mi w 1990r. W 2002 roku Janusz zbudował dla mnie największy na tamten czas półmetrowej średnicy zwierciadła teleskop w Polsce. Pierwszy raz na Kudłaczach patrzyliśmy przez ten teleskop wspólnie na Vegę. To było pierwsze światło. Takich wspólnych i niezapomnianych obserwacji było bardzo dużo.
29 grudnia 2018 zadzwonił i zapytał z obawą czy u mnie wszystko dobrze ze zdrowiem bo zauważył ze wystawiłem pare rzeczy na giełdzie i zaczął się obawiać. Powiedziałem mu, że wszystko dobrze i że cieszę się że mam przyjaciela, który się o mnie martwi. Zapytałem jak cukrzyca. Powiedział z uśmiechem ze to on ją kontroluje, a nie odwrotnie.... Złożyliśmy sobie życzenia szczęśliwego nowego roku i umówiliśmy się że go odwiedzę jak będę następnym razem w Krakowie. Nawet przez myśl mi nie przeszło, że tym następnym razem przyjdzie przyjechać mi na jego pogrzeb.... Ciężko mi się z tym pogodzić.

TUR
Załączniki
Pan Janusz Płeszka odszedł do gwiazd: 24343B3F-C423-48B9-8B59-B76C8C5AA1FB.jpeg
 
Posty: 1170
Rejestracja: 28 Lip 2005, 21:40

PostGKG | 03 Lut 2019, 00:10

Pana Janusza miałem przyjemność poznać osobiście kilka lat temu przy kupnie pierwszej astro lornetki. Świetnie go wspominam z tego krótkiego spotkania, bo bardzo dobrze mi doradził i sprzedał naprawdę sprawdzony i dobry egzemplarz, a ja byłem wtedy zupełnie zielony w astro. Gdyby nie Jego dobra porada pewnie nie wkręciłbym się w pasję oglądania gwiazd i pewnie nie miałbym okazje tego napisać. Dziękuję Panie Januszu.
Ponadto w ten poniedziałek też pisałem z Nim na forum, nawet zaproponował mi jakąś usługę zupełnie za darmo, niby drobnostka, ale miły gest z Jego strony ... niestety nie zdążył.


"Są ludzie, którzy umierają jeszcze za życia, i tacy, którzy żyją nawet po śmierci."

Agnieszka Lisak



Po wpisach na forach astro widać, że Pan Janusz będzie żył jeszcze długo w naszej pamięci.

W ramach podziękowania pomodliłem się za Pana Janusza dzisiaj będąc w kościele. Po wyjściu z kościoła nad wieżą, w luce między chmurami piękny gwiazdozbiór Oriona i Plejady - dla mnie osobiście symboliczny widok.
 
Posty: 58
Rejestracja: 10 Cze 2018, 20:23
Miejscowość: Podhale

 

PostKlimczaq | 03 Lut 2019, 00:19

Zdążyliśmy wymienić tylko jedną wiadomość... :(

Panie Januszu - niech Pan spoczywa wśród gwiazd .Teraz może je Pan wszystkie oglądać z bliska.
DO Titanium 8x42
Awatar użytkownika
 
Posty: 35
Rejestracja: 04 Gru 2018, 00:19
Miejscowość: Olkusz

 

Postdaniel | 03 Lut 2019, 00:20

Ja się czuję tak jakby ktoś bliski odszedł.
Janusz mówił że trzeba cieszyć się życiem. Ja też czasem z wypiekami na twarzy patrzyłem na posty na które on odpisywał.
Potrafił docisnąć. Był szczery do bólu ale chyba za to go najbardziej lubiłem.
Pamiętam jak specjalnie do niego jechałem bo marzyłem o tym by go poznać.
Ta kawa i godziny rozmów...
Byłem po to by przetoczył mi części do pierwszego teleskopu którego dostałem od cioci która odeszła też nagle 7 lutego 2015. Wtedy dużo rozmawialiśmy o życiu. Było to 1 grudnia 2017 r.
Jak zalałem EDka to mówił że mam śmiało wysłać. Nie czekać z tym do wiosny... To był ostatni teleskop który mi naprawił.
Modlę się za niego i jego rodzinę.
Ostatnio edytowany przez daniel, 03 Lut 2019, 00:22, edytowano w sumie 1 raz
LZOS 105/650
LZOS 130/1200

Zeiss Asiola 63/420

Tel 517 738 856

https://m.facebook.com/DanielStasiakPlanetariumPL/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2691
Rejestracja: 02 Lip 2009, 15:08
Miejscowość: okolice Kalisza i Ostrowa Wlkp.

 

Postmkowalik | 03 Lut 2019, 00:21

Panie Januszu, powaliło mnie wczoraj jak przeczytałem, że Pan odszedł. Byłem u Pana w sklepie kilka razy, co miło wspominam. Chciałem wreszcie wybrać się na zlot na wspólne obserwacje, ale już tego marzenia nie zrealizuję. Bez Pana obserwacje nocnego nieba nie będą już takie same. Nie mogę przyjąć do wiadomości, że Pan już nigdy nie odpowie na posta na forum astromaniaka. Całym sercem współczuje Pana Rodzinie :-(.
 
Posty: 571
Rejestracja: 28 Gru 2013, 21:46
Miejscowość: delokalizacja...

 

PostPigula | 03 Lut 2019, 01:04

Pana Janusza poznałem w zeszłym roku. Pomógł mi wybrać pierwszy teleskop. Teraz właśnie miałem go wymienić na MAKa. Wrzucony do koszyka czekał tylko na finansowanie.

Wspaniały człowiek... wszystkim nam będzie go brakowało... Pokój jego duszy!
 
Posty: 11
Rejestracja: 04 Lut 2018, 09:51

 

PostMateuszW | 03 Lut 2019, 02:30

Czytając ten wątek jestem cały we łzach :(
Chyba w czwartek potrzebowałem sprawdzić typ jakiejś złączki na stronie Astrokraka. Zamiast sklepu zobaczyłem komunikat o czasowej niedostępności strony. Zdziwiłem się, bo nie pamiętam, żeby był tam kiedykolwiek taki komunikat. Później zobaczyłem wpisy na forach, załamałem się :(

Janusza poznałem kilka lat temu osobiście w jego sklepie. Często do niego zaglądałem, za każdym razem z zamówieniem na inną, nietypową złączkę lub coś innego. Bez względu na nietypowość moich projektów, Janusz zawsze nienagannie wykonywał potrzebne elementy. Widać było również jego fachowość, zarówno w samej astronomii, jak i w obróbce metali - często zdarzało się, że zwracał mi uwagę na błędy lub nieprzemyślane elementy w moich rysunkach. Nie chciał odwalić roboty, chciał żeby produkt był zawsze idealny i spełniał swoje przeznaczenie! Takiego podejścia do klienta nie spotkałem w żadnym innym sklepie, czy to astronomicznym, czy zupełnie innym. Nigdzie. Nauczył mnie tego samego - za jego przykładem zawsze staram się stawiać na pierwszym miejscu dobro osoby, dla której coś wykonuję. A błędy brać na siebie, jak On!

Podczas wizyt w sklepie zawsze ucinaliśmy miłą pogawędkę. Czasem rozmawialiśmy o astronomii, czasem śmialiśmy się z głupot. Zawsze było miło u Niego zawitać. Bardzo mnie cieszy, że mieszkam blisko Krakowa i miałem możliwość odbycia tych wielu wizyt. Często również dzwoniłem do sklepu, pytając się np o zlecone elementy, czy dostępność jakiegoś produktu, którego potrzebowałem. Zawsze otrzymywałem życzliwą odpowiedź, a kontakt z Januszem powinien być wzorem dla wielu sklepów. W zeszłym roku musiałem pilnie wykonać kilka złączek na zaćmienie Słońca, co uświadomiłem sobie 3 dni przed wylotem. Dzwonię do Janusza i pytam, czy jest w stanie coś zrobić - mówi, żebym słał rysunki, a złączki będą gotowe jutro rano. I były, Janusz uratował mi wyjazd!

Żałuję tylko, że nigdy nie wybrałem się na zlot Janusza. W zeszłym roku zadzwonił do mnie z pytaniem, czy bym nie wpadł na zlot. Niestety musiałem odmówić, nie było mnie wtedy w domu. Wcześniej też jakoś nie mogłem się zebrać na wyjazd. Szkoda, wielka szkoda, że nigdy nie będę miał okazji z nim poobserwować nieba.

Podczas dzisiejszej próby łapania zakrycia Saturna, na które wybrałem się z Tomkiem Aurorą, przyjacielem Janusza, długo go wspominaliśmy i rozmawialiśmy o nim. Dowiedziałem się wielu rzeczy o tym, co Janusz zrobił dla polskiej astronomii w dawniejszych czasach, gdy ja jeszcze nie byłem świadomy tego hobby. Dowiedziałem się, że był to na prawdę wielki człowiek, szkoda, że w tamtych czasach nie było mnie na świecie, albo byłem od niedawna.

Januszu, bądź szczęśliwy w lepszym świecie! Tutaj już dość dla nas zrobiłeś! Nigdy nie zapomnimy, a tysiące, a może i dziesiątki tysięcy teleskopów, które naprawiłeś, zmodyfikowałeś lub wyposażyłeś w nietypowe złączki, niech będą Twoim Pomnikiem!
SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6, CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon D7500, Samyang 135
DreamFocuser mini
Dostępny w sprzedaży!
Awatar użytkownika
 
Posty: 3138
Rejestracja: 27 Lis 2011, 23:09
Miejscowość: Wieliczka

 

PostMateuszW | 03 Lut 2019, 02:43

Anka_U napisał(a):Spróbuję skontaktować się ze sklepem za parę dni i cokolwiek ustalić.

Niestety, Astrokrak to był Janusz Płeszka we własnej osobie. Nie pracował sam, ale to on tworzył sklep. Niestety, dotarła do mnie smutna wiadomość, że ze sklepu z dużym prawdopodobieństwem już nic nie będzie, po prostu stracił on swój sens istnienia. Janusz był niezastąpiony. Obawiam się, że nie masz już gdzie dzwonić. Przecież telefon do Astrokraka, to była po prostu komórka Janusza :( Jedynie rodzina w tej sytuacji może udzielić jakiś informacji.

Z mojej strony, jeśli będzie tylko taka potrzeba, mogę z chęcią dorzucać się do utrzymania forum. Myślę że bez problemu znajdziemy tu wiele chętnych do tego osób. Forum finansował sklep, a sklepu już nie ma :( Przetrwanie forum w niezmienionej formie powinno być rzeczą absolutnie najważniejszą! Spuścizna Janusza musi przetrwać.
SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6, CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon D7500, Samyang 135
DreamFocuser mini
Dostępny w sprzedaży!
Awatar użytkownika
 
Posty: 3138
Rejestracja: 27 Lis 2011, 23:09
Miejscowość: Wieliczka

 

Postwiechu | 03 Lut 2019, 05:31

MateuszW napisał(a):Z mojej strony, jeśli będzie tylko taka potrzeba, mogę z chęcią dorzucać się do utrzymania forum. Myślę że bez problemu znajdziemy tu wiele chętnych do tego osób. Forum finansował sklep, a sklepu już nie ma :( Przetrwanie forum w niezmienionej formie powinno być rzeczą absolutnie najważniejszą! Spuścizna Janusza musi przetrwać.

Z mojej strony dokładnie to samo. I dorzucę się, i mam nadzieję, że to forum nie zginie, i że znajdzie się na nim miejsce upamiętniające Janusza.
 
Posty: 601
Rejestracja: 27 Wrz 2015, 23:22

 

Postchavez1976 | 03 Lut 2019, 10:24

MateuszW napisał(a):Przetrwanie forum w niezmienionej formie powinno być rzeczą absolutnie najważniejszą! Spuścizna Janusza musi przetrwać.

Już w piątek pomyślałem sobie dokładnie to samo, co tu napisałeś.
Wyrazem szacunku do Janusza, kontynuacji jego wizji forum (w której był jako lider niezwykle konsekwentny) i w interesie nas użytkowników, którzy wybrali astromaniaka jest, żeby utrzymać charakter forum.

Będzie nam brakować Kolegi i Przyjaciela, jego fachowych porad i forumowych rozstrzygnięć. Możliwości wpadania do sklepu, wymiany poglądów nieastronomicznych. Długo też odczujemy brak dostępu do specyficznego rzemiosła, którego nikt nie oferuje a za granicą jest wybrakowane i kosztuje krocie. Mnie osobiście będzie najbardziej brakować szacunku z jakim Janusz zwracał się również w interesach i choć irytowały go braki teoretyczne klientów, tłumaczył uparcie i edukował. Żałowałem latem, że przegapiłem zeszłoroczne Kudłacze w zacnym gronie. Od piątku żałuję 1000 krotnie...
Pozdrawiam, Amadeusz

Columbus 13", TSAPO906, BM152s, PST, HEQ5mod, SAM, 533MCP, 290MC, 6D
Awatar użytkownika
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Gru 2012, 19:26
Miejscowość: Zabrze/Oświęcim

 

Postokroj | 03 Lut 2019, 10:35

To forum to dla mnie sens zaglądania do sieci.Też się dorzucę do utrzymania forum. Wten sposób Janusz będzie z nami na zawsze.
Polarex 102/1500 f-15,,Unitron 75/1200 f-16, Vixen 50/800 f-16, GSO-12" .Lunt 50 Bino Nikon .Vixen SilverTop -5mm,7.5-,10.15,26,TV Ploosl- 10,5 .U Konig- 32 Celestron Ultima 30 42mm.Yashica 7x50.
 
Posty: 1342
Rejestracja: 03 Mar 2008, 21:49
Miejscowość: Tuszyn [pod Łodzią]

Postendriu624 | 03 Lut 2019, 10:39

Na czas żałoby ,jeżeli jest tu jakiś działający administrator , na stronie głównej powinno być zamienione z " http://www.astrokrak.pl ", na awatar Janusza z czarnym paskiem , na Astropolis już od wczoraj jest taki awatar na stronie głównej.

Z szacunku do Śp. Janusza Płeszki.


Image
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

Postchavez1976 | 03 Lut 2019, 10:49

Endriu, nie jakiś administrator tylko jest tu z nami Ania :)
Sądzę, że z poziomu panelu administracyjnego może to być trudne bądź niemożliwe. Być może trzeba będzie odnaleźć Januszowego webmastera.
Pozdrawiam, Amadeusz

Columbus 13", TSAPO906, BM152s, PST, HEQ5mod, SAM, 533MCP, 290MC, 6D
Awatar użytkownika
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Gru 2012, 19:26
Miejscowość: Zabrze/Oświęcim

 

Postwoma | 03 Lut 2019, 12:15

Wspominając Janusza, mój pierwszy kontakt z Nim nastąpił gdzieś na początku lat 90- tych. Jako młody człowiek zawitałem na ul. Tomasza w Krakowie do PTMA szukając kontaktu z kimś kto mógł mi pomóc w wyborze mojego pierwszego teleskopu, tam pan Tomasz Ściężor dał mi nr tel. do Janusza gdzie spotkałem się z Nim tak jak kolega TUR także przed komisem na ul Wiślnej. Moim pierwszym teleskopem był zakupiony wtedy od Janusza przerobiony MTO 1000 wraz z okularami złączkami i statywem drewnianym, od tej pory zaczęła się moja przygoda z astronomią. Doceniałem Jego potężną wiedzę praktyczną w dziedzinie astronomii, chemii i fizyki znał się także bardzo dobrze na obróbce metali, bardzo chętnie swoją wiedzą dzielił się z innymi. Odwiedzałem Go jeszcze w miejscu jego pierwszej pracowni na ul Kolberga na czwartym piętrze kamienicy oraz w późniejszym okresie już na ul. Mogilskiej w siedzibie firmy "Astrokrak". Każde spotkanie z Januszem było dla mnie zawsze kopalną praktycznej wiedzy astronomicznej. Zapraszał mnie czasami na Kudłacze na obserwacje ale nigdy nie starczyło czasu czego bardzo dzisiaj żałuję. Janusz byłeś zawsze moim przewodnikiem w dziedzinie astronomii i dziękuję Ci za to. Wielka szkoda Cię już nie ma wśród nas.
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 Lis 2016, 21:53

 

Postkurp | 03 Lut 2019, 12:39

Powiem wam, że wraz z jego odejściem poniesiemy duże straty teoretyczno-techniczne w dziedzinie astronomii amatorskiej. Miał potężną wiedzę w wielu dziedzinach i umiał ją praktycznie wykorzystać oraz doradzić innym jak i co należy zrobić. Jego zakład wyspecjalizował się produkcji dobrej jakości elementów mechanicznych wraz całą obróbką końcową i to na wysokim poziomie. Miał już niejako z automatu " obcykane " dorabiane elementy astro i mogliśmy z tego korzystać nie szukając po świecie nietypowych złączek, redukcji itp. Będzie trudniej teraz to dorobić.
Ja lubię patrzeć w Kosmos.
Krzysiek " kurp "

ED 100 SW Stigma 20x80 DO Silver 10x50 Carl Zeiss 10x50 Vixen 7x50 Olympus DPSi 8x40
Małe wiaderko orciaków i lantanów LV Vixena Maxvision 28 Nagler 9
Awatar użytkownika
 
Posty: 1584
Rejestracja: 13 Sty 2013, 23:23
Miejscowość: Ławy

 

Postekolog | 03 Lut 2019, 13:10

okroj napisał(a):To forum to dla mnie sens zaglądania do sieci.Też się dorzucę do utrzymania forum. Wten sposób Janusz będzie z nami na zawsze.


Ja już dzwoniłem do Szuu z pomysłem że wspólnie też wesprzemy dalsze istnienie forum jakąś kwotą ale chwilowo nie odbiera :)

Myślę, że poważne pomysły i oferty wsparcia warto już sygnalizować Annie U przez PW aby ona miała jasną sytuację za kilka(naście) dni.


Byłoby tragedią gdyby forum nagle przestało działać.

W takim przypadku niech ktoś kto tu tkwi sercem i twórczością założy na portalach społecznościowych grupę "Astromaniak"
W ostateczności ja to zrobię ale wcale nie mam ambicji na to. Wierzę, że ktoś z nas tutaj się znajdzie.
Oczywiście Anna U teraz i nadal pozostaje naszą najbardziej zaufaną osobą!
I ona też mogłaby założyć taką grupę przejściowego przetrwania/skrzykiwania się społeczności.

Co do ideii tego forum to przypomnę, (a tez pisał mi to na PW) że Janusz stosował zasadę:

O religii i polityce (zwłaszcza drażliwej - krajowej) nie piszemy.
Ponadto Janusz był typowym (w dobrym tego słowa znaczeniu) przedstawicielem środowiska Krakowskiego i dlatego na forum słusznie
nie puszczał wrzutek godzących w tradycyjne życie rodzinne (czyli fotki i dowcipy o frywolnych, rozwięzłych, skąpo ubranych osobach sobie darujmy).

Krótko mówiąc - postuluję utrzymanie stylu Astramaniaka jaki był i tak go widzę jak napisałem.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez ekolog, 03 Lut 2019, 13:37, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
 
Posty: 6227
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

PostVroobel | 03 Lut 2019, 13:12

chavez1976 napisał(a):... i choć irytowały go braki teoretyczne klientów, tłumaczył uparcie i edukował.


Oj tak, sam tego doświadczyłem nie raz na Forum. Wielokrotnie po długim czasie zaczynałem rozumieć, jakie błędy popełniłem, kiedy w swym zapale zapędzilem się gdzieś bez wymaganej teorii, zapewne wywołując niejeden uśmiech. Dlatego też ten zwrot "Młody Padawanie" - tak perfekcyjnie odzwierciedlający naturę rzeczy - na dlugo zostanie w mojej pamięci i będzie mi się już zawsze kojarzył z Januszem_P, który nigdy nie dał mi wskazówki wprost, zmuszając do wysiłku intelektualnego.
Pozdrawiam,
Vroobel

* Altair 102EDT F/7 @ Opus Magnum ATM EQ Fork Mount / OnStep / Astroberry
* Altair 102ED F/11 & Vixen A80M + bino @ EQ5

https://www.astrobin.com/users/Vroobel/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2324
Rejestracja: 27 Maj 2017, 11:49

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości

AstroChat

Wejdź na chat